Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (1119. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11171118111911201121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün günler sonra güneş açınca izmirde
    artık yıkama zamanı geldi diyerek 3. sanayiye gittimihem aracı yıkattım
    hem döşemeci ile kısa bir görüşme daha yaptım deri üzerine
    sonra 3M film merkezini gördüm
    hemen girdim bilgi aldım
    sadece 3m de olan ŞEFFAF filmi, güneş ısısını %69 kesme özelliğini test ettik
    lumar ve diğer filmler uv korumanın yanında %19/29 ısı kesermiş
    deri döşeme yaptırınca özellikle ön cama yaptırmak lazım

testte iri bir halojen ampul yaktık elimi 20cm önüne uzattım
    sonra araya 3m bu film takılı otocam koyduk
    bence %50 ona göre %69 kesti

ön cam 350 tl
    yan 2 ön cam 300 tl fiyat verdi

bu durumda sadece öne 3m ısı film yaptırıp ki genelde en çok güneş alan alan
    diğer 2 ön/yan cama normal film 150 tl yaptırmak
    arka kapılar ile arka camı zaten tak çıkar perde almıştım onunla korumak

bu hafta içi Hondaya gidip meguiers dan filmden teklif alayım
    belli olmaz hesaplı yaptırabilirim

bu arada birisi anahtarla ön kaporta üzerini şöyle 20cm çizmiş
    az da olsa belli oluyor
    takmadım kafaya
    hazımsız biridir dedim geçtim

sakınan göze çöp batarmış misali
    fazla takmayacaksınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar beyaz renk için rötuş boyası alırken koduna bakmak gerekiyormu ? yoksa netten satılan beyaz civic boyası aynı olurmu ? her aracın beyaz renk tonu ve kodu farklı mı ?

Birde direksiyonun solundaki econ düğmesinin tarafında bozuk yolda cızıltı geliyor....Bununla ilgili deneyim yaşayan oldu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sweetboyy07

Arkadaşlar beyaz renk için rötuş boyası alırken koduna bakmak gerekiyormu ? yoksa netten satılan beyaz civic boyası aynı olurmu ? her aracın beyaz renk tonu ve kodu farklı mı ?

Birde direksiyonun solundaki econ düğmesinin tarafında bozuk yolda cızıltı geliyor....Bununla ilgili deneyim yaşayan oldu mu ?

kaporta ile tampon rengi aynı değilmiş beyazlarda....ben öyle duydum...
  • quote:

Arkadaşlar beyaz renk için rötuş boyası alırken koduna bakmak gerekiyormu ? yoksa netten satılan beyaz civic boyası aynı olurmu ? her aracın beyaz renk tonu ve kodu farklı mı ?

SERVİSTEN ALIRSANIZ GEREK YOK. ama dışarıda bilgisayardan hazırlatacaksanız boya kopdu gerekir. internet içinde aynıdır...
  • çok yaşlı bir amcamız vardı
    evde oturduk yerde sorardı,
    "üst kattan sesmi geliyor" veya "gökmü gürüldedi" diye
    diye diye sonunda tozuttu
    yahu arkadaşlar adı üstünde otomobil
    yani
    "hareketli araç
    birde bozuk yolda ise elbette ses gelecek
    tüm aracı oluşturan 1001 parça var
    japon yapıştırıcı ile yapıştırsalar ses gelmez
    ama kırılırlar
    bırakın gelsin bu sesler
    arıza sesi olmadıkça takmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: fenerli2335

quote:

SERVİSTEN ALIRSANIZ GEREK YOK. ama dışarıda bilgisayardan hazırlatacaksanız boya kopdu gerekir. internet içinde aynıdır...

Şöyle bir şeymi....

http://forum.donanimhaber.com/m_59997861/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: ahun

Şimdi bir sitemde bulunayım....

Forum arkadaşı soruyor...Pür telaş..Diyorki benim araç 100-130 km bandında zangır zangır titriyor..Neden..??????

Bizde kıt akılımızla cevap veriyoruz..Diyoruzki lastikten...Hatta ön lastikten..İçten tel atmış veya iç tarafta balon yapış gibi....cevap veriyoruz...

Şimdi...Gelelim konuya..Ya arkadaş ne yaptın...Aracı servisemi götürdün..Yoksa öyle kullanmaya devammı ediyorsun...

Servis ne dedi...Problem çözüldüyse nasıl çözüldü...Öyle ya merak ediyoruz..Belki bizede olabilir....

Geri dönüş olursa herkese faydalı bir forum olur...

Saygılar...

gecende bir forumdas hizla yazdi. 2009 model hibrit (elektrik-benzin) civic hatchback aldim dedi.

ben de sordum; yakit tuketimi ne civarda?

maksat ezbere ezber dizelci halkimiza faydali bilgi olsun, belki dizel yerine hibrit alternatifleri denerler.

fakat forumdas geri donus yapmadi. oysa bir-iki satir yazip bilgilendirseydi ne guzel olacakti.

ne diyeyim ki...

• quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

bu hafta içi Hondaya gidip meguiers dan filmden teklif alayım
    belli olmaz hesaplı yaptırabilirim

bu arada birisi anahtarla ön kaporta üzerini şöyle 20cm çizmiş
    az da olsa belli oluyor
    takmadım kafaya
    hazımsız biridir dedim geçtim

sayın mimleon,

kaput icin gecmis olsun, dediginiz gibi kafaya takmamak lazim.
    cam filmi simdiden hayirli olsun.
    saygilar,
  • quote:

quote:

quote:

Şöyle bir şeymi....

aynen böyledir ama püskürtme şeklinde olmadığı için hiçbir zaman orjinal olmaz adı üstünde rötuş boyası. fırçayla çok

büyük yerleri boyarsınız bence çizik taş vuruğu falansa kürdan en iyi çözüm. sıcak hava iyidir ama illa ki o derecelere

gerek yok ben - 5 derece falan erzurumda yaptım iki gün sonra tazyikli su bile çıkaramadı. saygılar...

• quote:

quote:

quote:

Şöyle bir şeymi....

bu arada boyayı bir pet şişe kapağına alın diğer kalanın kapağını kapatın yoksa kurur. ayrıca isterseniz inceltebilirsiniz ama bence orjinal hali ile boyayın derim...

• quote:

Orijinalden alıntı: adigeokan

quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

acaba arka stop ampüllerini nasıl LED ampül ile değiştirebiliriz?

sk67a hocam sen onuda yaparsın. size birşey sormak isterim .uzmanlık alanınız diye de düşünüyorun.
    araclarımızın orta konsolda çakmak kısmının oralar için bir led aydınlatma uygulaması nasıl yapabiliriz. geçen akşam
    dikkat ettim çok karanlıkta kalıyor .foto koyabilsem görüntülü soracaktım amabeceremedim, led bilgisinin yanında foruma foto
    yüklemeyide özetlerseniz.
    Çooooooook sevinirim .herkeze iyi sürüşler

Alıntıları Göster
    mukerrer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 24 Temmuz 2013; 0:45:45 >

• quote:

mukerrer.
    mukerrer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 24 Temmuz 2013; 0:45:39 >
  • quote:

quote:

quote:

Şöyle bir şeymi....

son mesaj 7 kasımda yazılmış
    soru şu
    "bir başka yerde denedim
    24 saat sonra kolonyalı mendille çıktı boya
    neden?"
    cevap verilmemiş
    karnımı ağrıttı

ayrıca satış bölümünde de var ilan olarak
    o sayfada da açıklama yok
    zaten forum 3. sayfada hata veriyor
    ekim sonrası cevaplar okunmuyor

hey gidi günler
    hem 94 hyundai de hem de 2007 jazzda küçük bir şişe çıkmıştı
    rötuş için araç renginde boya
    çok etkilenmiştim

• Arkadaslar iyi aksamlar herkese.2013 civigim var benimde otm vites bisey sorucam.
    Aranizda egzoz taktiran varmi hem performans amacli hem ses goruntu amacli ??
    Bide direk orjinal haliyle taksak guzel durmaz gibime geliyo sik bi difuzor alip ondan sonrami egzoz yapmak lazim?
    Vanali egzoz dusunuyorum hem polis hemde cevredekileri rahatsiz etmemek amacli.
    Tesekkurler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mukerrer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 24 Temmuz 2013; 0:48:34 >
  • mukerrer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 24 Temmuz 2013; 0:51:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halted__

quote:

quote:

quote:

quote:

urunun linki:

http://www.ebay.co.uk/itm/261168320759?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

http://www.ebay.co.uk/itm/CREE-x-2-T20-3157-7443-W21W-Xenon-LED-CANBUS-DRL-WHITE-TAIL-REVERSE-Q5-5W-VW-/261168329013?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D6275406066721796263%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D1%26sd%3D261168329013%26

o urunun satisi bitmis, bu urunu buldum. fakat honda civic ile uyumlu degil diyor.

saygilar,

siz ona bakmayin. bazen uyumlu degil diye yazabiliyor.

http://www.ebay.co.uk/itm/CREE-x-2-T20-3157-7443-W21W-Xenon-LED-CANBUS-DRL-WHITE-TAIL-REVERSE-Q5-5W-VW-/261168329013?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3cced87135

sayın halted__,

on farlarda hangi ampül nereye durum vaziyetlerini netleştirmek için yardımızı rica ediyorum.
    sizin cree mercekli ampül nereye monte edildi? DRL ampülü farklı bir ampül mü,
    yoksa cree DRL olarak mı monte edildi? aşağıda benim aracın ön far fotoları var.

normalde farlar kapalı iken bu sarı ampül yanıyor. DRL ampül bu mudur? sizin cree
    ampül bunun yerine mi monte edildi? davlunbazı siz mi sökdünüz? daha önce forumda
    arkadaşlar davlunbazın sökülmesinin çok zahmetli olduğunu yazmışlardı. siz honda servise
    mi söktürdünüz?

sayin sk67a,

TR de DRL olarak gecen ampuller sizin sari renkli dediginiz normal farlar kapali iken yanan ampuller. fakat usa da drl dedigimiz ampuller bizde kisa huzmeli far olarak geciyor.

cree leri kendim takacaktim ama servise kamera icin gidince ustam sagolsun onlari da takayim dedi. davlumbazi sokmek cok cok basit. bir ya da 2 klipsi soktu, elini uzatip lambayi degistirdi. bu arada direksiyon ters istikamete cevrili olacak.

ben ledleri 1 ay kadar deneceyecegim. eger hic bir sorun olmazsa, sinyaller, stoplar ve frenlerin tamamini cree yapmayi dusunuyorum.
    kolay gelsin...
    edit:resim

Alıntıları Göster
    mukerrer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 24 Temmuz 2013; 0:52:33 >

• quote:

bu arada nasipse bilimsel bir calisma icin Almanya'ya gidecegim nisan sonuna dogru.
    kucuk bir kasabada bulunan bir arastirma merkezine. orada sokaklarda rastgele
    araclarin fotolarini cekeceem. forumda paylasacaam. bakalim Alman halki ne tur
    ve ne marka arabalari tercih ediyor. goruciiiz.

Abi bol bol MN fotosu çekersiniz gibime geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ireyal

quote:

bu arada nasipse bilimsel bir calisma icin Almanya'ya gidecegim nisan sonuna dogru.
    kucuk bir kasabada bulunan bir arastirma merkezine. orada sokaklarda rastgele
    araclarin fotolarini cekeceem. forumda paylasacaam. bakalim Alman halki ne tur
    ve ne marka arabalari tercih ediyor. goruciiiz.

Abi bol bol MN fotosu çekersiniz gibime geliyor.

Alıntıları Göster
    mukerrer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 24 Temmuz 2013; 0:54:10 >

• arkadaşlar öncelikle merhabalar ben erhan aranıza yeni katıldım yeni üye oldum ama 3 haftadır sizi takip ediyorum 300 küsür sayfadır okuyorum :)

ben 2001 model vw golf IV otomatik vites arabamı sattım ve honda civic almaya karar vermiştim. ama hondayı hiç bilmiyordum konforunu ve motorunu.

gittim bir bayiye test sürüşüde yaptım aşık oldum arabaya.

sonra sizleri buldum ve okumaya basladım. ilk baslardaki bu fd7 kasaya olan bakışlar şimdiki sayfalardaki memnuniyetler beni bugün tekrar bayiye götürdü ve

51,500 tl fiyatla bir honda civic elegance eco otomatik beyaz renkte araba aldırdı :)

umarım ucuzdur. ( boya motor park sensörü ve ilk yardım cantası hesiye ocak mtvsi onlardan )

çok fazla km yapmayan biri olarak tavsiyeler ve garanti kapmasını bozdugu için lpg düşünmedim.

şimdi bana bu arac için verebileceğiniz tavsiyeleri dinlemek istiyorum zahmet olmazsa bana yardımcı olurmusunuz.!

• 
Sayfa: önceki 11171118111911201121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.