Şimdi Ara

silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C3B427E7B -- 9 Haziran 2018; 0:42:53 >

• Hocam passat bulamadığınız paraya a4 hiç olmaz. Ya markayı ya modeli düşürün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimde almayi dusundugum arac bu. Arastirdigim kadariyla sadece yag yakma sorunu var baska kronik bir sorunu yok. Yakıt olayınıda lpg ile çözülür çünkü kullananlar lpg de sorun yaşamadıklarını söylüyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr_pc

Hocam passat bulamadığınız paraya a4 hiç olmaz. Ya markayı ya modeli düşürün.
    silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C3B427E7B -- 9 Haziran 2018; 22:4:23 >
  • Motor yağ yaktığı ve yakıt olarak da düşük olmadığı için fiyatlar bu civarda. Ayrıca 1.8 tfsi'in 160 beygir olanı biraz daha yüksek fiyat olarak. Bu ilana gelirsek araç hem 120 beygir (temelde 160 ile aynı motor), hem de apaçi biri tarafindan kullanılmış gibi (ses sistemi ve jantlardan anlaşılıyor). Bu yüzden uzak dururdum.

Alternatif olarak S60 bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EPICA -- 20 Nisan 2018; 23:1:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

Motor yağ yaktığı ve yakıt olarak da düşük olmadığı için fiyatlar bu civarda. Ayrıca 1.8 tfsi'in 160 beygir olanı biraz daha yüksek fiyat olarak. Bu ilana gelirsek araç hem 120 beygir (temelde 160 ile aynı motor), hem de apaçi biri tarafindan kullanılmış gibi (ses sistemi ve jantlardan anlaşılıyor). Bu yüzden uzak dururdum.

Alternatif olarak S60 bakabilirsiniz.
    silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C3B427E7B -- 9 Haziran 2018; 0:43:31 >
  • Temiz düşük km li a4 ü 80.000 tl den aşağıya bulamazsınız.

Ben 2011 model a4 1.8 120 bg multitronic 78.000 km de araca sahibim.

Bendeki araçta 18 inch jant ve ince yanak lastik olmasına rağmen süspansiyon konforu yeterli. Hele ki 16 veya 17 inch jant lı olanının süspansiyon konforu daha iyi olacaktır.

Aracınızda sessiz yumuşak lastik olursa yol sesi minimum düzeyde.

120 km üzerinde sol aynadan hafif rüzgar sesi alıyor ama rahatsız edici değil.

Multitronic şanzıman harika. Cvt tip şanzıman hem konforlu hem de arzu ederseniz s modunda şahlanıyor yapay motor sesi ve devir göstergesinde vites geçişi yapıyor. D modunda sanki rayda gidiyorsunuz.

Motor 120 bg de 230 tork üretiyor ve harika ivmeleniyor. 1550 kg olmasına rağmen araç çok seri ve çoğu araç ile kapışabilirsiniz. Hele ki chip ile 170-200 bg yaptırırsanız harika bir motora sahip olursunuz.

Tüketim 1550 kg , 1800 motor ve cvt şanzıman dikkate alınırsa makul sayılır ama şehir içinde çok km yapıyorsanız araç sizi üzer. Şehir dışında sakın kullanımda 6 civarı yakar.

Yağ yakma olayına gelirsek evet araç yakıyor. Bagajda yağ taşımanız gerekiyor ama 2000-3000 km de 1 litre istiyor. Başka bir sorunu yok.

80.000 tl fiyat seviyesine bence harika bir araba tavsiye ederim

• hocam 70k audinin a sı bile zor 2011 a4 vermezler o paraya imkansız dikkatli ol daha orta segment arabaların 13-14 modellerine bak derim daha kafan rahat eder
  • merak ettiğim bir araçtı , takipteyim
  • alınır ama hazırda bi 8-10 bin TL bi para ayırmakta lazım.

muhtemel yağ yakma ve şanzıman arızaları için.

onun dışında güzel araç

• ilandaki fiyat 84.500 valla yazdığına göre pek sorunu yok gibi ama kronik sorunu varsa o serinin bilemem genel yağ yakma probleminden bahsediliyor temizse araç makul fiyat iyi araştırmak lazım
  • quote:

Yakıt olayınıda lpg ile çözülür çünkü kullananlar lpg de sorun yaşamadıklarını söylüyorlar.

Tfsi motorlar turbo değil mi? Lpg oluyor mu? turbo araçlar için olan lpg sistemi çok pahalı olur zannımca...
  • Aynı motorun passat olanı var arkadaşımda yağ yakma ve yüksek yakıt tüketimi sorunu var motorun. Bilginiz olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İplenmemekten Bıkan Adam kullanıcısına yanıt
    Bana 1.8 olup otomatik olup 1550 kg üzerinde ağırlığı olan az yakan benzinli araç söyleyebilir mısın? :)

Şehir içinde aşırı dur kalk yoksa 8.5-9 'la gezersiniz. Dur kalk çoksa 10 -11 arası. Şehir dışı çok zorlamazsanız 6.5 civarı yakar. Hatta yüksek hızlarda motor kuvvetli olduğu için tüketim çok artmıyor

• Audi 1.8 tfsi yada VW 1.8 tsi

bu motorlar yağ yakar ve 100.000 km civarı revizyon ister, piston vs değişir ciddi masrafı var.

Ben 4 yıl önce 30.000 km de 2011 model passat aldım, 4 yıl sonra araç 90.000 km ye geldiğinde her 5.000 km de bir lt yağ eksikten araç artık her 1.000 km de bir lt yağ eksiktir olmuştu ve araç motoru için revizyon gerekli denildi

1.8 vag gurubundan uzak durun derim.

• Şahsi fikrim 60000 tl civarlarına temiz passat b6 bulunuyor. Lpgli 1.4 tsi dsg almanız. Yakıtları ideal ve konfor bakımından b7 çok aratmıyor

• silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C3B427E7B -- 9 Haziran 2018; 0:43:56 >
  • Hocam b6 kasanın satışı güzel. Bende 3 ay öncesine kadar 2.0 fsi otomatik vardı. 170000 km de. 3 gün sadece ilanda kaldı. 45000 ₺ ye sattım. Şuan babamda b6 1.4tsi var. Bende i20 1.4 dizel. Babamdaki 1.4 tsi de vialle marka lpgli olarak aldık. İstanbuldan sivasa 230 tl yakıt yaktı. İ20 dizelle ben 200 tl yakıyorum. Bence b6 kasa şu devirde ideal bi araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: brk___

Hocam b6 kasanın satışı güzel. Bende 3 ay öncesine kadar 2.0 fsi otomatik vardı. 170000 km de. 3 gün sadece ilanda kaldı. 45000 ₺ ye sattım. Şuan babamda b6 1.4tsi var. Bende i20 1.4 dizel. Babamdaki 1.4 tsi de vialle marka lpgli olarak aldık. İstanbuldan sivasa 230 tl yakıt yaktı. İ20 dizelle ben 200 tl yakıyorum. Bence b6 kasa şu devirde ideal bi araç.
    silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C3B427E7B -- 9 Haziran 2018; 0:44:49 >
  • Türkiye piyasası malum çok değişik. Bizim aldığımız bu passat 2010 model. Comfortline dsg. 97000 km de ağır bakımları yapılmış olarak 59500 e aldık. Sadece sol arka çamurlukta ve sağ ön çamurlukta boya vardı hasar kaydı 780 tl. Yani bence fiyatı da ideal bi araç b6 ların. Üzerindeki lpg özel bi kit şuan 2250€ fiyatı var sadece lpg nin. Biraz araştırın gayet ideal.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.