Şimdi Ara

2 senedir cözülemeyen rem sorunu (resimli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar merhaba.Uzun zamandir bir sorunum var bir turlu cozemedim.Yardimci olabilirseniz sevinirim.

Eski bir pc im var ve bana yetiyor.fakat ufak bir upgrade olsun diye 1gb remime 1 gb ddr1 rem alip ilave ettim.Lakin slotlarin ikiside,remlerin ikiside (butun remleri her sekilde her slotta denedim) calistigi halde 2 gb remin hepsini goruyor ama 1 ini kullaniyor (resimde goruldugu uzere).anakartimi arastirdim 2 gb destekliyor.isletim sistemim de (win7 32bit) oyle.

Sorunun kaynagi ve/veya cozumu ne olabilir?saygilar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klonajinsky -- 4 Ağustos 2013; 13:28:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Resim silindi mobilden ekleyemedim.yeni mesaj olarak atiyorum.
     2 senedir cözülemeyen rem sorunu (resimli)

• ekran kartın kullanıyor olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Xykna

ekran kartın kullanıyor olabilir

Onboard ekran kartim biostan devredisi birakilmis durumda.

Hem ekran kartim kullaniyor olsa resimdeki gibi mi olur?yani kusurat falan yok.2 gb yuklu 1 gb kullaniyorum diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: klonajinsky

Arkadaslar merhaba.Uzun zamandir bir sorunum var bir turlu cozemedim.Yardimci olabilirseniz sevinirim.

Eski bir pc im var ve bana yetiyor.fakat ufak bir upgrade olsun diye 1gb remime 1 gb ddr1 rem alip ilave ettim.Lakin slotlarin ikiside,remlerin ikiside (butun remleri her sekilde her slotta denedim) calistigi halde 2 gb remin hepsini goruyor ama 1 ini kullaniyor (resimde goruldugu uzere).anakartimi arastirdim 2 gb destekliyor.isletim sistemim de (win7 32bit) oyle.

sistemi 64 bit yapın ve
  • quote:

Orijinalden alıntı: -İstanbullu-

quote:

Arkadaslar merhaba.Uzun zamandir bir sorunum var bir turlu cozemedim.Yardimci olabilirseniz sevinirim.

sistemi 64 bit yapın ve

2 gb ddr1 rem için 64bit işletim sistemi mi tavsiye ediyorsun?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -İstanbullu-

quote:

sistemi 64 bit yapın ve

2 gb ddr1 rem için 64bit işletim sistemi mi tavsiye ediyorsun?

evet hocam deniceksiniz sadece bu kadar

• 32 bit 64 yap

• bios ayarları default yap olmazsa, ram timing değerlerini manuel gir.
  • Hayırlı ramazanlar arkadaşlar kolay gelsin, 1 GB Kullanılabilir demesinin sebebi harici ayrılmış kullanılan ram miktarıdır. Yönetici ayarlarından %40-50 falan galiba senin rakam. %5'e çek otomatik yükselecektir diye hatırlıyorum. Şuanda yakınlarımda Windows 7 olmadığı için kontrol edemiyorum.

Gürhan KARAKAŞ
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azurewrath

Hayırlı ramazanlar arkadaşlar kolay gelsin, 1 GB Kullanılabilir demesinin sebebi harici ayrılmış kullanılan ram miktarıdır. Yönetici ayarlarından %40-50 falan galiba senin rakam. %5'e çek otomatik yükselecektir diye hatırlıyorum. Şuanda yakınlarımda Windows 7 olmadığı için kontrol edemiyorum.

Gürhan KARAKAŞ

En aklı selim cevap bu.sagolasın.deneyip yazacagım buraya.
  • quote:

quote:

Hayırlı ramazanlar arkadaşlar kolay gelsin, 1 GB Kullanılabilir demesinin sebebi harici ayrılmış kullanılan ram miktarıdır. Yönetici ayarlarından %40-50 falan galiba senin rakam. %5'e çek otomatik yükselecektir diye hatırlıyorum. Şuanda yakınlarımda Windows 7 olmadığı için kontrol edemiyorum.

Gürhan KARAKAŞ

En aklı selim cevap bu.sagolasın.deneyip yazacagım buraya.

İnşallah çözüm bulur büyük bir merakla bekliyorum.
  • quote:

İnşallah çözüm bulur büyük bir merakla bekliyorum.

Dostum sayende sorunu çözdüm.Yardımın için teşekkür ederim.Başkalarınında işine yarayabileceği için nasıl çözdüğümü belirteyim ;

Pcyi hızlandırmak için sağda solda gördüğüm her ayarı uygulamıştım.Senin mesajından sonra Msconfigde yaptığım bir modifiyenin (daha hızlı açılış için çift işlemciyi devreye sokmak) bana fayda değil zarar getirdiğini farkettim.Msconfig/önyükleme/gelişmiş seçenekler/işlemci sayısının yanındaki işareti kaldırınca otomatik olarak ayarladığı bellek üst sınırı olan 1024 mb da iptal oldu ve sorunum çözüldü.Umarım başkalarınında işine yarar.

• Hımm 2 senedir boşuna 1 cigolayt devam ettin yani

• 2 gb üstü bir ramin varsa 64 bit yaparsan kullanabilirsin tamamını fakat 2 gb için aynı durum söz konusumu onu bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R@SİM -- 5 Ağustos 2013; 2:32:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezginingünlüğü

Hımm 2 senedir boşuna 1 cigolayt devam ettin yani

Kıvrak zekana hayran kaldım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.