Şimdi Ara

2 sinyal kablosuyla çalışabilecek klima?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Çok ilginç bir problemle karşı karşıyayım. Klima modelim Vestel CXP24 (24.000 btu).

Yeni aldığımız evde klima tesisatı sıva altından yapılmış.

İç ünitenin olduğu yerde ve dışarda elektrik hattı var. Ayrıca dış ve iç üniteyi bağlayan 5'li sinyal kablosu mevcut.

Bu 5'li sinyal kablosunun 3 kablosu bir sebepten ötürü zedelenmiş; bazen 3'ü kısa devre yapıyor, bazen hiç sinyal gelmiyor.

Dolayısıyla klima çalışmıyor.

Çözüm yolu duvarı kırıp tekrar kablo çekmek. Yaklaşık 20 metre. Ev yeni olduğundan inşaat işine girmek istemiyorum.

Bu yüzden 2 sinyal kablosu ie çalışabilecek bir klima var mı? Söylediğim gibi enerji hem iç üniteden, hem de dış üniteden alınabilir.

Çok teşekkürler.

• Boru çapları uyarsa Hitachi inverter kullanbilirsiniz.Tabi fiyatı Vestel ile çok farklı.2 li sinyal ile çalışır.Dışarıdan beslenirse.
  • Teşekkürler, biraz araştırdım fiyatlar pahalı gibi ama mecbur kalırsam almam gerekecek.

Inverter olmayan modellerde aynı kablo sistemini mi kullanıyor acaba? Açıkcası sadece soğutma amaçlı ve 3-4 ay günde 2-3 saat kullanmayı düşünüyorum.

Başka önerisi olan var mı?
  • bugün beko montajı yaptırdım 2 sinyal kablosu vardı.beko yetkili servisine sorarsanız yeterli bilgi alabilirsiniz.
    selamlar
  • Klasik seri hiçbir makina 2 li kablo ile çalışamaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alirbsh

bugün beko montajı yaptırdım 2 sinyal kablosu vardı.beko yetkili servisine sorarsanız yeterli bilgi alabilirsiniz.
    selamlar

O iki kablonun içinde 7 adet kablo vardır.Beko da dış ünitede elec.kart yok zaten en az 6-7 kablo çalışır.
  • Aslında bir çare daha var ama ustasını bulmak lazım.3 adet sinyalle çalışan bir klimayı,içten ve dıştan ayrı ayrı besleyerek çalıştırılabilir ama,yapacak adam bulmak zor.İzmir de olsaydınız çözüm bulurduk ama istanbul çok uzak.Kendine güvenen işi iyi bilen usta lazım.Nötr iç ve dışta ayrı ayrı kullnarak Faz ve sinyali 2 li kabloyla taşınabilir.
  • Hmm bilgiler için çok teşekkür ederim.

Böyle bir yol var ise ben biraz daha araştırıyım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.