Şimdi Ara

2004 Passat 1.8T Triger ile ilgili

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar 2004 1.8T higlıne model arabam var 2003 un 8 ayı alındı su ana kadar trıger degısımı hıc yaptırmadım araba 78 bınde sızce degısım zamanı geldımı bu arabanın kac bıne trıger kayısının degısmesı lazım istanbuldayım eger degısım zamanı gelmısse en uygun nerde yaptırabılım ne dakara mal olur.
     2004 Passat 1.8T Triger ile ilgili

• bence o kayışta hafif çatlamalar başlamıştır 5 sene geçmiş üzerinden bana sorarsan değiştir.
  • Yıl olarak bence zamanı gelmiş değiştirin işinizi sağlama alın derim.Buarada aracınızda full donanımlı sanırım güzelmiş.Öncelikle yetkili servisde fiyat alın sonra özl servislere sorarsınız bazen kampalarla fiyatları yakın olabiliyor Özelle servisle yetkili servisin.
  • sagolun araba full vw mez oto sadece trıger e 850 ytl fıyat cekto özel servıs e daha sormadım 1 2 ay kadar kullansam bu trıgerle problem yasamıyım arabanın degısrme ıhtımalım var
  • quote:

Orjinalden alıntı: _Gamemaster_

sagolun araba full vw mez oto sadece trıger e 850 ytl fıyat cekto özel servıs e daha sormadım 1 2 ay kadar kullansam bu trıgerle problem yasamıyım arabanın degısrme ıhtımalım var

Ben 7 sene kadar kullandım hiç değiştirmeden.Ama şimdi düşünüyorum da riske girmeye değmez.

Not:Eğer anlaştığınız birisi yoksa PM den fiyat alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erhan07 -- 11 Nisan 2009; 3:46:14 >
  • Evet, arkadaşlarımız doğru ifade etmişler, 80 TL'lik Trigger Kayışı 8.000 TL'lik hasara sebep olabilir. En kısa zamanda değiştgirmekte fayda var. Kilometre ve süreye baüğlı ömrü var, hangisi daha erken tecelli ederse ona icap etmek gerekir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

Evet, arkadaşlarımız doğru ifade etmişler, 80 TL'lik Trigger Kayışı 8.000 TL'lik hasara sebep olabilir. En kısa zamanda değiştgirmekte fayda var. Kilometre ve süreye baüğlı ömrü var, hangisi daha erken tecelli ederse ona icap etmek gerekir.

taner abim,eski toledocu olduğun için bi şey danışacaktım.
    cuma günü servisteydim,motor ayda bir su eksilttiği için ustam devirdaim pompasını değiştirmemiz gerekir dedi.bu vw,seat gurubunun hastalığıymış bu su kaçırma olayı.
    onu değiştirmişken de trigeri de değiştirelim dedi.en son 60.000 km önce değişmişti.

bir de abi seatın kendi sitesindeki periyodik bakım aralıklarında değişmesi gerekenler;

90.000 km:Buji, Hava Filtresi, Motor Yağı , Polen Filtresi, Vantilatör Kayışı, Yağ Filtresi, Yakıt filtresi
    105.000 km:Hava Filtresi, Motor Yağı , Polen Filtresi, Yağ Filtresi
    120.000 km:Hava Filtresi, Motor Yağı, Polen Filtresi, Yağ Filtresi, Yakıt Filtresi, Buji, Gergi Makarası, Eksantrik Kayışı

ben 60.000 km dir ne seat servisine uğradım ne de filtreler ve yağ haricinde bu yukarıda yazılan parçaları değiştirmedim.

toplam 60.000 km'de bu yetkili servislere gitseydim eğer cebimden en az 3.000 ytl çıkardı bence.(çünkü 67.000 km bakımında 2004'te 876 ytl ödemiştim,çok koymuştu)

şimdi ben mi şanslıyım da herhangi bir arıza ile karşılaşmadım?
    yoksa servisler mi bizi boşu boşuna soyuyor aynı parçaları sürekli değiştirmekle?

(şahsi bir soru olduğundan forumu açan ve vw'ci arkadaşlardan özür dilerim)

• ne gibi bir fiyat adnlaadım kusura bakma
    quote:

Orjinalden alıntı: Erhan07

quote:

Orjinalden alıntı: _Gamemaster_

sagolun araba full vw mez oto sadece trıger e 850 ytl fıyat cekto özel servıs e daha sormadım 1 2 ay kadar kullansam bu trıgerle problem yasamıyım arabanın degısrme ıhtımalım var

Ben 7 sene kadar kullandım hiç değiştirmeden.Ama şimdi düşünüyorum da riske girmeye değmez.

Not:Eğer anlaştığınız birisi yoksa PM den fiyat alabilir miyim?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.