Şimdi Ara

2011 audi a4 veya s60 alınır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: cmbzethm

quote:

Orijinalden alıntı: Owaki

quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Hocam konu sahibinin aradığı belli ki güç.Neden derseniz? Volvo S60'ında 1.6 Dizeli var.Üstelik tamam Latitude'ün fiyat performans oranı güzel.Ama konu sahibi belli ki sürüş dinamiği de arıyor araçta.
    Asıl amaç bence D sınıfı yerine hem premium olsun hem gazlamalık olsun.Yani bunları da D sınıfında bulduğu için tercih ediyor.

Hocam şuan 2006 honda jazzımız var. 5-6 yıldır sorunsuz biniyoruz.
    Ama yazın uzun yol yapıyoruz sık sık,sırf o yüzden soğutmalı koltuk aradık bulamadık

pozantıyı bilen vardır belki, biraz yokuş.
    Araba gitmiyor resmen,rüzgarlı yerlerde sağa sola sallanıyor.
    10 yıl oldu zaten, elden çıkarma vakti.
    Şimdi ise,uzun yolda iyi olan ,basınca giden, konforlu araç arıyoruz.
    Almışken de audi olsun, volvo olsun dedik.
    Galiba da iyi seçim?

hocam bir üst mesajdaki gibi golfe dönmeyin ha. bence iyi yapıyorsunuz uzun yol yapıyorum diyorsunuz d sınıfı bir araç ihtiyacınızı çok iyi karşılayacaktır volvo audi gibi premium markalar varken hiç diğerlerini değerlendirmeyin. yorumları dikkate alarak hareket edin motorla alakalı önemli şeyler söylenmiş. umarım temiz güzel bir araç bulursunuz şimdiden hayırlı olsun

Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• iihs a4 yazip videolara bakarsaniz alman adı altında teneke sattıklarını görürsünüz arabanın kaportası resmen çürük.
    S60 alabiliyorsanız düşünmeden alın geçin her tarafından kalite akıyor arabanin.
  • 2.5 yıldır Audi A4 1.8 TFSİ kullanıyorum, bir kere olsun yağ eksiltme uyarısı vermedi. Sport mode'a alıp sürekli dip gaz giderseniz o aracın yağ yakması normal. Tavsiye edilen 5w30 yağ bu kadar güçlü motora, yüksek sıcaklığa dayanmaz, yanar. Eğer böyle kullanıyorsanız 5w30 yerine 10w60 yağ kullanırsınız yağ eksiltme sorunu kalmaz. Normal sakin kullanımda yağ yakmaz eğer kronik bi sorunu yoksa. Ayrıca Yetkili servis dahil belirli orana kadar bu aracın yağ yakmasını normal karşılıyor. Yakıtı da düşünüldüğü kadar çok değil. Yılda 10.000 km civarı yapacaksanız yakıt zorlamaz. Ben şahsen volvonun 1.6 dizel otomatik olmadıktan sonra A4'ü öneririm. Çok konforlu rahat bir araçtır.
  • Mantiksal bakarak esit gibi ama volvo 1 adim onde
    Duygusal bakarsak audi 3 adim onde

Ben bunlardan birini alicak olsam dusunmem audi alirim
    Ama bu butceyle baska arabalarda olursa c180 alirim 2011 ve ustu makyajli kasa amg buyuk sempatim var

Ama ikisinden biriyse audi volvo daha mantikli olsa bile audi daha agir basar her yonden marka algisi kalite algisi vs
    Ama volvonun beygir-tork-performans daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luti

2.5 yıldır Audi A4 1.8 TFSİ kullanıyorum, bir kere olsun yağ eksiltme uyarısı vermedi. Sport mode'a alıp sürekli dip gaz giderseniz o aracın yağ yakması normal. Tavsiye edilen 5w30 yağ bu kadar güçlü motora, yüksek sıcaklığa dayanmaz, yanar. Eğer böyle kullanıyorsanız 5w30 yerine 10w60 yağ kullanırsınız yağ eksiltme sorunu kalmaz. Normal sakin kullanımda yağ yakmaz eğer kronik bi sorunu yoksa. Ayrıca Yetkili servis dahil belirli orana kadar bu aracın yağ yakmasını normal karşılıyor. Yakıtı da düşünüldüğü kadar çok değil. Yılda 10.000 km civarı yapacaksanız yakıt zorlamaz. Ben şahsen volvonun 1.6 dizel otomatik olmadıktan sonra A4'ü öneririm. Çok konforlu rahat bir araçtır.

Hocam üstteki yorumdab sonra Crash testini izledim de, s60ın daha iyi,ne dersiniz buna a4 sahibi olarak?
    A4 de çöp değil ama işte

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sağlamlık açısından volvo tabiiki de daha iyidir. Ona bişey diyemem. S60 kullanmadım o yüzden kıyaslama yapmam doğru olmaz. Sadece audideki ön yargıya istinaden yazdım. Güvenlik önceliğinizse tabiiki de volvo derim. Bu tartışılmaz. Ancak audi de çok keyifli ve konforlu bir araçtır. Bunu da göz önünde bulundurun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.