Şimdi Ara

2010 AUDİ 2.0 TDI mı, 2011 Volvo S80 D3 mü yoksa sıfır Volvo S80 1.6D2, Volvo S80 1.6 T+ mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sene sonu kampanyalarından faydalanayım diye 2005 model Subaru Foreter arabamı değiştirmeye karar verdim. Ancak subarunun rahatlığından sonra Mercedes E250 CGI almaya niyetlendim ve Mercedes bayinden fiyat bekliyorum. Kasım sonuna kadar düşündüğüm fiyatı vermezlerse eğer aşağıdaki arabaları düşünüyorum.

2010 Audi A6 TDI 40-60.000km arası 100-115 tl ama aracın hem içi hemde dış kasası değişti????
    2011 Volvo S80 D3 15-25.000km arası 100-115.000tl bu araç optimal bir araç gibi ama byeni modellerde ekran vs var fatura alamayacağımdan vergi dezavantajı olabilir???
    2012 Volvo S80 D2 120bg test sürüşü yaptım ve şehiriçi hiç fena sayılmazdı ama yokuşta o kasa çeker mi bilmiyorum, acaba bir süre sonra arabanın motoru zayıf gelir mi?
    2012 Volvo S80 T4 180bg test sürüşü yapma imkanım olmadı ama 180 bg insanın ilgisini çekiyor ama zaten subarunun 10lt yaktığı için değiştirmeyi düşündüğümden bu arabada yaklaşık 10 lt yakar ve ikinci elde üzebilir diye düşünüyorum.

yorumlarınızı bekliyorum.

Bu sırada arabamı sadece şehiriçi ve yılda yaklaşık 12-14.000 km kullanıyorum. Sıfır Volvo1.6 lar 90-100 bin tl civarında

• subaru 10 litre yakıyor diye değiştiriyorum diyorsunuz, e250 en az 11-12 yakacak.

bence volvo ürün gamındaki alım maliyeti-tüketim-performans olarak en iyi kombinasyon t4-powershift.

d3 t4 ile hemen hemen aynı yakıyor, performansı düşük, vergisi yüksek.

D2 powershift ise hem t4'den pahalı, hem performansı çok düşük, hem de tüketim açısından fabrika verilerinin çok uzağında.
  • Subaruyi Ararsin Kardesim Onu Bastan Soyleyeyim Bende subaru kullanicisiydim subaruyu ariyotum asil konuya donecek olursak s80 1.6 dizel iyi bir aractir performans beklentin cok yuksek drgilse yeterli degerlere sahip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçekten Subaru bir efsane 10 senede 13 araba değiştirmiştim Forester'ımı 6 yıldır kullanıyorum ve beni hiçbir zaman üzmedi. Sadece ikinci eli oldukça zayıf en son internete ilana koyduğumda hiç kimse mesaj bile atmadı... olmazsa satmayacağım zaten.
    Onun için artık araba alırken 2. elinide düşünmeye başladığım için T4 yerine D2 tercihim oluyor. Tek kuşkum D2 nin performansından zamanla sıkılır mıyım?
    Bu sırada T4 ün şehir içi reel yakıt tüketimini bilen var mı?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: eczgg

Gerçekten Subaru bir efsane 10 senede 13 araba değiştirmiştim Forester'ımı 6 yıldır kullanıyorum ve beni hiçbir zaman üzmedi. Sadece ikinci eli oldukça zayıf en son internete ilana koyduğumda hiç kimse mesaj bile atmadı... olmazsa satmayacağım zaten.
    Onun için artık araba alırken 2. elinide düşünmeye başladığım için T4 yerine D2 tercihim oluyor. Tek kuşkum D2 nin performansından zamanla sıkılır mıyım?
    Bu sırada T4 ün şehir içi reel yakıt tüketimini bilen var mı?

Teşekkürler

Kardeş aen o kafayla zor satış yaparsın çünkü volvonun da ikinci eli yok ülkemizde o da subarı gibi elinde kalır demedi deme ayrıca volvo satış sattıktan sonra doğru düzgün ilgilenmiyor bir bmw bir mercedes gibi değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • makyajlı A6 2.0 TDI derim.
  • A4 2.0TFSİ Quattro..eğer A6 düşünüyorsanız 2.0'lt motoru gözden çıkarmışsınız demek..2.0'larda quattro yok biliyorum A6larda 3.0'larda mevcut..şayet varise 2.0'lt A6 kasasında quattroyu daha pahalıya alırsınız..a4 ve a6'larda imkanınız varsa quattro'yu deneyin..bambaşka bir sürüş dinamikleri..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Santino Santorelli -- 14 Ekim 2012; 23:14:31 >
  • 320d alınır,paşa paşa binilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 320D de, A4 de küçük geliyor bizim aileye. Yoksa zaten bu kadar problem olmayacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • E class elite 151, premium 161.000 civarındaydı. Ancak daha da düşübieleğini düşünüyorum...
  • quote:

320D de, A4 de küçük geliyor bizim aileye. Yoksa zaten bu kadar problem olmayacak

s80 E sınıfı bir otomobil.
    1.6 dizeli çok konforlu olup gayet az yaktığından size subaruyu aratmaz.
    Bir kere binin,alırsınız öyle söyleyeyim..
    Çok güzel bir otomobil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugofarell

quote:

320D de, A4 de küçük geliyor bizim aileye. Yoksa zaten bu kadar problem olmayacak

s80 E sınıfı bir otomobil.
    1.6 dizeli çok konforlu olup gayet az yaktığından size subaruyu aratmaz.
    Bir kere binin,alırsınız öyle söyleyeyim..
    Çok güzel bir otomobil.

Kesinlikle.

Ben de söyledim arkadaşa ama hala karar veremedi. İkinci elinden dolayı çekimser sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.