Şimdi Ara

2000 TL Sistem Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
1.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2000 liraya Ryzen anakart işlemci ve ram almak istiyorum. İkinci el alınacak ürünler. İlk etapta 8gb ram sonrasında 16gb a yükseltilecek.

Elimde Asus R9 280X ekran kartım var. Bir süre onunla idare edip sonra yenilemeyi düşünüyorum.

Eski sistemim FX8350 Asus M5A99 FX Pro r2.0 anakart ve 4x4 ramdi. Benim işimi görüyordu. Yüksek grafik oyun meraklısı değilim sadece eski sistemimin performansından düşük olmasın istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler şimdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 10100f 750tl sıfırı bulunuyor. sıfır b460 anakart da 600 olsa sıfır ram de 2x8gb 600 desen, 1950tl yaptı. amd şart mı?

• Aslında amd şart değil ama intelde ram mhz olayı kafama takılıyor. Rami yükseltmek için z490 anakart almak lazım bu seferde bütçe çok aşılıyor. Nasıl yapsam bilemedim. İ3 10100f alıp anakartı z490 alsam dedim ama kararsızım baya.

• eski sistemden güçsüz olmayacaktır. b460 ile tatmin eder sizi. bütçenize hepsini sıfır bile alabiliyorsunuz ayrıca.

• B460 anakart ile i5 10400f bile alabilirim. Tek sıkıntı mhz olayları. Çok fark etmez ise onu almak daha mantıklı o zaman sanki.

• burak993 kullanıcısına yanıt
    Farketmez hocam i5 10400f b460 yapabileceğiniz en mantıklı seçim olacaktır

zaten eski sisteminiz ddr3 olması lazım. ben de yıllar önce 8320 ve r9 280x kullanmıştım. anakartım msi 970 gamingdi. ddr3 ramliydi. bu alacağınız sistem dd4 olacak. yani her türlü öbüründen daha iyi olacaktır. yanlışım varsa bir arkadaş düzeltir zaten.

• rgsxmetin R kullanıcısına yanıt

Banada mantıklı geliyor aslında. Ram olayı çok etki eder mi acaba performansa?

Ram i unut hocam ram i kafandan sil bileşenlerin hepsi iyi ise güçlü ram anlam ifade edecektir

5000cc motora 1.4 Turbosu takabilir misin ? Takamazsın PC de de olay aynı herşeyin en pahalısı değil en uyumlusu

Zaten en temel bileşenleri alacaksın ram farkı hissedilmeyecek kadar az olacaktır belki olmayacaktır
  • Aynen dediğiniz gibi hocam. Fark illaki olacak. İntel alıcam gibi geliyor ama bakalım. Peki bu yeni intel genelde yeni işlemcileri soket değiştirip çıkartıyor. Ryzen da destek çok daha fazla. Tercih yaparken bu konuyu göz önünde bulundurmam gerekir mi?

• rgsxmetin R kullanıcısına yanıt

Anladım hocam. Peki son mesajımda soketlerle ilgili sorumu yazdım. O konu hakkında ne düşünüyorsunh acaba?

şu an aldığınız fiyat zaten gayet düşük. özellikle işlemci tarafında. r5 3600 işlemci düşünseniz 1800lira, r3 3100 işlemci düşünseniz 1000 lira civarında. ileriye dönük anakart almak isterseni b550 almanız gerekecek amd tarafında, onlar da 1000 liradan başlıyor. yani şimdi az verdiğiniz parayla ilerde yeni anakart alabilirsiniz.

• O zaman intel her konuda avantajlı diyorsunuz yani. Peki tavsiye edebileceğiniz anakart var mı? 460 serisi olsun almışken.

• fiyat konusunda avantajlı. onu söyleyebilirim. açıkcası intelin anakartları konusunda çok bilgi sahibi değilim. intel olan laptopunu yeni sattım, ryzen işlemcili masaüstü pc dizdim ama 10400f'in fiyatını görünce biraz pişman oldum gibi. keşke intel tarafına da bakıp öyle alsaydım diyorum.

• Anladım hocam. Bende baktım böyle arada kaldım maalesef  

bu cuma çok yakın arkadaşım 10100f'i incehesap cuma indiriminden 650ye aldı. beklersen indirimden de denk getirebilirsin. yılbaşına kadar acelesi var dersen de şu an en düşük 710liraya bulunuyor.

• Evet duydum o fiyata satıldığını baya iyi fiyat. Şuanda zaten çok yüksek değil. Bakalım Perşembe günü alıcam bir aksilik olmazsa.

şimdiden hayırlı olsun

• Sağolun hocam. Teşekkür ederim ilginize.

• quote:

Orijinalden alıntı: burak993

B460 anakart ile i5 10400f bile alabilirim. Tek sıkıntı mhz olayları. Çok fark etmez ise onu almak daha mantıklı o zaman sanki.

10400f düşük mhz'de bile tokatlıyor 3600'ü. 3600 sadece renderda falan geçiyor oyun performansında 10400f alıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.