Şimdi Ara

2007 Dizel Uzun yol hakkında Bilgi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba .. arkadaşlar 2007 dizel crdi vgt team modeli aracım var. km 255x de . aracın ağır bakımları vs yapılmadı (zincir seti motor açılması gibi..) baskı balata fren balatası yağı suyu filtreleri değiştirilmişti . Şimdi arkadaşlar bu araçla 600 km gidip 600 de gelme gibi bir durumum var . sizce beni yolda bırakır mı zincir kopması yada başka bir motor arızasıyla karşı karşıya kalabilir miyim. Bu araçların zincirinin 1K km dayandığını duydum . Motorunda her hangi bir yağ yakma üfleme püfleme gibi anormal bir durum yok . araçta öyle kulağa hoş gelmeyen çok bir ses yok . turbosuda güzel durumda. bilgili arkadaşların tavsiyelerini almak istiyorum sizce gidermiyim kalırmıyım ne diyorsunuz :))

• Riske girmeyin derim, sonuçta bakım yapılacak. En azından kontrol ettirin, şimdiden iyi yolculuklar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kontrol şart tabi hocam . Ama bakım konusunda biliyorsunuz dizel araçların maliyeti biraz daha yüksek çıkıyor . bende aracı bakımsız olarak uygun fiyata satacağım . satmadan önce şu işlerimi halledip öyle satmayı planlıyorum çünkü bakım masrafı yapabilecek durumum kalmadı tamda düğün arifesinde . Yorumlara göre hareket edeceğim düşünceleriniz benim için çok önemli . konuyu okuyan arkadaşlarımdan fikirlerini paylaşmalarını rica ediyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: besiktaskim06

Kontrol şart tabi hocam . Ama bakım konusunda biliyorsunuz dizel araçların maliyeti biraz daha yüksek çıkıyor . bende aracı bakımsız olarak uygun fiyata satacağım . satmadan önce şu işlerimi halledip öyle satmayı planlıyorum çünkü bakım masrafı yapabilecek durumum kalmadı tamda düğün arifesinde . Yorumlara göre hareket edeceğim düşünceleriniz benim için çok önemli . konuyu okuyan arkadaşlarımdan fikirlerini paylaşmalarını rica ediyorum :)

Dediğiniz gibi bir sorun yoksa ve sizde arabayı fazla sıkıştırmazsanız bir sorun olmadan gider gelirsiniz inşallah
  • Hiç bir sıkıntı olmaz gönül rahatlığıyla gidip gelebilirsiniz,aracınızın motoru daha ömrünün baharında
  • besiktaskim06 kullanıcısına yanıt
    Zincir 255.000 kmye kadar hiç değişmedimi ? Bendedde aynı motora sahip araç var şuan 122.000 kmde , zincir değiştirmem gerekir mi diye düşünüyordum : )

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanıma bağlı. Motorun baharı da triger değişim süresi de aracı nasıl kullandığınıza ve bakımları zamanında yapmanıza bağlı.

• Kardeşim 300.000 km kullandım ilk sahibiyim hiç değiştirmeeğm korkma accent era hayatta yolda bırakmaz zincirde kopmaz 400.000 km en az ömrü var vas marşına dünyayı gez nokta. 600 km uzun yol sayılmaz çerez farzediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: anadolu86

Zincir 255.000 kmye kadar hiç değişmedimi ? Bendedde aynı motora sahip araç var şuan 122.000 kmde , zincir değiştirmem gerekir mi diye düşünüyordum : )

yok hiç değişmedi ne şakırdama sesi nede başka bir ses var gayet güzel Allaha şükür maşallah diyelim :) bence sizde değiştirmek için acele etmeyin derim nacizane fikrim
  • EmreGLC kullanıcısına yanıt
    Hayatımda bindiğim en sağlam arabalardan birtanesi diyebilirim. Arabanın maşallahı var adamlar motoru hakkaten yapmışlar usta 3 senedir kullanıyorum 100K rahat yapmışımdır Allaha şükür bir defa bile sanayiye gitmedi . yağ su vs haricinde. benim bildiğim kadarıyla bu aşırı sıcak şehirlerde adana hatay urfa antep vs gibi eralar daha çok tercih ediliyormuş motorunun sıcağa dayanıklılığı konusunda . sanayiye gitmeyi sevmeyen arkadaşlara tavsiye ettiğim ilk arabadır . Bilginiz içinde saolun hocam . rütin bakımları tamamdır kısmetse bu ayın 20 sinde çıkıyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besiktaskim06 -- 3 Temmuz 2017; 14:36:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: besiktaskim06

Hayatımda bindiğim en sağlam arabalardan birtanesi diyebilirim. Arabanın maşallahı var adamlar motoru hakkaten yapmışlar usta 3 senedir kullanıyorum 100K rahat yapmışımdır Allaha şükür bir defa bile sanayiye gitmedi . yağ su vs haricinde. benim bildiğim kadarıyla bu aşırı sıcak şehirlerde adana hatay urfa antep vs gibi eralar daha çok tercih ediliyormuş motorunun sıcağa dayanıklılığı konusunda . sanayiye gitmeyi sevmeyen arkadaşlara tavsiye ettiğim ilk arabadır . Bilginiz içinde saolun hocam . rütin bakımları tamamdır kısmetse bu ayın 20 sinde çıkıyorum .

Ben aracı satmak gibi bir hata yaptım. 0 km peugeot 2008 1.6 e hdi araç aldım ama inanın accenti arıyorum dediğiniz gibi yağ bakımını yapın dünya bucak gezin çok sağlam arabadır hayırlı günler.

• 6 senedir kullanıyorum, 98k'da aldım 178k'da şuan şıkırdama falan yok, triger zincir olduğu için değişim yapılmıyor kopana kadar yolu var :)

Rahatlıkla gider gelir yağını suyunu kontrol et yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: deliboo

6 senedir kullanıyorum, 98k'da aldım 178k'da şuan şıkırdama falan yok, triger zincir olduğu için değişim yapılmıyor kopana kadar yolu var :)

Rahatlıkla gider gelir yağını suyunu kontrol et yeter

Değişim yapılıyor genelde 200.000 de değiştiriyorlar zincirleri diğer markalarda, zaten koparsa motoru elinize alırsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.