Şimdi Ara

2000-3000 TL Hi-Fi Stereo Hoparlör Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
3.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.000-3.000 TL arası bir hoparlör almayı planlıyorum. Kule raf konusunda kesin kararımı veremedim.

Salonum 30 m2 civarı, Yamaha htr-6130 amfi var. Harman Kardon HKTS7 5.1 var. 10" woofer'ı yeni almayı düşündüğüm hoparlör takımıyla kullanırım. Sinema izlerken o hoparlöre devem ederim. Pioneer CS-777 aldım kullanılmayan, ses biraz daha iyileşti, ama istediğim kadar iyi değil. Sıcak ve canlı ses almak istiyorum. Evde sesi fazla açamadığım için düşük seste temiz ses önceliğim, rafüstü hoparlör aynı paraya daha kaliteli alınabilir diyor, çünkü woofer'ım var. Bu haftasonu İstanbul'da deneme yapacağım çeşitli mağazalarda. İstediğim farkı görürsem alacağım.

Kule alırsam;
    Dali Lektor 6
    Dali Zensor 5
    Polk Audio TSX330T
    Q Acoustics 2050i

Rafüstü alırsam;
    Dali Zensor 3
    Polk Audio RTi A1

Ya da değecekse bütçeyi zorlayıp : Q Acoustics Q 3050 ya da Polk Signature S50 alabilirim.

Dali mi istediğim sıcak tonu verir, Polk'mu? Dali'nin Lektor Zensor aralarında ne fark var. Sırf müzik için alacağım dediğim gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-monitor-audia-rx8-426868824/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-dali-ikon-7-mk-2-423306854/detay

Siz yazdıklarınızı boşverin biraz daha bütçeyi artırıp bu ikisinden birini slın derim ben..

Ikon serisinin çok iyi olduğunu okudum, ama hiç dinleme şansım olmadı. Eğer dinleyip, alt serilerle ciddi bir fark görürsem, bütçeyi zorlayabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

quote:

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-monitor-audia-rx8-426868824/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-dali-ikon-7-mk-2-423306854/detay

Siz yazdıklarınızı boşverin biraz daha bütçeyi artırıp bu ikisinden birini slın derim ben..

Ikon serisinin çok iyi olduğunu okudum, ama hiç dinleme şansım olmadı. Eğer dinleyip, alt serilerle ciddi bir fark görürsem, bütçeyi zorlayabilirim.

Alt serilerle fark Yok

Alakasi yok

Aydın beyin verdiği iki linkte güzel 3200 lira ile 3500 lira arasında devamlı ikinci elde el değiştiren iki model

Dinlediğiniz tarza hangisi yakınsa bunlardan biri sizi uygun olacak

Sizin yaZdiginiz listeyi bugün. Al yarın sat yapıp al satta çok kişi le uğraşmak para kaybetmek yerine bir kez doğru yapın

Kaybınız olmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 26 Nisan 2017; 10:49:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

quote:

Alt serilerle fark Yok

Alakasi yok

Aydın beyin verdiği iki linkte güzel 3200 lira ile 3500 lira arasında devamlı ikinci elde el değiştiren iki model

Dinlediğiniz tarza hangisi yakınsa bunlardan biri sizi uygun olacak

Sizin yaZdiginiz listeyi bugün. Al yarın sat yapıp al satta çok kişi le uğraşmak para kaybetmek yerine bir kez doğru yapın

Kaybınız olmasın

İkinci ele karşı değilim. Fakat bu alacağımı en az 10 yıl değiştirmeyeceğim, ve en ufak bir sorunu olsun istemem. HKTS7'leri alırken gençtim, fazla müzik bilgim yoktu, o sıra sinema hoparlörü olsun diye beğenmiştim. Audiophile olmayabilirim, ama kulağımın gelişmiş olduğunu rahatça söyleyebilirim. Kesinlikle referans tarzı hoparlör sevmiyorum, doğal ses arayışım yok, hatta signature deniyor sanırım, markaların özel sound'ları daha çok ilgimi çekiyor. Sıcak ve geniş sahne arayışım var. 30-40 yıllık Pioneer CS-777 hala iyi ses veriyor, fakat istediğim sıcaklık yok. Şıngır şıngır tonları doğaldan çok çıkmadan arıyorum.

Ikon mk2'yı gittiğim mağazalarda görürsem mutlaka deneyeceğim, fakat evimde zaten 10" iyi bir subwoofer varken, full range almaktansa, daha kaliteli driver'ları olan bir bookshelf'i aynı fiyata alırsam, daha çok fayda alacağımı düşünüyorum?

• Nedir sub

• Üstadların yazdıklarına bende katılıyorum listelediğiniz hoparlörler ile size önerilenler arasında clasman farkı var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sleepingawake kullanıcısına yanıt
    Rel T9 gibi bir Subunuz varsa tabiki niye olmasın ama evde Sub var bağlarım olur biter mantığıda yanlış olur.Stereo sistemi olanlar pek Sub kullanmazlar tabi zevk meselesi size kalmış ama dediğim gibi sistemi iyi bir Subla desteklemeniz lazım.Bizim gibi her iki sistemi bir arada kullananların Subuda Sinema içindir.Şahsen benim öyledir Stereoda Sub bağlı değildir..

• quote:

Rel T9 gibi bir Subunuz varsa tabiki niye olmasın ama evde Sub var bağlarım olur biter mantığıda yanlış olur.Stereo sistemi olanlar pek Sub kullanmazlar tabi zevk meselesi size kalmış ama dediğim gibi sistemi iyi bir Subla desteklemeniz lazım.Bizim gibi her iki sistemi bir arada kullananların Subuda Sinema içindir.Şahsen benim öyledir Stereoda Sub bağlı değildir..

Harman Kardon TS7 Sub var. https://www.hifiengine.com/manual_library/harman-kardon/sub-ts7.shtml
    Type: single driver subwoofer
    Frequency Response: 35Hz to 450Hz
    Sub Bass: 1 x 10" cone
    Enclosure: bass reflex
    Dimensions: 479 x 340 x 340mm
    Weight: 15kg
    Note: 100 watt power ampliifer

Bütçem olsa ben de sub'sız kullanmak isterdim, ancak o seviyedekiler çok pahalı. Bu sub'ı çok iyi bir bookshelf'le kullansam, sırf tower almaktan daha iyi bir performans alamaz mıyım? Mesela Dali Ikon 2 tarzı birşeyi ucuza almak daha iyi verim getirmeyecek mi?

• quote:

quote:

Harman Kardon TS7 Sub var. https://www.hifiengine.com/manual_library/harman-kardon/sub-ts7.shtml
    Type: single driver subwoofer
    Frequency Response: 35Hz to 450Hz
    Sub Bass: 1 x 10" cone
    Enclosure: bass reflex
    Dimensions: 479 x 340 x 340mm
    Weight: 15kg
    Note: 100 watt power ampliifer

Bütçem olsa ben de sub'sız kullanmak isterdim, ancak o seviyedekiler çok pahalı. Bu sub'ı çok iyi bir bookshelf'le kullansam, sırf tower almaktan daha iyi bir performans alamaz mıyım? Mesela Dali Ikon 2 tarzı birşeyi ucuza almak daha iyi verim getirmeyecek mi?

Üstat herşey olur tabiki ama

İste kapitalizm burda zirvede iki kablo al dunya para iken bir cift Hoparlor malesef ciddi bütçeler gerekiyor en iyi deneyip alın

O sub class d nin en kötü anfisi olsun diye takarsanız olurda dediğiniz gibi ise kulaklar daha güzelini bekleyecek hep

Tam okuyamadım ama Stereo sisteme geçince Harman Kardon TS7 subwooferı sinemada kullanmayacağınızı anlıyorum.
    Eğer öyleyse Subwooferınıza iyi bir bookshelf hoparlör ekleyerek kullanabilirsiniz.
    Subwooferınız kötü bir ürün değil bence denenebilir.
    Benim önerim Polk Audio RTi a1 olırdu. Hem uygun fiyatlı dinamik ve detaylı çalarken beklentilerinizi karşılardı.
    Bağlantı şekli ise Amfinizden hoparlör kabloları Subwooferınızın SPEAKER LEVEL IN bölümüne oradan da SPEAKER LEVEL OUT kısmından POLKlara..ç
    FILTER ayarını ON yapınca 120hz altını subwoofera yönlendireceğinden oldukça yüksek ses seviyelerinde bile bookshelf hopalörleein zorlanmadan çalışması sağlanır.
    Harman Subwoofer bu tip kullanım içim dizayn edildiğinden sıkıntı olmadan adapte olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Tam okuyamadım ama Stereo sisteme geçince Harman Kardon TS7 subwooferı sinemada kullanmayacağınızı anlıyorum.
    Eğer öyleyse Subwooferınıza iyi bir bookshelf hoparlör ekleyerek kullanabilirsiniz.
    Subwooferınız kötü bir ürün değil bence denenebilir.
    Benim önerim Polk Audio RTi a1 olırdu. Hem uygun fiyatlı dinamik ve detaylı çalarken beklentilerinizi karşılardı.
    Bağlantı şekli ise Amfinizden hoparlör kabloları Subwooferınızın SPEAKER LEVEL IN bölümüne oradan da SPEAKER LEVEL OUT kısmından POLKlara..ç
    FILTER ayarını ON yapınca 120hz altını subwoofera yönlendireceğinden oldukça yüksek ses seviyelerinde bile bookshelf hopalörleein zorlanmadan çalışması sağlanır.
    Harman Subwoofer bu tip kullanım içim dizayn edildiğinden sıkıntı olmadan adapte olacaktır.

Eksik yazmış olabilirim. Sinemada eski 5.1 sisteme devam edeceğim. Müzikte yeni hoparlörü ts7 ile kullanacağım. Rti a1 yorumlar cok olumlu, ve sub 'im olduğu icin, sesi de fazla açamayacağımı düşünürsek uygum bir çözüm olur diye düşünüyorum.

Can hifi, proav gitmeyi düşünüyorum denemeye. Sonra vaktim kalirsa mavi hifi. Öneriniz var mi? Denemedem kesinlikle almayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sleepingawake -- 26 Nisan 2017; 18:48:52 >

• Bence bu bütçe aralığında nokta atışı

Dynaudio Emit m20 olur..Bir diğer nokta atışı Sonus Faber Chameleon B olur. Hatta Mission yeni LX serisi ve Elac Debut serisi de hiç pişman etmeyeceği gibi bütçeyi arttırabilirsiniz bile.. Ayrıca ProAc Studio serisi veya tablette serisi ya da Triangle Comete Ex gibi artık kült olmuş modelleri de değerlendirebilirsiniz.

Ama belli bir ses seviyesinden sonra bas bas bağıran ve rahatsız eden bir hoparlör istiyorsanız monitor audio veya polk audio alabilirsiniz.Her ikisi de sinema için ok ama stereo için uygun değiller bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atalayalper -- 26 Nisan 2017; 23:34:19 >
  • Ben toy tower alırım arkama da bakmam. Sub felan bağlamanada gerek kalmaz. Direkt doğru sese giriş yaparsın sonus faber ile. İlerdikçe jamo concert 11 yada sonus faber luito ya yükselirsin seneker sonra. Dinledikçe geçişin daha hızlı bile olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Bence bu bütçe aralığında nokta atışı

Dynaudio Emit m20 olur..Bir diğer nokta atışı Sonus Faber Chameleon B olur. Hatta Mission yeni LX serisi ve Elac Debut serisi de hiç pişman etmeyeceği gibi bütçeyi arttırabilirsiniz bile.. Ayrıca ProAc Studio serisi veya tablette serisi ya da Triangle Comete Ex gibi artık kült olmuş modelleri de değerlendirebilirsiniz.

Ama belli bir ses seviyesinden sonra bas bas bağıran ve rahatsız eden bir hoparlör istiyorsanız monitor audio veya polk audio alabilirsiniz.Her ikisi de sinema için ok ama stereo için uygun değiller bence.

Dynaudio Emit m20 what hifiden inanılmaz yorum almış. Bu kadar ne özelliği var dinlemek isterim mutlak. Sonus'ların tasarımlarını nedense hiç sevemedim. Elac için iyi yorumlar okuyorum. Bunlar genelde mağazalarda yok gibi, İzmir'deki dükkan hifi'nin ürün gamı çok geniş sanırım? İstanbul'da bütün bunları deneyebileceğim bir mağaza yok mu? Şöyle bir opsiyon da var, İzmir'deki dükkan eğer fiyatta güzellik yapıyorsa, Bursa'dan İzmir'e giderim, alıp gelirim.

Daha önce hiç detaylı ve kaliteli bookshelf dinlemedim, ama bu fiyatlarda satıldığına göre mutlaka bir özelliği olsa gerek. Bütçe en önemli şey, bookshelf'ten daha iyi bir ses alacağım gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Delerıum

Bir inceleyin derim,
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-dynaudio-audience-72-416694351/detay
    https://www.youtube.com/watch?v=dsyZycVCKT8

Güzel duruyor, bütçeyi biraz zorlamak gerekir.

Peki, Polk TSI500 ile yamaha ns 777, benzer fiyatlara ikinci el alabilirim 1800 TL civarına. Yoksa yeni alt seri TSX330'mu almalıyım 2.500 TL'ye?

• quote:

quote:

Bir inceleyin derim,
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-dynaudio-audience-72-416694351/detay

Peki, Polk TSI500 ile yamaha ns 777, benzer fiyatlara ikinci el alabilirim 1800 TL civarına. Yoksa yeni alt seri TSX330'mu almalıyım 2.500 TL'ye?

Size önerilenlere bakın birde sizin düşündüklerinize arada ciddi klasman farkı var hele Ns-777 nedir yahu..

• quote:

quote:

quote:

Bir inceleyin derim,

Size önerilenlere bakın birde sizin düşündüklerinize arada ciddi klasman farkı var hele Ns-777 nedir yahu..

Düşünmekten ziyade, ikinci el iyi fiyatlara alabileceğim için danıştım. Birazdan denemeye gideceğim hatta. Maksat minimum bütçe max verim. 3.000'lere de çıkabilirim, 4000'lere de, ama eğer 1800 TL'ye %5'lik performans farkı için 4000 vermeyi düşünmüyorum. Böyle düşünürsek, TSI500 ile ilgili öneri alabilir miyim?

Bugün bir KEF LS50 gördüm aklıma siz geldiniz ama hemen satıldı fiyatı da çok uygundu kaçtı.
    Bulursanız dinlemenizi öneririm gerçekten çok farklı bir hoparlör. Çok kaliteli...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.