Şimdi Ara

2000-2500 TL Arası Klima Önerisi ( 18k BTU + )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gönlüm Samsung'tan yana ama çok kararsızım, önerilerinizi bekliyorum

• Gönülden ziyade mantıktan yana hareket etmek daha makul olur.

Bütçe durumunuz nedir?
  • 2000-2500 arası düşünüyorum.
  • E.A. kullanıcısına yanıt
    Başlıkta yazmışsınız zaten ben farketmedim direkt yorumunuza bakmışım :)

Şimdi bu klimanın takılacağı alan m2 si
    Alanın cephesi
    tavan yüksekliği
    bina kat sayısı
    evde kaç kişi yaşadığı
    soğutma ısıtma veya ikisi birden kullanılıp kullanılmayacağı
    bina yaşı
    mantolama durumu
    ısıcam durumu
    pvc durumu
    günde kaç saat güneş aldığı

vs vs vs gibi bir çok etken var klima seçiminde sizi yönlendirecek olan

Bu sorular içerisinde verdiğiniz cevaplar ne kadar OLUMSUZ ise o kadar üst kalite ürün almak mantıklı olur.

Ama bir sürü olumlu etken bir araya gelmişken de bir klimaya araba parası vermek akıl karı da olmaz diye düşünürüm ben

tabi ki şahsi fikrimdir.

Marka model konusunda tavsiye veren arkadaşlar da görüş belirtilerse sizin için sonuca ulaşabilecek bir fikir ortaya çıkar muhtemelen.

EDİT:imla
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Başlıkta yazmışsınız zaten ben farketmedim direkt yorumunuza bakmışım :)

Şimdi bu klimanın takılacağı alan m2 si
    Alanın cephesi
    tavan yüksekliği
    bina kat sayısı
    evde kaç kişi yaşadığı
    soğutma ısıtma veya ikisi birden kullanılıp kullanılmayacağı
    bina yaşı
    mantolama durumu
    ısıcam durumu
    pvc durumu
    günde kaç saat güneş aldığı

vs vs vs gibi bir çok etken var klima seçiminde sizi yönlendirecek olan

Bu sorular içerisinde verdiğiniz cevaplar ne kadar OLUMSUZ ise o kadar üst kalite ürün almak mantıklı olur.

Ama bir sürü olumlu etken bir araya gelmişken de bir klimaya araba parası vermek akıl karı da olmaz diye düşünürüm ben

tabi ki şahsi fikrimdir.

Marka model konusunda tavsiye veren arkadaşlar da görüş belirtilerse sizin için sonuca ulaşabilecek bir fikir ortaya çıkar muhtemelen.

EDİT:imla

Oda 25m2 dir en fazla, tavan yüksek değil, 2 metre max. 3. katta oturuyorum, üstümde 1 kat var dubleks bozma bina 7 yıllık. Çift camlı pvcli. Oda batıya bakyıor, 3 ten sonra güneş alıyor. Akşamları max 5-6 saat günlük çalıştırırım. Genelde soğutma amaçlı alacağım. Antalya'da 1,5 - 2 ay ısıtma kullanıyoruz. Fiyat aralığını düşürmeli miyim?

Tavan yüksekliği konusunda hatalı bilgi var bence.

2 metre tavan yüksekliği olmaz
  • quote:

Tavan yüksekliği konusunda hatalı bilgi var bence.

2 metre tavan yüksekliği olmaz

2 az olmuş evet Hiç ölçmedim ki..

Şöyle söyeleyim Sn. Ado Bey 1.80nim elimle zıplayıp tavana avuç içimle vurabiliyorum 2,5 2,6 gibi bir şey diyelim

Çok teknik bir ölçü birimi olmuş tebrik ediyorum sizi.

Anladığım kadarıyla standart tavan, 230cm dolayıdır
  • Eve gidince ilk işim tavanı ölçmek olacak

Önerinizi bekliyorum
    Yok canım artık ölçmenize gerek yok belli ki standart ev standart tavan. :)

Sizin 12.000 BTU bir klima almanız gerek ama önce sormak lazım herhangi bir marka takıntınız varmıdır?
  • quote:

Yok canım artık ölçmenize gerek yok belli ki standart ev standart tavan. :)

Sizin 12.000 BTU bir klima almanız gerek ama önce sormak lazım herhangi bir marka takıntınız varmıdır?

12.000 BTU yeterli gelir mi ki , marka takıntım yok sadece VESTEL bedava verse satın almam
    25 / 2.2 x 1000 = 11363 BTU ya ihtiyacınız var sizin, tabi bu veri rakamsal veridir.

Eğer evde izolasyon zaafiyeti vs gibi durumlar var ise, zaafiyet ne kadar büyük ise o oranda BTU da yükseltmek gerekir ki onun hesabı bu basit formülde olduğu gibi olmuyor. bunu hesaplamak için bölge katsayısı formülü uygulanır ve evdeki her unusurun btu değeri üzerinden hareket edilir.
    Bedava verirse, Satın almış olmuyorsun zaten

Vestel de çok meraklıydı sanki size mal vermeye

• quote:

Mazimiz farklı Vestel ile

Bütün beyaz eşyam Beko bu arada çok memnunum, büyük ihtimal klimayı da Beko'dan alacağım. Güzel indirim yapmıştı aldığım zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: E.A.

quote:

Mazimiz farklı Vestel ile

Bütün beyaz eşyam Beko bu arada çok memnunum, büyük ihtimal klimayı da Beko'dan alacağım. Güzel indirim yapmıştı aldığım zaman

Beko fena değil. Ama Midea Mission a bakın. Bu bütçede en iyi klima. Isıtmada da kullanırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-28FAB8B9B -- 31 Mart 2017; 20:08:25 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Midea Mission Servis Garanti hizmetleri ve servis ağı nasıl? Beko servisi evime 5dk uzaklıkta mesela
  • quote:

Midea Mission Servis Garanti hizmetleri ve servis ağı nasıl? Beko servisi evime 5dk uzaklıkta mesela

Sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Beko servisleri iyi evet. Midea nın da 2. Veya 3. Cü olacağını düşünüyorum. Zaten alanlar genelde memnunlar. İyi klima. Sorun yaşamazsınız. Ama bir site ile ilgili sorun yaşandı. WiFi kiti klimayla beraber geliyormuş onu göndermemişler sorun da bu :(. Onun dışında sıkıntı Yok. Sitenin linkini atmak istemiyorum. Ege ticaret sitenin adı aratırsanız bulursunuz. Şimdiden kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Ramen-

quote:

Midea Mission Servis Garanti hizmetleri ve servis ağı nasıl? Beko servisi evime 5dk uzaklıkta mesela

Sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Beko servisleri iyi evet. Midea nın da 2. Veya 3. Cü olacağını düşünüyorum. Zaten alanlar genelde memnunlar. İyi klima. Sorun yaşamazsınız. Ama bir site ile ilgili sorun yaşandı. WiFi kiti klimayla beraber geliyormuş onu göndermemişler sorun da bu :(. Onun dışında sıkıntı Yok. Sitenin linkini atmak istemiyorum. Ege ticaret sitenin adı aratırsanız bulursunuz. Şimdiden kolay gelsin

Çok teşekkür ederim yardımlarından dolayı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ramen-

quote:

Çok teşekkür ederim yardımlarından dolayı

Rica ederim ne demek

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.