Şimdi Ara

200K+Tarla Var ne iş yapsam? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
4
Favori
8.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayvancılık yapacağım diyorsan eğer mutlaka büyük baş hayvan işine gir. İnekten aldığın süt yemine oyuna buyuna gider, yavrularsa eğer sana kar olarak kalır fakat, saman, yonca, fiğ vb yiyeceği ürünlerin mutlaka fiyat araştırmasını yapmalısın, bulunduğun bölge neresi bilmiyorum lakin bu ürünler bulunuyor mu onlarada bir bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gercekbeko

tarlaya zeytin ve meyvesi çöp etmeyecek ağaç dik.
    Ağaçların ürünlerinden gelirin olsun!

arada kalan kısımlara hindi, tavşan, deve kuşu, romanov koyunu, keçi gibi hayvanları serpiştirip besle.
    Bir köylü teyzeyle anlaş her gün keçileri sağsın.
    hindi, tavşan, deve kuşu etlik düşün mümkün olduğunca ilk 1-2 yıl çoğalt sonra ver gitsin.
    Tavşan ve romanovlar zaten 2 senede katlarlar.

enerjin kalırsa hayvanların gübresinden de kırmızı kaliforniya solucanı yetiştir.

Çok karışık gözükse de sistem oturduktan sonra kafan rahatlar.

Yada benim gibi yap parayı dolara faize yatır
    Çok ütopik geldi bu fikir ama aklımda:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• %100 haklısın çiftçi ne kadar ağlasada kazanıyor. Sadece küçük geleneksel çiftci üç beş kuruş kazanıyor oda çok normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2472D2B0E

Lokmacı aç
    Amam hocam deme bizim iş yerinden bir adam aynı benim dusundugum gibi işi bıraktı lokmacı açtı en son geri dönmek istiyordu şirkete, o işin kaymağını yiyen yedi çoktan:)

• srondad kullanıcısına yanıt
    Ama adam haklı combo yapmış

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

köyde yaşayıp internet kullanmasını bilen,e ticareti ve satış yapmasını bilen adam köyde çok iyi paralar kazanabilir.

örnek ben şuan köyde yaşıyor olsam ve bana yardım edebilecek rşim olsa. çok şey satarım.
    ineklerin yağını,peynirini internete koyarım satarım,köyde arıcılık da yaparım balları internetten satarım,meyve ve sebzelerden reçeller,turşular yapıp satarım.
    hatta doğada çeşit çeşit otlar var bunları toplayıp internette satarım. köydeki orman toprağı bile satılıyor. ben 2 defa gittigidiyorda orman toprağı satmışlığım da var.

yani sen bir şey yap internete koy onun illaki bir müşterisi çıkıyor.

Dünya artık vucumuzun içinde 7/24 alış verişe açk pazar var. ve bu pazarda tezgah başında durmanada gerek yok. hergün satış varmı diye kontrol et varsa ürünleri kargoya ver yeter.

Alıntıları Göster
    Kesinlikle bende öyle düşünüyorum para e-ticarette ama malesef ki kargo ya yakın olmalı köy bizde öyle bir durum yok en yakın yer 70 km uzakta :(

• arsayı satıp hayatını yaşa

gençliğin boşa akmasın forum köşelerinde
  • Hayvancılık düşünüyorsan " Gezen Tavuk " fikrinin üzerine gitmeni öneririm. Hem düşük bütçe ile başlayabilirsin hem de hibe alabilirsin. Yakın arkadaşım bu yoldan ilerledi şu an büyük ve küçükbaş hayvan + süt işine de el attı. Durumu gayet iyi. Önemli olan ceketini giyip işin başında durman. Her türlü kazanırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PONRO

tarla nerede?
    fındık ekilirse bikaç hasatta çok güzel kar bırakır deneyebilirsin.

veya bizim gibi tavukçuluk yapabilirsin.
    Malesef fındık için elverişli bölge değil:/ badem yetişiyor ama bildiğim kadarı ile

• quote:

Orijinalden alıntı: turn table

Hayvancılık düşünüyorsan " Gezen Tavuk " fikrinin üzerine gitmeni öneririm. Hem düşük bütçe ile başlayabilirsin hem de hibe alabilirsin. Yakın arkadaşım bu yoldan ilerledi şu an büyük ve küçükbaş hayvan + süt işine de el attı. Durumu gayet iyi. Önemli olan ceketini giyip işin başında durman. Her türlü kazanırsın.
    Bir zamanlar hep gezen tavuk işi vardı aklımda sonradan nedense soğudum çok araştırma yapmisligim da var hatta ama yumurtayı nereye satarsın, tavuğu kim alır zor geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: srondad

Kesinlikle bende öyle düşünüyorum para e-ticarette ama malesef ki kargo ya yakın olmalı köy bizde öyle bir durum yok en yakın yer 70 km uzakta :(

Alıntıları Göster
    nasıl bir yerdesinki 70km mesafe var. bulunduğun ilçede ptt kargo da mı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fuhre

Hayvancılık yapacağım diyorsan eğer mutlaka büyük baş hayvan işine gir. İnekten aldığın süt yemine oyuna buyuna gider, yavrularsa eğer sana kar olarak kalır fakat, saman, yonca, fiğ vb yiyeceği ürünlerin mutlaka fiyat araştırmasını yapmalısın, bulunduğun bölge neresi bilmiyorum lakin bu ürünler bulunuyor mu onlarada bir bak.
    Bende büyük baş hayvan düşünüyorum ama işte süt satma olayı falan kafa karıştırıyor sutu kime Nasil satarsın kendi yerin olsa yukarıda bahsettiği gibi arkadaşın aile şirketi biri kasap olsa satarsın belki ama, ya da bu hayvanların yemlerini kendin üretmek de mantıklı ama ekme biçme işleri çok zor olur mu acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

arsayı satıp hayatını yaşa

gençliğin boşa akmasın forum köşelerinde
    Hayatimi yaşayabileceğim kadar bir para etse buraya konu acar miyim sence :) keşke doğuştan o kadar şanslı olsak bazıları gibi:)

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

nasıl bir yerdesinki 70km mesafe var. bulunduğun ilçede ptt kargo da mı yok.

Alıntıları Göster
    Köyün bulunduğu ilçe 35 km uzakta ama yolları çok kötü kışın sıkıntı çıkarır diğer bir şehir daha kolay gidilir o da 70 km

• quote:

Orijinalden alıntı: srondad

Hayatimi yaşayabileceğim kadar bir para etse buraya konu acar miyim sence :) keşke doğuştan o kadar şanslı olsak bazıları gibi:)

Alıntıları Göster
    200 bi n+ arsan var

doğuştan şanslı olsam kşke diyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

200 bi n+ arsan var

doğuştan şanslı olsam kşke diyorsun

Alıntıları Göster
    200 bini kendim kazandım arsa da para etmiyor:)

• Hocam en mantıklısı hindi çiftliği açmak. Bayağıdır araştırıyorum ben hindi çiftliğini hatta Kosgeb eğitimini de tamamladım ama arsa olmadığı için başlayamadım. 22 dönüm diyorsun 3 dönüm bile yeter de artar hindi çiftliği için. 100 bin lirayla çok rahat çiftliği kurarsın. Para kazanmaya başladıktan sonra imalat için de bir yer kurarsın ve devlet desteği alırsın. Devlet imalat yapana ayrıca destek oluyor.
    Yine arkadaşım üzerinden örnek vererek yardımcı olmaya çalışayım. Kendisi tavukları nasıl edindi bilgim yok ancak yumurtaların tamamını sütçülere satıyor. Hani şu köylerden arabaları ile çıkıp merkezi yerlerde süt satanlar varya işte onlara. Aklında bulunsun kendinde zaten araştırmışsın.
  • Tarlanın fiyatı 1 milyondan fazlaysa sat faize koy ayda 10-15 bin getirir.
    Sütünü bölgende bulunan büyük süt ve süt ürünleri üreten firmalar alır bunlarla anlaşabilirsin veya günlük süt satan kişiler var onlar ilede anlaşabilirsin veya kendin bakkalara pazarlayabilirsin vs vs.

Ekip biçim yonca ve fiğde meşakatli traktör, biçme makinasi ve çevirme makinası şart, bağlama ve nakliyeyi ücretli yaptırırsın.

samanda sorun yaşamazsın satıcı ile anlaşırsın yerine teslim paket başı fiyatını, çiftliğine kadar getirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fuhre -- 17 Eylül 2019; 18:53:39 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.