Şimdi Ara

2011 Acer TimelineX 3830/4830/5830 T/G (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
2
Favori
21.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://www.sadecenotebook.com/Acer-AS3830TG-Core-i5-2410-230-Ghz-4-GB-500-GB-1-GB-VGA-131-Win-7-Basic,PR-32540.html

Linkindeki 3830TG-i5 2410 modelinde DVD-Rom var yaziyor ve mesaj attigimda gelen cevap:
    Selamlar 

Efendim tedarikçi firmanın bize bildiği bilgilere göre dvd sürücüsü mevcut
    üründe.

İyi çalışmalar

Yabanci sitelerde fotograflarda DVD goremedim.
    Simdi bu urunde DVD var mi? Yoksa bu siteden alinca icinden DVD cikmayinca nasil bir savunma yapabilirim?

• Acer3830tg sahibiyim sana kesin bir şekilde söyleyeyim; dvd sürücü yok...
  • Merhaba, sayın site sakinleri as4830 sahibiyim ama nvidia cpu ya geçiş yapamıyorum hdmı harici ekran kullanıyorum ama ne yaptımsa gt540 kullanamıyorum bilgisi olan varmı? Saygılar...
  • almak istediğim notebook bu ancak 14inc de 3g yok dediniz ben 170-180 lira 3g modem ücreti vereceğime o da olsun daha iyi 13 inc de mi var 3g ?

bir de ısınma olayı nasıl bir bilginiz var mı?=
  • as4830 aldım cihazda bluetooth yok blututlu diye satılan büssürü model var onlarda da yok türkiyeye blututlu model gelmemiş.Acerin yaotığı en büyük öküzlük hayatın parçası olan bluetoothu önceki ve bu seriye koymamak olmuş.Blututlu modeller sadece yurtdışında var.
    Şimdi benm telim blututla senkronize ediyordum msjlar arama kaydı vs yönetiyordum gitti blutut kulaklık vardı gitti o gitti bu gitti allah belanı versin acer diyorum.
    Bu cihaz normalde bluetoth 3.0 ile geliyor!! Yurtdışındaki zavallı müşteriler de forumlarda 4820ye blututu nasıl takarız diye dövünmüşlerdi zamanında.Gerçekten yazık ve sinir bi olay.

Bu KOCA AYIBI gidermek için ebayda as4820 için blutut modülü satılıyor bu modül 4830a olur mu acaba bunu söyleyebilecek olan var mı ?
    Cihazı dağıtıp girişlerini gören var mı ?

http://www.ebay.com/itm/2-1-Bluetooth-Module-Acer-timelineX-Aspire-4820-as4820g-/140480930518?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20b550e2d6

http://www.ebay.com/itm/Bluetooth-2-1-Module-Acer-AS4820-AS4820T-Aspire-4820-/120603423119?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c1486318f

(bluetooth dongle takamam)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mb76 -- 21 Ağustos 2011; 14:11:02 >

• Beyler Acer 4830GT almayı düşünüyorum,aslında Sony Vaio VPC SB1S1E/S 13.3 '' alacaktım ama fan sorunu ve kolay çizilmesinden dolayı vazgectim,forumdan bir arkadaş Aceri önerdi.Benim çekincem Acer sağladığı garanti ve ürün kalitesi,bilgisayarlardan pek anlamam ama etrafımdaki bir çok arkadaş Acer dan uzar dur diyor,hem garantide sıkıntı yaşarsın hemde ürün kalitesinde diyorlar.Sizce durum gerçekten böyle mi,garanti ve ürün kalitesi nasıldır?
    4830 ve 3830 almayı düşünüyorum..
  • güncel
  • 4830tg'dan ben çok memnunum.Isınmıyor,tasarımı güzel,malzeme kalitesi Sony kadar olmasa da oldukça iyi,kolay parmak izi yapmıyor.Performasına zaten diyecek yok.Bence kompak notebook sınıfının lideri.Tek eksiği Türkiyeye gelen modelde Bluetooth'u kırpmışlar.Neyseki Asus'un yaptığı gibi USB 3.0 'ı kırpmamışlar:)
    kalitesine gelince Acer'ın arada hatalı ürünleri olduğu doğru ama hangi markanın yok ki.
    Sonuçta bu iş şans ve kullanıma bağlı benim 8 senede üçüncü acer laptop'um bu hiç arıza yaşamadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: judastr

4830tg'dan ben çok memnunum.Isınmıyor,tasarımı güzel,malzeme kalitesi Sony kadar olmasa da oldukça iyi,kolay parmak izi yapmıyor.Performasına zaten diyecek yok.Bence kompak notebook sınıfının lideri.Tek eksiği Türkiyeye gelen modelde Bluetooth'u kırpmışlar.Neyseki Asus'un yaptığı gibi USB 3.0 'ı kırpmamışlar:)
    kalitesine gelince Acer'ın arada hatalı ürünleri olduğu doğru ama hangi markanın yok ki.
    Sonuçta bu iş şans ve kullanıma bağlı benim 8 senede üçüncü acer laptop'um bu hiç arıza yaşamadım...

Haklisin tabi her markanin hatali urunu cikiyo ama Acere bi turlu isinmadi içim.Mavi rengi yerine siyah yada gri olsaydi kasa daha cekici gelirdi,o renkte itici geliyor. Bir kac haftadir arastiriyorum suda bi gercek 2000 altinda İ5 4GB 13.3'' sinifinda fiyat performans grafik karti en iyi olan dizustu Acer...
    Anlamadigim diger noktada hem acerin sitesinde hemde bazi internet sitelerinde ilk cikan 3820/4820 yeni cikan 30 lu serilerden daha pahali..

• tek fan oldu diye millet atıp tutmuş - kullanıp makine ısınıyor diyen var mı ? demekki yeterli . 9 saat pil süresi diyor adamlar daha ne olsun. dvd sürücü olan modelleri var galiba alırsanız onlardan alın.. laptop hoş duruyor.
  • Merhaba arkadaşlar, 3.5 yıl kullandığım 14.1'' LG R405 s.cpeet ömrünü tükettiğinden (son 6 ayda 4 kere ekran kartı yandı) bugün 13.3'' 3830TG almaya karar verdim ve aldım. Biraz hızlandırılmış bir karar oldu çünkü vatanda bugüne özel world'e 1443 tl/10 ödeme açısından çok makul geldi. Biliyosunuz bu ebattaki aletler genelde eşdeğer teknik özelliklere sahip 15.6''lık abilerine göre daha pahalı oluyorlar. Henüz 2 saat oldu, ısınma durumu hiç de rahatsız edici değil, tek soğutucu fan yeterli gibi duruyor şimdilik, uzun ve performanslı kullanımlarda da değerlendirmek lazım tabi, görücez. Koyu metalik mavi bence özgünlük katıyor, tabi beğeni meselesi, ben tasarımını oldukça beğendim.

Teknik özelliklerini yeniden hatırlarsak;

ACER 3830TG 13.3''
    -i5 2430M 2.4-3.0 GHz
    -NVIDIA GT 540M 1 GB paylaşımsız (TurboCache ile 2741 MB'a kadar çıkabiliyor)
    -4 GB DDR3 ram
    -500 GB HDD
    -8 saatin üzerinde pil ömrü
    -USB 3.0

Şu an için tek handikapı optik sürücüsünün olmaması, ama bunu bilerek aldım, 13.3'' bence çok ideal ebat olarak, optik sürücüye çok fazla ihtiyaç duran biri değilim, çok sıkışırsam harici alırım. Bunu sorun etçek arkadaşlar optik sürücülü olan 14.1'' lik modele yönelebilirler.

Kullandıkça genel izlenimlerimi burdan paylaşırım. Herkese güzel haftasonları.

• quote:

Orijinalden alıntı: nofear4835

Merhaba arkadaşlar, 3.5 yıl kullandığım 14.1'' LG R405 s.cpeet ömrünü tükettiğinden (son 6 ayda 4 kere ekran kartı yandı) bugün 13.3'' 3830TG almaya karar verdim ve aldım. Biraz hızlandırılmış bir karar oldu çünkü vatanda bugüne özel world'e 1443 tl/10 ödeme açısından çok makul geldi. Biliyosunuz bu ebattaki aletler genelde eşdeğer teknik özelliklere sahip 15.6''lık abilerine göre daha pahalı oluyorlar. Henüz 2 saat oldu, ısınma durumu hiç de rahatsız edici değil, tek soğutucu fan yeterli gibi duruyor şimdilik, uzun ve performanslı kullanımlarda da değerlendirmek lazım tabi, görücez. Koyu metalik mavi bence özgünlük katıyor, tabi beğeni meselesi, ben tasarımını oldukça beğendim.

Teknik özelliklerini yeniden hatırlarsak;

ACER 3830TG 13.3''
    -i5 2430M 2.4-3.0 GHz
    -NVIDIA GT 540M 1 GB paylaşımsız (TurboCache ile 2741 MB'a kadar çıkabiliyor)
    -4 GB DDR3 ram
    -500 GB HDD
    -8 saatin üzerinde pil ömrü
    -USB 3.0

Şu an için tek handikapı optik sürücüsünün olmaması, ama bunu bilerek aldım, 13.3'' bence çok ideal ebat olarak, optik sürücüye çok fazla ihtiyaç duran biri değilim, çok sıkışırsam harici alırım. Bunu sorun etçek arkadaşlar optik sürücülü olan 14.1'' lik modele yönelebilirler.

Kullandıkça genel izlenimlerimi burdan paylaşırım. Herkese güzel haftasonları.

ben de biraz sonra onun siparişini geçicektim,
    fiyatı iyi görünüyor sanki,

ati sevdalısı olup lcdtv ile laptop kullanmayı seven biri oalrak, gt540 konusunda duraksıyorum sadece..

bu arada pil ömrü nasıl bi kadar uzun olabiliyor?
    gt540 var, işlemci hızı var,

dahili intel gpu da var mı acaba? yani gerekmeyince gt540 calısmıyor filan ??
    aynı sekilde işlemcinin bir çekirdegi gerekmedikce calısmıyor filan??

boylece mi uzun oluyor pil acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: paper.st

Ya arkadaşlar alttakilerin arasındaki fark ne?

ACER AS4830TG-2414G50B2B Vatan Bilgisayar
    ACER AS4830TG-2414G50MN Pc Depo

İstanbul Bilişim bu ürün üretimden kalktı diyor, doğru mudur? İstanbul Bilişim

aynı degil mi? sadece vatanda ozel indirim var.

Arkadaslar ACİL indirim bitmeden:
    3830TG alıp da direk ultimate 64bit yuklesem sorun olmaz degil mi?
    içindeki GT540 ve intel gpu cakısma vs sorunalrı oluyor mu?

• upp....
  • Bende merak edip araştırıyordum bikaç gündür. Burada kimse değinmemiş ama TG serisinde (özellikle 3830TG) bilgisayarın zorlandığı durumlarda ısınma ve ısınmaya bağlı işlemci hız düşüşü (Şuan kullandığım laptoptada başıma gelen Throttle sorunu) oluyormuş. 13.3 inç olup oyun oynarım derseniz 3820TG daha iyi bir alternatif gibi duruyor. Onun haricinde normal kullanımlarda pek problem olacağını sanmıyorum 3830TG ile.
  • 13.3'' 3830TG ile geçen 2 haftada:

-Isınma sorunu diye birşey yok, bunu aklınızdan silin, ısınma(ma) konusunda çok başarılı.

-Oldukça sessiz çalışması gerçekten takdire şayan.

-Hız/performans olarak beklediğimi aldım diyebilirim. Uçak gibi maşallah :)

-Dolby Home Theater ses sistemini aktive ettiğinizde yankılanmalar hafiften tiyatro/sinema tadını hissettiriyor.

-Pil ömrünün min 8 saat gitmesi efsane değil arkadaşlar, bunu bizzat yaşadım. İnternet kullanırsanız 5-6 saate düşüyor, oyun oynarsanız süre haliyle biraz daha kısalıyor.

-İlk hafta windowsun açılmasıyla birlikte ''Microsoft Security Scan: File acces denied'' hatası veriyordu, alakasız gelecek ama bunu da ses kartı güncellemesiyle çözdüm, bilginize.

-Laptopumu seviyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofear4835 -- 1 Kasım 2011; 10:25:30 >
  • 1080p mkv, hdmi-outlarda problem yamaşıyoz herhalde değil mi? Pure blue-ray zaten indirmiyorum genelde.

Şu bluetooth olayını aklım almıyor gerçekten o yüzden elimde almaya gitmiyor. Bakalım alternatifleri araştırıyorum ama 13" te bu fiyatlarda alternatif çok az.
  • 3830TG ısınma(ma) konusunda iyi olmasının sebebi Acer'in bios'unun orta-yüksek arası sıcaklıklarda işlemci hızını 1.2ghz'e düşürmesinden kaynaklanıyor. Laptopun ısınmasını engellesede kullanıcıların ve inceleme sitelerinin söylediği performans düşüşünün oyunlarda direk olarak kendini belli etmesi. ThrottleStop ile turbo boost'u kapayınca engellendiğini okumuştum. Ne kadar etkili bilemem tabi.

Bu arada çoğu laptop işlemci hızını düşürsede bu durum ekstrem durumlarda ve yüksek sıcaklıklarda ortaya çıkıyor. Bu serisindeki problem limitin çok aşağıda tutulmuş olması. Bu yüzden çoğu oyunda karşılaşılması mümkün. Bunun haricinde ben pek eksi yönüne rastlamadım. En büyük artısıda pili olmuş gerçekten.
  • Benim merakım 3830TG için dahili 3G modülü nereden bulabileceğim.
    Veya dahili 3G seçeneğinin olup olmadığını sormalıydım?

Forumlarda fazla açıklama göremedim.

Aşağıdaki gibi bir Mini PCI-e 3G modül takabiliyor muyuz?
    http://www.adaptivem2m.com/mini-pci-adapter/3g-pci-express-card.htm

Ayrıca 7200RPM HDD takmanın belirgin bir avantajı olur mu? Eski notebook'umdaki 7200RPM'lik Seagate 500GB'ı takmaya üşeniyorum da, değer mi sicze?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Witchdoktor -- 3 Kasım 2011; 18:40:07 >
  • Elimde hiç kullanılmamız Bluetooth module var 2 adet getirmiştim kendime ve arkadaşımın 3820tgsi için ilgilenenler ÖM ile irtibata geçebilir aldığım rakama vericeğim.3820-3830-4820-4830-5820-5830 Modelleri ile uyumludur. Bluetooth 3.0

Marka BROADCOM
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.