Şimdi Ara

2.el dslr kameralar hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    hobi olarak yapmak istiyorum.

en en ucuz hangisini alabilirim?,
    ögrenci oldugumdan mütevellit param yok.

teşekkürler.

• Kit lensli Canon 350d yada cok daha gelismisi pentax kx.
    Hatta cok iyi bir tercih de gordum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-pentax-k-r-govde-ile-pentax-18-55mm-objektif-482350241/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumu -- 20 Eylül 2017; 17:25:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinci el Canon S95 gibi bir makine öneririm.
    İmzamda sebebini bulabilirsiniz.
  • Eğer 1300 tl paran varsa Pentax K5 ii S var elimde satılık.
    O para fazla dersen Olympus OMD EM10 bulabilirsin 800 - 900 tl arası.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinci el bir canon 550d 700-900 tl ye bulabilir alabilirsin hiç de pişman olmazsın.
  • Merhabalar. Bir fotoğraf makinesi almaya karar verdim fakat bir türlü karar veremedim. Yanlı olmadan bana yardım edebilecek birileri varsa çok sevinirim. Çünkü bu konuda taraftar kitleleri oluşmuş herkes bir diğerine mundar diyor.

Aradığım makine 500-600 tl civarı olmalı mümkünse bütçem ne yazık ki kısıtlı. İkinci el bir makine alacağım. Manzara fotoğrafları vs. standart fotoğraflar çekeceğim. Bunun yanı sıra makro ve portre fotoğrafları çekmeyi çok seviyorum. Bir de çok sık olmamakla beraber ara ara sahne fotoğrafı çekiyorum, sahne ışığında da iyi görüntü vermesi benim için önemli. Aslında ilk başta aklımda canon sx50 hs ve sony hx300 vardı aralarında kararsız kalmıştım. Genelde çoğunluk sx50 yi tercih ediyor gibi çok güzel çekilmiş fotoğraflar da var fakat başarılı bir portre çekimi göremedim. Ancak hx300 ile çekilmiş güzel denebilecek birkaç portreye denk geldim. Mobilden girdiğimde yükleyeceğim.

Son günlerde okuduğum birkaç yazı da aklımı çeldi. Sony Nex F3 gibi aynasız makinelerin bunlardan çok daha iyi fotoğraf olanağı sağlayacağı konusunda... Sizce de öyle mi beklentilerim karşısında böyle bir makine mi tercih etmeliyim? Öyle ise NEX F3 doğru bir tercih mi veya bu fiyat aralığında önerebileceğiniz başka makineler de var mı? İlk etapta da lens alamayacağım için bulduğum makinelerin birinde 18-55 birinde 16-50 lens var, bana bir süreliğine yeterli olur mu?

Şimdiden teşekkürler...

• Ebasarr E kullanıcısına yanıt
    Butceniz kisitliysa bence lensi degistirilebilen kamera isine girmemek lazim. Cun tek lensle tatmin edici sonuc alinamiyor.

Illa dslr yada aynasiz denen sistem olsun diyorsaniz o fiyata ben olsam dslr olarak kit lensli nikon d3100, pentax kr, canon 450d alirdim.

Aynasiz olarak olympus epl3 yada bulabilirseniz epm2.

Kompakt olarak size onerim, sirasiyla Canon s3, canon s95, panasonic lx3, canon a650, canon a720.

Kompakt aldiktan sonra fazla para vermeye gerek yok.

Ben teknik detaylarindan cok, kullanisliliklarina bakarak makine alirim. Size de boyle yapmanizi tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.