Şimdi Ara

2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi (93. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.722
Cevap
41
Favori
161.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Akşam iç ışık açık kalmış. Sabah marş yapamadım. Yol yardımını bekliyorum. Takviye ile çalıştırırız inşalllah.
    Kapılar normal açılıp kapanabiliyor. El freni de normal.
    Camlar çalışmıyor.
    Marş yapamıyor. Kontak 2.kademede iken Fan kontrolsüz çalışıyor. El freni lambası yanıp sönüyor. Ekranda "check vsc system" yazıyor. (Bişey daha yazıyordu)

Özürlü toyota mühendisi 1 dolarlık zaman rölesi ni koymazsanız biz de böyle uğraşıp dururuz. Geçmiş olsun

Kılavuzda diyor ki:

Akünün boşalmasını önlemek için:
    Okuma / tavan lambası ana düğmesi DOOR (kapı) konumundayken herhangi bir kapı tam olarak kapatılmadığında yanmaya başlayan okuma / tavan lambası 20 dakika sonra otomatik olarak söner.

• quote:

205-60-16 ları bu gün değiştirdim. araç daha rahat hzılanıyor ve konfor çok iyi. 17 jant görüntüden başka bir artısı yok kütük gibi ediyor arabayı

Ben de pazar günü değiştirdim, jant kapaklarına takmaya henüz fırsat olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Power7Gear

quote:

205-60-16 ları bu gün değiştirdim. araç daha rahat hzılanıyor ve konfor çok iyi. 17 jant görüntüden başka bir artısı yok kütük gibi ediyor arabayı

bu gün ofsetlere takıldım.
    jantın ofsetleri-göbeği- balataya çok yakın korktum
    alışmışım orjınal jantta 2 parmak var balata ile arasına.
    bir kaç arkadaşa sordum 0.7cmye kadar sorun olmaz dediler.
    rahatladım

• quote:

quote:

quote:

rahatladım

Belki daha önce konuşmuştuk: Yurtdışında jant kapağı ile satılan 16" kara jantlı Avensis'ler var. Bu yüzden içiniz rahat olsun bence.

Tabi orijinal 17" alaşım jant ile orijinal siyah jant kullanımı kıyaslandığında bastığı yüzey ve yer aynı değil, yol tutuşlar aynı değil, çaptan dolayı aynı km saat değerinde araç biraz daha yavaş gidecek vs vs. Yine de ayrı jant kullanımının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

rahatladım

Belki daha önce konuşmuştuk: Yurtdışında jant kapağı ile satılan 16" kara jantlı Avensis'ler var. Bu yüzden içiniz rahat olsun bence.

Tabi orijinal 17" alaşım jant ile orijinal siyah jant kullanımı kıyaslandığında bastığı yüzey ve yer aynı değil, yol tutuşlar aynı değil, çaptan dolayı aynı km saat değerinde araç biraz daha yavaş gidecek vs vs. Yine de ayrı jant kullanımının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Var hocam ama işte offsetleri bilmiyorum işte ondan dedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nibk fren balatalarini kullanan arkadaşlar memnunlar mı? Yoksa hiç riske girmeden direkt Bosch servise mi gitmeliyim? Bugün baktım ön balatalar bitmiş gibi. Araç 43000 km'de.

• quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

Nibk fren balatalarini kullanan arkadaşlar memnunlar mı? Yoksa hiç riske girmeden direkt Bosch servise mi gitmeliyim? Bugün baktım ön balatalar bitmiş gibi. Araç 43000 km'de.

arkalar nibk mor balata. ses hiç duymadım önler de bosch benim.ikisinden de memnunum yanlız nıbk hiç toz yapmıyor bu iyi bir şey. bosch çok fena jant renk değiştiriyor.

fiyat farkı nedir?
  • quote:

quote:

Nibk fren balatalarini kullanan arkadaşlar memnunlar mı? Yoksa hiç riske girmeden direkt Bosch servise mi gitmeliyim? Bugün baktım ön balatalar bitmiş gibi. Araç 43000 km'de.

arkalar nibk mor balata. ses hiç duymadım önler de bosch benim.ikisinden de memnunum yanlız nıbk hiç toz yapmıyor bu iyi bir şey. bosch çok fena jant renk değiştiriyor.

fiyat farkı nedir?

Nibk önler 100 arkalar 80 (tem özel servisten ufuk bey vermişti bu fiyatı). Bosch burada arkadaşlardan öğrendiğim kadarıyla önler 150-170 arkalar 120-130 civarı. Henüz Bosch servisine gitmedim. Aracın üstündeki balatalarda da Bosch logosu var ve evet dediginiz gibi fena toz bırakıyor. Ama fren perfirmansı iyi ve kötü gürültüsü yok. Ayrıca 43000 km geçirdi sağlıklı bir şekilde. Kararsızlık yaşıyorum.

• quote:

quote:

quote:

fiyat farkı nedir?

Nibk önler 100 arkalar 80 (tem özel servisten ufuk bey vermişti bu fiyatı). Bosch burada arkadaşlardan öğrendiğim kadarıyla önler 150-170 arkalar 120-130 civarı. Henüz Bosch servisine gitmedim. Aracın üstündeki balatalarda da Bosch logosu var ve evet dediginiz gibi fena toz bırakıyor. Ama fren perfirmansı iyi ve kötü gürültüsü yok. Ayrıca 43000 km geçirdi sağlıklı bir şekilde. Kararsızlık yaşıyorum.

Fiyat farkı iki katına geliyor neredeyse. Bence nibk iyidir.

• quote:

quote:

quote:

Akşam iç ışık açık kalmış. Sabah marş yapamadım. Yol yardımını bekliyorum. Takviye ile çalıştırırız inşalllah.
    Camlar çalışmıyor.
    Marş yapamıyor. Kontak 2.kademede iken Fan kontrolsüz çalışıyor. El freni lambası yanıp sönüyor. Ekranda "check vsc system" yazıyor. (Bişey daha yazıyordu)

Özürlü toyota mühendisi 1 dolarlık zaman rölesi ni koymazsanız biz de böyle uğraşıp dururuz. Geçmiş olsun

Kılavuzda diyor ki:

Okuma / tavan lambası ana düğmesi DOOR (kapı) konumundayken herhangi bir kapı tam olarak kapatılmadığında yanmaya başlayan okuma / tavan lambası 20 dakika sonra otomatik olarak söner.

O soner de. Ben kendim lambaya basıp okuma lambasını yaktım. Sonra çıktım bastım kilide kapı kapandı.
    Buradan sonra müdahale yok. Al sana akü bitti.
    Işık açıkken ya kapıyı kitlememe izin vermesin ya da örneğin iç lambalar kapı açık ya da kapalı olsun 2 saat içinde kapanmalı. Bir çok araçta bu böyledir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 13 Kasım 2015; 21:13:36 >

• beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    Bakalım yaķin zamanda bir özel servise uğrarım fırsat bulursam okuldan. Aklıma yatmazsa ordakiler tem servisten nibk alıp bir denerim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Camlar çalışmıyor.

Kılavuzda diyor ki:

O soner de. Ben kendim lambaya basıp okuma lambasını yaktım. Sonra çıktım bastım kilide kapı kapandı.
    Buradan sonra müdahale yok. Al sana akü bitti.
    Işık açıkken ya kapıyı kitlememe izin vermesin ya da örneğin iç lambalar kapı açık ya da kapalı olsun 2 saat içinde kapanmalı. Bir çok araçta bu böyledir.

Evet, bir kez beni de komşu uyarmıştı bu konuda. Bir şekilde çarpınca açılmış ve öyle kalmış.

• quote:

Bakalım yaķin zamanda bir özel servise uğrarım fırsat bulursam okuldan. Aklıma yatmazsa ordakiler tem servisten nibk alıp bir denerim.

Direk telden alın bence filtreleri falan en uygun ve güvenilir yer orası ama işte taksit yok o biraz kötü. Memur taksitsz eve ekmek almaz

• beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    Aynen, nakit parayla alışverişin ne olduğunu unuttum Tek çekim yapar mı acaba tem servis? Sadece havale ile mi çalışıyorlar?
  • quote:

Aynen, nakit parayla alışverişin ne olduğunu unuttum Tek çekim yapar mı acaba tem servis? Sadece havale ile mi çalışıyorlar?

mail order yapıyor kredi kartı bilgileriniz telefonda söylüyorsunuz. güvenemem derseniz. int. bankacılığından sanal kart açın alışveriş bitince limiti 0 yaparsınız ya da o kartı kapatıp başka sanal kart alırsınız.ücretsizdir

• bahaman B kullanıcısına yanıt
    Telefonda kart bilgilerinizi verebilirsiniz.Ben devamlı böyle alışveriş yapıyorum.Ufuk SÖNMEZ çok dürüst bir esnaftır kendisine güvenebilirsiniz.
  • Cevaplar için teşekkür ederim.

• Bugün arkadaşın 2006 model avensisle 100 km şehir dışı yolculuk yaptım. 280 bindeki arabanın yaşına göre oldukça diri olması beni epey şaşırttı. Hemde arkadaş aracı oldukca hor kullanıyor sağolsun. Bozuk yolda bile içirden hiç tıkırtı cızırtı gelmemesi taktirimi kazandı doğrusu. Konsolu bizim kasalardan daha hoş duruyor bence. Konsoldaki airback yeri bunda da belli
    Bu arada süspansiyonlar daha yumuşak ancak yalıtım bizimkinden daha zayıf gibi geldi bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 14 Kasım 2015; 19:05:32 >
  • 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.