Şimdi Ara

2001 Honda civic otomatik vites hakkında bir soru.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Bir araç alacağım nasipse. Araç 2001 model civic. 187 bin km.'de. Dün arabayı görmeye gittim. Diri duruyor. İçi temiz. Bir deneyim dedim durduğu yerde. Motor temiz çalıştı. Fakat vitesi P'den R'ye alınca ya da N'den D ve veya R'ye alınca araç çok kısa bir süre için gitmeye çalışıyor gibi oluyor sonra rahatlıyor ve normal sessiz çalışıyor. Ses falan yok sadece pıt* diye bir ileri ya da geri gitme isteği gibi bir şey oluyor araçta. Bu normal midir?

*Pıt: Siz "pıt" diyene kadar geçen bir süre:) Bahsettiğim oay gerçekten kısa süre oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucandosbik -- 4 Mayıs 2018; 11:25:20 >

• Daha evvelden hiç otomatik vitesli araç kullanmadınız her halde. Vites değişimlerinde ayağınız frende iken araç kendini ileriye veya geriye hafifçe kasar, dışarıdan biri baktığında arkadan itişli aracın arkası hafifçe kalkar veya iner. Önden çekişli araçlarda bu hareket daha azdır ama kasılmayı hissedersin, kısaca aracın bu hareketleri gayet normal bir şey...
  • degobar kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için. 2016 dsg var hocam bir tane. O yapmıyor böyle bir şey. İşin acemisiyim. Bozuk vites almayım diye sorayım dedim kızmayın
  • ucandosbik U kullanıcısına yanıt
    yok canım neden kızayım ki, 40 senedir tam otomatik 6 tane aracım oldu, hepsinin karekteristiği bu şekilde idi, araç tepkisi dediğim gibi normal sayılır...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.