Şimdi Ara

2004 Peugeot 307 mi - 2004 honda Jazzmı arkadaşlar;Yorumunuz nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu aralar bi araba almak istiyorum. 2004 honda jazz ile 2004 peugeot 307 arasında kararsızım aynı sınıf olmamalarına rağmen güvenlik,konfor,sorunsuzluk, arıza istatiği, yol tutuşu ve ikinci elde satış vs. açısından değerlendirirseniz sevinirim...

• arıza istatiği, sorunsuzluk olarak jazz açık ara önde
    2. elde de honda her zaman için peugeot'un önünde.

güvenlik olarak ikisi de 4 yıldız.

307 yol tutuş ve konfor olarak jazz'dan net şekilde üstündür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 31 Mart 2009; 16:13:10 >
  • 307 c sagmentinde jazz ise b 307nin o kasasının arızalı olduğu söyleniyor özelllikle dizel olanın alacağınız araç dizelse kmsi 10binden aşağı olmayacaktır ben olsam 307+lpgyi tercih ederdim zaten benzinli modellerin ful olanlarında yok yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

arıza istatiği, yol tutuşu olarak jazz açık ara önde

Şimdi hangisi önde anlıyamadım ben
  • honda
  • quote:

Orjinalden alıntı: dkerem2

307 c sagmentinde jazz ise b 307nin o kasasının arızalı olduğu söyleniyor özelllikle dizel olanın alacağınız araç dizelse kmsi 10binden aşağı olmayacaktır ben olsam 307+lpgyi tercih ederdim zaten benzinli modellerin ful olanlarında yok yok.

Donanımlı modellerine yok yok da dkerem2, aracın geçmişi çok önemli.

307 rakiplerine göre daha nazik kullanılması gereken bi araç.Geçmişinde hırpalandı ise baş ağrıtır.

Hırpalanmasından kasıt şu, kapılarını hızlı kapatmak, özellikle sorunlu arka süspansiyon yüzünden

girilen bozuk yollarda sinir bozucu seslerin başlaması vesaire şeyleri kastediyorum.

Diğerlerine göre bu konularda daha nazik.

Bi 307 kullanıcısı olarak uyarayım.Ancak aracın genişliği, koltuk rahatlığı, söylediğiniz gibi donanımlı modelin

gerçekten "dolu" olması, 1.6 benzinli motorun kullanıcıyı üzmemesi ve özellikle büyük ön camın verdiği

ferahlık hissi öne çıkan özellikleri.

Nefret ettiğim tek özelliği is Allah'ın belası 5'li blaupunkt cd değiştirici.Kullanan bilir...

• 1.6 307 hdi almanı öneririm benim kuzende vardı çok memnundu digital klima 5li cd calar vardı bende kullanma şansına erişmiştim yol tutuşuda iyidir

Ama benim asıl önerebileceğim arac 1997 vw polo 1.6 oldumu tamamdır hb olcak bide

307 almanı tavsiye ederim ve ne alırsan şimdiden hayırlı olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haydarpaşa62 -- 31 Mart 2009; 13:28:06 >
  • arkadaşım ben peugeot demaks servisinde çalışıyordum 307 lerim çok sorunu var diyolar ama ben hiç rastlamadım
    ben 307 al derim
  • bende duydum, ama arıza çıkarmasada honda nın marka avantajı war.Neden jazz neden civic bakmıosun? az daha zorlayıp civic almanı tavsiye ederim.dizelse pejo 307 1,4 pek iyi duymadım yani performans açısından.70hp fiesta 1,4 tdci ile aynı geliştirilen bi motor hatta aynı motor die bile duydum bu da demek aslında 68 hp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT_500 -- 31 Mart 2009; 15:30:03 >
  • İkisi aynı fiyata olsa ben de 307 derdim. Sınıf farkı var sonuçta.
  • 307 derim arkadaşında dediği gibi sınıf farkı var
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExTReMee

quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

arıza istatiği, yol tutuşu olarak jazz açık ara önde

Şimdi hangisi önde anlıyamadım ben

copy yapmaya yanlış kelimeden başlamışım, tembellik ve dalgınlık bir araya gelince böyle hatalar olabiliyor, düzelttim, uyarı için tşekkür ederim.

• ya şimdi 2004 model araçlarla ne alakası var 97 model polonun? dam üstünde saksağan vur beline kazmayı diye bir atasözümüz var neysee

daha bugün 2006 model (yeni kasa) 1.6 hdi peugeot aracımı takasa verdim ve kurtuldum. 307 lerin arızasına rastlamayan arkadaşlar benim arabama bir göz atmanızı öneririm. Arabada son 2-3 ayda hergün bir arıza ışığı yanıyordu (saçma sapan şeyler, yakıt filtresinde su var, airbagler çalışmıyor, hava kirliliği filtresi arızalı vs..) Fakaat, arabam bu arızaları yapmasaydı kesinlikle değiştirmezdim, konforu, donanımı, tipi ve motoruyla kesinlikle çok güzel bir araç. Önerim peugeot nun bir arızası olmadığına kanaat getirebilirseniz (bu nasıl mümkün olur bilemiyorum tabi) fiestanın yakınından bile geçmeyin.

quote:

Orjinalden alıntı: haydarpaşa

1.6 307 hdi almanı öneririm benim kuzende vardı çok memnundu digital klima 5li cd calar vardı bende kullanma şansına erişmiştim yol tutuşuda iyidir

Ama benim asıl önerebileceğim arac 1997 vw polo 1.6 oldumu tamamdır hb olcak bide

307 almanı tavsiye ederim ve ne alırsan şimdiden hayırlı olsun..

• ben önceleri jazz bakıyordum.
    daha sonra 307 aldım. hiç pişman değilim.
    satmayı da düşünmüyorum.
    jazz da alsam pişman olmazdım sonuçta.
    jazz iyi bir araç.
  • Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar 307 nin tasarımı, genişliği, konforu, Hondanın dayanıklılığı ve sorunsuzluğu itibari ile hala kararsızım.

Arkadaşlar bugün internetten 15 bin liraya 70.000 Km. 2003 307 XS buldum. Satıcıyı arabayı servise göstermek için Bostancı oto sanayi sitesine çağırdım. çağırmadan önce telefon görüşmesinde satıcı arkadaş arabanın sadece küçük bir darbe nedeniyle bağaj kapağında boya olduğunu bunun haricinde hiçbir sorununun olmadığını hiçbir şekilde motorda problem yaşamadığını söyledi. Arabayı servise soktuk silindir kapağından,şanzumana,motor su sogutma deposunun su kaçırmasına, sol panalden kazalı olmasına,aracın solunun büyük bir bölümünün boyanmasına, Arka amortisörlerin patlak olmasına ve kilometresinin oynanmasına kadar bir sürü problemle karşılaştım ve aracı almaktan vazgeçtim.

İkinci el araç alacak arkadaşların dikkatine

• Olaya bak...

Yersen tabi.Önce bikaç yeri çizikten boyalı, şurasını da biyere sürtmüştüm ondan boyadım der gösterirler

Güven kazanmak için.Yersen itelerler...

Allah arabasını başına ters çevirsin böyle terbiyesiz şahsiyetsiz, kişiliksiz insanların.

Başka da birşey demiyorum.Kulu aptal yerine koymak kolay.Ya O'nu?
  • evet arkadaşlar listeme Mitsubishi coltuda ekledim gelsin yorumlar...
  • 307 DERİM BEN
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.