Şimdi Ara

2 Gün Oldu Geçeli Bir Dünya Sıkıntı Yaşattı Bana Vodafone (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: sevimlican

hat kopması,mesaj geç ulaşması,şebeke meşgul hepsi mi sizi buldu yahu büyük şansızlık...%99-100 oranında simkartınızda yada bulunduğunuz bazda problem var...aynı sorunu farklı bölgelerde yaşadıysanız simkart kesin sorunludur...
    Problem yaşadığınız bölge neresi?

Dediğim gibi sorunumu çözdüler ama sıkıntı yaşadığım yer pendik öle ist en ücra yerlerinden biri falan da değil yani ve aynı sıkıntıları yaşayan bir kaç kişi daha biliyorum onlar sim kart değiştirdiler bende sim kart değişmeme gerek kalmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

Valla 2000 yılından beri Telsim - Vodafone kullanıyorum..

En son hat kesilmelerini Ünv yıllarında 2002-2006 arası yaşadım..

Çevremde bir sürü Vodafone kullanıcısı var ancak bu hat kesilmesi olaylarını ilk kez buradan duyuyorum..

Eğer 1 hat 1 haftada 5 kez kesildi ise ortada başka bir sorun vardır. Çünkü başka konulardada yazdım bazen telefonu açık unutuyoruz kız arkadaşımla sabah kalktığımızda 7-8 saattir açık halde devam ediyor görüşme..

Avea ile kıyaslama yapılmış,

Kusura bakmayında abartıyorsunuz ciddi anlamda..

Avea 3G çekiminde kötü değil Rezalet bir durumda olan operatör. Telefonumda 3G ne zaman full gösterecek merak etmekteyim (HTC TOUCH 2 ) Şöyle full çeken çubuğu özlüyor yemin ederim insan..

Sim Kartlarınızda arıza olabilir bunları değiştirebilirsiniz..

Micro Sim içinde 4440542 ye telefon açın 2 gün içinde kargo ile sim kart ücretsiz olarak geliyor (128 kb)

kardeş aynısını ben yazacaktım.. aveayı vodafone karşı övmek çok saçma geliyor bana.. ben yaklaşık 1buçuk yıldır vodafonedayım ondan önce 6 yıl kadar avea kullandım.. iyi ki vodafonea taşımış hattımı.. yıllardır avea ufak ufak yoldu bizleri.. gereksiz kontür düşmeler konuşmayı kesmeler mesajların saatlerceee sonra iletilmesi falan filan.. resmen rezaletti.. vodafonun illaki kusurları olabilir çünkü diğer operatörlere göre Türkiye'de yeni sayılır.. Ve sürekli bir değişim içindeler.. Çokta iyi işler çıkartıyorlar alt yapıyı, tarifelerini çok hızlı olarak geliştiriyorlar. ben şu an faturalı cep avantaj kullanıyorm.. ondan önce cep özgürdeydim.. ve defalarca en az 8-9 saat telefonumun açık olduğunu söyleyebilirim.. bir kere olsun kesilmedi ve o 8-9 saatte sadece 40kuruş düştü..
    Vodafonela insanlar artık internete girebiliyor istedikleri yerden gayet uygun bir fiyat karşılığında. ben aveada en önemli anlarda kesilen hatları iletilmeyen mesajları da biliyorum.. şu an Turkcellinde Aveanın da her yöne tarifelerindeki başına buyrukluklarını biliyoruz.. beklemediğiniz miktarda gelen faturalar 3dk konuşup 15 dk düşen dakikalar.. Turkcellde dakika düşüşleri muamma. Yuh bu fatura nasıl geliyo dersiniz çok defa. Aveada 6saniyeye kadar eyvallah. ama 6yı aştınmı ha bir dakika konuşmuşsun ha 59saniye ikisi aynı kefede. resmen dakikalarınız heba oluyor siz farketmeden.. Sonra ben bu kadar konuşmadım ki diye dert yananlar doldurur forumları..
    Eleştirirken verdiklerinizi ve aldıklarınız ölçüp eleştirin.. Çok hızlı şekilde yükselen bir değer var ve bu yolda illaki bir takım hatalar olacaktır.. Ama bir şekilde çözülüyor.. Biraz daha anlayışlı olmak lazım bu yüzden Vodafone a karşı.. Çok büyük yatırımlar yapıyorlar Türkiye'ye ve meyvelerini topluyorlar ufaktan :) son üç ayda en çok büyüyen operatör konumunda kendileri.. ve hak ediyorlar kesilikle..

• b@do dostum,aynı mantıktayız aslında.
    Ben 2 sene önce avea'yı operatör yerine koymazdım.Zaten 15 ay önceye kadar daha çok telsim ve Turkcell kullandım.

Yalnız şu anki Avea geçen yılki Avea değil bence.Seneye de bu seneki Avea olmayacak.

Yatırımları düşünürsek Vodafone,Avea yatırımlarının yarısına ulaşamaz.Vodafone'nin yaptığı yatırım bazı bölgelerde baz istasyonu ve paso reklam vermek.Tamam reklam da yatırımdır ve halkımıza paraza kazandırır.Ha birde Elazığda ve bazı yerlerde çağrı merkezi açtılar.

Ben teknoloji haberlerini de takip ederim,Avea Ar-Ge çalışmalarının sonucunu katkısını önümüzdeki yıldan itibaren alacak,hatta ihraç edecek geliştirdiklerini.Gerçi bu Ar-Ge Avea'ya ait sayılmaz,ortaklığı bulunan Türk Telekom'un desteklediği bir ar-ge çalışmalarınun karşılığı bu ve beraber kullanacaklar.

Siz memnunsanız sevinirim sizin adınıza ama ben Istanbulda yaşayan biri olarak,sesli görüşmelerde Avea kötü değil hatta daha iyisi diyorum.Bakalım vodafone müşterisi arttığı zaman ne yapabilecek.Şimdiden sorunları arttı diye düşünüyorum.Bir mail atıyoruz 1 hafta sonra cevap veriliyor,oysa çok kolay cevaplanacak bir mail.Yukarda arkadaşın da yazdığı gibi,geri ödemeyi kabul ettikleri halde geri ödenmeyen bir ücret,alınan para.Neyseki herkes memnun,tek tesellimiz de bu.

• Vodafone nasıl Aveanın yanına yaklaşamaz yatırım konusunda?

3g bazları bedava dikilmiyor herhalde.

Rakamlar varmı bu konuda?
  • hocam hadi tamam Turkcell neyse de avea nedir? Vodafone Avrupada da çok önemli bir isim.. ve Türkiye en çok yatırım yaptıkları ülke.. arz talep meselesi Türkiye insanların fiyat performans hastası olduğunu biliyoruz.. onlarda bunu bilerek en iyi şekilde yatırım yapıyorlar özellikle internet konusunda şu anda kim ne derse desin bir numaralar.. adam sansa hem kaliteyi getiriyor hemde olabildiğince ucuza sunuyor.. aveanın argesi istediği kadar çalışsın vodafone gibi bir devin önüne asla geçemeyecektir. hele böyle giderse vodafone yatırımlarını sürdürürse işi çok zor fark daha da açılır. ki tüm gelişmeler onu gösteriyor 3 operatöre de baktığınızda.. kimin daha hızlı büyüdüğü kimin kayıp yaşadığı ortada..
  • Hepsi kendine göre rakamlar söylerler,bu maliyenin bile zor ispatlayacağı bir durum.Rakam açısından bişey kanıtlanamasa da çözüm açısından yenilikler açısından öznel hatta nesnel bir görüntü ortaya çıkar.
    Ben teknoloji haberlerini takip ettiğim kadarıyla maddi harcaması daha yüksek olan ve uzun vadede dünyada da ilgi çekecek çalışmalar içerisinde Türk Telekom ve ortaklığı bulunan şirketler.Malum Türk Telekom bazı önemli yabancı şirketleri bünyesine kattı.Bu Avea ya da olumlu etki ediyor.Mesela Kore de bir GSM sistemi deneyecekler,tutarsa 2012 den sonra ülkemizde ve dünyada yaygınlaşacakmış.
    Ne alakası var bilemiyorum ama Avea'nın da içerisinde olduğu bir Ar-Ge çalışması sonucuna göre odana girdiğin an Televizyonunun çalışmaya başlayacak,camların istersen kendisi kapanacak,ve benzeri çözümler.Telefonla ne alakası var derseniz,aslında GSM sektörü-çekme-kapsama gibi çözümlerde en çok kullanılacak bir çalışmakymış.Ve daha bir çok teknoloji haberleri.

Vodafone gibi full yabancı ortaklı firmaların belirli bir yatırımdan sonra kenara çekilip sadece halktan gelecek parayı bekleyeceğini düşünüyorum.Avea her ne kadar yabancı ortaklı olsa da,bazı detaylı maddeler ve ortaklık kriterleri sayesinde aslında tamamen Türk firması mahiyetindedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: NetAnket.Net

Hepsi kendine göre rakamlar söylerler,bu maliyenin bile zor ispatlayacağı bir durum.Rakam açısından bişey kanıtlanamasa da çözüm açısından yenilikler açısından öznel hatta nesnel bir görüntü ortaya çıkar.
    Ben teknoloji haberlerini takip ettiğim kadarıyla maddi harcaması daha yüksek olan ve uzun vadede dünyada da ilgi çekecek çalışmalar içerisinde Türk Telekom ve ortaklığı bulunan şirketler.Malum Türk Telekom bazı önemli yabancı şirketleri bünyesine kattı.Bu Avea ya da olumlu etki ediyor.Mesela Kore de bir GSM sistemi deneyecekler,tutarsa 2012 den sonra ülkemizde ve dünyada yaygınlaşacakmış.
    Ne alakası var bilemiyorum ama Avea'nın da içerisinde olduğu bir Ar-Ge çalışması sonucuna göre odana girdiğin an Televizyonunun çalışmaya başlayacak,camların istersen kendisi kapanacak,ve benzeri çözümler.Telefonla ne alakası var derseniz,aslında GSM sektörü-çekme-kapsama gibi çözümlerde en çok kullanılacak bir çalışmakymış.Ve daha bir çok teknoloji haberleri.

Vodafone gibi full yabancı ortaklı firmaların belirli bir yatırımdan sonra kenara çekilip sadece halktan gelecek parayı bekleyeceğini düşünüyorum.Avea her ne kadar yabancı ortaklı olsa da,bazı detaylı maddeler ve ortaklık kriterleri sayesinde aslında tamamen Türk firması mahiyetindedir.

Ne kadar yatırım yaptıklarını telekominikasyon kurumuna 3 ayda bir iletiyorlar..Hiçbir operatör de 3 lira yatırım yapmışken 2 lira yaptım demez..Rakamlar hiçte sizin dediğiniz gibi değil, örneğin 2010 yılında operatörlerin yaptığı yatırımları yazayım size
    TURKCELL 779 milyon TL
    VODAFONE 1.044 milyon TL
    AVEA 838 milyon TL

Bu da 2009 da yaptıkları yatırım tutarları
    TURKCELL 1.823 milyon TL
    VODAFONE 1.557 milyon TL
    AVEA 1.209 milyon tl

Avea 2008 yılında sağlam yatırım yapmış daha sonraki yıllarda ivmesi düşmüş....
    2008 yatırım tutarları
    TURKCELL 587 milyon TL
    VODAFONE 447 milyon TL
    AVEA 958 milyon TL

• operatör abone sayıları, yatırım tutarları, trafik tutarları, kazançları hepsine 3 ayda bir yayımlanan telekominikasyon raporundan ulaşabilirsiniz.Son rapor aşağıdaki linkte.
    http://www.tk.gov.tr/yayin/pv/ucaylik10_4.pdf
  • sevimlican dostum,sen de yazmışsın zaten iletiyorlar diye.Yani kendileri rakam veriyorlar,ben de aynı yönde biliyorum zaten ama rakamları abartırlar,fazla söylerler diye düşünüyorum.Rakamlar gerçekmi diye denetlense bile gerçek sonuca ulaşamaz.

Ayrıca rakamın yüksekliği,çok iyi faydalı yatırım yapıldığı anlamına da gelmez.Biri çok iyi ticaret yapar,daha ucuza kapatır yatırımı,iyi ihale yapar.

Biri düşük bir arge harcamasıyla çok iyi sonuçlar elde edebilir.Vodafone telsimden enkaz aldı,mecburen kapsama alanı ve çekim gücü konusunda hızlı adımlar atacak.

şimdi burda anlatması uzu sürecek bazı teknolojik araştırma ve uygulamalar ile ilgili Avea ve Turkcell'in sadece Türkiye açısından değil dünya açısından harikalar yaratacak işler yapacağını öngörüyorum.Yapacakları işler sadece GSM alanında değil,güvenlikten tutun birçok alanda kullanılacak.Bir icadı vardı Avea iştiraki bir yazılım ve elektronik firmasının,şimdi vaktim yok araştırıp buraya aktarmaya,ama önemli bir çalışma.Dünyada çok ihraçatı olacaktır diye düşünüyorum.

• ben neyi anlayamıyorum biliyor musun? bu kadar argesiyle övünen arkasına turk telekomu almış yatırımlarından bahsettiğiniz avea nasıl oluyorda 3g teknolojisinde sınıfta ve rakiplerinin gerisinde kalıyor? birde dalga geçer gibi 4g çalışmalarına başladık diye böbürleniyorlar...Rakiplerin türkiyenin tüm il merkezlerinde hizmet verirken zaten 10-12 ilde hizmete başlaman büyük bir faciaydı...Sonradan özellikle istanbulda gelişmeler oldu, ama eminim ki şu an 3g kapsaması olarak vodafone ve turkcelle göre çok gerideler...Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu....Argen super olsun, elektrik cihazını oku bu benim için bişey ifade etmiyor doğrusu
  • sevimlican dostum,sen de burda uzun zamandır yazanlardansın bende uzun zaman olmasa da bayadır yazıyorum.Birbirimizin yazılarına zık sık belki raslarız,en azından ben senin yazılarına sık raslıyorum.

Daha Avea 4G den bahsetmeden önce ben bu forumda birşeyden bahsettim:dedim ki Avea 3G ihalesine ve 3G ye asılmadı,ama 4G ye ciddi hazırlık yapıyorlar,4G Türkiye'de faaliyete başladığında Avea 4G de fark oluşturacak yazmıştım.Bazı arkadaşlarda demişlerdiki,3G yi başaramayan 4G yi nasıl yapacak demişlerdi,ama her ne kadar biri birinin omuzlarından yükseliyor gibi görünse de,4G ye yatırım yapan bir firma 3G yi atlayarak,onda başarısız olarak 4G de en iyisi olabilir.Avea bunu bir strateji olarak yaptı bence.

Çünkü dünya artık 4G ye geçti,aslında ülkemizde 3G kullanılması devletin daha fazla para çarpma amacından kaynaklandı.Aslında 4G ye daha kısa sürede geçilmeliydi.
    Eski yazımda da o zaman söylemiştim,Avea 3G yi gereksiz boşa bir yatırım olarak gördüğü için fazla asılmıyor.3G yatırımı yapan firma,4G yatırımını daha kolay yapar daha kolay geçiş yapar diye mantık düşünülebilir ama işin tam karşılığı aslı öyle değil.4G için ayrıca yatırım gerekiyor ve masraf gerekiyor,3G ye yapılan yatırımlar çöpe atılacak.Bu dediğim zamanı gelince burda anlaşılacak ve tartışılacak.

Yalnız Turkcell'in yaptığı bazı çalışmalr ve bazı kendi geliştirmeleri sonucu 4G ye çok iyi rahat geçiş yapacaktır turkcell.Vodafone hakkında kötümser olamam,ama Avea dan büyük beklentim var 4G konusunda.Darısı hepimizin başına.

Ben yukarda anlattıklarımı çok eski bir mesaj olarak bir ara aynen yazmıştım,üzerine de yine bir kaç mesaj daha yazmıştık.Bulamadım şimdi.

• quote:

sevimlican dostum,sen de burda uzun zamandır yazanlardansın bende uzun zaman olmasa da bayadır yazıyorum.Birbirimizin yazılarına zık sık belki raslarız,en azından ben senin yazılarına sık raslıyorum.

Daha Avea 4G den bahsetmeden önce ben bu forumda birşeyden bahsettim:dedim ki Avea 3G ihalesine ve 3G ye asılmadı,ama 4G ye ciddi hazırlık yapıyorlar,4G Türkiye'de faaliyete başladığında Avea 4G de fark oluşturacak yazmıştım.Bazı arkadaşlarda demişlerdiki,3G yi başaramayan 4G yi nasıl yapacak demişlerdi,ama her ne kadar biri birinin omuzlarından yükseliyor gibi görünse de,4G ye yatırım yapan bir firma 3G yi atlayarak,onda başarısız olarak 4G de en iyisi olabilir.Avea bunu bir strateji olarak yaptı bence.

Çünkü dünya artık 4G ye geçti,aslında ülkemizde 3G kullanılması devletin daha fazla para çarpma amacından kaynaklandı.Aslında 4G ye daha kısa sürede geçilmeliydi.
    Eski yazımda da o zaman söylemiştim,Avea 3G yi gereksiz boşa bir yatırım olarak gördüğü için fazla asılmıyor.3G yatırımı yapan firma,4G yatırımını daha kolay yapar daha kolay geçiş yapar diye mantık düşünülebilir ama işin tam karşılığı aslı öyle değil.4G için ayrıca yatırım gerekiyor ve masraf gerekiyor,3G ye yapılan yatırımlar çöpe atılacak.Bu dediğim zamanı gelince burda anlaşılacak ve tartışılacak.

Yalnız Turkcell'in yaptığı bazı çalışmalr ve bazı kendi geliştirmeleri sonucu 4G ye çok iyi rahat geçiş yapacaktır turkcell.Vodafone hakkında kötümser olamam,ama Avea dan büyük beklentim var 4G konusunda.Darısı hepimizin başına.

Ben yukarda anlattıklarımı çok eski bir mesaj olarak bir ara aynen yazmıştım,üzerine de yine bir kaç mesaj daha yazmıştık.Bulamadım şimdi.

net.anket hocam ;

" senin anlatımınla herkez bir gun aveali ve 4g li olacak ! ... "

hadi bakalım, sasırt bizi aveaa ...

• quote:

sevimlican dostum,sen de burda uzun zamandır yazanlardansın bende uzun zaman olmasa da bayadır yazıyorum.Birbirimizin yazılarına zık sık belki raslarız,en azından ben senin yazılarına sık raslıyorum.

dostum umarım dediğin gibidir ama affına sığınırım 3gye bilerek asılmadı 4gye asılacak kısmı benim mantığıma pek uygun gelmiyor..4gden sonrada farklı bir teknoloji kısa sürede kesinlikle çıkacak...4gnin türkiyede başlamasına en az 4-5 yıl olduğunu düşünürsek bu dönemi boşuna geçirmek gibi bişey sözkonusu olmaz diye düşünüyorum...Sırf cepnet ve 3g olayından dolayı aveadan vodafona geçen bir sürü insan tanıyorum

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.