Şimdi Ara

2002 - 2006 CRV Sahipleri Bilgi Paylaşımı (55. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.102
Cevap
35
Favori
166.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, 2006 makyajlı crv sahibiyim.
    Lpg kullanıyorum. Bir depo 260 şehiriçi, 400 şehirlerarası gidebiliyor Ortalamam 300km.

Büyük ekran taktırdım resmini ekliyorum. Çok rahatım. Geri görüş kameram ve arka park sensörüm de var. Malum tekerden mesafeyi okumak zor.

Geçen gün AVM otoparkında yabancı plakalı FRV ye rastladım. İlk defa gördüğüm için CRV HRV Fotosunu koyuyorum

Bir kaç sorum olacak.
    - lpgde iken her seferinde değil ama sert fren yapıp durduğumda stop ediyor. Benzinde yapmıyor. Nasıl çözerim?

- yokuşlarda kaydırma yapıyor, bu normal ama, sonradan hill holder eklemek mümkün mü? Ben alıştım ama eşim için soruyorum

- emniyet kemerler merkezini wd40ladım ama yine de toplanmasında sıkıntı yaşıyorum. Bazen kapı kapanırken kemer arada kalıyor. Foto eklemeye çalıştım.

- üstteki port bagaj için ayrılan kısımmın en öndeki kapakları yok. Ya çaındı ya da başka bişey. Nasıl bulurum? Foto ekledim

- soldaki cam kontrol panelinden sağ arka camı kumanda edemiyorum. Basit işlem midir?

- uzun yolda ayarları yaptırdım ama yine de hafif te olsa çekme yapabiliyor. Normal mi? Arabalarda el bırakıp gitme rahatlığı yok. Elleri bırakıp gidelim demiyorum tabi, sadece hissiyat olarak.
    Teşekkürler şimdiden

• kapak arayacağına port bagaj tak daha iyi
  • Merhaba 2004 CRv aracım var brc lpg takılı lpg de klima açık iken kalmak istediğimde silkelme yapıyor gaz yemiyor dip gaz yapınca gaz yiyor sübap ayarı yapıldı buji orjinal takıldı yine aynı sizce başka nereye bakmam lazım. İyi günler.
  • yunus__48 Y kullanıcısına yanıt
    afr ayarı denen birşey var. onunla ilgili olabilir.
  • Death Time kullanıcısına yanıt
    İlgin için teşekkür ederim afr ayarı rolantiyi etkiler mi çevremde afr ayarı yapan yer bulursam ona da baktıracağım.
    benim araçta rölantide titreme vardı. afr ayarından sonra düzeldi mesela. 2010 honda crv
  • bunlara düp dakılabiliyormu
  • Death Time kullanıcısına yanıt
    İlk fırsatta bende yaptıracağım
  • caucass kullanıcısına yanıt
    evet takılıyor iyi bir usta bulun yeterli
  • Merhaba arkadaşlar 2004 crv sahibiyim aracımdan uğultu sesi geliyordu bir ustaya gösterdim v kayısı birde gergi rulmanı değişmen gerekiyor dendi aracım 133 binde hiç değişmemiş başka hangi parçalar değişir bu km de olan veya daha yüksek km lerde değişmesi gereken parçaların bir çizelgesi felan varmı acaba genel Bir bakım yapmak istiyordum yardımcı olan olursa sevinirim daha yüksek km de olan arkadaşlar başından geçen kronik parça değişimi olaylarını paylaşabilir mi saygılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kivanckaplan K kullanıcısına yanıt
    Sizin aracin lpg tanki kac litre acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Lpg enjektorlerine baktirin. Bizim aracta da silkeleme gaz yememe oluyordu enjektorleri degistirdik 200 250 tl civari olmasi lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: arquebusier

Lpg enjektorlerine baktirin. Bizim aracta da silkeleme gaz yememe oluyordu enjektorleri degistirdik 200 250 tl civari olmasi lazim.

Merhaba lpg sistemi 6 aylık BRc confort var enjektör nozulu 2 mm den 2.5 mm artırıldı sorun yine aynı düzelmedi adam akıllı anlayan birini bulamadım henüz lpg kablolar bile lehimsiz takılmış o kadar umursamaz lpg takanlar yakınımda gerçekten lpg den anlayan usta yok malesef. araştırmaya devam ediyorum inşallah bie gün çözeceğim.

Ankaradaysaniz kayra otogazi onerdi bir arkadasim. Ben gitmedim fiyati biraz tuzlu ama ustaliklari iyi deniyor duyduguma gore.

• quote:

Orijinalden alıntı: arquebusier

Ankaradaysaniz kayra otogazi onerdi bir arkadasim. Ben gitmedim fiyati biraz tuzlu ama ustaliklari iyi deniyor duyduguma gore.

Teşekkür ederim, fiyatını geçtim sorun çözümü önceliğim ben muğladayım aydın denizli araştırıyorum.

• izmirde bu işi biliyorlar, hem yakın sana

• caucass kullanıcısına yanıt

İzmirde önerebilieceğin firma var mı ?

• valla o kadar çok firma var ki, bazıları merdiven altı ama ciddi firmalar işi bilerek ve garantili yapıyorlar

klima kompresörü değiştiyse , orjinali değildir muhtemelen o uyumsuzluk yapabilir.

Rölantiye ayar yapmak gerekiyor, yapsanda bir akü parça sök tak vs alete tak kurcalat tekrar bozulabiliyor ve afr dedikleri o heralde. Aynısı bizde var, düşük devirde biraz silkeliyor. Sibopla da pek düzeldiğini zannetmiyorum ama sibop kaçtıkça artar rölanti dengesizliği.

Birde lpg faktörü var, regülatörün olayları, membran sorunu gibi bir durum da bu stop silkeleme olaylarını yapıyor, bunu da gördük, muğlada motor indirdik o regülatör membranını bilen olmadığından . Gazcılar dahil.

Sorunun cevabı olmayabilir ama bu video da lpg ile ilgili ,

sibop ayarı için izmir honda performans ahmet usta her seferinde yapar.

Kısacası Honda Muğlada elletilmez. Toros , 131, Traktör vs olur, onlara yağ koydurup filtre değiştiririz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kivanckaplan

Arkadaşlar merhaba, 2006 makyajlı crv sahibiyim.
    Lpg kullanıyorum. Bir depo 260 şehiriçi, 400 şehirlerarası gidebiliyor Ortalamam 300km.

Büyük ekran taktırdım resmini ekliyorum. Çok rahatım. Geri görüş kameram ve arka park sensörüm de var. Malum tekerden mesafeyi okumak zor.

Geçen gün AVM otoparkında yabancı plakalı FRV ye rastladım. İlk defa gördüğüm için CRV HRV Fotosunu koyuyorum

Bir kaç sorum olacak.
    - lpgde iken her seferinde değil ama sert fren yapıp durduğumda stop ediyor. Benzinde yapmıyor. Nasıl çözerim?

- yokuşlarda kaydırma yapıyor, bu normal ama, sonradan hill holder eklemek mümkün mü? Ben alıştım ama eşim için soruyorum

- emniyet kemerler merkezini wd40ladım ama yine de toplanmasında sıkıntı yaşıyorum. Bazen kapı kapanırken kemer arada kalıyor. Foto eklemeye çalıştım.

- üstteki port bagaj için ayrılan kısımmın en öndeki kapakları yok. Ya çaındı ya da başka bişey. Nasıl bulurum? Foto ekledim

- soldaki cam kontrol panelinden sağ arka camı kumanda edemiyorum. Basit işlem midir?

- uzun yolda ayarları yaptırdım ama yine de hafif te olsa çekme yapabiliyor. Normal mi? Arabalarda el bırakıp gitme rahatlığı yok. Elleri bırakıp gidelim demiyorum tabi, sadece hissiyat olarak.
    Teşekkürler şimdiden

Merhaba, bu ekran veya önerebileceğiniz başka bir ekranı nerede bulabilirim acaba..?

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.