Şimdi Ara

2005-2009 arası makyajlı kasa fıesta nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracımı yakıt tuketımınden dolayı satmak zorunda kaldım.Şimdi yeni arac arıyorum.Araba olarak 2005 ile 2009 arasında uretılen makyajlı fıestalara bakıyorum.Dizel dusunuyorum.Kullanan ve bılen arkadaslardan bılgı almak ıstıyorum.

Aracın sehır ıcı yakıt tuketımı nasıl?Bir depo kac km yapar?
    Ikıncı el alırken nelere dıkkat etmek gerekır?
    Sık sık sorun cıkaran yada kronık problem dedıgımız butun araclarda bulunan bır sorunu varmı?
    Agır bakımları ne zaman yapılıyor?Duzenlı bakımları kac bın km ve ne kadar tutuyor?
    Pıyasası anladıgım kadarıyla 24-25.Ama hatasız dusuk km de araca 27 gıbı rakamlar verılır mı?
    Aracın konforu nasıl?
    Vıtes aralıkları genıs mı dar mı?
    Parca fıyatları nasıl?
    Genel anlamda cok masraflı bır aracmıdır?Cok sorun cıkarır mı?
    .
    .
    .

Ben bu arac hakkında hıc bır bılgım yok.Benı genel anlamda bılgılendırısenız sevınırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 21 Ocak 2015; 15:04:40 >

• kronik olarak problemli degildir

direksiyonu agir vites gecisleri sert,yol ve motor sesi cok fazla aliyor, sinifina gore iyi yol tutar, 80 bin agir bakim

motor onlarca farkli arabada kullanilan 68 lik dizel, iyi gider gucune gore, parcasi ucuzdur, mazot hortumlari ve geri donus hortumlari cabuk yipranir, amac ekonomiyse iyidir chiptuningle dumansiz 85 beygir guc alirsin

daha sorun varsa cevaplarim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KaSaTuRa. kullanıcısına yanıt
    Hocam oncelıkle yardımınız ıcın cok tesekkur ederım.Aracın agırlıgı nedır?Allah korusun kaza anında saglamlıgı nasıldır?Yakıt konusunda cok sert olmayan bır kullanımda sehır ıcı bır depo ıle kac km gıder?Deposu kac lıtre?Suspansıyonları yumusak mı yoksa sert mıdır?Hatsız boyasız ve 60-70 bınde bır araca 27 verılır mı?Bırde bu modelın 1.6 dızellerıde var.1.6 modellerı tutulur mu yoksa 1.4 mu dusun melıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Headbanger_Kerry

Hocam oncelıkle yardımınız ıcın cok tesekkur ederım.Aracın agırlıgı nedır?Allah korusun kaza anında saglamlıgı nasıldır?Yakıt konusunda cok sert olmayan bır kullanımda sehır ıcı bır depo ıle kac km gıder?Deposu kac lıtre?Suspansıyonları yumusak mı yoksa sert mıdır?Hatsız boyasız ve 60-70 bınde bır araca 27 verılır mı?Bırde bu modelın 1.6 dızellerıde var.1.6 modellerı tutulur mu yoksa 1.4 mu dusun melıyım?

suspansiyonlari yumusak degil ama rahatsiz etmez, kazalar icin sinifinin iyilerindendir, 1.6 si pek bulubmuyor ama en iyisi odur ayni yakar guzel gider, o paralara 1.6 sini alirsin en iyisine en fazla 25 verilir ha genclestikce biraz artabilir, km dusurme cok olur bu araclarda dikkat et

• quote:

Orijinalden alıntı: Headbanger_Kerry

Aracımı yakıt tuketımınden dolayı satmak zorunda kaldım.Şimdi yeni arac arıyorum.Araba olarak 2005 ile 2009 arasında uretılen makyajlı fıestalara bakıyorum.Dizel dusunuyorum.Kullanan ve bılen arkadaslardan bılgı almak ıstıyorum.

Aracın sehır ıcı yakıt tuketımı nasıl?Bir depo kac km yapar?
    Ikıncı el alırken nelere dıkkat etmek gerekır?
    Sık sık sorun cıkaran yada kronık problem dedıgımız butun araclarda bulunan bır sorunu varmı?
    Agır bakımları ne zaman yapılıyor?Duzenlı bakımları kac bın km ve ne kadar tutuyor?
    Pıyasası anladıgım kadarıyla 24-25.Ama hatasız dusuk km de araca 27 gıbı rakamlar verılır mı?
    Aracın konforu nasıl?
    Vıtes aralıkları genıs mı dar mı?
    Parca fıyatları nasıl?
    Genel anlamda cok masraflı bır aracmıdır?Cok sorun cıkarır mı?
    .
    .
    .

Ben bu arac hakkında hıc bır bılgım yok.Benı genel anlamda bılgılendırısenız sevınırım.

Pm den dönmediniz ama yinede uzun uzun yazacağım.
    Önce sorularınıza cevap vereyim.
    Konya için konuşuyorum.
    Şehir içi bir depo ile 700-800 km yapıyoruz.
    Uzun yolda hızınıza göre 850 hatta 80 90 giderek 900 km bile yapabilirsiniz.
    Yani litre olarak en aşağı 5 litre klima veya kış şartlarıda araya girerse 6.5 litreye kadar yaktırabilirsiniz.
    Kuruş Hesabı ile 18 kuruş yakıyoruz genellikle şehir içi.
    Kesinlikle kronik bir sorunu yoktur.
    100 binde bir triger değişimi var en ağır bakım olarak teknik bir servis te 500 liraya yaptırmıştık fiyattan tam emin değilim ama bu aralarda bir şey idi.
    Parçaları gayet ucuz.
    Biz alırken 2008 88 binde 21.750 ye aldık 4 yıl önce şuanda muadilleri dediğiniz gibi 24 25 bandında ama bana kalırsa 23 ten fazla verilmemeli.
    1.6 olanların yakıtları aynı hatta daha az yaktığını söyleyenler var. 1.6 lar 90 beygir daha canlı sürüş olarak.
    Ghia paket olarak geçer 1.6 90 beygir olanlar. Ekstra olarak deri direksiyon ve bazılarında dijital klima mevcut.
    Aracın konforu normal ama ses yalıtımı biraz zayıf muadillerine göre normal ama rahatsız edici. Özellikle motor sesi.
    Bunları 100 liraya ekstra kapı aralarına lastik kapı şeriti çekerek halleden var.
    Çok rahatsız etmediğinden uğraşmadım.
    1. Vitesi biraz kısa,2 . vitesi uzun bir araç diğer vitesler normal.
    4 yıldır bizde normal bakımlarından bir başka sadece dinamo kömürüne 80 lira bayıldık, bir kerede bagaj otomatiğine 25 lira vermiştim kumandadan açmıyordu.
    Comfort donanımda aux Girişi vardır.Stock ses sistemi blaupunkt tur ve çok kalitelidir.Bass'ı kuvvetlidir.
    Diğer donanım paketlerinde yağmur far sensörü vardır. Araç hakkındaki her türlü bilgiyi Fordclubtr den öğrenebilirsiniz. Banada sorabilirsiniz. Ses sistemi için örnek bir Video koydum. Aux ve güzel bir player ile güzel ses veriyor.

Genel anlamda sorunsuz ucuz bakımlı bir araçtır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.