Şimdi Ara

2 Sisteme TARAFSIZ olarak yorum yaparmısınız donanım ustası arkadaslar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • intel seçmemin sebebi yaklasık 7 yıllık bi intel kullanıcısı olmam elbette sorunlu zamanlarımız oldu ama genel olarak fiyat dışında memnundum ekran kartlarımda hep nvidia serisiydi

AMD düşünme sebebim ise F/P olarak düşünmemdir ama forumda AMD işlemciler için çok kafa karıştıran yorumlar var

2 sistemdede ekran kartı yok ve fiyat olarak aşşağı yukarı aynı intel seçip nvidiadan gelenekseli bozmadan devam edebilirim AMD seçip yeni ufuklara amd ekran kartlarıyla yelken açabilirim
    Sistemi evde kullanacağım ofis veya grafik programlarıyla pek işim olmaz Oyun , internet , film tarzı işlemler için kullanacağım. Overclock'tan anlamam işlemcimi yormak , yakmak gibi bi niyetim yok

Yorumlarınız için şimdiden tşkler
     2 Sisteme TARAFSIZ olarak yorum yaparmısınız donanım ustası arkadaslar 2 Sisteme TARAFSIZ olarak yorum yaparmısınız donanım ustası arkadaslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrttsdln -- 1 Eylül 2014; 23:20:25 >

• Amd sistem de işlemciyi FX-8320 yapıp arada ki farka, işlemci soğutucusu eklemen daha iyi olur, özellikle 125w tdp'li FX-8xxx serisi işlemciler de stok fan sesli çalışır.

SSD'yi değiştir Kingston'ın o modelini alma, aynı fiyatta Sandsik'in 128gb olan modelini öneririm.

Bütçene göre Amd alman iyi olur, o fiyata dahil, işlemci soğutuculu bir sistemin olur, kullanım amacına göre de fazlasıyla yeterli gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrttsdln

intel seçmemin sebebi yaklasık 7 yıllık bi intel kullanıcısı olmam elbette sorunlu zamanlarımız oldu ama genel olarak fiyat dışında memnundum ekran kartlarımda hep nvidia serisiydi

AMD düşünme sebebim ise F/P olarak düşünmemdir ama forumda AMD işlemciler için çok kafa karıştıran yorumlar var

2 sistemdede ekran kartı yok ve fiyat olarak aşşağı yukarı aynı intel seçip nvidiadan gelenekseli bozmadan devam edebilirim AMD seçip yeni ufuklara amd ekran kartlarıyla yelken açabilirim
    Sistemi evde kullanacağım ofis veya grafik programlarıyla pek işim olmaz Oyun , internet , film tarzı işlemler için kullanacağım. Overclock'tan anlamam işlemcimi yormak , yakmak gibi bi niyetim yok

Yorumlarınız için şimdiden tşkler
     2 Sisteme TARAFSIZ olarak yorum yaparmısınız donanım ustası arkadaslar 2 Sisteme TARAFSIZ olarak yorum yaparmısınız donanım ustası arkadaslar

İntel Sistemin olmuş Ama Ram Olmamış.

Oyun Oynayacaksan 4gb ram yetersiz ve O Ram tek modül, tek modülleri önermiyorum onun yerine şu ram olabilir.

http://www.vatanbilgisayar.com/8gb-2x4gb-vengeance-pro-ddr3-1600mhz-cl9-siyah-sogutuculu-ram.html

• quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Amd sistem de işlemciyi FX-8320 yapıp arada ki farka, işlemci soğutucusu eklemen daha iyi olur, özellikle 125w tdp'li FX-8xxx serisi işlemciler de stok fan sesli çalışır.

SSD'yi değiştir Kingston'ın o modelini alma, aynı fiyatta Sandsik'in 128gb olan modelini öneririm.

Bütçene göre Amd alman iyi olur, o fiyata dahil, işlemci soğutuculu bir sistemin olur, kullanım amacına göre de fazlasıyla yeterli gelir.

öncelikle yorumun için tşkler fx 8320 ile 8350 arasındaki hangi farktan dolayı 8320 öneriyosun ?
    eğer mesele para artırmak ise soğutucuyu diğer ayda alabilirim stok fan 1 ay fazla yüklenmezsem idare eder heralde ssd tabiki olabilir o kolay kısmı
  • mrbaba kullanıcısına yanıt
    Yorumun için tşkler ama tek modül ram'in 2x'ten farkı nedir ?
    Ben daha sonra bi 4gb daha aynı modelden alır 8gb olarak x2 kullanırım düşüncesiyle bunu seçtim sisteme bütçeden dolayı.
  • quote:

quote:

Amd sistem de işlemciyi FX-8320 yapıp arada ki farka, işlemci soğutucusu eklemen daha iyi olur, özellikle 125w tdp'li FX-8xxx serisi işlemciler de stok fan sesli çalışır.

öncelikle yorumun için tşkler fx 8320 ile 8350 arasındaki hangi farktan dolayı 8320 öneriyosun ?
    eğer mesele para artırmak ise soğutucuyu diğer ayda alabilirim stok fan 1 ay fazla yüklenmezsem idare eder heralde ssd tabiki olabilir o kolay kısmı

mesajı yazmış sonra kaldırmışsın heralde şöyle söyliyeyim 2x dediğim yani 4gb ramdan 2 adet (2x4).
    ram iki çeşittir tek modül ram çift modül ram.
    ramın tek tarafında devreler var ise o tek modüldür eğer ramın çift tarafında da devre varsa çift modüldür. bu şu işe yarar

örnek 2 gb bir ram tek modülse tüm o 2gb sadece ramın tek tarafındadır o taraf yanrsa ram ölür ama o ram çift taraflıysa bir tarafı 1gb öbür tarafıda 1gb olduğu için bir tarafı yanarsa ölmez devam eder çünkü halen 1 gb ı çalışır durumdadır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrbaba -- 1 Eylül 2014; 23:51:12 >

• quote:

quote:

500mhz için fazladan 100 TL verme, o fark ile işlemciye soğutucu alırsın, ne gerek var kullanımda bu farkı anlamazsın.

• mrbaba kullanıcısına yanıt
    ne alakası var saçmalamışsın eski 512 mb ramlerin tek tarafı doluydu artık 1gb dan itibaren bütün ramlerin 2 tarafıda dolu tek modül demek bir tane ram modülü demek yani 1x4 çift modül demek ise aynı ram veya farklı 2 ram modülü demektir 4 gb çift modül artık eskide kalmış artık 4 gb tek modül alınıp sonradan bi tane daha alıp çift modül yapılır
  • öncelikle v300 serisi ssd almayın

overclock yapacaksanız amd yapmayacaksanız intel alın

amd alırsanız işlemciyi 8320 yapın kalan paraya hyper t4 alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingarthasilker

ne alakası var saçmalamışsın eski 512 mb ramlerin tek tarafı doluydu artık 1gb dan itibaren bütün ramlerin 2 tarafıda dolu tek modül demek bir tane ram modülü demek yani 1x4 çift modül demek ise aynı ram veya farklı 2 ram modülü demektir 4 gb çift modül artık eskide kalmış artık 4 gb tek modül alınıp sonradan bi tane daha alıp çift modül yapılır

Aynen , çift modülden kasıt Dual Channel fonksiyonlarını kullanabilmek için tek bir 8GB lık ram yerine 4 er GB lık 2 kit ram kullanılmasıdır. (veya herhangi bir tek kit yerine aynı değere tekabül eden çift kit )

Hatta dual channeli bozmamak için mesela 4 er GB lık çift kit ram bulunan sisteme sonradan "performans artar" mantığıyla "3.kit" bir ram takılmaması öneriliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisioner -- 2 Eylül 2014; 2:23:14 >

• mrttsdln M kullanıcısına yanıt
    ayranı yok içmeye SSd ile gider gezmeye olmus...
    SSD ' ler sana şuan lüx onu çıkarıp rami 8 yap işlemciyi k ' lı olanı al ve intel sistemi al.

ha kasayıda en az 600W ' liğini al.
  • Amd hakkında kafa karıştıran yorumları çok takma. Konuşanların çoğu İntel sistem alıp benim malım iyi, diğerleri kötü şeklinden konuşuyor. Sorun yaşayanların bir kısmının ise kasaları iyi durumda değil. İki tane Amd sistem kullanıyorum. Sıkıntı olsa ben kullanmam. Tek şikayet edeceğin nokta işlemci soğutucusunun sesi olur. Sesli çalışıyor çünkü. Soğutmada bir problemi yok. Diğer arkadaşın önerdiği gibi fx8320 ve soğutucu almanı öneririm. Ssd almak istiyorsan da samsung evo öneririm. Sorunsuz kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OldGamers86 -- 2 Eylül 2014; 6:01:33 >
    Bence işlemciyi i5 4590 yap ya işlemci soğutucusu al kalan parayla yada ekle üstüne biras 4 gb daha ram al

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 - Seçtiğin kasayı iptal edip yerine Corsair 200R VS550 al , yada boş kasa ve kaliteli min. 550W Psu.
    2 - Rami 8GB yapma , söylediğin işler için uygun. Hele SSD yi iptal edip belleği 8GB ' a filan çıkarmak yapacağın en mantıksız iş olur. SSD Sandisk yada Corsair LS olabilir.
    3 - Amd cpu alıp yanına cpu soğutucusu için ekstra para ayıracağına , intel al ve stok soğutucu ile kullan çok daha mantıklı bir iş yapmış olurusun.

İntel sistemde Kasa ve SSD yi değiştirip aynı şekilde al. İlerde de min. R9 280 yada GTX760 türü bir kart eklersen güzel performans elde edersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 2 Eylül 2014; 8:14:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingarthasilker

Eskide Kalmamış günümüzdede devam ediyor senin dediğin gibi çift modül yapılır ama Örnek 2 adet 4gb ramımız var ve tek modül. eğer ramlardan bir tanesi yanarsa geriye 4gb kalır çünkü iki ramda tek modül.

Ama benim dediğim gibi iki ramda çift modül alırsa ramın bir tarafı yansa da en azından geriye 4 gb değilde 6gb kalacaktır.

• Yıllardır süren alışkanlığını devam etmeni tavsiye ederim dostum :) Bende senin gibiyim ve hala aynı devam ediyorum. Gayet memnunum. İntel sistem için MSI Gaming 5 SLI Yapmıcaksan Gaming 3 öneririm. Güzel anakartlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.