Şimdi Ara

2007 Passat B6 TDI 140 HP Çalışma Problemi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, malum havalar soğudu ve araçların çalışmalarında bir takım aksaklıklar meydana gelebiliyor.Benim derdim ise şöyle...

Havalar iyi olduğu zamanlar Nisan - Ekim arası bir problem yaşamıyorum ikileme dahi olmuyor.Fakat bu vakitlerden sonra çalışma problemleri ara sıra yaşamaya başlıyorum.Bu durum genelde ikinci marşta ortadan kalkıyordu fakat bugün şöyle bir sıkıntı meydana geldi...

Baştan belirteyim cuma akşam saat 17 sularında kontağı kapadım ve pazar günü saat 20.00'a kadar açmadım.saat 20.00'da çalıştırmak için marşa bastım fakat bir türlü çalışmadı.5-6 defa denedikten sonra çalıştı ve hemen ana ekranda yağ ile ilgili bir şeyler yazdı ve 2-3 saniye sonra tamamen kayboldu.sonra içime sinmedi kontağı kapatıp tekrar marşa bastım tek seferde çalıştı ve herhangi bir uyarıda vermedi.50 km yol gittim şehir içi 15 km sakin ve sonra şehirler arası yola çıktım 35 km agresif kullandım.daha sonra motoru kapattım tekrar denemek için herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.Yolda da bir problem olmadı.

Biraz karışık anlattım ama böyle bir durum meydana geldi tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Bakım bilgisi:

Araç 161.000 KM 'de

Enjektörler tamamen yenilendi
    yağı ve filtreleri 1 ay önce değişti.akü kontrolü yapıldı.

• 2006 dsg dizel comfortline var bendede 250.000de su an.
    o uyariyi yag basinc sensoru veriyor.
    uzun marsa basinca arac motoru calisti zannediyor.

bende yag bakim zamanini baya uzatmistim. aniden yavaslayinca kirmizi yag uyari lambasi 2 saniye yanmisti ve sonmustu. sonra ayni seyi tekrar yaptim hizlandim ve aniden yavasladim yine yapti.

birde kronik yağ pompasinin mili bosa cikiyor. o zamanda yeterli yaglama yapmiyor. kirmizi yag lambasi yandiginda durmazsan once turboyu sonrasinda motoru kaybedebilirsin. birde yag basinc sensoru bozuk olabiliyor arada bir degistirmen gerekiyor. o lamba yandiginda yeniden calistirmak yerine yeterli yag varmi bakarsan daha saglikli olur.
    seninki akuyu degistirmediginden olmus.dizelse her yil bozulsun bozulmasin 11.ayda degistirmeni tavsiye ederim.
    akuden sonrada mars yine yavassa mars motorunun icini veya komplesini yenilersen bi problem kalmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.