Şimdi Ara

2011 Doblo Ses Sistemi Yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Foruma uzun zamandır üye olmama rağmen pek mesaj yazmadım... Sizlere sorumu sormadan önce kısaca kendimden bahsedeyim (Bu iş için başka bir yer varmı bilemiyorum) 27 yaşında Türkiye'nin en büyük spor sitelerinden birinde yazılım uzmanı olarak çalışmaktayım. Mesleğim gereği teknik konulara meraklı bir insanım. Herkese yazdıkları ve verdiği tavsiyeler için şimdiden teşekkürler...

Soruma gelince;

2011 Model Doblo aracıma abartlı olmayac şekilde biraz daha kaliteli ve dolgun ses almak amaçlı olarak ses sitemi taktırmak istiyorum. Her nekadar teknik konulara yatkın olsamda daha önce hiç bir aracıma sessitemi taktırmadım. Bu konuda benden çok daha tecrübeli arkadaşlardan tavsiye ve önerilerini rica ediyorum. Genel olarak yaptıracağım ses siteminden beklentilerim...

Arabanın bir yerinin kesilip biçilmemesi. (Söktüğüm zaman ilk günkü haline gelebilmeli)
    Orjinal çaları değiştirmeyi düşünmüyorum. (Bir çoğunuzun daha şimdiden üzerindeki ile olmaz dediğini :) )
    Genelde türkçe pop veya yabancı slow şarkılar dinliyorum. (Tabi sistem olunca biraz daha haraketli parçalar dinlerim gibi )

Bunların yanında uygulama olarak güvenilir ve işinin ehli bir usta tavsiyelerinizede açığım...

• bütçeyi de yazsaydınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: lucadris24

bütçeyi de yazsaydınız

1500 TL olarak düşünüyorum...
  • araçdaki hoparlör boyutları nedir?bagaj müsaitmi?(2 woofer için)
    teyp pıoneer 7250 bakılabilir.
  • Bagajı kullanıyorum. Woofer koyma taraftarı değilim. Koltukları yatırdığım zaman sorun çıkaracağını düşünüyorum. Önler 16 cm arkalar ise 13 cm sanırım
  • pıoneer 7250
    macoustic msx4004
    hertz esk165
    mtx thunder blk 525
  • quote:

Orijinalden alıntı: v_rider

Bagajı kullanıyorum. Woofer koyma taraftarı değilim. Koltukları yatırdığım zaman sorun çıkaracağını düşünüyorum. Önler 16 cm arkalar ise 13 cm sanırım

1500 tl 4 hoparlör 1 amfılı bir cd çalarsız sistem için büyük bir rakam. ben size hersaplı ancak sesi güzel bir sistem önereyim.

önlere jbl gto 6508 16 cm mid takımı

arkalara jbl gto 508 13 cm mid takımı

sound magus ck75 4 kanal amfi veya cadence xenit xa 125.4

kablo kiti (kablo kiti bilinen marka öneririm, sound stream, stringer, ass, veya cadence gibi)

deck çevirici 1 adet yeterli ancak 2 adet takıp amfiye de 4 kanal olarak bağlanırsa daha iyi olucaktır.

ekleme: mid seçiminizi önlere hertz dsk 165, arkalara hertz dsk 130 kombinasyonu da düşünebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi audiocu -- 6 Kasım 2011; 3:20:46 >

• audiocu İlginiz ve cevabınız için teşekkürler...

Ufak birkaç tane sorum olacak. Anfi olmadan sadece mevcut sistem ile sanırım bir sonuç mümkün değil değil mi ?
    Subwoofer takmadan yeni sistemimden verim almam mümkünmüdür yoksa sadece 700 800 TL yi boşuna mı harcamış olucam...
  • quote:

audiocu İlginiz ve cevabınız için teşekkürler...

Ufak birkaç tane sorum olacak. Anfi olmadan sadece mevcut sistem ile sanırım bir sonuç mümkün değil değil mi ?
    Subwoofer takmadan yeni sistemimden verim almam mümkünmüdür yoksa sadece 700 800 TL yi boşuna mı harcamış olucam...

rica ederim

amfi olmadan da coaxial hoparlörler ile sistemi yenileyebilirsiniz ancak, amfili sistemler ile aralarında ciddi fark vardır, (ses seviyesi ve performans açısından). subwoofer işi kulak zevkinize kalmış bir durum, bazı insanlar subları sevmezler. bir sinema sisteminde veya yoldan geçen bir araçta woofer sesleri duymuşsunuzdur elbette. işte bu tonlar hoşunuza gidiyorsa takın derim.
  • coaxial olarak sistem kurmak istersem sadece 4 adet hoparlör almam sanırım yeterki değil mi ? Bir marka ve/veya model tavsiyeniz varmı acaba ?
  • quote:

coaxial olarak sistem kurmak istersem sadece 4 adet hoparlör almam sanırım yeterki değil mi ? Bir marka ve/veya model tavsiyeniz varmı acaba ?

elbette, isterseniz sadece ön yuvalara 1 takım alın, isterseniz hem önlere hemde arkalara toplam 2 takım alın. pioneer tsg 1643r + 1343r veya tsg 1603i + 1303i şeklinde kombinasyonlar düşünebilirsiniz. Aracın orjinal hoparlörlerine göre daha canlı ses alırsınız ancak bu hoparlörler ile en iyi sesi yeni bir cd çalardan alabilirsiniz. yani dikkat çekmek istediğim nokta orjinal teybinizin kolon çıkışları ile pioneer, alpine tarzı teyplerin kolon çıkışlarının kalitesi tonlaması ve performansı farklı olucaktır.
  • Cevabınız ve ilginiz için teşekkürler aslında yeni bir teyp ve anfi gibi şeyleri istememenin başlıca bir iki sebebi var. Bunları kendimce şöyle belirledim.

1- Aracım şu anda garantide sanırım anfili büyük bir sistem kurarsam garantiden çıkıyor.
    2- Bagajımı aktif olarak kullanıyorum çoğu zaman koltukları katlıyorum bu durumlarda anfi sorun çıkartır diye düşündüm.
    3- Tabi birde masraf durumu var gerçi her kaliteli ve güzel şeyin bir bedeli var. Eğer yukarıda ki iki sebeb olmasaydı bu sebebde olmazdı... :)

Coaxial hoparlor olarak Pioneer tavsiye etmişsiniz. Piyasada Hertz Focal ve Apline gibi diğer markalarda var Pioneer önermenizin özel bir sebebi varsa öğrenebilirmiyim. Bu arada daha önceden hiç yaptırmadım işçiliği temiz ve çok pahalı olmayan bir usta kime gidebilirim...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.