Şimdi Ara

2009 VW SCİROCCO

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
8.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun bir bekleyişin ardından VW Cenevre otomobil fuarında 2009 model Scirocco'nun dünya tanıtımını yaptı.Resmi tanıtımı öncesi internette birçok fake ve prototip fotoları dolaşmaktaydı,kimileri yeni Scirocco'nun Audi TT'ye rakip olacağından bahsediyordu.Beklenildiği gibi bu yeni model çok sportif hatlarla piyasaya tanıtıldı.

Günlük kullanıma uygun, dinamik coupe tasarımlı, sportif sürüş özelliklerine sahip ve aynı zamanda uygun fiyat aralığıyla geniş bir müşteri kitlesine hitap etmesi hedeflenen yeni VW Scirocco'da ilk etapta, biri dizel olmak üzere toplam 4 adet modern motor seçeneğine yer verilecek.

1.4 TSI motor serisinin 122 HP'lik versiyonunun yanı sıra 160 HP'lik ve 200 HP'lik iki adet daha TSI teknolojili motor, VW Scirocco'da bulunacak.

Bununla birlikte VW Scirocco'nun mevcut tek turbo dizel motor seçeneğini ise yeni nesil common-rail teknolojili 2.0 litre ve 140 HP'lik güç ünitesi oluşturacak.

Ayrıca VW AG yeni Scirocco'nun bu yazın sonunda Avrupa piyasalarında olacağını fakat ABD'ye yeni Scirocco'yu getirmeyeceklerini söylemesinin ardından Amerikan halkı gereken tepkiyi verdi ve scirocco'yu sürmek istediklerini birçok internet sitesinde ve anketlerde gösterdiler,ama VW firması'nın dediği şey şu " Avrupa'dan Scirocco'yu getirtip,yani gemiyle taşıma maliyetlerini karşılayan birey veya şirketler ve ABD egzoz emisyon ve pul gibi prosedürleri halledebilenler bu arabayı Amerika'da sürebilir."

2009 VW SCİROCCO

2009 VW SCİROCCO

2009 VW SCİROCCO

2009 VW SCİROCCO

2009 VW SCİROCCO

2009 VW SCİROCCO

2009 VW SCİROCCO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaRocquee -- 6 Nisan 2008; 1:05:23 >

• araç harika, amerikan halkına ağzının payını veren vw yönetimine de tebrikler 1-2 bilgi de ben ekleyeyim:

Doğuş Otomotiv VW binek Genel Müdürü Vedat Uygun; bir süredir beklenen spor otomobil Scirocco’yu Ekim’den itibaren Türkiye’de satmaya başlayacaklarını söyledi. "Türkiye’de baz fiyatın 50 bin YTL’nin altında olması için çalışıyoruz. Bu modelden yılda 400 adet satmayı planlıyoruz. Fuarda sergilenen bir diğer VW yeniliği Passat CC de bu yıl sonuna doğru gelecek. Ondan da yılda 600-700 civarında satmak istiyoruz” demiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bravoecho -- 13 Mart 2008; 21:59:09 >
  • güzeL oLmuşş tebrikLer...VW
  • Bazı görüşlere göre yeni Scirocco'nun tasarımından dolayı küçük ebattaki sportif bir SUV'a benzediği, o yüzden bir Audi TT kadar keyif veremeyeceği,ama fiyatlarının cazip olacağını ve daha büyük bir halk kitlesine ulaşılacağı söylenir,bu da bir çok alıcıyı Scirocco'ya yönelticektir

bu arada bu araba Golf'ten daha uzun,ayrıca aks mesafesi (dingil aralığı) Passat'la aynı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaRocquee -- 6 Nisan 2008; 1:01:02 >

• arkadaşlar burayı resime boğmamak için linki veriyorum 43 adet RESİM
  • quote:

Orjinalden alıntı: bravoecho

arkadaşlar burayı resime boğmamak için linki veriyorum 43 adet RESİM

resim yazan yeri tıklayın derseniz daha belirgin olmuş olur..
  • quote:

Orjinalden alıntı: bravoecho

araç harika, amerikan halkına ağzının payını veren vw yönetimine de tebrikler 1-2 bilgi de ben ekleyeyim:

Doğuş Otomotiv VW binek Genel Müdürü Vedat Uygun; bir süredir beklenen spor otomobil Scirocco’yu Ekim’den itibaren Türkiye’de satmaya başlayacaklarını söyledi. "Türkiye’de baz fiyatın 50 bin YTL’nin altında olması için çalışıyoruz. Bu modelden yılda 400 adet satmayı planlıyoruz. Fuarda sergilenen bir diğer VW yeniliği Passat CC de bu yıl sonuna doğru gelecek. Ondan da yılda 600-700 civarında satmak istiyoruz” demiş.

walla 50bin ytl'nin altında olursa Golf alıcağıma bunu alırım,inşallah 50bin ytl'nin altında gelir

• mükemmel budur diyebileceğim bir araç

1.4 tsi dsg 10 numara olur şöyle tam 50000 ytl ye

ama o jantlar şart
  • 1.4 tsi o jantları çevirmeye kalkarsa sadece görünüşü güzel bir araba olur bence 105 lik gtc gibi. zaten vw de bunu düşünüp muthemel olarak 1.4 tsi ya 15 " kapaklı jant koyar golfte yaptığı gibi
    quote:

Orjinalden alıntı: weycell89

mükemmel budur diyebileceğim bir araç

1.4 tsi dsg 10 numara olur şöyle tam 50000 ytl ye

ama o jantlar şart
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

1.4 tsi o jantları çevirmeye kalkarsa sadece görünüşü güzel bir araba olur bence 105 lik gtc gibi. zaten vw de bunu düşünüp muthemel olarak 1.4 tsi ya 15 " kapaklı jant koyar golfte yaptığı gibi

hocam bence görüntü önemlidir ya.nasıl olsa şehirde yarışmayacağım kimseyle

105 lik gtc gibi olsun isterse.

vw sunmazsa replikasına bile bakarım ben

ki eminim benim gibi düşünen bir çok insan vardır

jantlar gerçekten çok şekil
  • quote:

Orjinalden alıntı: weycell89

quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

1.4 tsi o jantları çevirmeye kalkarsa sadece görünüşü güzel bir araba olur bence 105 lik gtc gibi. zaten vw de bunu düşünüp muthemel olarak 1.4 tsi ya 15 " kapaklı jant koyar golfte yaptığı gibi

hocam bence görüntü önemlidir ya.nasıl olsa şehirde yarışmayacağım kimseyle

105 lik gtc gibi olsun isterse.

vw sunmazsa replikasına bile bakarım ben

ki eminim benim gibi düşünen bir çok insan vardır

jantlar gerçekten çok şekil

Ben zannetmiyorum Doğuş Oto bu jantlarla getirecek bu arabayı, dandik bi jant takarlar fiyatı 50bin ytl'nin altına çekebilmek için,ama dediğin gibi isteyen dışardan kendi jantını takar...

• Arkada çift egzos olsa daha guzel olurmuş.Bu arabanın 50000 ytl altında olucağınıda hiç sanmıyorum.(Avrupadan fiyatı 2 ye katlanıp geliyor nede olsa)Ayrıca aracın ilk tanıtıldığı concept tasarımındaki ön tasarımı çok daha guzeldi.(Gerçi conceptti ama olsun)
  • ÖN KONSOLU DEĞİŞTİRSELERMİŞ BARİ...
    YAHU BU BİZİM CADDY İLE AYNI.....
    YAZIK YAZIK....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctrl_alt_del -- 15 Mart 2008; 20:34:52 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: liarda

Arkada çift egzos olsa daha guzel olurmuş.Bu arabanın 50000 ytl altında olucağınıda hiç sanmıyorum.(Avrupadan fiyatı 2 ye katlanıp geliyor nede olsa)Ayrıca aracın ilk tanıtıldığı concept tasarımındaki ön tasarımı çok daha guzeldi.(Gerçi conceptti ama olsun)

araç 50000 ytl nin altında olacak %100 eminim buna ancak belirtildiği gibi 50000 in altına düşmek için utlaka bişeyler kısılacak ve opsiyon haline gelecektir.
  • sizce 4 kapı ve triptonic seçeneği olacak mı
    olursa bence golfü bitirir
  • tiptronik dsg şanzıman var, 4 kapı yok
    zaten adamlar spor araba üretmek amacıyla Scirocco'yu çıkarıyorlar,neden 4 kapı çıkarsınlar ki...
  • bencede bu arabanın 4 kapısı çıkmayacak zaten bu araba golf ile aynı platformu kullanıyor diye biliyorum, hatta bence yeni golf ile dış tasarım bakımından ortak yönler olucaktır....umarım fiyatlar çok uçuk olmaz çünkü bu arabanın asıl amacı düşük fiyatlarda bir spor araba sunabilmek....büyük ihtimalle fiyatları düşürebilmek için iç tasarım da diğer volkswagen lerle aynı ( ar-ge ye gerek kalmaması, aynı malzeme vs )....

asıl o değilde ben volkswagen in 1.6 dizel motorunu merak ediyorum eğer güçlü bir motor olursa ( 125 hp nin üstünde ) o motoru da bu arabaya koyabilirler en azından ben öyle talep ederdim ....tabi umarım çok fazla hayal kurmuyorumdur ....

• gerçekten çok güzel olmuş..

vw firmasını yürekten kutlamak gerek...

umarım ülkemizdeki satış fiyatı da makul olur...
  • audi tt'ye rakip olacağı söyleniyor.50 bin ytl'nin altında nasıl olacak merak ediyorum.primeline modeli falan olabilir belki.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.