Şimdi Ara

2010 BMW 320D ALMAK UZEREYIM (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
1
Favori
87.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lifestyle edition nedir bilen var mı acaba.Bir de advantage paketlerde verilen jant hangisi acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre5282

2. seçenek çok daha mantıklı, eğer km orjinalse, harika...pazarlık yapın 63 civarı alınır diye düşünüyorum...

Hocam adamla telefonda konuştum en son 66.000 tl diyor 65 veren oldu vermedim diyor canım sıkıldı,bende ilk ilandaki araca yöneldim 60 a bırakırsan alırım dedim en son 63 bilemedin 62 diyor 60 olursa alırım dedim öyle kaldı...
    2.ilan gerçeken güzel olurdu ama olmazsa diğer ilanda fena değil diye düşünüyorum..istediğin servise kaportacıya gösterebilirsin diyor..
    birde bu 3.20D lerde 163 beygir ile 177 beygir arasında bir fark var mı?sonuç olarak 1.63 bana yeterde artar bile...ama hangisi daha ekonomik acaba birde vergi dilimini falanda ekiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KMLSNY

quote:

Orijinalden alıntı: emre5282

2. seçenek çok daha mantıklı, eğer km orjinalse, harika...pazarlık yapın 63 civarı alınır diye düşünüyorum...

Hocam adamla telefonda konuştum en son 66.000 tl diyor 65 veren oldu vermedim diyor canım sıkıldı,bende ilk ilandaki araca yöneldim 60 a bırakırsan alırım dedim en son 63 bilemedin 62 diyor 60 olursa alırım dedim öyle kaldı...
    2.ilan gerçeken güzel olurdu ama olmazsa diğer ilanda fena değil diye düşünüyorum..istediğin servise kaportacıya gösterebilirsin diyor..
    birde bu 3.20D lerde 163 beygir ile 177 beygir arasında bir fark var mı?sonuç olarak 1.63 bana yeterde artar bile...ama hangisi daha ekonomik acaba birde vergi dilimini falanda ekiliyor mu?

Aracın ruhsat fotokopisini iste, motor numarası ile, borusanda sorgulattır, o zaman tüm kayıtları çıkar aracın, bakımları servistemi yapılmış, orjinal parçamı kullanmış, tüm dökümünü alabilirsin aracın...2008 den sonra 177 beygirlikler geldi, tabii ki 163 e göre daha ekonomik olduğunu biliyorum, şimdikilerde 184 beygirlik, motor olarak hepsi 2.0 dizel, vergi diliminde bir fark yok...Ama dediğim gibi, kaportacıya değilde, borusan veya kosiflerde aracı sorgulattırın, araç sahin, doğan değil ki kaportacıya götüresiniz :)

• arkadaşlar euro kuru ile satılan bu araçlarda acaba euro nun düşmesi halinde (1,80 gibi)fiyatlarda değişiklik yapılıyor mu?
  • Arkadaşlar merhaba,

Konu uzadıkça uzamış :) Şimdi öncelikle bu araçların pakete girmesi ile fiyatlarda ki düşme öyle aman aman değil... 5000-6000 euro deniliyor yok öyle birşey (yüksek donanım paketleri için bu dediğiniz geçerli olabilir onları bilmiyorum ama normal bir binici için böyle değil) geçen gün (5 gün önce) benim arabanın aynı konfigrasyonda olanına teklif aldım benim aldığım fiyattan fazla çıktı. Nedenlerine gelince bu aracın baz fiyatı ağustos ayında 21500 euro idi ben anlaşmayı yaptım 21750 euro oldu şuanda 22500 olarak görünüyor. Yine paket harici olan cruise ben alırken 254,11 euro iken şuanda 289,41 euro bunun gibi bir çok örnek elimde var... Pakete soktuk deniliyor pakete girenler için eksiden ekstra ücret ödeniyordu şimdi 3-4 parça donanımı kattıklarında bu 3-4 donanımın sadece 2-3 tanesine ücret ödüyorsunuz... Mesela benim araçta dijital klima yok özellikle istememiştim şuanda advantage pakete benim donanımlarımı eklediğimde aynı fiyat + klima oluyor yani [klima-(şimdiki fiyat-ozamanki fiyat)] kadar avantajınız oluyor... hesaba göre 300 euro...

Şimdi gelelim diğer konuya... Fiyatlar euro bazında bu aracın 2. elleride euro bazında satıldığı için kimse fiyatlarda düşüş filan beklemesin... Zaten borusan euro yükseldikçe fiyatlarda ufak tefek oynamalar yapıyor genelde cebimizden çıkan para çok büyük değişiklik olmuyor yalnız... dikkatinizi çekerim ki euro çok ciddi ve ateşten gömlek... Nedenine gelince ben aracı kasım sonunda 82.000 TL civarına mal ettim. Şuanda aynı aracı almaya kalksanız 90.000 Tl den aşağı alamazsınız. Bu tür kur riskini almamak için euro düşükken toplamakta yarar var. ben 1,93-1,94'lerden toplamıştım...

• Orijinalden alıntı: emre5282

Aracın ruhsat fotokopisini iste, motor numarası ile, borusanda sorgulattır, o zaman tüm kayıtları çıkar aracın, bakımları servistemi yapılmış, orjinal parçamı kullanmış, tüm dökümünü alabilirsin aracın...2008 den sonra 177 beygirlikler geldi, tabii ki 163 e göre daha ekonomik olduğunu biliyorum, şimdikilerde 184 beygirlik, motor olarak hepsi 2.0 dizel, vergi diliminde bir fark yok...Ama dediğim gibi, kaportacıya değilde, borusan veya kosiflerde aracı sorgulattırın, araç sahin, doğan değil ki kaportacıya götüresiniz :)

Hocam aracı kesin ya borusana yada kosiflere götürücem ustalara teslim edicem ben alıcıyım bi bakar mısınız diyicem?mekanik olarak veya kaportada herhangi bir sıkıntısı olmuşmu acaba?Temiz raporu verirlerse alırım diye düşünüyorum...km oynama olaylarından çekiniyorum açıkcası...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cruzelsat

Baska bir sitede 3.20d icin yeni donanim paketlerinin icerigini buldum. Buyrun size dev hizmet.

2010 BMW 320D ALMAK UZEREYIM

Donanim Listesi

Paket 1 - Advantage
    Paket 2 - Comfort
    Paket 3 - Sport
    Paket 4 - Comfort Plus
    Paket 5 - Sport Plus

FIYATLAR :

BMW 320d - Advantage 43.475
    BMW 320d - Comfort 46.307
    BMW 320d - Sport 46.779
    BMW 320d - Comfort Plus 49.139
    BMW 320d - Sport Plus 49.611

Bence 3.20d fiyatlarında indirimin tersine artış olmuş. Ben Ocakta aracı teslim aldım, siparişi Ekimde vermiştim. 49bin euro idi %5.5 indirim ile 46300 euro ya geldi. Yani şuanki Comfort pakete denk geliyor fiyat olarak. Comfort pakette mevcut olan spor deri direksiyon, dijital klima, arka park sensörü, metalik jant opsiyonlarına ek olarak benim araçta BMW prof cd, parlak siyah iç kaplama, antrasıt tavan, eşya saklama alanları, cruise control ve sunroof da var ve aynı fiyat. Tabi bide euro kuru var. Ben 1.97 den almıştım şimdi 2.17 oldu. Buradan da yaklaşık 9bin tl farkediyor. Şuan almayı düşünenler bence biraz beklesin, yeni bir kampanya olabilir gibi geliyor bana yakında. Çünkü Euro kurundaki artış fiyatları ciddi oranda arttırdı.

• Bmw'yi tartışmaya bile gerek yok.
  • bu arada yeni kasası ne zaman çıkacak boşuna eski kasaya dünyanın parasını vermeyelim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dentro82
    bu arada yeni kasası ne zaman çıkacak boşuna eski kasaya dünyanın parasını vermeyelim...

2012 subat- mart
  • 46500 euro veripte o arabayı almak akıl mantık işi deil. iki araçlada uzun yola gittim, bmw nin tek artısı motor performansı. Dediğim gibi 3 serisi eski ve o parayı hak etmeyen bir araç. BMW motorları da 200 Bin Km ye gelince genelde çok sorun çıkarır ve yağ yakar. Eskiden 520 Bmw aracım vardı ordan biliyorum.

Genede Bmw sevdalısıysanız bence biraz daha sabretin yeni kasa 3 serisi çıkınca ondan alın. Şuanki 3 kasasına 100 bin TLye yakın para vermek bence mantık dışı.

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: guven uzumcu
    46500 euro veripte o arabayı almak akıl mantık işi deil. iki araçlada uzun yola gittim, bmw nin tek artısı motor performansı. Dediğim gibi 3 serisi eski ve o parayı hak etmeyen bir araç. BMW motorları da 200 Bin Km ye gelince genelde çok sorun çıkarır ve yağ yakar. Eskiden 520 Bmw aracım vardı ordan biliyorum.

Genede Bmw sevdalısıysanız bence biraz daha sabretin yeni kasa 3 serisi çıkınca ondan alın. Şuanki 3 kasasına 100 bin TLye yakın para vermek bence mantık dışı.

Saygılar

Uyarıların için sağol, sayende bilgilendik.
  • iyi günler konu yeri burası mı bilmiyorum ama sizlere sormak istedim bu aralar arabayı değiştirmeyi düşünüyoruz bmw 320d ve discovery td5 arasında kaldık araclar sınıfları farklı tabiki kalite ve uzun yıllar masrafsız binmek için hangisini almamız doğru olur yorumlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak_7190
    iyi günler konu yeri burası mı bilmiyorum ama sizlere sormak istedim bu aralar arabayı değiştirmeyi düşünüyoruz bmw 320d ve discovery td5 arasında kaldık araclar sınıfları farklı tabiki kalite ve uzun yıllar masrafsız binmek için hangisini almamız doğru olur yorumlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim

İkisini de Borusanın getirmesi ve dizel olmaları dışında herhalde hiç ortak yanları yok.
    Kullanım amacını yazarsan daha iyi cevaplar alabilirsin.
  • şu an 320d lerde sağlam indirimler var diye duydum . 52 binlik arabaları 45-46 civarında bırakıyorlarmış.
  • arkadaşlar mesela yarın bir bmw 320d 316i 116i den birini alcaz diye düşünelim paket olarakta 316i ve 320 d için advantage 116i için comfort paketlerini seçmiş olalım. biz bu paketin içine opsiyonlarda olmamasına rağmen sunroof c.contol siyah cam vs ekletebiliyormuyuz ?
  • herşeyi ekletebilirsin araca , fakat arabanın geliş süresi uzar muhtemelen
  • iyiki almışım arabayı ozaman 83-84 bin TL ye mal olan araca şimdi 98 bin TL verdiler... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrejam

arkadaşlar mesela yarın bir bmw 320d 316i 116i den birini alcaz diye düşünelim paket olarakta 316i ve 320 d için advantage 116i için comfort paketlerini seçmiş olalım. biz bu paketin içine opsiyonlarda olmamasına rağmen sunroof c.contol siyah cam vs ekletebiliyormuyuz ?

bu arada servisten mi ekletmeyi düşünüyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrejam

arkadaşlar mesela yarın bir bmw 320d 316i 116i den birini alcaz diye düşünelim paket olarakta 316i ve 320 d için advantage 116i için comfort paketlerini seçmiş olalım. biz bu paketin içine opsiyonlarda olmamasına rağmen sunroof c.contol siyah cam vs ekletebiliyormuyuz ?

Zor be hocam sonradan bişeyler ekletmek hakikaten zahmetli olur... tavsiyede etmem...
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.