Şimdi Ara

2010 OPEL ASTRA MI 2010 RENAULT MEGANE COUPE MU? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
30.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence bu araçlar bir öğrenci için pek doğru araçlar değil ama illa öneri istersen öğrenci açısından megane derim onun dizek motoru çok iyi ve az yakıyor nedense bana opelin dizel motorları daha kötü geliyor ayrıca her ne kadar yüz eskimiş olsada peugeot 308ide öneririm o da genç işi bir araçtır
  • quote:

Orijinalden alıntı: fottili

Astra güzel bir otomobil büyük jantlar,önden güzel görünüm ve janjanlı iç mekandaki gösteriş, ilk başta off be dedirttiriyor.Fakat detaylı ve yakından incelendiğinde malzeme kalitesi ve işçilik olarak ben iddia ediyorum Astra H'ın yanına yaklaşamaz. Gösterge siperliğinin yanındaki boşluklardan,ön konsolun ortasından itibaren kullanılan sert plastiğe,arka kapıların komple sert plastikten yapılmış olmasına kadar bir çok detay benim dikkatimi çekti.Kapıları bile Astra H kadar tok kapanmıyor.Kapı içlerindeki plastiğin kapılarla birleştiği yerlerdeki işçilik H demiyorum Astra G-seviyesinde bile değil.Megane Hb dizeli inceledim ve kullandım.Coupe ile aynı iç mekana sahip.İşçilik olarak Astradan daha üstün malzeme kalitesi olarakta.Sade, temiz işçilkli bir iç mekanı var.Dizayn olarak Coupe çok iyi.Sadece fotoğraflara bakarak yorum yapmak yanlış.Yolda her iki otomobilide gördüğünüzde karar vermeniz çok zor olmayacaktır.

Bu konuda size kesinlikle katılıyorum özellikle internet siteleri tarafından yapılan testlerde Astra H'dan daha kaliteli bir iç mekana sahip olduğunu söylüyor fakat bende bayii'de incelemiştim Astra H ve yeni kasayı.Kesinlikle Astra H bir adım önde yeni kasadan.

Eski kasada kullanılan yumuşak plastiğin üç'de biri kullanılmamış yeni astrada ve inanılmaz işçilik hataları gözüme çarpmıştı fakat orda astra h incelediğimde hem malzeme kalitesi hemde işçiliği çok daha öndeydi yeni kasadan.

Açıkcası megane'la kıyaslamak istemiyorum fanatik damgası yememek için.

Gidip iki aracıda bayii'de inceleyin kapılarda kullanılan,hız göstergelerinin üzerine kaplayan kısımda kullanılan plastiğe bir bakın ardından kapılardaki ve emniyet kemerlerinin oralardaki işçiliği inceleyin kendiniz derim.

Yeni astra'yı ben bu konuda açıkcası pek beğenmedim evet içi çok cavcavlı bir sürü tuş,ışık fakat kesinlikle malzemeden çalınmış ve bunlarla örtbas edilmeye çalışılmış gibi geliyor bana.

• bu iki araç arasında tasarım olarak daha önde
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerf

quote:

Astra güzel bir otomobil büyük jantlar,önden güzel görünüm ve janjanlı iç mekandaki gösteriş, ilk başta off be dedirttiriyor.Fakat detaylı ve yakından incelendiğinde malzeme kalitesi ve işçilik olarak ben iddia ediyorum Astra H'ın yanına yaklaşamaz. Gösterge siperliğinin yanındaki boşluklardan,ön konsolun ortasından itibaren kullanılan sert plastiğe,arka kapıların komple sert plastikten yapılmış olmasına kadar bir çok detay benim dikkatimi çekti.Kapıları bile Astra H kadar tok kapanmıyor.Kapı içlerindeki plastiğin kapılarla birleştiği yerlerdeki işçilik H demiyorum Astra G-seviyesinde bile değil.Megane Hb dizeli inceledim ve kullandım.Coupe ile aynı iç mekana sahip.İşçilik olarak Astradan daha üstün malzeme kalitesi olarakta.Sade, temiz işçilkli bir iç mekanı var.Dizayn olarak Coupe çok iyi.Sadece fotoğraflara bakarak yorum yapmak yanlış.Yolda her iki otomobilide gördüğünüzde karar vermeniz çok zor olmayacaktır.

Bu konuda size kesinlikle katılıyorum özellikle internet siteleri tarafından yapılan testlerde Astra H'dan daha kaliteli bir iç mekana sahip olduğunu söylüyor fakat bende bayii'de incelemiştim Astra H ve yeni kasayı.Kesinlikle Astra H bir adım önde yeni kasadan.

Eski kasada kullanılan yumuşak plastiğin üç'de biri kullanılmamış yeni astrada ve inanılmaz işçilik hataları gözüme çarpmıştı fakat orda astra h incelediğimde hem malzeme kalitesi hemde işçiliği çok daha öndeydi yeni kasadan.

Gidip iki aracıda bayii'de inceleyin kapılarda kullanılan,hız göstergelerinin üzerine kaplayan kısımda kullanılan plastiğe bir bakın ardından kapılardaki ve emniyet kemerlerinin oralardaki işçiları gördümliği inceleyin kendiniz derim.

Yeni astra'yı ben bu konuda açıkcası pek beğenmedim evet içi çok cavcavlı bir sürü tuş,ışık fakat kesinlikle malzemeden çalınmış ve bunlarla örtbas edilmeye çalışılmış gibi geliyor bana.

Açıkçası bende yanlış anlaşılmaktan korkuyorum ama bu dediklerimi inanmayanlar gidip kendi gözleriyle görebilirler.Bayide çalışan satış temsilcisine gösterdiğimde hiç birşey diyemedi.Hatta işçilik hatalarını , parça birleşme yerlerindeki çapakların ve açıklıkların belki Cosmo donanımında olmayacağını düşünüyordum ama onada bakınca aynı hataları gördüm.Fırsat bulursam foto çekip ekliyecem.Birde vites geçişleri çok sert ve net değil.Belki turbo olan versiyonlarda farklıdır onu bilemiyecem.

• quote:

Orijinalden alıntı: omerf

quote:

Gidip iki aracıda bayii'de inceleyin kapılarda kullanılan,hız göstergelerinin üzerine kaplayan kısımda kullanılan plastiğe bir bakın ardından kapılardaki ve emniyet kemerlerinin oralardaki işçiliği inceleyin kendiniz derim.

bende fanatıklık yapıyosunuz dıyıcem sıze kusura bakmayın cunku jazz'ınız vardı laf ettırmıyodunuz sımdı megane aldınız aynı sekılde....

bı yerde daha konusmusduk sız astra'ya kotu ıscılık dıyorsanız megane bence surunuyodur derim.....

astra sınıfında kalıte olarak en ust sevıyeyı yakalamıs otomobıllerden bırı ve bana gore kıyas olarak megane bıraz hafıf kalır....

aracı bı saate yakın showroomda ınceledım daha sonra gıdıp h kasayı ınceledım o kasa bıle o kadar kalıtelıyken yenı kasadan sonra vasat geldı...

bu arada ılk yorumumda ben megane hb ye gore yorum yaptım sız coupe ıcın sormussunuz coupe her zaman alınacak bır arac degıldır benım tercıhım megane coupe olur ama hb olursa astra....

ıkı aracıda ınceleyın test surusu yapın bız ne desek bos sız gozunuzle gorup kararınızı verın.....

• Arka kapılarda kullanılan plastiğe (b sınıfı bi araçdan farkı yok),kapılardaki birleşme noktalarına,emniyet kemerlerinin oraya bir göz atın astrada.
    Birde Hız göstergesinin üzerini kaplayan plastiğe bakın kullandığınız fiesta'dan daha kötü olduğunu görüceksiniz.

Bu dediğim noktalarda megane'nın işçiliği ve malzeme kalitesi kesinlikle daha iyi durumda diğer hiç bir noktada malzeme kalitesi ve işçiliği daha iyi değil.

Varsa söyleyin şurası daha iyi daha kötü diye ama net olsun lütfen söledikleriniz genel konuşmayın.

Hiç bir marka babamın markası değil boş yere savunmam varsa eksisi sölerim umrumda olmaz.

Birde dergilerin,internet sitelerinin testlerini okuyun megane'la ilgili bakın işçilik ve malzeme konusunda birde konforu konusunda neler demişler.Hatta bu dergiler arasında autobild'de var golf 6'yıla karşılaştırmasını lütfen okuyun.Bulamazsanız ben koyarım buraya yazıyı.

Jazz'ıda yok yere savunmam varsa iyisiyle kötüsüyle sölerim herşeyi.

Ve astra h kesinlikle daha iyi yeni astra'dan malzeme ve işçilik konusunda bunu söyleyen kusura bakmasın ama yeni astra'nın görselliğine kapılmıştır sadece.

• megane coupe istememin nedeni görünüşü spor hb modeline göre ve hb olanının arka farları gerçekten çirkin olmuş yukarı doğru çıkan çıkıntısı..gelelim astranın hatalarına dediğiniz gibi işçilik falan kötü demişsiniz yani okadarda gözüme batmaz işçiliğikemer yeri olsun gösterge panelinin üstü olsun yapılan maddesi beni pek ilgilendirmez.. ama dersenizki arabanın dışında işçilik yok ozaman önemli olur madde falan güvenlik önemli çünkü ama genede bunu göz önünde bulundurcam daha dikkatli inceliycem megane da konsoldaki boşluk rahatsız ediyor sadece kadar ne biliyim radyo kısmı falan tuşlar küçücük herşey iç içe sanki klima ve radyo birbirine karışmış falan filan birde astrada yeni sistem özellikler var orası çok kafamı karıştırıyor misal el freni megane da normal fakat astrada tuşla falan o yüzden kafam inanılmaz karışık birinden birini aldığımda eminimki keşke diğerini alsaydım diye kendime söylencem ve sürekli kıyaslama yapıcam ama uzun sürmeyecek ondanda eminim en fazla 1 ay söylenirim sonuçta arabaya bindiğimde de içinin göze hitap etmesi önemli ama dış güzellikde bir okadar önemli of ne yapcam

• araba alırken sadece şekline bakma motorlarınıda karşılaştır 1.3 dizel moto o kasayı pek rahat kaldırmayabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: tecimen

megane coupe istememin nedeni görünüşü spor hb modeline göre ve hb olanının arka farları gerçekten çirkin olmuş yukarı doğru çıkan çıkıntısı..gelelim astranın hatalarına dediğiniz gibi işçilik falan kötü demişsiniz yani okadarda gözüme batmaz işçiliğikemer yeri olsun gösterge panelinin üstü olsun yapılan maddesi beni pek ilgilendirmez.. ama dersenizki arabanın dışında işçilik yok ozaman önemli olur madde falan güvenlik önemli çünkü ama genede bunu göz önünde bulundurcam daha dikkatli inceliycem megane da konsoldaki boşluk rahatsız ediyor sadece kadar ne biliyim radyo kısmı falan tuşlar küçücük herşey iç içe sanki klima ve radyo birbirine karışmış falan filan birde astrada yeni sistem özellikler var orası çok kafamı karıştırıyor misal el freni megane da normal fakat astrada tuşla falan o yüzden kafam inanılmaz karışık birinden birini aldığımda eminimki keşke diğerini alsaydım diye kendime söylencem ve sürekli kıyaslama yapıcam ama uzun sürmeyecek ondanda eminim en fazla 1 ay söylenirim sonuçta arabaya bindiğimde de içinin göze hitap etmesi önemli ama dış güzellikde bir okadar önemli of ne yapcam

Herşey bi yana araba işi aşk işidir hocam.

Git ikisininde içine bin bi kere test sürüşüne çık bütçeni ikiside sarsmıyorsa gönlüne sineni al.

Hepsi gelip geçiyor sonradan tek kalan yaktığı yakıt ve baktığında gözüne güzel gelmesi gerisi boş valla bi yerden sonra

• astra çok daha yakın bana test yapmanı tavsiye ederim
  • Yeni astra için çok detaylı bir inceleme yapmamıştım. Şimdi yorumlarına güvendiğim iki arkadaşım(ömerf ve bencn17) birbirinin tam aksi söylemlerde bulunmuşlar.
    İlk fırsatta gidip ben de detaylı inceleyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mosan

Yeni astra için çok detaylı bir inceleme yapmamıştım. Şimdi yorumlarına güvendiğim iki arkadaşım(ömerf ve bencn17) birbirinin tam aksi söylemlerde bulunmuşlar.

oncelıkle dusuncen ıcın tesekkurler @mosan,

omerf arkadasımla zaman zaman ters dusuyoruz araclara bakıs acısı herkesın farklı olabılır bu yuzden sııkıntı yok zaten herkes ortak fıkırde olsa forumda olmazdı...

benım renault'ya bı garezım yok bundan 2 ay once gungoren zengınlı otomotıve gıdıp megane coupe ıcın pazarlık yapıp su ankı aracım ıcınde ıyı fıyat alıp sozlesıp ayrıldım ordan ama gelısmeler nedenıyle olmadı bende vazgecmıstım zaten ki benımde beyendıgım bı arac her ne kadar bazı yonlerı eksık gelsede...

ama yenı astra baska olmus benım gorusum senınde ıncelemenı merakla beklıyorum....

• astra
  • quote:

Orijinalden alıntı: bencn17

quote:

Orijinalden alıntı: mosan

Yeni astra için çok detaylı bir inceleme yapmamıştım. Şimdi yorumlarına güvendiğim iki arkadaşım(ömerf ve bencn17) birbirinin tam aksi söylemlerde bulunmuşlar.

oncelıkle dusuncen ıcın tesekkurler @mosan,

omerf arkadasımla zaman zaman ters dusuyoruz araclara bakıs acısı herkesın farklı olabılır bu yuzden sııkıntı yok zaten herkes ortak fıkırde olsa forumda olmazdı...

benım renault'ya bı garezım yok bundan 2 ay once gungoren zengınlı otomotıve gıdıp megane coupe ıcın pazarlık yapıp su ankı aracım ıcınde ıyı fıyat alıp sozlesıp ayrıldım ordan ama gelısmeler nedenıyle olmadı bende vazgecmıstım zaten ki benımde beyendıgım bı arac her ne kadar bazı yonlerı eksık gelsede...

ama yenı astra baska olmus benım gorusum senınde ıncelemenı merakla beklıyorum....

Zevk meselesi tabiki saygı duyarım.

Sonuçta ben astra'ya hayran olsam çok beğensem ne malzeme kalitesine takılırım nede işçiliğine takılırım umrumda olmaz hatta.Erkekler çirkin kadınlara aşık olamazmı olur aynı onun gibi bişey buda

Ama yeni astra'da malzemeden gerçekten çok çalınmış özellikle dediğim noktalarda büyük eksiklikler var.İşçilikde opele yakışmayan hatalar var fazlasıyla bu görülen bir gerçek uydurmuyorumda bi tarafımdan sonuçta.

Hiç bir araç gibi megane'da mükemmel değil tabiki her araç gibi iyi kötü eksiği,hatası vardır olucaktırda.

bencn17 ters düşsekde burda birbirimize saygılı konuştuktan sonra hiç bir sıkıntı yaşamayız önemli olan saygı

• dostum aynı benim ikilemde kaldıgım araçlar hakkında konu açmışsın teşekkür ederim.

yorumları merakla bekleyeceğim çünkü arkadaşın açtıgı konu benide ilgilendiriyor.

opel astra alman malı ancak öğrenci oldugumuzdan benzinli araç canımızı sıkabilir.reno megane dizel seçeneğiyle bize daha çok hitap ediyor hem arka tasarımı gerçekten çok başarılı.ben reno megane coupe almayı planlıyorum en az 2-3 ay içerisinde.şuan listede 1. reno ancak opel astra da var ama astra hem 4 kapılı hem benzinli.bence bize 2 kapılı dizel bir megane cok iyi gider.sonuçta ilerde çoluk çocuk sahibi oldugunda zaten 2 kapılı araç alamayacaksın bu genç yaşımızdan tadına bakalım 2 kapılı araçların.hem kızların daha çok hoşuna gidiyor 2 kapılı araç(test edildi onaylandı)

• bende megane 3 hb dıesel vardı kardes ...opelıde cok kez ınceledım ve mayısı beklıyorum karar vermek ıcın sukadarını soylıyım megane a astrada kalıtelı dıyen her kımse dıreksıyondakı boslugu yan cıtaların kendılıgınden dusme sorununu dıs ayna kapaklarının bırlesmemesını ve bır cok seyı sıleceklerın tıtreme problemını ama bır cok seyı sayabılırız ...kaldıkı megane formundada tartısıldı bu

megane bır oncekı selefıne gore cıdden cok kalıtelı mzemeden anlamam ben ama ısclık malesef vasat hemde benımkınde degıl sadece bır cogunda hemde ole ufak komık hatalarkı hıc yakısmıyor kaldıkı benımkı ıthal meganae 3 hb 1.5 dci full olanıydı

yanı astradada bunlar olabulır ben kullandıkca kesfettım ama ıkısınınde ıcıne bındın mı ılk ızlenımın gercekten dogru ıscılık ve stıll olarak astra bence daa ustun

bıde yenı alan arkadaslar yorum yapsa bıraz ses varmı sagında solunda bır sorun varmı bunları yazsa kı olsa yazarlar suana kadarda yoksa o araba alınır

her tulu astra

• yeni astra nın iç tasarımına söylenecek söz yok! ama dış tasarımını ben beğenmedim, corsanın şişirilmişi gibi geldi bana, iç mekana malzeme kalitesi olarak aman aman değil. yeni astra ve golf ün fiyatları yakın bence golfüde bir inceleyin. ama megane sonuçta coupe, genç işi
  • almandan şaşmayacaksın
  • chervolet cruze LS 1.4 t gelcekmiş onu bekle
  • @ömerf ve bencn17
    sizlere gerçekten çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz ve olmaya devam ediyorsunuz sağolun (=

@~Lion King~
    dostum benimle aynı zevke sahip olman güzel birşey (= 2-3 ay içerisinde alacaksan opelide düşünüyosan bekle mayıs sonunu çünkü dizel diye megane bize daha yakın demişsin mayısın sonlarına doğru dizel modeli gelecekmiş astranın 1.3 motor...ama dediğin çok doğru kafama yattı şuan istediğim araç ve fiyatı ''neredeyse'' kesinleşti diyebilirim denemeden kesinlik kazanmaz ama olay budur

Yeni Megane Coupé Impressor 1.5 dCi 105 bg
    49.400 TL+ 3-5 opsiyonla 52-53 olur bu (=

@kenanmorbulut
    aman tanrım yorumunuz tüm fikirlerimi çöpe atıyor keşke foruma sormasaydım diyesim geldi bir yandan megane övgü bir yandan astraya övgü bir yandanda megane sahibinden megane a 'sövgü' yapmayın etmeyin aklım bulandı iyice

@ybalim
    fikirlerinize tamamen katılıyorum ama golfü de düşünmedim diyemem düşündüm ama şöyleki 1.6 TDI dizeli var bu da bana çok yakarmış gibime geliyor belkide yanılıyorumdur ama bir megane kadar tasarruflu olacağını sanmıyorum yanılıyorsamda lütfen söyleyin..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.