Şimdi Ara

2011 Ford Fiesta 1.25 Benzin (Hararet Sorunu)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracımda hararet yukselme sorunu var ve kullanamaz hale geldım. Aracı sabah calıstırıyorum kalorıfer ısıtıyor sonra soguyor ve hararet cok hızlı yukselıyor kenara cekıp duruyorum hararet yapmamak ıcın.

Aracın sogutma sıstemınde bır cok seyı yenıledım yazayım:

Silindir kapağı yenilendi sıfırı ile değiştirildi
    Devirdaim sıfırı ile değiştirildi
    Hortumlar yenilendi
    Termostat sıfırı ile değiştirildi

DEĞİŞMEYEN tek parça radyator... Arabanın hararetı arttıgında radyatorun alt kısmı buz gıbı oluyor ve hararet yapıyor. Radyator sıcak ıken hararet yapmıyor.

Radyatoru bugun aldım ama degısemedık zaman yoktu yarın değişicez. Gene hararet sorunu devam ederse ne yapmalıyım ?

Motor bloğunada girelimmi idycem ama, aracın yagı suyu tertemız ve egzozdan ne beyaz ne koyu renk duman yok cekıste sorun yok tekleme yok. 6.500 devırlere kadar cıkıyor arac...

• Bilir kişi yokmu arkadaslar
  • Aynı sorun 1.4 2011 fiestamızda vardı. 2 defa termostat değişti. Devir daim ve ateşleme sistemin değiştirdik. Ustalar illa kapaktan dedi. Ama çevremiz hep usta olduğu için inanmadıkları kapağa. En son antifriz yedek deposunun kapağının gevşek olduğunu keşfettik. İşi garantiye almak için yedek depoyla kapağı birlikte değiştirdik. Şu an sorun yok. Siz de bir değiştirin derim. 20 den fazla ustaya gittik hepsi de kapak demişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalnız bizim araçta motordan duman falan çıkmıyordu. Hararet ışığı yanıyor ama biz hiç gaz kesmiyorduk çünkü hararet yapan aracın çekişi düşer duman çıkar, bizde sadece ışık yanıyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araca sıfır moto aldık hersey duzeldı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.