Şimdi Ara

2012 C180 AMG - 2015 CLA 180d AMG

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

3,5 yıldır 156 hp'lik Kompressor Motor , 5 ileri şanzıman olan , Prins LPG'li 2012 model C180 AMG araç kullanıyordum.
    2016 Ekim ayında 89.000km de iken 95.000-tl ye aldığım aracımı, 2 hafta önce 197.000km de 142.500-tl ye sattım.

Yerine her ne kadar istediğin performansı alamazsın deseler de 2015 model CLA 180d AMG araç aldım 85.000 km de 189.000-tl.

2 araç arasında ki artıları ve eksileri yazayım da bu değişim için kararsız olan arkadaşlara referans olsun istedim.

İlk olarak motor gücü C180 lpg li de olsa daha güzel gidiyordu, özellikle 80-90 km/s hızdan sonra.
    Ayrıca önden çekere alışmak biraz zor olacak gibi.

LPG ile uğraşmak yerine Dizel gerçekten kolaylık İstanbul'dan Ankara'ya 120-130 km/s hızla 5,0 lt ortalama ile geldim.

Mesela cam tavan CLA da tavanın 3de 2si kadar arka koltukların baş üstü kapalı , C180 de komple cam idi.
    C180 de elektrikli koltuk vardı CLA da yok.
    C180 de torpido için kilit vardı CLA da yok.
    C180 de kaput amortisörlü idi CLA da biraz komik ama çubuk var.

CLA da camlarda çerçeve yok spor bir görünüm var gerçekten muazzam.

CLA da arka koltuklar biraz daha dar ama öyle aman aman rahatsız olmazsınız. Benim boyum 1.83 çok sıkıntı yaratmadı ama arka taraf 3 kişilik değil kesinlikle 2 kişilik.

CLA da 7 ileri şanzıman olması güzel ayrıca koldan vites olması bence avantaj.
    Yine CLA da Geri görüş kamerası ve navigasyon olması güzel. (Navigasyon için sd kart aldım 400-tl ye.)
    Elektronik park freni güzel.

Ön göğüs , ekranlar güzel daha modern ve güzel. Ambiyans ışıkları var hem direksiyonda hem kapı kenarlarında kırmızı dikişler olduğu için ışıkları da kırmızı renk yaptım gayet güzel oldu.

AMG lerin ses sistemini bilenler bilir her ikisinde de müzik dinlemek çok keyifli.

CLA da stepne yok. Mini stepneler için alan var ekstra alınıp konulabilir.

Ben çok keyifle biniyorum arabaya kesinlikle tavsiye ederim.
    3,5 yıldır Mercedes kullanan biri olarak bundan sonraki bütün araçlarımın kesinlikle Mercedes olacağını net söyleyebilirim.
    Bugün parama göre CLA vardı , muhtemelen bi 3 sene sonra C200d alırım ama kesinlikle Mercedes alırım.

Umarım faydalı olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz110 -- 28 Şubat 2020; 11:40:50 >

• Tercihin ihtiyaçlara göre değişeceği aşikar. Güzel bir karşılaştırma yazısı olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mct2002 -- 15 Mart 2020; 17:55:29 >
  • 180d CLA ların kronik sıkıntıları hakkında bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

Çekiş konusu kafama takılan bir durum tork, hp nedir hocam durumlar.

CLA 200 sürme şansınız oldu mu?
  • CLA 200 kullanmadım ancak c180 deki 156 hp lik motor var 7 ileri şanzıman ile daha seri bir araç olmuştur eminim.
    CLA 180d ise 109 hp olduğu için biraz zayıf geldi bana he iyice çöp değil tabi ama 156 hp nin verdiği tadı vermesi imkansız
  • Şubatta 3 sene bitiyor hala aynı arabaya biniyorum.

Muhtemelen 3 sene sonra c200d alırım demişim ama alamadık :D

• w204 severim ama lpg ile uyumsuz millet mercedes alıyor lpg ile biniyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.