Şimdi Ara

2000MHZ RAMLERİMİ OVERCLOCK YAPAMIYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aşağıdaki imzamda bulunan anakartı ve ramleri kullanmaktayım. biosun geldiği halinde 1066 MHZ olarak görüyordum ramlerimi. Extreme profili acip 2000 MHZ e cikarttigim zaman ram degerlerini islemci isisi 80 derecenin üstüne cikiyor ve ciddi agirlasmalar basliyor ve devaminda bilgisayar kapaniyor. Ramlerimi 2000 MHZ kullanmak istiyorum bu anakartla. Kullanabilirmiyim veya ne yapmama gerekir?

Yardim edecek arakdaslara simdiden tesekkürler...

• Biosa girip qpi voltajını artırman gerekiyor.Belli bir ayarı yok.Stabiliteyi yakaladığın ayar doğru ayardır.Biosa girip hızı 2000 yap.Tam 2000 göremezsin, bunu bclk çarpanını değiştirererek ayarla.İşlemci hızında değişecektir,ona dikkat et.Ram voltajını 1.65v yap,qpi voltajınıda 1.35v den başlayarak deneyerek artır.
  • Dediklerini yapmaya calistim fakat pek bilgim olmadigi icin beceremedim sanirim. Bilgisayar mavi ekrana düstü. Bios ayarlari sifirladim. Ama QPI 1.175V gösteriyordu. Bi de sadece ramleri 1867MHZ yaptimmi anakarttaki bütün sicaklik gösteren ledler yaniyor. herhangi bir parcaya da zarar vermek istemiyorum... Ne yapacagimi sasirdim...
  • ben olsam o ramleri elimden cıkarırım gskill trident bende kullandım ve hiç memnun kalmadım tabi takdir karar senindir ama cok gereksiz bir ram bence
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.