Şimdi Ara

2011 Honda Jazz mı? yoksa 2011 Ford Fiesta mı? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
20.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu saatten sonra kimse jazzı kötüleyemez sanırım :)
  • :))konuşma komik boyutlara geldi. eğer aracı sizde kullanacaksanız jazz alın ama sadece eşiniz sürecekse fiesta alın o zaman:)

dış görünüş göreceli bence geçenlerde kasaba gittim ordaki orta yaşlı adam "ya arkasını çok güzel yapmışlar ama ön olmamış" 2 gün sonra benzin alıyorum oranın sahibi "abi kız gibi araban var güle güle kullan " dedi.onunda önü hoşuna gitti.içinde ferah alan bırakmışlar dedi.

yani şu gerçek ilk çıktıklarında fiesta kadar dikkat çekmediği kesin.ancak şu sıralarda fiestalarda dikkat çekmiyor çünkü her yerde var.banelleşti yani. ben bir ilçede yaşıyorum fiestadan 5 tane var.jazzdanda 5 tane var ama yeni kasa jazz sadece bende var.buda bir ayrıcalık diye düşünüyorum...
  • 2011 Ford Fiesta
  • çoğunlukla ben kullanacağım...şehir içinde tabi markete pazara alışveriş merkezine vs...benden fırsat kalırsa eşimde hafta bir kullanır..şu an jazz da karar kılmış gibiyiz sadece renk olarak beyaz aldığımıza pişman olurmuyuz diye düşünüyoruz...beyaz regi pek sevem ben arabalarda..ama cam tavan en güzel beyaz renkte belli oluyor gibi geldi..bir de şu var düz vites alıcaz..ama ikinci elde i-svifti makbul diyorlar kararsızlığımız bu yönde şimdilik..fiyat farkı da zorluyor tabi ...
    quote:

Orijinalden alıntı: ravanelli

2011 Ford Fiesta
  • Jazz al ve i-shift Jazz al, esin de rahat rahat kullanir ve keyfini surersiniz..
  • bu arada jazzın düz modellerini kaça kadar veriyorlar?
  • benzinli olacaksa jazz tercihim olurdu 1.4 motoruyla 1.6 çoğu araca kök söktürür,fiesta piyasada çok fazla artık pek çekici gelmiyor
  • jazz sahıbı olark tabıkı jazzzz
  • Fun I-Shıft 37600 TL fiyat aldım...nasıl sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: UNDYING

Fun I-Shıft 37600 TL fiyat aldım...nasıl sizce?

şubat 2010 da 37.000 tl idi gayet normal
  • Jazz tabii ki. Fıstık yeşili çok güzel gidiyor arabaya.
  • asdasdasdfadas diye cevaplıyorum bu soruyu.

Forumdaki son yazılarımı okuyun önce.

Bu sene ocak ayında 35 bin TL verip Fiesta aldım otomatik elektrik kırmızı.

Aldığıma bin pişman oldum. Çok ama çok dar içi ve bagajı. Hele arka koltuklar? Allah göstermesin. Ha bir de gacır gucur ses de cabası. Yakıt tüketimi de fazla.

Sonra mart ayında Ford'dan öğrendim ki fiyatlar 2bin küsür TL yükselmiş. Hemen sahibinden.com'a koydum arabayı. Ve 33.250 TL'ye sattım arabamı henüz 2000 kilometrede iken.

Sonra koşa koşa Honda'ya gittim ve Jazz fun i-shift aldım.

Bu da Jazz yorumum;

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=22453396

Sakın Fiesta düşünme. Hele bir de aile iseniz. Benden demesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: arjen robben

asdasdasdfadas diye cevaplıyorum bu soruyu.

Forumdaki son yazılarımı okuyun önce.

Bu sene ocak ayında 35 bin TL verip Fiesta aldım otomatik elektrik kırmızı.

Aldığıma bin pişman oldum. Çok ama çok dar içi ve bagajı. Hele arka koltuklar? Allah göstermesin. Ha bir de gacır gucur ses de cabası. Yakıt tüketimi de fazla.

Sonra mart ayında Ford'dan öğrendim ki fiyatlar 2bin küsür TL yükselmiş. Hemen sahibinden.com'a koydum arabayı. Ve 33.250 TL'ye sattım arabamı henüz 2000 kilometrede iken.

Sonra koşa koşa Honda'ya gittim ve Jazz fun i-shift aldım.

Bu da Jazz yorumum;

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=22453396

Sakın Fiesta düşünme. Hele bir de aile iseniz. Benden demesi.

aracınız hayırlı olsun.Jazz hakkındaki yorumlarınızıda okudum.bende cok sert girdiğim virajlarda esp yi devreye sokamadım.ama karlı yolda çok düşük hızda bile hemen devreye giriyor:) yanan ışıktan anlıyabiliyoruz. yinede cok dikkat etmeliyiz.esp Türkiye yollarında büyük nimet bence...

Fiesta'dan vaz geçip jazz almanıza sevindim.hoşçakalın.

• herkese iyi günler. bende yeni opel meriva ile jazz arasında kaldım. fiyatları meriva enjoy 1,4 120bg. 36,000 tl iken jazz fun 36 küsür bir fiyat.(tabi burada yapıla pazarlıklar sonucunda.)
    jazz merivaya özellik olarak fark atarmı e e evet derim. merivada cam tavan yok, sogutmalı toprido yok, alan sanki daha geniş vs. vs.
    bu konuda sizler ne dersiniz.
    haaaa bu arada yeni ford fiestanın 1,4 tdi titanium modelini sıfır almış ve kısa bir süre içerisinde pişman olarak satmış birisi olarak almayı düşünenlere tavsiye etmiyorum.
  • ikisinde baktım. fazla anlatmayacağım, özet yazacağım.
    benzinili alacaksan: jazz
    dizel alacaksan: fiesta
    otamatik vites: jazz (az bir fark vererek ve 7 ileri hem de bir ilk; yakıtı artırmıyor, azaltıyor)
    manuel: fiesta
    güzel alacaksan: jazz
    yakışıklı alacaksan: fiesta
    iç diyorsan: jazz
    dış diyorsan: fiesta
    kalite: jazz
    sürüş: fiesta
    satarken kazan: jazz
    alırken kazan: fiesta
    peşin: jazz
    kredili: fiesta (24 ay, 24 000, 0 faiz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamingmaster -- 8 Aralık 2011; 21:37:14 >
  • 10 ay önce jazz almadan önce iki aracın kıyaslamasını bende yapmıştım.
    önce hondaya gittim jazz a baktım geniş ferah vs. beni cezbetti.
    sonra fiesta baktım. fieastanın içine oturduğumda boğuldum resmen. jazzdan sonra fiestanın içi çok karanlık ve boğucu geldi.
    jazzda karar kıldık. ve 10 aydır ishift kullanmaktayım ve gayet memnunum. sınıfında bu kadar rahat iç mekan sunan başka bir araç yok inanın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamingmaster

ikisinde baktım. fazla anlatmayacağım, özet yazacağım.
    benzinili alacaksan: jazz
    dizel alacaksan: fiesta
    otamatik vites: jazz (az bir fark vererek ve 7 ileri hem de bir ilk; yakıtı artırmıyor, azaltıyor)
    manuel: fiesta
    güzel alacaksan: jazz
    yakışıklı alacaksan: fiesta
    iç diyorsan: jazz
    dış diyorsan: fiesta
    kalite: jazz
    sürüş: fiesta
    satarken kazan: jazz
    alırken kazan: fiesta
    peşin: jazz
    kredili: fiesta (24 ay, 24 000, 0 faiz)

özetleme mükemmel.aynen katılıyorum
  • dostlar bir kaç gündür bi çok arabayla ilgili internette araştırma yapmaktayım, henüz jazzla ilgili olumsuz yorum hiç okumadım.. sıfır otomatik vites araç almayı düşünüyorum ben de.. sanırım jazz'da i-shiftten cvt'ye geçtiler.. cvt jazz kullanan arkadaş varmıdır acaba görüşünü almak isterim.. bu sistemi internette araştırdım sorunsuz bi sistem gibi.. kullanan arkadaşlar yol tutuşu hakkında da bi kaç kelime söyleyebilirmi? bir de jazzlar kuvvetlice bi rüzgarda savruluyor diye duydum aslı varmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekizkozalak

dostlar bir kaç gündür bi çok arabayla ilgili internette araştırma yapmaktayım, henüz jazzla ilgili olumsuz yorum hiç okumadım.. sıfır otomatik vites araç almayı düşünüyorum ben de.. sanırım jazz'da i-shiftten cvt'ye geçtiler.. cvt jazz kullanan arkadaş varmıdır acaba görüşünü almak isterim.. bu sistemi internette araştırdım sorunsuz bi sistem gibi.. kullanan arkadaşlar yol tutuşu hakkında da bi kaç kelime söyleyebilirmi? bir de jazzlar kuvvetlice bi rüzgarda savruluyor diye duydum aslı varmı acaba?

2 haftalık Jazz sahibiyim. Alırken tipini pek beğenmemiştim. Ama şimdi çok hoşuma gidiyor. Beyaz renk üstüne panaromik cam tavan enfes. Ayrıca iç mekanı gayet rahat. Fiestada fenalık geliyordu. Cenım sürekli araçla biryerlere gitmek istiyor.

CVT şanzumanı da ilk kez kullanıyorum. Çok rahat ve duyumlarıma göre de sorunsuz bir sistem. Vites varmı yok mu anlamıyorsunuz hiç. Focusumdan sonra yol tutuşu nasıl olacak diye merak ediyordum. Çok ciddi bir test yapamadım ama hızlı girdiğim virajlarda savrulma hissetmedim. Yani o yönden kötü değil bence. Ayrıca ESP olması da avantaj.

Şu ana kadar hissettiğim tek olumsuz yönü araç gaza fazla tepki vermiyor. Yani bastınmıydı fırlamıyor, sakin kullanım arabası. Performans arabası değil. Belki de ileride açılacaktır motor bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Navi

quote:

Orijinalden alıntı: sekizkozalak

dostlar bir kaç gündür bi çok arabayla ilgili internette araştırma yapmaktayım, henüz jazzla ilgili olumsuz yorum hiç okumadım.. sıfır otomatik vites araç almayı düşünüyorum ben de.. sanırım jazz'da i-shiftten cvt'ye geçtiler.. cvt jazz kullanan arkadaş varmıdır acaba görüşünü almak isterim.. bu sistemi internette araştırdım sorunsuz bi sistem gibi.. kullanan arkadaşlar yol tutuşu hakkında da bi kaç kelime söyleyebilirmi? bir de jazzlar kuvvetlice bi rüzgarda savruluyor diye duydum aslı varmı acaba?

2 haftalık Jazz sahibiyim. Alırken tipini pek beğenmemiştim. Ama şimdi çok hoşuma gidiyor. Beyaz renk üstüne panaromik cam tavan enfes. Ayrıca iç mekanı gayet rahat. Fiestada fenalık geliyordu. Cenım sürekli araçla biryerlere gitmek istiyor.

CVT şanzumanı da ilk kez kullanıyorum. Çok rahat ve duyumlarıma göre de sorunsuz bir sistem. Vites varmı yok mu anlamıyorsunuz hiç. Focusumdan sonra yol tutuşu nasıl olacak diye merak ediyordum. Çok ciddi bir test yapamadım ama hızlı girdiğim virajlarda savrulma hissetmedim. Yani o yönden kötü değil bence. Ayrıca ESP olması da avantaj.

Şu ana kadar hissettiğim tek olumsuz yönü araç gaza fazla tepki vermiyor. Yani bastınmıydı fırlamıyor, sakin kullanım arabası. Performans arabası değil. Belki de ileride açılacaktır motor bilmiyorum.

navi teşekkürler cevabın için.. sıfır honda jazz otomatik vites (cvt) almayı ciddi şekilde düşünüyordum ben de.. düşünüyordum diyorum çünkü az önce bayiden öğrendiğime göre bu araçlarda yokuş kalkış desteği malesef yokmuş ve bana yokuşta geri kaçırma olacağı söylendi.. biraz moralim bozuldu ve soğudum açıkcası bu fikirden dolayı.. bu konudaki deneyimlerini paylaşırmısın.. yokuşta geri kaçırma varmı varsa bile hemen gaza basınca toparlıyomu yoksa manueldeki gibi paldır küldür aşağımı kayıyo.. nasıl başa çıkıyosun bu durumla? kusursuz görünen bi aracın bu anlamda büyük bi sorunu olacağına inanmak istemiyorum ama fikirlerini alabilirmiyim?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.