Şimdi Ara

2003'te İptal Edilen Üyelik için 2005 Tarihli Fauraya istinaden İcra Takibi Başlattı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mirally

Arkadaşlar işte bu adamlar böyle ticaret yapıyorlar. Ticari ahlakları bu kadar.

15.12.2003 tarihinde üyeliğimi sonlandırdığım Digitürk aboneliğim ile ilgili 13.05.2005 tarihli 26TL'lik bir faturaya istinaden icra takibi başlatılmış.

Avukat ben bilemem bize yeni intikal etti avukatlık ücreti, icra faizi ve masraflar hariç ana borç için 125TL ödeme yapmanız gerekiyor diyor.

Müşteri hizmetlerine de aşağıdaki kapsamda şikayette bulundum ellerinden birşey gelemeyeceğini bildirdiler;

- Aralık 2003'te kapatılan abonelik için Mayıs 2005'te nasıl fatura çıkabilir?
    - 2004 yılında ilgili adresimden tüm üyeliklerimi, aboneliklerimi iptal ederek tertemiz bir şekilde ayrıldım.
    - GSM telefonum sisteminizde kayıtlı olduğu halde 6 yılda borç ile ilgili SMS ya da telefon ile neden bana ulaşılmadı?
    - İcra Takibi için neden 6 yıl beklendi?
    - Resmi olarak fatura ödeme dekontlarını 5 yıl saklamamız gerekmektedir. Ben bu faturayı (üyelik iptalinden 1.5 sene sonra çıkmış olsa da) ödemiş bile olsam (hatırlamıyorum çünkü), 5 yıl dolmuş diye de dekontu atmışımdır.
    - İade ettiğiniz kutunun incelenmesi sonucu vizyon filmleri alımları ile ilgili fatura deniyor. Neden bana bildirmediniz telefon yada sms ile dediğimde borcun takibini yapmak üyelere ait diye cevap veriyorlar. Ömrümüzde 1 sefer digitürk üyesi olduk ya artık her ay yeni borç çıkarttınız diye arayacak mıyız?

Dini hassasiyetlerim gereği 1kr faize bulaşmamak için 10 takla atarım ama adamlar elimi kolumu bağlayıp faize de bulaştırıyorlar.

Mesele parada değil, bu şekilde haksızlığa dayanamıyorum, düşündükçe ellerim titriyor. Allah belalarını versin.

Bu konuda neler yapabileceğim konusunda önerisi olan arkadaşlarım var mıdır?

Teşekkürler.

Sizin bu olayda bir gelişme oldumu?

Bu tarz şikayetler artmaya başladı.

http://forum.donanimhaber.com/m_60369354/mpage_1/f_/key_//tm.htm#60369354

• maalesef her yolu kapatmış adamlar. Biz de karınca yazısı şeklindeki sözleşmede imza atmışız.

125TL ödedim, kurtuldum inşallah. Belli olmaz gerçi bu adamların işi 2 yıl sonra hop diye başka bişey çıkarırlar. Resmen ayrı bir kar merkezi oluşturulmuş.
  • Dijitürk banada 2001 de kapatmış olduğum abonoliğime yönelik, hesapta küsürat hesaptan doğan 5.5 tl fatura etmek istedi.Bana icra takibi tehdit mesajı göndermiş işi verdikleri büro.Kaçın kurasınız uyanıklar iki sms mesajı ile adammı tehdit ediyorsunuz dedim arayıp.Çıkıp binamızda kaçak olarak dijitürk elemanlarınca normal bir çanağa bağlanan dijitürk kutusunu söktüm attim.Yakında himayemdeki tüm çatılardan kaçak uydulara çekilen kablolarını sökeceğim gerekirse.Milletin çanağına çekiyorsunuz çatıların mahfettiniz.sizi dava etmek lazim.
    Batma sinyalleri alınmaya başladı normaldir.Borçmu var gönderirsin ödeme emrini istersin .

Bunlar dolandırıcı sürüsüde olabilir belli olmaz.ödeme emrini yollamalarını bekleyin.Gelen ödemeyede eski tarihli ise itiraz edin yok deyin.açsınlar davayı alsınlar yiyorsa .altı sene neyi bekledin diye sorar hakim.Ayıptır terbiyesizliktir.İnsanlara olmayan bir borcu fatura etmek.İnsanların çatılarını mahfediyorlar .Bunlara geçit vermeyin.Bunlara çatı anahtarı vermek duşa girmekle eşittir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kentuf -- 9 Haziran 2012; 22:38:19 >

• arkadaşlar borç Zamanaşımı 10 yıldır ona göre hesap Yapın.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.