Şimdi Ara

2012 HONDA CİVİC ALANLAR BURAYA (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
890
Cevap
17
Favori
142.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SHOSTKOVİCH

quote:

Orijinalden alıntı: xxxednxxx

quote:

http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/honda-civic-navitech-navigasyon-2012-yeni-54059564

gitti gidiyor da navigasyon cihazını gördüm.Güvenilir mi bilmiyorum paylaşım için gönderilmiştir.

aracı aldığım bayide aksesuarları sitesine eklemiş,belki yardımcı olur.

http://www.eysaotomotiv.net/model.aspx?modelid=5#4

Ancak bu navigasyon cihazı eski Civic göğsüne göre imal edilmiş. 2012 değil. Adamlar yanıltıcı şekilde yazmışlar.

bir kere de düzgün iş yapsalar,fiyat bayağı uygun olunca paylaşayım dedim.Düzeltme için teşekkürler

Sende haklısın dostum, adamlar satış yapmak için her yolu deniyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: yek0528

Merhaba arkadaşlar bende kısmetse cuma günü ordudan beyaz otomatik elegance civic' imi alıp görev yerim olan Yozgata geleceğim. Daha önce hiç honda kullanmamıştım bundan önce vectra c elegance vardı umarım honda' nın içi bize dar gelmez. Herkese kazasız belasız yolculuklar.

Hayırlı olsun,kazasız belasız binmek nasip etsin.Kusura bakmayın ama artık bunuda ekliyorum.Trafik magandalarından sizi korusun

Memnun kalacaksınız, daha rahat bir sürüş keyfi veriyor.İlk önce biraz yabancılık çekersiniz.Sonra alışırsınız.Ayrıca motor açık geliyormuş,çok zorlamazsanız ne kadar az yaktığınada şahit olacaksınız

Paylaşımlarınızı bekliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: yek0528

Merhaba arkadaşlar bende kısmetse cuma günü ordudan beyaz otomatik elegance civic' imi alıp görev yerim olan Yozgata geleceğim. Daha önce hiç honda kullanmamıştım bundan önce vectra c elegance vardı umarım honda' nın içi bize dar gelmez. Herkese kazasız belasız yolculuklar.

Hayırlı olsun.Memleketim olunca dayanamadım sizden başka kimsede varmı yeni Civic.Yer küçük olunca göze çok takılır yeni araçlar.Yaş kaç bilmem ama vites otomatik olunca bundan sonra başka araca binmezsiniz.Sınıf yükselteyim derseniz de tek alternatif Accord olur sizin için artık.
  • yek0528
    Er

Yozgatta askermisiniz (nickinizde er yazıyor da)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caucass -- 24 Mart 2012; 15:10:49 >
  • Honda sahipleri araçlarınız hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim. Benim merak ettiğim bir şey var da, honda bayisine sorsam yanlış cevap vereceklerini düşünüyorum. O yüzden sizlere sorayım dedim. Bu yeni civiclerde fren balatası problemi var mı? Hani hondaların accordlarında bile olan kronik tek problemi ya o yüzden sordum. Şu anda anlamak mümkün değildir diyebilirsiniz belki onun da çözümü şu olamaz mı, hala aynı balataları mı kullanıyorlar civicte?
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.A.L

Honda sahipleri araçlarınız hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim. Benim merak ettiğim bir şey var da, honda bayisine sorsam yanlış cevap vereceklerini düşünüyorum. O yüzden sizlere sorayım dedim. Bu yeni civiclerde fren balatası problemi var mı? Hani hondaların accordlarında bile olan kronik tek problemi ya o yüzden sordum. Şu anda anlamak mümkün değildir diyebilirsiniz belki onun da çözümü şu olamaz mı, hala aynı balataları mı kullanıyorlar civicte?

Sayın B.A.L evet balata problemi var , hala aynı balataları kullanıyorlar. Biz buna rağmen araçlarımızda güvenle seyahat ediyoruz. Ve aldığımıza pişman olmak bir yana çok memnunuz.

Balata ile ilgili başka sorunuz varmı?
  • Tekrar merhaba,

Işıklı kapı eşiği ve karartmalı dikiz aynası fiyatlarını sordum.1.000 TL üzeri fiyat çıkardılar.Fiyatlar inanılmaz pahalı,japonyadan ithal geldiği için pahalı olduğunu söylüyorlar.Ayrıca parçaların yan ürünü olmadığından kaynaklıda olabilir.İki fiyata navigasyon cihazını taktırırım.Bekleyeceğim artık...

Karartmalı dikiz aynasını öncelikle istiyordum.Ancak bu kadar para vermem.Şimdilik camı yukarı yansıtarak çözüm buldum.Çakma karartma oluyor ama en azından zenonlar gözümü almıyor.

Ön ve arka camlara film çektireceğim Mersin'de işçiliği ve geçmişi olan,hatalardan dolayı üstüste gitmeyeceğim kaliteli film çeken bir yer varmı?Autoking bu işi yapmıyormuş,sonax'ta geçen araçta 3-4 defa hatalarından dolayı git-gel olayı yaşadım.Bu sebeple düşünmüyorum.

• quote:

Tekrar merhaba,

Işıklı kapı eşiği ve karartmalı dikiz aynası fiyatlarını sordum.1.000 TL üzeri fiyat çıkardılar.Fiyatlar inanılmaz pahalı,japonyadan ithal geldiği için pahalı olduğunu söylüyorlar.Ayrıca parçaların yan ürünü olmadığından kaynaklıda olabilir.İki fiyata navigasyon cihazını taktırırım.Bekleyeceğim artık...

Karartmalı dikiz aynasını öncelikle istiyordum.Ancak bu kadar para vermem.Şimdilik camı yukarı yansıtarak çözüm buldum.Çakma karartma oluyor ama en azından zenonlar gözümü almıyor.

Ön ve arka camlara film çektireceğim Mersin'de işçiliği ve geçmişi olan,hatalardan dolayı üstüste gitmeyeceğim kaliteli film çeken bir yer varmı?Autoking bu işi yapmıyormuş,sonax'ta geçen araçta 3-4 defa hatalarından dolayı git-gel olayı yaşadım.Bu sebeple düşünmüyorum.

Öncelikle aracınız hayırlı olsun, Allah güle güle kullanmayı nasip etsin ve magandalardan korusun dediğiniz gibi.

Bayiye gittiğimizde ben de kapı koruma çıtalarını sormuştum, çalışan da tanıdık bizim, söylediği şu oldu: Biraz daha bekleyin orijinali gibi yan sanayisi oluyor gelişsin fiyatlar düşer dedi. Daha çok yeni olduğundan en azından yaz ortasına doğru fiyatlar biraz daha kendini toparlar.

Bizim şu anki arabamız Şahin, daha önce otomatik kararan dikiz aynalı araba kullanmadım hiç. Arkadan gelen çakma zenoncular göz alıyor ama onlara da manuel olarak aynanın açısını değiştiriyorum, arkasındaki mandalı. Kullananlar özellikle alışanlar onsuz yapamıyor gibi ama herhalde bana çok koymaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcornek

quote:

Tekrar merhaba,

Öncelikle aracınız hayırlı olsun, Allah güle güle kullanmayı nasip etsin ve magandalardan korusun dediğiniz gibi.

Bayiye gittiğimizde ben de kapı koruma çıtalarını sormuştum, çalışan da tanıdık bizim, söylediği şu oldu: Biraz daha bekleyin orijinali gibi yan sanayisi oluyor gelişsin fiyatlar düşer dedi. Daha çok yeni olduğundan en azından yaz ortasına doğru fiyatlar biraz daha kendini toparlar.

Bizim şu anki arabamız Şahin, daha önce otomatik kararan dikiz aynalı araba kullanmadım hiç. Arkadan gelen çakma zenoncular göz alıyor ama onlara da manuel olarak aynanın açısını değiştiriyorum, arkasındaki mandalı. Kullananlar özellikle alışanlar onsuz yapamıyor gibi ama herhalde bana çok koymaz.

Amin,teşekkür ederim temennileriniz için..

Olmadı dikiz aynalarınada film çektireceğimŞu an herşey pahalı dediğiniz gibi bekleyip alacağız artık..

Paylaşımlı günler

• Merhaba Arkadaşlar,
    Yaklaşık bir ay kadar önce İzmir Çamkıran Bayiinden 47.385 TL'ye beyaz renkli Premium Otomatik aldım. Aracım şu anda yaklaşık 1900 km.'de. Araçla ilgili izlenimlerimi aktarmak istiyorum:

-İzmir'de hergün sabah Bostanlı-Üçkuyular, akşam Üçkuyular-Bostanlı hattında aracımı kullanıyorum. Şu anda ortalama benzin tüketimi 7.2 lt. İzmir'i bilenler, söz konusu hattın, özellikle akşam trafiğini bilirler. 1.6 lt. otomatik aracın söz konusu hatta 7.2 lt. benzin tüketimi, bence olağanüstü ! Uzun yola çıkmam halinde ortalama tüketimin rahatlıkla 7 lt'nin altına inebileceğini düşünüyorum.

- Aracı bir kere Çeşme otobanına çıkardım. Hızlanma isteği çok iyi, hiç yorulmadan 180 km.ye çıktım.

-Süspansiyon ayarlarının yumuşak olduğunu söylemek mümkün değil, ancak sertliği çok da rahatsız etmedi. Sert süspansiyon, iyi yol tutuş olarak geri dönüyor !

- Ben bu kadar "Oyuncaklı" araçlardan normalde hoşlanmam ancak kullandıkça dijital gösterge tablosuna da, duvar kağıdı yüklenebilen ekrana da kolaylıkla alışılıyor. Hatta bir müddet sonra da alışkanlık yapıyor.

-Aracın donanımı çok iyi. Örneğin benzer donanımlı bir Corolla almak için en 7000 TL fazla para vermek gerekiyor ki, çok benzer kalitede olduğunu düşündüğüm iki araç arasında (Daha önce 2004 Corolla kullanmıştım) bu kadar büyük fiyat farkı olması anlamsız !

- Aracın oldukça sessiz olduğunu söyleyebilirim.

- Ses sisteminden de oldukça memnunum.

- Ben eşimin ısrarıyla beyaz aldım ve hiç de şikayetçi değilim ancak özellikle metalik grinin bu araca en çok yakışan renk olduğunu düşünüyorum.

- Her ne kadar eski kasa fanatikleri çok beğenmese de, bence araba çok yakışıklı.

-Aracın belki de beni rahatsız eden tek özelliği direksiyon derinlik ayarının yeterince iyi olmaması. Boyum 1.93 m. ve eğer direksiyon derinlik mesafisi 2-3 cm. daha fazla olsaydı, ideal oturma pozisyonunu bulabilecektim.

Saygılarımla

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: B.A.L

Honda sahipleri araçlarınız hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim. Benim merak ettiğim bir şey var da, honda bayisine sorsam yanlış cevap vereceklerini düşünüyorum. O yüzden sizlere sorayım dedim. Bu yeni civiclerde fren balatası problemi var mı? Hani hondaların accordlarında bile olan kronik tek problemi ya o yüzden sordum. Şu anda anlamak mümkün değildir diyebilirsiniz belki onun da çözümü şu olamaz mı, hala aynı balataları mı kullanıyorlar civicte?

Sayın B.A.L evet balata problemi var , hala aynı balataları kullanıyorlar. Biz buna rağmen araçlarımızda güvenle seyahat ediyoruz. Ve aldığımıza pişman olmak bir yana çok memnunuz.

Balata ile ilgili başka sorunuz varmı?

sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim. Bu aracı alanın pişman olacağını pek zannetmiyordum ama verdiğiniz bilgiler için ayrıca teşekkür ederim. Balatalarla ilgili bir sorum daha var. İnternette okuduğum kadarıyla 10 bin kmde bir bitiyormuş hondanın kronik problemi kısmında öğrendiğim kadarıyla. Bu yeni kasada disk çaplarının büyütüldüğünü söylüyorlar. Eh biraz da iyileştirme yapıldığını varsayarsak benim gibi acemi ve çoğunlukla izmir şehir içi kullanan biri için 30 bin km dayanır mı? Bu konu hakkında bir yorum yapabilir misiniz? 2-3 ayda bir uzun yol yapıyorum onun dışında devamlı şehir içindeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.A.L -- 26 Mart 2012; 22:37:04 >

• Bu sabah erkenden uğradım daha açılmamıştı ama benim yavrunun geldiğini gözlerimle gördüm. Sizlerle de paylaşmak istedim.

2012 HONDA CİVİC ALANLAR BURAYA
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1914Altay

Merhaba Arkadaşlar,
    Yaklaşık bir ay kadar önce İzmir Çamkıran Bayiinden 47.385 TL'ye beyaz renkli Premium Otomatik aldım. Aracım şu anda yaklaşık 1900 km.'de. Araçla ilgili izlenimlerimi aktarmak istiyorum:

-İzmir'de hergün sabah Bostanlı-Üçkuyular, akşam Üçkuyular-Bostanlı hattında aracımı kullanıyorum. Şu anda ortalama benzin tüketimi 7.2 lt. İzmir'i bilenler, söz konusu hattın, özellikle akşam trafiğini bilirler. 1.6 lt. otomatik aracın söz konusu hatta 7.2 lt. benzin tüketimi, bence olağanüstü ! Uzun yola çıkmam halinde ortalama tüketimin rahatlıkla 7 lt'nin altına inebileceğini düşünüyorum.

- Aracı bir kere Çeşme otobanına çıkardım. Hızlanma isteği çok iyi, hiç yorulmadan 180 km.ye çıktım.

-Süspansiyon ayarlarının yumuşak olduğunu söylemek mümkün değil, ancak sertliği çok da rahatsız etmedi. Sert süspansiyon, iyi yol tutuş olarak geri dönüyor !

- Ben bu kadar "Oyuncaklı" araçlardan normalde hoşlanmam ancak kullandıkça dijital gösterge tablosuna da, duvar kağıdı yüklenebilen ekrana da kolaylıkla alışılıyor. Hatta bir müddet sonra da alışkanlık yapıyor.

-Aracın donanımı çok iyi. Örneğin benzer donanımlı bir Corolla almak için en 7000 TL fazla para vermek gerekiyor ki, çok benzer kalitede olduğunu düşündüğüm iki araç arasında (Daha önce 2004 Corolla kullanmıştım) bu kadar büyük fiyat farkı olması anlamsız !

- Aracın oldukça sessiz olduğunu söyleyebilirim.

- Ses sisteminden de oldukça memnunum.

- Ben eşimin ısrarıyla beyaz aldım ve hiç de şikayetçi değilim ancak özellikle metalik grinin bu araca en çok yakışan renk olduğunu düşünüyorum.

- Her ne kadar eski kasa fanatikleri çok beğenmese de, bence araba çok yakışıklı.

-Aracın belki de beni rahatsız eden tek özelliği direksiyon derinlik ayarının yeterince iyi olmaması. Boyum 1.93 m. ve eğer direksiyon derinlik mesafisi 2-3 cm. daha fazla olsaydı, ideal oturma pozisyonunu bulabilecektim.

Saygılarımla

Merhaba,

Hayırlı olsun.Güle güle kazasız belasız kullanmak nasip olsun.Paylaşımlarınız için teşekkür ederim.Yakıt konusunda tamamen size katılıyorum.Ancak benzin aldığımda 7-8 arası tüketim değeri 15'den düşmeye başlayınca canım sıkılıyordu.Neyse ki onuda sıfırlayıp tekrar ortalama değer yapıyorum.Bu sayede benzin aldığım zaman 15 den başlayan yakıt tüketimi 2.2 lt den başlıyor bu daha çok hoşuma gidiyor

Araç vitesteyken gaz pedalından ayağınız çektiğiniz zaman ufak ufak hızlanıyor.Bu da hızlanma isteğinin göstergesi olabilir.Süspansiyon ayarları ilk aldığıma göre biraz yumuşadı veya ben alıştığımdan olabilir.Çok sert çukura girmediğim sürece rahatsız etmiyor.Duvar kağıdı sevdiğiniz bir resim olunca daha da güzel oluyor.

Hız sabitleyici konusunda sabitlediğim hız ile sürüş anındaki hız arasında fark var demiştim.Otobanda denedim.Gayet başarılı olduğunu gördüm.Bu durumda kısa mesafeli rampa iniş ve çıkışlarda farkın yaşanabileceği olarak görüşümü değiştiriyorum.

Çocukluğumdan beri(babam sayesinde) ford gördüm ve kullanıyordum.En son c-max ve focus tıtanıum vardı.Ancak fiyatı inanılmaz artınca ve son kasa bir önceki kasaya göre dıştan kötü görününce(benim şahsi fikrim) ford'u bırakmak zorunda kaldım.Ford'da motor ve yol sesi(yeni kasayı bilmiyorum)çok rahatsız ederdi.Honda da özellikle motor sesini duymuyorum.Honda'nın arka camlarına focus gibi kapı içinden perde takılabilirdi.Ayrıca ses sistemi güzel ancak tok değil güçlendirilmesi lazım bence..

Paylaşımlı günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHOSTKOVİCH -- 27 Mart 2012; 10:26:51 >

• quote:

Bu sabah erkenden uğradım daha açılmamıştı ama benim yavrunun geldiğini gözlerimle gördüm. Sizlerle de paylaşmak istedim.

2012 HONDA CİVİC ALANLAR BURAYA

Hayırlı olsun.Tekeri biraz eğri duruyor gibi,bizimkini düzelttiler de

Kazasız belasız sürüşler,zor ama tekeri çukur görmez inşallah

• Çok teşekkür ederim. Şimdiden sağolsun arkadaşlar dondurmamı tatlımı kavgası yapıyorlar. İkiside olacak sanırım.

Çukur konusunda haklısınız ama Mersin'de çukur konusunda şöyle demek gerekiyor " Aracım değil de ,ben çukuru önceden görüp farkedebileyim inşallah"

Selamlar
  • Kullandığım araçlarda ağırlıklı benzin olarak 97 oktan kullanırım.Honda aldığım bayi 95 oktan'ı önerdi.97 oktan ile arasındaki fiyat farkını görünce kulağa hoş gelmeye başladı

Tüketim verilerini sıfırladıktan sonra şehir içi 6.5 e kadar düştü.(ilk değişimden sonra ortalama)

Bu vites geçişlerine hala takmış durumdayım.Tamam az yakıyor ama araç titriyor.Gaza basmassan yavaş yavaş hızlanırsan vites değiştirme çıkmıyor.Ancak gaza biraz basınca hemen vites değiştirmeyi istiyor.Ben karar aldım.Vites değiştirme ikazına uymaya çalışacağım.Ancak aracımıda yıpratamam,acı çekmesine müsade edemem.Dokunaklı oldu biraz

• quote:

Kullandığım araçlarda ağırlıklı benzin olarak 97 oktan kullanırım.Honda aldığım bayi 95 oktan'ı önerdi.97 oktan ile arasındaki fiyat farkını görünce kulağa hoş gelmeye başladı

Tüketim verilerini sıfırladıktan sonra şehir içi 6.5 e kadar düştü.(ilk değişimden sonra ortalama)

Bu vites geçişlerine hala takmış durumdayım.Tamam az yakıyor ama araç titriyor.Gaza basmassan yavaş yavaş hızlanırsan vites değiştirme çıkmıyor.Ancak gaza biraz basınca hemen vites değiştirmeyi istiyor.Ben karar aldım.Vites değiştirme ikazına uymaya çalışacağım.Ancak aracımıda yıpratamam,acı çekmesine müsade edemem.Dokunaklı oldu biraz

Bugün 2 gün oldu aracımla birlikte geçirdiğim. Henüz birbirimize alışma evresindeyiz. Depoyu fulledim 118 Km yaptım şu ana kadar. 200 km oluna tekrar fulleyip sonucu sizlerle paylaşacağım.

Ancak bildiğim kadarıyla sıfır motorlar ilk 1000 km de normalden fazla yakar diye biliyorum. Dolayısı ile bu ilk verilerin çok sağlıklı olmayacağını düşünüyorum.

Devamlı şehir içi + ECON açık 118 Km .. ortalama 7,7 Litre gösteriyor yol bilgisayarı. Fakat bu verileri sağlıklı bulmuyorum, 200 km bitirip, tekrar fullediğimde ilk aşamanın asıl verilerini sizlerle paylaşacağım.

• Hayal kırıklığına uğradığın noktalar oldumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

Hayal kırıklığına uğradığın noktalar oldumu

Aslında şu ana kadar önemli bir can sıkıntısı yapmadım. Fakat ilk 2 günün bilançosu olarak,

1-Gözlük bölmesinin eksikliğini hissediyorum
    2-Var olan bölmelerin zeminlerinin sert olmasından dolayı, örneğin cep telefonunuzu koyuyorsunuz, sağa sola virajlarda, dur kalklarda telefon o sert zeminde hareket edip tıkır tıkır sesler çıkmasına sebep oluyor.

3- iphone 4 çalışmadı. Sanırım iphone 3 serisine uyumlu
    4- bagaj kaplaması elinizle ittirdiğinizde oynuyor, buda hoş değil.
    5- Gündüz farlarını kapatma düğmesi olmalıymış. gören hava atıyorum zannediyor
    6- 185.4 Km sonra fulledim. 70,41 TL ödedim. 0,38 Kuruş.. Bu bence yanıltıcı, 1000 Km devirince kesinlikle 29 kuruş civarına düşeceğine inanıyorum.
    7- Başlarım garantisine, 1000 Km biter bitmez LPG taktırıyorum.

Saygılar, selamlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: caucass

Hayal kırıklığına uğradığın noktalar oldumu

Aslında şu ana kadar önemli bir can sıkıntısı yapmadım. Fakat ilk 2 günün bilançosu olarak,

1-Gözlük bölmesinin eksikliğini hissediyorum
    2-Var olan bölmelerin zeminlerinin sert olmasından dolayı, örneğin cep telefonunuzu koyuyorsunuz, sağa sola virajlarda, dur kalklarda telefon o sert zeminde hareket edip tıkır tıkır sesler çıkmasına sebep oluyor.

3- iphone 4 çalışmadı. Sanırım iphone 3 serisine uyumlu
    4- bagaj kaplaması elinizle ittirdiğinizde oynuyor, buda hoş değil.
    5- Gündüz farlarını kapatma düğmesi olmalıymış. gören hava atıyorum zannediyor
    6- 185.4 Km sonra fulledim. 70,41 TL ödedim. 0,38 Kuruş.. Bu bence yanıltıcı, 1000 Km devirince kesinlikle 29 kuruş civarına düşeceğine inanıyorum.
    7- Başlarım garantisine, 1000 Km biter bitmez LPG taktırıyorum.

Saygılar, selamlar

bayağı çok yakıyor gözüküyor.Antalya'dan aracı getirdiğimde fulledim.0,28 krş yaktı.LPG konusunda hala karşıt görüşüm devam ediyor.LPG fiyatlarıda aldı başına gitti.Benzin fiyatlarındaki artış nereye kadar devam edecek bilmiyorum.Geçen sene 140 USD brent petrol fiyatı o zaman 3 TL olan benzin brent 125 USD 4.70 mantık arıyorum bulamıyorum.Neyse seri kullanmamaya devam edeceğim napalım

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.