Şimdi Ara

2009 Forester LPG takılması... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
3.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Merhaba, verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim. 8lt/km harikaymis. Gerci biz Micra'da cok da dikkat etmiyoruz gaza sehir icinde. Daha ziyade sehir disinda onem kazaniyor en ufak yokusta araba 5000 devirleri gordugu icin (eger cruise'da kullanirsak). Motor ufak sonucta. Benzin/LPG konusuna gelince aslinda ben bu araci satmak icin almiyorum ama dunya hali belli olmaz, yarin satmam gerekirse LPG takilmis araclara biraz ikinci sinif muamelesi yapiliyor gibi geliyor bana. Bir de henuz AVM vb kapali otoparklara LPG'li araclar alinmadigi icin ve genelde esim kullanacagindan dolayi sikinti olur diye dusunuyorum. 2015 sonundan itibaren serbest olacakmis gerci oyle duydum ama ne kadar dogru bilemiyorum. Yoksa tabii ki o konfor ve performansta bir arac, bir de dusuk yakit tuketse tadindan yenmez.

Sizin "sakin kullanim" derken ne kastettiginize dair detay alabilir miyim? Bir de bu aracin donanim olarak en dolusu Premium mudur yoksa Limited mi? Bir de yol konforu ve yola oturmasi anlaminda diger markalarla kiyaslandiginda "vay be!!!" dedirtecek kadar farkli mi bunu gercekten merak ediyorum. Simdiden tesekkurler...

• Aracın yol tutuşunda "vay beee" demeniz için bi deneme sürüşü yapmanız yeterli ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperyy

Merhaba, verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim. 8lt/km harikaymis. Gerci biz Micra'da cok da dikkat etmiyoruz gaza sehir icinde. Daha ziyade sehir disinda onem kazaniyor en ufak yokusta araba 5000 devirleri gordugu icin (eger cruise'da kullanirsak). Motor ufak sonucta. Benzin/LPG konusuna gelince aslinda ben bu araci satmak icin almiyorum ama dunya hali belli olmaz, yarin satmam gerekirse LPG takilmis araclara biraz ikinci sinif muamelesi yapiliyor gibi geliyor bana. Bir de henuz AVM vb kapali otoparklara LPG'li araclar alinmadigi icin ve genelde esim kullanacagindan dolayi sikinti olur diye dusunuyorum. 2015 sonundan itibaren serbest olacakmis gerci oyle duydum ama ne kadar dogru bilemiyorum. Yoksa tabii ki o konfor ve performansta bir arac, bir de dusuk yakit tuketse tadindan yenmez.

Sizin "sakin kullanim" derken ne kastettiginize dair detay alabilir miyim? Bir de bu aracin donanim olarak en dolusu Premium mudur yoksa Limited mi? Bir de yol konforu ve yola oturmasi anlaminda diger markalarla kiyaslandiginda "vay be!!!" dedirtecek kadar farkli mi bunu gercekten merak ediyorum. Simdiden tesekkurler...

Sakin kullanimdan kastim otoyolda cruise ile 120km sabit hiz kabul edebiliriz. Onceki aracim deri koltuklu idi ve pek rahat edememistik. Bu sebeple kumas koltuklu tercih ettim. Ancak acilir tavan var, sanirim ara versiyon aracim. Ust versiyonda deri koltuk ve deri direksiyon farki olmasi lazim. Onceki aracim yaklasik 1800kg volvoc70-metal acilir tavanli modeldi. C70 aracimi cok seviyordum ve istemeyerek sattim, ancak Forester ozellikle yol tutusu ve diger olumlu ozellikleri ile eski aracimi aramadigimi belirtirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: erolkan

Aracın yol tutuşunda "vay beee" demeniz için bi deneme sürüşü yapmanız yeterli ;)

Sayin Erolkan,

Yurt disinda oldugum icin cevap yazamadim. Su "Vay beee" faktoru hakkinda biraz daha detayli bilgi rica ediyorum mumkunse. Ayrica eger aracinizda LPG yoksa benzinli tuketimle ilgili kullanim aliskanliklarinizi da goz onunde bulundurarak bilgi verebilirseniz cok yardimci olmus olursunuz. Birkac hafta icinde az yurumus temiz bir 2010 veya 2011 bulursam ciddi ciddi almayi dusunuyorum cunku. Ajan titizligiyle takip ediyorum piyasalari. Yani aslinda ben coktan ikna olmus durumdayim ama percinlemek istiyorum sanirim :))

Edit: Araciniz ve LPG operasyonuyla ilgili yazmissiniz daha once. Yukariyi okuyunca gordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperyy -- 6 Kasım 2014; 12:02:53 >
  • "Vay bee" demeniz için hoşunuza giden başka bi marka araçla aynı viraja aynı hızlarla hatta Subaruyla biraz daha aşarak girin o zaman Subaru farkını daha rahat anlarsınız :)
  • Lpg ile kaç km yaptınız ve araç hala sizdemi ? Son durum ile ilgili olarak neler söyleyebilirsiniz gerek forester gerekse lpg li kullanım için
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArmaganT

Lpg ile kaç km yaptınız ve araç hala sizdemi ? Son durum ile ilgili olarak neler söyleyebilirsiniz gerek forester gerekse lpg li kullanım için

Lpg ile yaklaşık 20000km yaptım bi sıkıntım olmadı. Aracı sattım şimdi 2007 Forester aldım. Benzinli biniyorum ve lpg yi şimdilik düşünmüyorum

En azından kafam rahat acaba arıza ışığı yanarmı yada bişey olurmu diye düşünmüyorum :)
  • Abi 1 yıldan uzun bir süre geçmiş ama hayırlı olsun :) Bu zamana kadar herhangi bir sorun yaşadınız mı ve şuan aktif olarak km de kaç kuruş yakıyor araç?
  • Bende de 2009 Limited var ve şu LPG işine bir türlü ısınabilmiş değilim. Diğer taraftan benzin aldı başını gidiyor! Hala kararsızım
  • quote:

Orijinalden alıntı: redstorm

Bende de 2009 Limited var ve şu LPG işine bir türlü ısınabilmiş değilim. Diğer taraftan benzin aldı başını gidiyor! Hala kararsızım

Kafam rahat Subarunun zevkini çıkarayım diyorsanız lpg takmayın bence...2007 Forester aldım ve lpg siz biniyorum.En azından kafam rahat acaba subap ayarı bozulurmu?acaba lpg den dolayı o2 sensorune bişey olurmu diye deli sorular yok aklımda :)
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.