Şimdi Ara

2010 Astra H mı , 2010 Corsa mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ev kredisi için güncel aracımı satıp daha eski model daha makul bir araca geçme kararı aldım. Şuan iki araç arasında gidip geliyorum ve araçlar şu şekilde:

1)
    2010 Model Astra H 1.3cdti Enjoy Plus donanım
    120.000 km'de
    Ön çamurluk ve far değişmiş, kaputun uç kısmı boyanmış (denilene göre)
    Baktığımızda epey dolu bir C segmenti araç
    Fiyat: 54.000tl

2)
    2010 model Corsa D 1.3cdti (75hp) Enjoy 111.yıl pk
    91.000km'de
    Sol ön çamurluk değişmiş, sol kapı ve sağ arka kapı boyalı
    Bu araçta baktığımızda epey dolu bir B segmenti araç.
    Fiyat: 52.000tl

Şimdi yılları elediğimizde biri C segmenti diğeri B fakat arada daha yapılmamış 30.000 km avantajı var. Sonuçta 9 yaşında araba alıyoruz ve km olarak bu avantajlı bir konuma geçiyor ve ek olarak Corsa sanki biraz daha sportif duruyor.

Siz bu iki araç arasında nasıl bir tercih yaparsınız? Aracı en geç Salı günü alıp bayram öncesi detay temizliğini ve bakım işlerini bitirmeyi planlıyorum.

Teşekkür ederim.

• Şahsi görüşüm o paralar bağlanmaz o arabalara

İllaha ikisinden biri olacak ise tabiki astra

Ama şöyle bi seçenek de var, örnek olsun diye atıyorum,

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-ogretmenden-hatasiz-boyasiz-43.000-km-de-682225728/detay

Daha yeni, çok daha düşük km, daha dolu, geniş ve güvenli bi araç. LPG ile dizel kadar yakıt masrafınız olur. Ayrıca muadili astra j'dir. H kasa ilkel kalıyor, 2004 temelli bi araba.

Tabi cruze'a bu para verilir mi diyen olabilir, şu piyasa koşullarında verilir, hala oldukça avantajlı.
  • Uzun yol yapıyorsanız Astra derim yalıtımı ve yol tutuşu sınıf standartlarının üzerindedir Astra H'ın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben olsam kesinlikle Astra'yı tercih ederdim. Genişlik, yol tutuş, güven hissi her türlü Corsa'dan daha önde. Ayrıca biri 95 hp iken, diğeri 75 hp.
  • Hocam arkadaşımda var siyah astra h 111.yıl özel seri 1.3cdtı çok memnunlar araba geniş konforlu ve yalıtımı iyi tavsiye ederim. 30.000km için b sınıfı araba tercih edilmez her türlü c sınıfı ağır basıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2007 astra h 1.3 cdti enjoy kullanıyorum 160.000 de kesinlikle astra öneririm.Her konuda corsadan üstün bir araç. Corsa ile astranın segment,donanım farkı ve astranın 90 hp ve 6 ileri olması. 6.viteste 105 km hız 2000 devir civarına geliyor. 1.vitesinin çok kısa olmasından dolayı kalkışlarda biraz hantal ama yüksek viteslerde gayet seri bir araç.Km konusunda fazla endişeniz olmasın bakımları düzgün yapıldığı sürece benim gibi yılda 10-12 bin km civarı yapıyorsanız neredeyse ömürlük motorlar.Piyasada 1.3 dizel olup 350.000 400.000 hatta daha fazla kmlerde takır takır çalışan araçlar var.Yakıt olarak istanbul trafiğinde 25km ortalama hızlarla 6-6.2 litre ile geziyorum ağırlığına ve euro4 motor olmasına göre bence fena bir değer değil.
  • Tek tek cevaplariniz icin tesekkur ederim.

Mantik dediginiz gibi Astra diyor bende de. Tek kafami kurcalayan km farkiydi.

Astra'nin agir bakimlari ne zaman? 120 triger vs?

Yukarida sehirdisina cikip/cikmadigim sorulmus: Minimum ayda bir kere cikiyorum hocam. Ozellikle nisanlimla farkli sehirlerde yasiyoruz ve Istanbula gidip gelmek zorunda kaliyorum. Ek olarak Agustos'ta dugun doneminde bu daha da yogunlasacak ve sonrasinda bu gidis gelisler devam edecek.

Acikcasi benim beklentim, aldiktan sonra ev borcu toparlanincaya kadar ortalama 6 sene sorunsuz calissin ve az yakip bize hizmet etsin. Genislik ve C segmenti icin aklim Astra'da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi car reviews -- 26 Mayıs 2019; 9:14:22 >
  • O zaman astra doğru tercih olur sizin için. Bu araçlarda triger zincirli olduğu için 150 bin km civarında değişmesi gerekiyor normal bakım aralığı ise 15 bin km

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şimdi nişanlınız var ve ev almışsınız. Belki çocuk da düşünürsünüz onu bilemem ama Corsa alırsanız 2-3 sene sonra ya büyük bir arabaya mı geçsek düşüncesi başlar.

Bu yüzden en başında Astra alıp bu fikri düşünmemek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: car reviews

Tek tek cevaplariniz icin tesekkur ederim.

Mantik dediginiz gibi Astra diyor bende de. Tek kafami kurcalayan km farkiydi.

Astra'nin agir bakimlari ne zaman? 120 triger vs?

Yukarida sehirdisina cikip/cikmadigim sorulmus: Minimum ayda bir kere cikiyorum hocam. Ozellikle nisanlimla farkli sehirlerde yasiyoruz ve Istanbula gidip gelmek zorunda kaliyorum. Ek olarak Agustos'ta dugun doneminde bu daha da yogunlasacak ve sonrasinda bu gidis gelisler devam edecek.

Acikcasi benim beklentim, aldiktan sonra ev borcu toparlanincaya kadar ortalama 6 sene sorunsuz calissin ve az yakip bize hizmet etsin. Genislik ve C segmenti icin aklim Astra'da.
    Bence aklını karıştıran bakım değil, hava yastığı var mı yok mu olsun!! Bu tarz kazalı olanlarda hava yastığı olmaz. Güvenlikli olsun diye aldığın arabada can guvenligin olmadan binmek tam bir facia olur. Beyin hava yastığı olmadığını anlamasın ve arıza ışığı yakmasin diye direnç koyuyorlar. Mutlaka hava yastığı kontrolü yapılan bir yere götürün arabayı

• Şahsi görüşüm o paralar bağlanmaz o arabalara

İllaha ikisinden biri olacak ise tabiki astra

Ama şöyle bi seçenek de var, örnek olsun diye atıyorum,

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-ogretmenden-hatasiz-boyasiz-43.000-km-de-682225728/detay

Daha yeni, çok daha düşük km, daha dolu, geniş ve güvenli bi araç. LPG ile dizel kadar yakıt masrafınız olur. Ayrıca muadili astra j'dir. H kasa ilkel kalıyor, 2004 temelli bi araba.

Tabi cruze'a bu para verilir mi diyen olabilir, şu piyasa koşullarında verilir, hala oldukça avantajlı.

• Bu iki ornekte astrayi alin.

• 50 bin verdikten sonra corsa nın kıralı alınır. O paraya 2010 corsa alınmaz. 2014 1.2 actıve donanım 40-70 bin km aralıgında hatasız corsa alıp gönül rahatlığıyla binerim yerinizde olsam. Öyle yaptım zamanında :)

• Satacagınız arabanız nedır

• quote:

Orijinalden alıntı: gs190505

Satacagınız arabanız nedır
    Satacagim aracim 2017 Octavia

• tepetör T kullanıcısına yanıt
    50 bine bahsettigin corsadan keşke olsa bende alsam emmj

• car reviews C kullanıcısına yanıt
    dizel aveo 1,3 ltz sedan bakabilirsiniz daha düşük km olur baktınız mı hiç bu araca dediğiniz araçlarla aynı motor var
  • 2007 Corsa D ve 2010 Astra H sahibi olmuş biri olarak kesinlikle Astra H diyorum.
    Güvenlik, yol tutuş, konfor, iç hacim genişliği, malzeme kalitesi, sürüş keyfi, 2. el piyasası açısından fiyatına göre çok uygun bir araçtır.
    30 bin km farkı sizi yanıltmasın o motor 1 milyon km yapıyor :)
    Ayrıca 2010 model olduğuna göre makyajlı kasa, makyaj ile birlikte euro 5 motor geldi ve kronik problemleri giderildi.

• astra da 1.3 motorun çekişi nasıl bir çok eletronik problem çıktığı söyleniyor cim modülü de başa belaymış ne dersiniz focus 1,6 2,5 dizelle astra 1,3 arasındayım karar veremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: gs190505

dizel aveo 1,3 ltz sedan bakabilirsiniz daha düşük km olur baktınız mı hiç bu araca dediğiniz araçlarla aynı motor var
    Ici/Disi cok benimsedigim bir arac degil hocam. Biliyorum mevcut durumda cok tercih sansim yok fakat yinede goruntusuyle icime sinen baska bir arac olsun istiyorum.

• gs190505 G kullanıcısına yanıt
    Focus da güzel araçtır yol tutuş, sürüş keyfi, performans, yedek parça açısından Astra'dan üstün yanları vardır mutlaka.
    Astra'da makyaj öncesi 1.3 cdti euro 4 motor olanlarda 2000 devirin altı motor cansızdır turbo boşluğu hissedilir fakat euro 5 motorlarda bu sorun büyük ölçüde giderildi. Bende 2010 model yazılımlı olanı vardı, performans olarak çok memnundum araç doluyken bile güzel yürüyordu.
    Bildiğim kadarıyla Astra H'nin pek bir kronik problemi yok 1.3 cdti motor gerçekten çok uzun ömürlü ve dayanıklı bir motordur. Neticede 10 yıllık araç ufak tefek arızalar çıksa da oldukça piyasası olan bir araç olduğundan parça ve usta konusunda sıkıntı çekmezsiniz ciddi masraflar açmaz.
    Aynı fiyatlara focus 2,5 mu Astra mı derseniz hangisi daha temizse onu alın derim. İkisi de güzel araçlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.