Şimdi Ara

2 Kasa arasında kaldım sizce hangisi arkadaşlar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ★★ CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 400R 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA

★★ XIGMATEK TALON BLACK EDITION VECTOR 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

☆ Arkadaşlar ikisi arasında kaldım 400R nin cx750 +80 bronze psu sunda sıkıntı çıkabiliyormuş.

☆ Talonda ise hiç bir bilgim yok psu modüler ve 750w +80 Silver

Corsairden yanayım. Ama psu sıkıntılı gibi

KULLANANLARIN YORUMLARINI BEKLİYORUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatxaslan -- 6 Eylül 2014; 22:41:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ferhatxaslan kullanıcısına yanıt
    Talonu 400r'ye değişmem.

İki kasayı da birebir inceledim, talondan yanayım. (Talona arkadaş için sistem kurduk. Çok güzel ve rahat bir kasa:)
  • Talon tabikide. Talonu yakından inceleyin bir daha 400R ın yüzüne bakmassınız.

• Evet arkadaşlar bugün baktım ikisinide inceledim. Talon kasası gayet güzel ama Vector psu hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim Corshair psu ları seri ama Vectorda göremedim

• ferhatxaslan kullanıcısına yanıt
    http://www.xigmatek.com/product.php?productid=193&type=specification

750w silver sertifikalı modüler psu...
  • CX 750 ilk serilerinin sorunlu olduğu söyleniyordu. O olaylardan sonra bayağı zaman geçti. O stoklar kalmamıştır artık.

İki kasa modeli de aynı sayılır. Hangisi güzel geliyorsa gözüne onu seçebilirsin.

Bu seviyelerde piyasa da 3 f/p model var. CM HAF,CORSAIR 400R VE XIGMATEK Talon.

Kime sorsan kendine göre söyler biri "corsair tipsiz haf al" der. Birisi Xigmatek daha güzel" der. öyle gider.
  • acbold kullanıcısına yanıt
    HAf 912 lerle corsair 400r ve talon arasında bir gömlek fark var. HAf912 ler in öreğin iç yapısı kablo saklama bölmelerindeki olmayan kavucuk kapakcıklar... Yİne haf912 advance de önpanele sonradan eklenmiş usb 3.0 cıkısları diğer haf912 modellerinde yok.

400r ve talonda ise doğruda 3.0 cıkısları mevcut. TAlonu öne cıkaran en önemli etken 80+ silver ve MODÜLER psu sunun olması... haf912 acıkcası bu 2 sinin 1 gömlek altında. fiyatı daha düşük olsa bişey demem ama o fiyata haf912 artık alınmamalıdır1 2010 yılında cıktı bu kasalar artık CM kendini yenilemeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: oskurrr

HAf 912 lerle corsair 400r ve talon arasında bir gömlek fark var. HAf912 ler in öreğin iç yapısı kablo saklama bölmelerindeki olmayan kavucuk kapakcıklar... Yİne haf912 advance de önpanele sonradan eklenmiş usb 3.0 cıkısları diğer haf912 modellerinde yok.

400r ve talonda ise doğruda 3.0 cıkısları mevcut. TAlonu öne cıkaran en önemli etken 80+ silver ve MODÜLER psu sunun olması... haf912 acıkcası bu 2 sinin 1 gömlek altında. fiyatı daha düşük olsa bişey demem ama o fiyata haf912 artık alınmamalıdır1 2010 yılında cıktı bu kasalar artık CM kendini yenilemeli

Haf çok seviyorlar diye söyledim ben beğenmiyorum.
    Açıkcası ben CM nin ürünlerinin %95 ini beğenmiyorum. Facebook sayfalarında her ürün tanıttıklarında yazıyorum. Full tower ya da mid tower kasaları öyle bir yapıyorlar ki baştan aşağı 5.25 yuva. Sanki 1999 da cdrom,cdrw,dvdrom,dvdrw,lcd fan panel,floop falan takacağız. Bu yüzden çok saçma geliyor. Xigmatek ürünlerinde o 5.25 leri görünce biraz sevmiyorum. Şuan Corsair 450D almayı düşünüyorum. 2X5.25 yuvayı kullanmadan ön tarafı bozmadan kullanmak istiyorum

• Tip konusu benm için sıkıntı değil önemli olan kasa içerisindeki hava silkilasyonu. Ve PSU nun güvenilir olmasi.

VECTORU cx750 den ayıran silver olması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatxaslan -- 7 Eylül 2014; 13:32:18 >
  • +++

• Bir sorun olmaz ise 2-3 gün içinde talon ile ilgili daha çok bilgi verebilirim ama 400r corsairin düşük bütçeli kasası sayılır. 450d ile hiç biri kıyaslanamaz ama fiyatı çok yüksek. Talon ise hoş bir kasa ve gayet geniş. Psu olarakta gümüş seviye olması pek çok sistem için fazla gibi. Ek olarak psu ilk pc açılışı sırasında ters dönerek yapışmış tozları 30 saniye boyunca dışarı atarak ısınma konusunda gayet iyi. Toz filtresi konusunda da gayet iyi bir kasa.

• hocam aslında 400r ile talon arasındaki tek fark görüntü,şekil. iki kasada aynı kalitede(psu hariç tabi) yani bu kasa işi biraz da zevk meselesi. sade kasa seviyorsan 400r, biraz daha şekilli kasaları beğeniyorsan xigmatek talon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi testerenecmi -- 7 Eylül 2014; 16:07:48 >
  • Sağolun arkadaşkar. Kararsızım hala ama..

• Vector kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını alabilirmiyim

• Bugün siparişi vereceğim bencede çok uzadı bu konu :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.