Şimdi Ara

2010 Golf VI - 1.4 122hp - DSG - 180 bin KM Alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bir tanıdığımdan, başlıkta özelliklerini yazdığım golfu almayı düşünüyorum, araç ilk sahibinden ve düzgün kullanılmış 1-2 ufak kazası var sadece çamurluk değişmiş. Kafamı kurcalayan şey bu araç bana 2 sene idare eder mi, nelere dikkat etmem gerek. birde fiyatı 110 bin tl, uygun mudur?

• Hayatimin 3 senesinde kullanip kurtulduguma en cok sevindigim golf aracimdi! Tam 3 yil 38.000 km kullanip satmistim. O donemde megatronik kavrama direksiyon kutusu en sonunda sanziman dahil degismeyen hicbir parcasi kalmamisti. Hatta golf 6 forumumuz vardi. Herkes ayni sıkıntılardan sikayetciydi. Dsg sorunu bugunden de beterdi. Neredeyse senede 10 kere servise git gel bikmistim. Aracimi ne kadar sevsemde cok sorunluydu. Ben uzak durun derim. Ozellikle bu seriden. Benim aracimda 1.4 122hp dsg idi.
  • Ben almam, alana da karışmam.

• Hayatimin 3 senesinde kullanip kurtulduguma en cok sevindigim golf aracimdi! Tam 3 yil 38.000 km kullanip satmistim. O donemde megatronik kavrama direksiyon kutusu en sonunda sanziman dahil degismeyen hicbir parcasi kalmamisti. Hatta golf 6 forumumuz vardi. Herkes ayni sıkıntılardan sikayetciydi. Dsg sorunu bugunden de beterdi. Neredeyse senede 10 kere servise git gel bikmistim. Aracimi ne kadar sevsemde cok sorunluydu. Ben uzak durun derim. Ozellikle bu seriden. Benim aracimda 1.4 122hp dsg idi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç düzgün kullanılmışsa alınır.

Ben 6 yıldır 2012 dsg golf 6 kullanıyorum, normal bakım harici hiç masraf çıkarmadı.

• O aracın ortalama piyasası 150 bin civarı. Şanzıman olarak en sorunlu Dsg golf 6 ve b7 passatta idi. Kesinlikle almazdım

• En sorunlu DSG ben olsam almam

• O dönemin dsg si sorunluydu

• Kenarda 10 15 bırakarak ve iyi baktırarak araç olarak alınabilecek bir araç. Ama 110 binlik Golf 6 dan pek hayır gelmez gibime geliyor.

• Şanzıman içinde en kötü durumda 10-15 bin TL para gider ki bu parayı vermeyi göze alıyorsanız ( sorun çıkmaya da bilir tabi) araç alınabilir. Düzgün birisi tamir eder veya sıfırını takar ise de kolay kolay uzun süre sorun yaşamazsınız.

Büyük ihtimalle şanzıman yağı, antifriz ve fren hidroliği değiştirilmemiştir alınca bujiler dahil baktırıp bakımlarını yaptırırsınız. Fiyata gelirsek 100-110 bin TL bandından aşağı zaten otomatik vites araç kalmadı gibi birşey.

Son olarak motora gelirsek, 10 bin km de bir artık yağını değiştirin km ilerlemiş, bakımı yapılırsa kolay kolay sorun çıkartan bir motor değildir, kmsi çok değil kısacası bu araç için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.