Şimdi Ara

2000 TL AZAMİ BÜTÇE İÇİN ARABA (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
0
Favori
21.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eski araçlardan hangi marka daha mantıklı olur?

Ford Taunus, Granada
    Lada Tavria, Samara
    Renault 12, 11, 9
    Tofaş Şahin, 131, Kartal, 124
    Fiat Bis

Arkadaşım Renault istiyor.
  • taunus durmaz bise binemessin
    12 granda bulabilirsen
    en iyisi 131
  • O arkadaşına söyle R9 R 11 Bunları aklından çıkarsın.
    Bizim burada bir arkadaş var ona araba alıcaktık 87 broadway e 3.5 u önüne koyduk adam 4 binden 1 lira inmedi.
    Hemde araba kaporta boya istiyordu. tutulan arabadır R9..
    Sonra 3 bin tl ye süper bi 85 doğan aldık sorunsuz biniyor.
    Sizinde madem eilinizde 2 bin tl niz var yürürü güzel bir araba bakın öyle R9 olsun hurda olsun bi 2 bin daha kaçırırsınız
    Murat olsun temiz olsun bu düşünceyle hareket edin.
  • Günceldir.
    Yakının temiz aracı olanlar bilgi versin. Renault 12, 9, Serçe, 1985-1990 arası Honda, Toyota falan.
  • İnternetteki ilanların çoğu dandik araçlar.
    Bakımsız, muayenesiz ve hasarlı.
    Sağlam ve iyi aracı olanlar bilgi verirse seviniriz. Model yılı çok önemli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

İnternetteki ilanların çoğu dandik araçlar.
    Bakımsız, muayenesiz ve hasarlı.
    Sağlam ve iyi aracı olanlar bilgi verirse seviniriz. Model yılı çok önemli değil.

2000 Liraya bakımlı, muayeneli ve hasarsız araç Rüyamda görsem inanmam.
  • quote:

Arkadaşımın bütçesi yok. Gecekondu da yaşıyor.

Kendisi hergün otostopla işe gidip geliyor.

3-4 taksit yapabilecek, temiz aracı olan varsa foruma yazsın.

Hayır işlemiş olur.

Zaten temiz ve bakımlı 1985-1995 aralığında ekonomik araçların ederi 1000-4000 arası olması lazım.

Arkadaşım. 2000 TL bütçesi var diyorsun. Sanıyor musun ki 2000 TL'ye alınan araba dört dörtlük olacak. Hiç arıza çıkarmayacak. Sana kendimden örnek vereyim.

3500 TL param vardı. Bunun 1500 TL sini borç almıştım. Arabaya hevesli idim. 1992 Broadway aldım. Görünürde hiç bir masrafı yoktu. Aldığım gün eve giderken yolda şarj lambası yandı. Korktum. Oto elektrikçi şarj dinamosunun kömürü bitmiş dedi. 20 TL'ye yaptı. Sabah çalıştırmak istedim. Tık yok. Meğer Marş motorunun da kömürü bitmiş. 30 TL' ye onu yaptırdım. Akşam eve geliyordum. Sol far söndü. Doğru elektrikçiye gittim. Bağlantı yerinde kurum oluşmuş. Ona para almadı sağolsun adam.

Daha neler neler. Zaten paranın bir kısmını borç almışım. Çok canım sıkıldı. Evdekiler bir yandan kızıyor böyle eski araba alınır mı diye.

Canım sıkılmasın diye kullanmamaya başladım. Zaten bir de benzinli araba. LPG yok.

Önce borcu ödedim. Sonra elime para geçtikçe arabayı yaptırdım. Her şeyi iyiyken uzun yolda Afyon'da bırakması bardağı taşıran son damla oldu. O öfkeyle arabayı 4000 TL'ye 24 ay taksitle arkadaşa sattım. Biraz daha kredi kullanıp imzamdaki 2006 model arabayı aldım. Kafam rahat.

Aman diyim. Eski arabalardan uzak durun. İkinci el araba alıyorsanız bile arabaya verdiğiniz paradan başka kenarda mutlaka paranız olsun. Çünkü mutlaka masraf çıkartıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Arkadaşımın bütçesi yok. Gecekondu da yaşıyor.

Kendisi hergün otostopla işe gidip geliyor.

3-4 taksit yapabilecek, temiz aracı olan varsa foruma yazsın.

Hayır işlemiş olur.

Zaten temiz ve bakımlı 1985-1995 aralığında ekonomik araçların ederi 1000-4000 arası olması lazım.

Arkadaşım. 2000 TL bütçesi var diyorsun. Sanıyor musun ki 2000 TL'ye alınan araba dört dörtlük olacak. Hiç arıza çıkarmayacak. Sana kendimden örnek vereyim.

3500 TL param vardı. Bunun 1500 TL sini borç almıştım. Arabaya hevesli idim. 1992 Broadway aldım. Görünürde hiç bir masrafı yoktu. Aldığım gün eve giderken yolda şarj lambası yandı. Korktum. Oto elektrikçi şarj dinamosunun kömürü bitmiş dedi. 20 TL'ye yaptı. Sabah çalıştırmak istedim. Tık yok. Meğer Marş motorunun da kömürü bitmiş. 30 TL' ye onu yaptırdım. Akşam eve geliyordum. Sol far söndü. Doğru elektrikçiye gittim. Bağlantı yerinde kurum oluşmuş. Ona para almadı sağolsun adam.

Daha neler neler. Zaten paranın bir kısmını borç almışım. Çok canım sıkıldı. Evdekiler bir yandan kızıyor böyle eski araba alınır mı diye.

Canım sıkılmasın diye kullanmamaya başladım. Zaten bir de benzinli araba. LPG yok.

Önce borcu ödedim. Sonra elime para geçtikçe arabayı yaptırdım. Her şeyi iyiyken uzun yolda Afyon'da bırakması bardağı taşıran son damla oldu. O öfkeyle arabayı 4000 TL'ye 24 ay taksitle arkadaşa sattım. Biraz daha kredi kullanıp imzamdaki 2006 model arabayı aldım. Kafam rahat.

Aman diyim. Eski arabalardan uzak durun. İkinci el araba alıyorsanız bile arabaya verdiğiniz paradan başka kenarda mutlaka paranız olsun. Çünkü mutlaka masraf çıkartıyor.

%100 katılıyorum. Bende zar zor para biriktirip 93 model Lada samara almıştım. Araba dışından bakınca çok diri çok çekici duruyordu. Ama sonradan çok masraf açmaya başladı, önce kalorifer bozuldu, sonra motor arızalandı, dert üstüne dert.

Lada'yı sattım, biraz daha para biriktirdim ve 2001 model Hyundai Accent aldım. Şimdi kafam rahat, araba hiç sorun çıkarmıyor. Sadece bakımdan bakıma giderim sanayiye.

• Benim arkadaşım aslında arabayı alınca servise götürüp eksiklerini ve varsa değişmesi gereken parçalar onları değiştirip binecek.
    Yani burada aranılan araç ya ilk sahibinden yada ikinci sahibinden falan olacak.
    Arabasına gözü gibi bakmış, servise zamanında götürmüş bakımlı bir araç olacak. Zaten öyle bir araç olunca muayenesi ve borcu olmayacak.
    Sonuçta diyelim ki araç 1985 model. Bu aracın zaten vergisi düşük. Bakımları da serviste yapılıyorsa yılda 1 kez, zaten pek sorunlu olmaz.

Bize bu tip bir araç lazım.

Zor bulması ama hala böyle araç kullanan var. Mesela arkadaşımın babasının Şahin'i var 1989 model. Adam hala servise götürüyor. Bakımlarını yaptırıyor. Muayenesini yaptırıyor.
  • quote:

Benim arkadaşım aslında arabayı alınca servise götürüp eksiklerini ve varsa değişmesi gereken parçalar onları değiştirip binecek.
    Yani burada aranılan araç ya ilk sahibinden yada ikinci sahibinden falan olacak.
    Arabasına gözü gibi bakmış, servise zamanında götürmüş bakımlı bir araç olacak. Zaten öyle bir araç olunca muayenesi ve borcu olmayacak.
    Sonuçta diyelim ki araç 1985 model. Bu aracın zaten vergisi düşük. Bakımları da serviste yapılıyorsa yılda 1 kez, zaten pek sorunlu olmaz.

Bize bu tip bir araç lazım.

Zor bulması ama hala böyle araç kullanan var. Mesela arkadaşımın babasının Şahin'i var 1989 model. Adam hala servise götürüyor. Bakımlarını yaptırıyor. Muayenesini yaptırıyor.

Böyle bir aracı da 2000 TL'ye alamazsınız zaten. Adamın 1990 Model Doğan SLX arabası var. Daha ilk günkü gibi pırıl pırıl. Çalışmayan hiç bir donanımı yok. Orjinal. LPG bile yok arabada. Sürekli Fiat servisinde bakım yaptırır. 12000 TL verdiler. Dönüp bakmadı bile. Ve bu adamın ikinci bir arabası var. Onu kullanır hep. Doğan öyle durur. Garaj arabası.

• En sonunda bu aracı bulduk.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-skoda-favorit-tuv-turk-muayneli-orjinal-skoda-120l-30427751/detay/

Mauyeneli, borçsuz. Sadece kontak masrafı var. Onu da bedelden düşecekler. Ne dersiniz? 1500 TL
  • Arkadaşla beraber Skoda servisine ekspertiz için götüreceğiz.

Satacak arkadaşta "Skoda servisine götürelim, masraf çıkarsa ben öderim" dedi. Aracına güveniyor. Kontak arızasını da kendisi ödeyecek.

Eğer serviste de iyi durumda çıkarsa arabayı almayı düşünüyoruz.

Temiz bir araca benziyor.

Ne dersiniz?
  • Arkadaşın o aracı kullanırken can çekişir Yazın sıcakta hararet filan yapmaz inşallah. Direksiyonuda serttir bunun.
  • quote:

Arkadaşla beraber Skoda servisine ekspertiz için götüreceğiz.

Satacak arkadaşta "Skoda servisine götürelim, masraf çıkarsa ben öderim" dedi. Aracına güveniyor. Kontak arızasını da kendisi ödeyecek.

Eğer serviste de iyi durumda çıkarsa arabayı almayı düşünüyoruz.

Temiz bir araca benziyor.

Ne dersiniz?

Ekspertiz raporu temiz çıkarsa şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman. Allah pişman etmesin inşallah.
  • bence senin arabayla birlikte gidip gelin. benzin parasını paylaşırsrsınız. ikinize de faydası olur.
  • Benim eniştemde vardı bundan yıllar önce.
    Motoru arkada bunun.
    Eniştem günde 200 km yol yapardı pek sorun çıkarmamıştı.
    Alın, iyidir paraya.
  • quote:

En sonunda bu aracı bulduk.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-skoda-favorit-tuv-turk-muayneli-orjinal-skoda-120l-30427751/detay/

Mauyeneli, borçsuz. Sadece kontak masrafı var. Onu da bedelden düşecekler. Ne dersiniz? 1500 TL

ilk defa burada gördüm bu arabayı, ben olsam serçe bakardım

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

quote:

En sonunda bu aracı bulduk.

ilk defa burada gördüm bu arabayı, ben olsam serçe bakardım

Motorunun arkada olması bir yana ön kaput ta (bagaj kapağı desek daha doğru aslında) sağa veya sola doğru açılıyor. Diğer arabaların ön kaputu gibi değil.

• Araçta bir sıkıntı yoksa, temiz bir araca benziyor. Ön göğüs falan iyi duruyor. Başka ilanlardaki gibi çöplük ve pislik değil.

Koltuklarda iyi gözüküyor. Daha önceki sahipleri temiz kullanmış.
  • Bisiklete ne dersin Hocam biraz daha para biriktirsin arkadaşın,2000 liraya araç almak sakat iş.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.