Şimdi Ara

2012 Fiesta Direksiyon Sorunları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
2
Favori
32.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: srcn35

quote:

Orijinalden alıntı: u7110

ford dan uzak durun huzurlu olun

yapma hocam gözünü seveyim ford focus gibisi var mı :)

valla hocam şöyle söyliyim ozaman; tabiki kötü arabalar değiller ama ben izmirde bu otokoç kadar rezil bir servis görmedim servisinizi iyi seçin arabanızı sizden çok yıpratmalarına izin vermeyin
    bizi hem arabadan hem markadan soğuttular şirketçek
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: srcn35

quote:

ford dan uzak durun huzurlu olun

yapma hocam gözünü seveyim ford focus gibisi var mı :)

valla hocam şöyle söyliyim ozaman; tabiki kötü arabalar değiller ama ben izmirde bu otokoç kadar rezil bir servis görmedim servisinizi iyi seçin arabanızı sizden çok yıpratmalarına izin vermeyin
    bizi hem arabadan hem markadan soğuttular şirketçek

o konuda çok haklısın hocam bende çetaş'tan zerre mutlu değilim hem fazla fiyat giydiriyorlar hemde oldu bittiye getiriyorlar gibi izmir servislerinden memnun değilim sanayicilere gideceğim bidahaki arızada

• Bu direksiyon sesi bende de var. Aracın garantisi bittiği ve servise götürsem saçma şeyler için para isteyeceği muhtemelen de sorunun geçici olarak çözülecegi için birşey yapmak istemiyorum. Zarar vermez sanırım araca?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyla ilgilenenler olabilir ben de servisten aldığım cevabı yazayım. Bugün 2010 dizel fiestam için Triger değişim fiyatı öğrenmek için servise gittim aynı zamanda direksiyondaki bu tak tak sesi sordum. Güvendiğim servis danışmanı problemin mafsalda olabileceğini, değiştirmeden sesin gitmeyeceğini ancak bu sesin araca uzun vadede herhangi bir zarar vermeyeceğini belirtti. Sadece sesin daha da artabilecegini söyledi.
    Hazır lafı geçmişken Triger için 465 lira fiyat aldım. Alternator kayışı dahil. Onu değiştirmezsem 385 gibi bir fiyat çıkıyor. Olur da düşünen olursa fikri olsun.

• bu direksiyon problemi bende de var. direksiyonu çevirince tak tuk ses geliyor. araç 2011 model 38 bin km de. şimdi biz de dava açsak kazanırmıyız, yoksa garantisi bittiği için bi faydası olmaz mı?

aslında garanti bitmiş olsa bile üretim hatası olduğu için bir ümit var diye düşünüyorum. yukarda bir arkadaşımız dava açmış ve kazanmış.
  • arkadaşlar 2014 fiesta 1.6 powerhift titanium x alma arefesindeyim..bu yazılanları okuduktan sonra şok oldum resmen..o kadar video izledim test yazısı okudum, bu arabayı yere göğe sığdıramıyorlar.. vazmıgeçelim yani? araç izmir otokoçtan alınmış bu arada..ben 2.sahibi olacağım..araç daha 10binde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oprema

arkadaşlar 2014 fiesta 1.6 powerhift titanium x alma arefesindeyim..bu yazılanları okuduktan sonra şok oldum resmen..o kadar video izledim test yazısı okudum, bu arabayı yere göğe sığdıramıyorlar.. vazmıgeçelim yani? araç izmir otokoçtan alınmış bu arada..ben 2.sahibi olacağım..araç daha 10binde.

Hocam arabaların hepsinde olmuyor snırım bu sorun özellikle yeni kasalarda bendede aynı sorun vardı 2011 titanium fiesta 20.000 km deydi aldığımda şimdi 25000 de servise arabayı aldığımda götürdüm o sesi farkedince mafsalı yağladılar 100 tl vermiştim sorun düzeldi geçmezse 500 tl mafsal değişcek dediler banada. Şimdilik sorun yok servisdeki görevlinin söyledği ise arabanın avrupa yollarına göre yapıldığı Türkiyede böyle sorunların olabileceğiymiş. İnsanın sövesi geliyo neden madem satıyosunuz bu arabayı Türkiyede diye:)

• Benim arabada da aynı sorun var bu sorunun şuan tam olarak kaç TL ye bana mal olur ayrıca yaptirmasam bana zarari olurmu ileride daha fazla masraf cikartirmi

• Yeni kasa ford fiestalarda ki direksiyon çevirme esnasında gelen sesin kutudan gelmemektedir.
    Yani servis veya sanayide direksiyon kutusuna müdahale ettirmeyin boşa zaman ve paranız gitmesin.bu rahatsız edici sesin onarımı için
    Servisimize uğrayabilir hatta bilgi alabilirsiniz.
    0312 385 33 33 üç kardeşler otomotiv
    Samet usta
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozalak82

Yeni kasa ford fiestalarda ki direksiyon çevirme esnasında gelen sesin kutudan gelmemektedir.
    Yani servis veya sanayide direksiyon kutusuna müdahale ettirmeyin boşa zaman ve paranız gitmesin.bu rahatsız edici sesin onarımı için
    Samet usta

yeni kasa derken makyajlı kasadan mı bahsediyorsunuz?
    sesin direksiyon kutusundan gelmediğini yazmışsınız, tam olarak bilgi verebilir misiniz...
  • Yeni kasa ford fiestalarda ki direksiyon çevirme esnasında gelen sesin kutudan gelmemektedir.
    Samet usta
  • USR. kullanıcısına yanıt
    Merhaba ,
    bir çok fiesta sahipleri şehir dışından arayarak bilgi almak istiyorlar hatta ustaları ile telefonla görüştürüp
    çözüm bulmaya çalışıyorlar.
    maalesef bu durumlar da yardımcı olamıyoruz :( ... çünki anlattığımız işi yapmaya çalışırken direksiyon aksamına verilen zarar işin boyunu aşıyor.
    yanlış ve ölçüsüz yapılan bir iş araç sahibine sıkıntı yaratıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: FEFETE

Merhaba arkadaşlar.

Henüz 3 haftalık 2012 fiestam var. Direksiyonla ilgili bazı sorunlar yaşıyorum. Sorunları aşağıda listeledim.

1- Kilit taşı döşenmiş yollarda ön taraftan fazla ses gelmeye başladı.(2 kez ön takım kontrolü yaptırdım sıkıntı yok dediler)
    2- Park halinde iken direksiyonu sağa ve sola salladığımda takur tukur sesler gelmeye başladı.
    3- Dalgalı asvaltlarda (e5 de ağır vasıtaların geçtiği yollarda oluşan dalgalanmalar gibi) araç sağa sola kaçacakmış gibi oluyor.
    4- Bozuk yollarda teker çukurlara düştüğünde direksiyon dönüyor ve direksiyonda sanki iki metal birbirine vuruyormuş gibi ses hissediyorum.
    5- Yine dalgalı asvaltlarda yüksek hızda (130-140) giderken direksiyon düz olmasına rağmen yolun meğiline göre araç sağa ve sola oynuyor. Yine o iki metal biririne vuruyormuş gibi hissediyorum.
    6- Hafis rüzgarlı havalarda rüzgar sağdan vuruyorsa araç sola gitmeye çalışıyor. (Rüzgarın geldiği yöne doğru direksiyonu çevirerek gidiyorum. Rüzgar bir an kesildiğinde, direksiyon sağa dönük olduğu için araç sağa gidiyor yani sürekli direksiyonla dans ediyorum.)

Serviste ön takım kontrolü yaptırdım bir sıkıntı yok dediler.
    Bilgisayarlı Rot ayarı yapan bi arkadaşım var oda ön takımda bi sıkıntı olmadığını söyledi. 2 madde de yazdığım direksiyondaki sesin ise direksiyon kutusundan geldiğini söyledi.

Sizce bu sorunlar direksiyon kutusundan olabilirmi ?

Aynı sorunları yasadım ve gıttım dıreksıyon kutusunu degıstırdım sorun kalmadı

Samet usta
  • Takırtının sebebi direksiyon mafsalıdır, ön takım filan değildir. Kaza esnasında mafsal iç içe girsin diye iki parçalıdır arasında da plastik var bu plastik aşınınca takırtı gelir, ya mafsal değişimi, yada o iki parçayı kaynak yapınca sorun düzelir
  • Ayni sorun benim araçtada var 2011 model usta direksiyon kutusunda boşluk var diyor mafsalda değişmeliymiş ne yapmaliyim sizce

• gerardinho G kullanıcısına yanıt
    aynı sorunu bende yaşadım ve ön tablalar değişince sorun çözüldü. 70 liradan 2 tabla ve 100 TL işçiliğe mal oldu. şu an ses yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreyildirimgs -- 26 Nisan 2018; 11:28:10 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.