Şimdi Ara

2012-2013 HONDA CİVİC 20.000 BAKIMI-FİYAT, ÖNERİ, SORU, YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
2
Favori
18.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • honda civic 20.000 bakımını yaptırmış ya da yaptıracak arkadaşlar, servisler, yapılan işlemler ve fiyat konusunda bilgi verirlerse sevinirim...

• [alıntıdır]
    2004 te toyota corolla almıştım
    50 bin bakımına kadar hiç periyodik bakım yaptırmadım
    sadece her 10 binde gidip yağ ve yağfilitresi ni değiştiriyordum
    servis faturalara ve bilgisayar kayıtlarına " MÜŞTERİNİN TALEBİ ÜZERİNE PERİYODİK BAKIM YAPILMAMIŞTIR, SADECE YAĞ VE FİLİTRESİ DEĞİŞTİRİLMİŞTİR"
    YAZIYORDU, MEĞER BU OLAY 3 YILLIK GARANTİYİ ÖLDÜRMÜŞ HABERİM YOK
    50 binde artık tam bakım yaptırayım diyordum ki araba satıldı
    bu süre zarfında ne garantiye ihtiyacım oldu , ne de arabada bir sorun çıktı

yani=Bakım dedikleri servis kazığı , başka bir şey değil
    adamlar lambaları sıvıları kontrol ediyor ve buna para alıyorlar

gavurlar boyayı bile kendileri atıyor, biz sigorta değiştirmek için servise yolunuyoruz
  • bu başlıkta 20.000 için olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mimleon kullanıcısına yanıt
    evet sonunda 20.000 bakımını honda bora ankarada yaptırmış bulunmaktayım:)
  • detaylar?

bedeli ve yapılan işler
    mümkünse fatura resmi

sağol

• quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

detaylar?

bedeli ve yapılan işler
    mümkünse fatura resmi

sağol

10,000 bakımında yapılan işlerin tamamı yapıldı, sadece klimanın polen filtresi gerek olmadığı için değiştirilmedi, toplamda 340 tl ödendi...
  • bugün civic fd7 2012 için 20.000 bakıma girdim,
    aslında 18.100 km ama bir yıl 11 şubatta dolmuştu.

işte ücretli olan işlemler,

Balata spreyi,
    Antifirizli cam temizlik sıvısı
    havalandırma sistem temizliği
    polen filtresi
    sarf malzemesi
    motor yağı
    yağ filtresi
    hava filtresi
    karter tapa pulu
    çevre bakanlığı atık bedeli
    periyodik bakım işçiliği

bunların toplamı 650 tl tuttu ama indirim yapılarak 520tl ödedim.

bedeli olmayan bir çok işlemde yapıldı gözlerimle izledim,
    aklımda kalanlar,

balataların temizliği, zımparalanması,
    lastiklerin havalarını 30 psi aldırdım, 32 psi da çok sert kalıyordu ve rahatsız ediyordu, süratli araç kullanmadığım için zararı olmayacak.
    lifte alıp alt takımları ve koruma saçlarına baktırdım,
    aküyü ölçtürdüm, 12.36v çıktı, normal ama bilgisayarda akü şarz edilmeli uyarısı çıktı, 30 dk bağlayalım dediler ama işim vardı pazartesine aktardım,
    kasko yaptırdığım için ücretsiz motor koruma yapacaklardı, araçda yıkanacaktı, onlarıda pazartesine aktardım.

sonuçta yıldan yıla servise giden sorunsuz bir araç için yıllık 520 tl çok değil diye düşünüyorum.

iyi sürüşler

• mimleon kullanıcısına yanıt
    fiyat bir hayli yüksek çıkmış. aralık ayında aynı işlemlerle, 29 bin km de bakıma gittim. ödediğim ücret 320 tl idi. (şanlıurfa honda canbeyli)
  • dostum,
    eğer faturayı buraya koyarsan karşılaştırırız.

örnek,
    10.000 bakım 260 tl tuttu, polen filtresi değişmemişti,
    20.000 de değişmesi gerekiyormuşki, baktım beyazdan siyaha dönmüş, değiştirdim.
    bunun gibi farklı işlemler var.

• Arkadaşlar anakarada servis olarak kalite ve işçilikte Efe yada boradan hangisini önerirsiniz muhtemelen 1-2 aya kadar aracimi 10.000 bakimina goturecem ama kara veremedim? Ayrica on göğüste bozuk yolda bir tikirti var hangisi ilgilenir sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PriMe -- 27 Şubat 2014; 0:40:05 >
  • Hiç mi öneri yada tavsiye verebilecek kimse yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: PriMe

Arkadaşlar anakarada servis olarak kalite ve işçilikte Efe yada boradan hangisini önerirsiniz muhtemelen 1-2 aya kadar aracimi 10.000 bakimina goturecem ama kara veremedim? Ayrica on göğüste bozuk yolda bir tikirti var hangisi ilgilenir sizce?

eco LPG li ise kesinlikle bora! BORA AYNI ZAMANDA brc yetkili servisi. efe ise sanayide bir LPG ci ile anlaşmış LPG işi yapmaya çalışıyor, olmadı sizi sanayiye gönderiyor
  • Bende 2013 model civic eco lpg'li aracımı bugün 20 bin bakımına götürdüm. 700 küsür lira fiyat çıkardılar. öyle böyle 646TL'ye indiler.

"mimleon" arkadaştan farklı olarak rot ayarı da yapmışlar. bakım yaptıracakların bilgisine..

edit: bayi çiftkurtlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fLaVa -- 18 Mart 2014; 19:25:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fLaVa

Bende 2013 model civic eco lpg'li aracımı bugün 20 bin bakımına götürdüm. 700 küsür lira fiyat çıkardılar. öyle böyle 646TL'ye indiler.

"mimleon" arkadaştan farklı olarak rot ayarı da yapmışlar. bakım yaptıracakların bilgisine..

edit: bayi çiftkurtlar

Çok yuksek bence de artik yillik garanti parasi aliyorlar gibi birşey bu

• Merhaba;

Bizim de 20.000 bakım zamanı geldi, İstanbul için hangi servisi tavsiye edersiniz ve yaklaşık nasıl bir fiyat beklemeliyiz. Şimdiden teşekkür ederim.
  • ankarada enson eco ara 10.000 bakımı yaptıran varmı Fiyat ne söylediler.
  • takriben 430-470 tl arası bişey çıkarırlar
  • Mehhaba, 20.000 bakım zamanı geldi, istanbul avrupa yakasında en uygun nerede yaptırabilirim, yakın zamanda yaptıran var mı?
  • özel servise git , fiyatları yarı yarıya...hatta yarısından bile düşük....boşuna kazıklanma serviste
  • 10bin bakım ücretlerini öğrenmek isteyen arkadaşların bu konuyu incelemesini tavsiye ederim
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=71448455&p=3#90947144

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PriMe -- 20 Mayıs 2014; 0:49:01 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.