Şimdi Ara

2001 Fiesta depo kapağı !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Daha önce 2001 model fiestam için benzin kokusuyla ilgili bir başlık açmıştım, geçenlerde bir ustaya gösterdim arabada herhangi bir kaçak yok dedi, benimde tahmin ettiğim gibi koku depo kapağından geliyor, kapağın contasıyla oynadı biraz ama nafile, aracı çalıştırınca bayağı benzin kokuyor, servise yeni kapak fiyatı sordum 90 tl deyince yutkundum biraz öğrenci olduğum için... Bu sorunun üstesinden gelebilmem için önerilerinizi bekliyorum, çıkma parça satılan yerlerde bulabilirmiyim depo kapağını, yada daha ucuza bulabilirmiyim, ankarada oturuyorum ...

Teşekkür ederim

• benzin kapağı dışarda, ama camlar kapalıyken içeri koku geliyorsa muhtemelen benzin hortumunda ek parçalarında veya emma manifoldunda problem vardır... belki de yakılamayan çiğ benzin de koku yapıyordur... Egzoz manifolduna da baktırmak lazım...
  • Neden benzin kapağı? Bencede motor, benzin boruları veya egzostan geliyordur. Bence eğer koku dışarda hissediliyorssa ve benzin kapağı sorunlu olsa araç park halinde mesela kapalı bir yerde bekleyince kokar. Motorun çalışması benzin kapağını nasıl etkiler? Kapakta sadece negatif basınç olur bence. İçerde benzin motora pompalanırken. kapaktan hava girer depoya en kötü ihtimalle.

Motor çalışıyorken koku artıyorsa benzin borularını depodan motora kadar kontrol etmek lazım. Yanmama oranı fazla olduğu için egsozdan oluyorsa da mesela motor soğukken ilk çalışınca koku çok artar sonra ısınınca azalabilir.

Mesela motordaki benzin borularında sızıntı olursa önden havalandırmadan içeri girer yolda giderken. Sanki içerde bişi varmış gibi olur.
  • Camlar kapalıyken herhangi bir koku almıyorum, ama camı açınca hemen koku geliyor....
  • Motor çalışırken geliyorsa, benzin depodan çıktığında buharlaşıyor demektir. Bu da, benzini motor arasındaki köprülerde sorun olduğunu gösterir...
  • Depo kapağını çok takıyorsan mesela kapağın üstünden, dışardan yani komple geniş ambalaj bantıyla kapat komple. Hava geçirmeyecek şekilde. Bantları sökerken yapışkan kalırsa araba cilası veya gaz yağıyla rahatlıkla. kaldırabilirsin.
    Bide öyle dene yani bir fikir.

Camlar kapalıyken herhangi bir koku almıyorum, ama camı açınca hemen koku geliyor....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.