Şimdi Ara

20 iş günü doldu şimdi ne yapmalıyım ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
14.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Laptop'umu servise vermiştim ve haftada 5 gün sayarak 20 iş günü yarın doluyor lakin bana cumarteside sayılır dendi 6 gün sayacaksın dediler ama ben garanti olsun diye saymadım.
    Yarın gidip gelip gelmediğini soracağım bu süre zarfında aradım sürekli geldimi gelmedimi diye lakin bana gelmedi falan filan dediler 20 iş günü dediğimde 30 iş günü dediler.

25 inde verdim

26 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 yarın ise 23 olacak ve 20 iş günü dolacak.

Bu durumda nerelere şikayet etmeliyim.
    Şikayet edersem sonuçta zararlı çıkarmıyım.

• Saymayı öğren öyle ararsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: * KıL

Saymayı öğren öyle ararsın

nerede bir yanlışı olmuş anlayamadım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SimonAdebisi -- 22 Mayıs 2012; 22:23:57 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SimonAdebisi

quote:

Mesajını başka yerde kas dostum
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Mesajını başka yerde kas dostum

Alıntıları Göster
    yazacaksanız adam akıllı yorum yazın yardımcı olun sırf yazmak için saçma sapan şeyler yazmayın.kanunda 6 ay önce yapılan değişikliğe göre 20 iş günüdür doğru biliyorsun bazı servisler işine geldiğindenmidir bilemiyorum halen servis fişlerinde 30 iş günü yazar ve oraya yeni gelip başlayan bir eleman 30 zanneder sanada 30 der aldanmayın sakın güzelce uyarın 20 iş gününü geçti eğer para talebi istiyorsan onu belirt yoksa değişim istiyorumda diyebilirsin hangisini istersen belirtebilirsin eğer 30 iş günü diye belirtirlerse garanti belgesi uygulama esaslarına esaslarına dair yönetmeliği okumalarını söyle uyansınlar sana 10 iş günü geçtiğinde mağdur olmaman için bile geçici bir makine vermeleri gerekirdi bunlar bu yönetmelikte birbir var.sorun çıkarırlarsa servisin sana verdiği onarım fişiyle il deysen valilikte ilçedeysen kaymakamlıkta tüketici hakları var oralara baş vurabilirsin yardımcı olurlar ve kazanan sen olursun biraz süreç uzayabilir ama sen kazanırsın hakkını savun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

yazacaksanız adam akıllı yorum yazın yardımcı olun sırf yazmak için saçma sapan şeyler yazmayın.kanunda 6 ay önce yapılan değişikliğe göre 20 iş günüdür doğru biliyorsun bazı servisler işine geldiğindenmidir bilemiyorum halen servis fişlerinde 30 iş günü yazar ve oraya yeni gelip başlayan bir eleman 30 zanneder sanada 30 der aldanmayın sakın güzelce uyarın 20 iş gününü geçti eğer para talebi istiyorsan onu belirt yoksa değişim istiyorumda diyebilirsin hangisini istersen belirtebilirsin eğer 30 iş günü diye belirtirlerse garanti belgesi uygulama esaslarına esaslarına dair yönetmeliği okumalarını söyle uyansınlar sana 10 iş günü geçtiğinde mağdur olmaman için bile geçici bir makine vermeleri gerekirdi bunlar bu yönetmelikte birbir var.sorun çıkarırlarsa servisin sana verdiği onarım fişiyle il deysen valilikte ilçedeysen kaymakamlıkta tüketici hakları var oralara baş vurabilirsin yardımcı olurlar ve kazanan sen olursun biraz süreç uzayabilir ama sen kazanırsın hakkını savun.

Sağol hocam birde cumartesi iş günü sayılıyormu bilemedim ben saymadın onu.
    Birde ücreti geri alırsam zararlı çıkarım çünkü dolar üzerinden 1.345 iken 1000 dolara aldım yani 1345 tl ye fişte 1345 tl yazıyor lakin şimdi dolar 1700 küsür bana 1345 tl verirlerse aynı özellikte laptop alamam aynısının sıfırını talep edersem sıkıntı çıkarmazlar dimi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Monkey D. Dragon

quote:

Sağol hocam birde cumartesi iş günü sayılıyormu bilemedim ben saymadın onu.
    Birde ücreti geri alırsam zararlı çıkarım çünkü dolar üzerinden 1.345 iken 1000 dolara aldım yani 1345 tl ye fişte 1345 tl yazıyor lakin şimdi dolar 1700 küsür bana 1345 tl verirlerse aynı özellikte laptop alamam aynısının sıfırını talep edersem sıkıntı çıkarmazlar dimi.

Alıntıları Göster
    ddeğişim talep edersen sıfırını verirler sana burda paraya bakmıyorlar sen 1350'ye aldın leptop olmuş 1600 farkını alma gibi bir lüksleri yok.cumartesi günü sayılmıyor normalde sayılması gerekir tüketici haklarıda bunu böyle diyor zaten bu dediğim yönetmelikte işgünü hakkında bir ibare yoktu ama yeni yapılan değişiklikte iş günü olarak resmi tatil günleri bunlara dini bayramlarda verilen ektsra günlerde dahil ve pazar günleride dahil bunların dışındaki günler iş günü olarak geçer yani cumartesi dahidir işine geldikleri gibi davranıyorlar madem öyle niçin cumartesi günleri açık oluyorlar bi sor onlara.
  • quote:

ddeğişim talep edersen sıfırını verirler sana burda paraya bakmıyorlar sen 1350'ye aldın leptop olmuş 1600 farkını alma gibi bir lüksleri yok.cumartesi günü sayılmıyor normalde sayılması gerekir tüketici haklarıda bunu böyle diyor zaten bu dediğim yönetmelikte işgünü hakkında bir ibare yoktu ama yeni yapılan değişiklikte iş günü olarak resmi tatil günleri bunlara dini bayramlarda verilen ektsra günlerde dahil ve pazar günleride dahil bunların dışındaki günler iş günü olarak geçer yani cumartesi dahidir işine geldikleri gibi davranıyorlar madem öyle niçin cumartesi günleri açık oluyorlar bi sor onlara.

sağolasın hocam bilgilendirme için.
    20 iş günü yasa kanununu çıktıdan alıp gideceğim bana 30 gün derlerse kanunu ellerine verip ben tüketici hakları ve kaymakamlığa şikayet etmeye gidiyorum siz bu arada bunu okursunuz derim artık :)
  • quote:

quote:

20 iş günü yasa kanununu çıktıdan alıp gideceğim bana 30 gün derlerse kanunu ellerine verip ben tüketici hakları ve kaymakamlığa şikayet etmeye gidiyorum siz bu arada bunu okursunuz derim artık :)

Alıntıları Göster
    öncelikle hangi marka?
    cumartesiler sayılmıyor.
    6 ay önce çıkan kanun 6 ay önce alınan yani garanti belgesinde 30 iş günü yazan belgelerde işe yaramıyor.
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Hadi bakalım takipdeyim. Ne olacak sonu merak ediyorum. Hakkaten verecekler mmi yenisini
  • quote:

Orijinalden alıntı: XmysticX

öncelikle hangi marka?
    cumartesiler sayılmıyor.
    6 ay önce çıkan kanun 6 ay önce alınan yani garanti belgesinde 30 iş günü yazan belgelerde işe yaramıyor.

Packerd bell marka cumartesi sayılmasada 20 iş günü doldu lakin kanun ileriye dönük işlemez bildiğim kadarıyla orada bir yanlışlık olmasın ?
    10 09 2010 da aldım ürünü garanti belgesinde 30 gün yada benzeri ibare bulunmuyor zaten garanti belgesi niyetine irsaliyeli fatura veriyorlar artık.
  • quote:

quote:

öncelikle hangi marka?
    cumartesiler sayılmıyor.

Packerd bell marka cumartesi sayılmasada 20 iş günü doldu lakin kanun ileriye dönük işlemez bildiğim kadarıyla orada bir yanlışlık olmasın ?
    10 09 2010 da aldım ürünü garanti belgesinde 30 gün yada benzeri ibare bulunmuyor zaten garanti belgesi niyetine irsaliyeli fatura veriyorlar artık.

Alıntıları Göster
    artık almışsın artık doa değişim raporu istiyceksin bu saaten sonra alma zaten o makinayı kargo ile gönderseler bile geri gönder tutanak tuttur değişim doa raporunu aldıktan sonra makinayı aldığın yere götür fatura ve doa rağoru ile ordan yeni ürünü talep et..
  • quote:

öncelikle hangi marka?
    cumartesiler sayılmıyor.

kanun lehte yürür kanun değiştikten sonra dahi vatandaşın yararına olanı devam eder kanun geri yürümez,bazı durumlarda eğer eski kanun lehte ise o geçerlidir mesela geçmişte kazandığınız sosyal haklar yeni yapılan değişklikle bazılarını kaybeder duruma gelebiliyorsanız bu durumda geçmişte kazanmış olduğunuz haklar aynen geçerlidir bu hukuka güvenlik ilkesinden ileri gelir anayasada da bu aynen geçerlidir hukuk bilginiz zayıfsa karıştırmayın.30 iş günü yazan belgelrde olsa değiştikten sonra hükmünü kaybeder yeni kanun geçerlidir (20 işgünü).kanunlarda cumartesi günü iş günü sayılır bu sosyal güvenlik kanununda da böyledir pazargünleri ve resmi tatil günden sayılmaz kaldıki tüketici hakları buna göre iş yapar sana bir sürü mahkeme içtihadı gösteririm bu konuda cumartesinin iş günü olduğu konusunda,bu konuda çok sayıda mağdur mahkeme açmış ve kazanmış.bu acer diğer bir markası packardbell bu konuda sıkıntı verir genelde bizim kanun ve yönetmeliği takmıyor mahkemeye versin kazanır arkadaş ve oraya iş kalırsa cumartesi günlerinide saydırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 23 Mayıs 2012; 9:56:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahti24

artık almışsın artık doa değişim raporu istiyceksin bu saaten sonra alma zaten o makinayı kargo ile gönderseler bile geri gönder tutanak tuttur değişim doa raporunu aldıktan sonra makinayı aldığın yere götür fatura ve doa rağoru ile ordan yeni ürünü talep et..

• quote:

quote:

öncelikle hangi marka?
    cumartesiler sayılmıyor.

kanun lehte yürür kanun değiştikten sonra dahi vatandaşın yararına olanı devam eder kanun geri yürümez,bazı durumlarda eğer eski kanun lehte ise o geçerlidir mesela geçmişte kazandığınız sosyal haklar yeni yapılan değişklikle bazılarını kaybeder duruma gelebiliyorsanız bu durumda geçmişte kazanmış olduğunuz haklar aynen geçerlidir bu hukuka güvenlik ilkesinden ileri gelir anayasada da bu aynen geçerlidir hukuk bilginiz zayıfsa karıştırmayın.30 iş günü yazan belgelrde olsa değiştikten sonra hükmünü kaybeder yeni kanun geçerlidir (20 işgünü).kanunlarda cumartesi günü iş günü sayılır bu sosyal güvenlik kanununda da böyledir pazargünleri ve resmi tatil günden sayılmaz kaldıki tüketici hakları buna göre iş yapar sana bir sürü mahkeme içtihadı gösteririm bu konuda cumartesinin iş günü olduğu konusunda,bu konuda çok sayıda mağdur mahkeme açmış ve kazanmış.bu acer diğer bir markası packardbell bu konuda sıkıntı verir genelde bizim kanun ve yönetmeliği takmıyor mahkemeye versin kazanır arkadaş ve oraya iş kalırsa cumartesi günlerinide saydırır.

ozaman iş değişir.
    ama geçen bir tüketici hakları yasasında cumartesi sayılmaz yazıyordu.
    servisler şuan inatla garanti belgesinde kaç gün yazıyorsa o geçerlidir diye inatlaşıyor.
  • quote:

quote:

quote:

öncelikle hangi marka?
    cumartesiler sayılmıyor.

ozaman iş değişir.
    ama geçen bir tüketici hakları yasasında cumartesi sayılmaz yazıyordu.
    servisler şuan inatla garanti belgesinde kaç gün yazıyorsa o geçerlidir diye inatlaşıyor.

Alıntıları Göster
    peşini bırakmayın yetkili mercilere şikayetinizi de edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alitopuat

peşini bırakmayın yetkili mercilere şikayetinizi de edin.

Alıntıları Göster
    Bu gün gittim yazıcıdan çıktı falan aldım gelmedi derlerse falan diye kanıtlarla gösterim diye lakin adam geldi deyince rahatladım.
    Gelmedi deseydi bugün 20. iş günü artık kabul etmem diyecektim :)

bataryam ölmüştü değiştirilmiş, bios yenilenmiş olarak verildi allahtan müşteri hatası dememişler deseler cıngar çıkarırdım :)
    Son güne yetiştirmişler resmen arkadaşlar bence onlarda biliyor 20 iş günü lakin müşteriye 30 iş günü diyorlar sorun çıkmasın diye.
    Bence sizlerinde aklında bulunsun ben dedim fişlerinizi yenileyin yoksa şikayet ederim müşteriyi aldatmaya yönelik davranıyorsunuz diye.
  • merhaba
    bugün servisteki telefonum için thh den bilgi aldım. c.tesi iş gününden sayılır ve cihazınız iade edilmediği takdirde yeni ürün veya para talep edebilirsiniz dendi. bunun içinde thh başvurmanız gerekmekte(servis formu fatura kimlik 2şer tane fotokopi çekin ve oralarda bu işi yapan kırtasiyeler olur onlara bi danışın kırmızı dosya vs satacaklar işinizi daha hızlı çözmenizi sağlar). belli bir meblağdan sonra olay thh den mahkemeye geçiyor 3000 küsür tl idi herhalde. ihtiyaç duyan arkadaşlar ticaret kanununa bakabiir.
    saygılar
  • Doların 1.7 tl olduğu zamanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monarch25 -- 22 Kasım 2016; 13:30:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: monarch25

Doların 1.7 tl olduğu zamanlar

Ahahaha aynen dolar yükselişe geçtiğinde benimde aklıma açtığım bu konu ve aldığım laptop geldi aklıma
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.