Şimdi Ara

2. el alfa romeo 147 alınır mı? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
6
Favori
201.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Stilo'dan Sonra Aradığım Çizgileri Bulduğum Araba. 30 Bin Bandına Araba Bakıyorum Mazda 3 Hb 2006+ Veya Alfa 147 2006+ Beyaz Göstergeli Olacak :) Kim Ne Derse Desin Stilodada Aynıları Söylendi Arabayla Uğraşmayı Severim 2 Stilomuda 1 Hafta Olmadan Sattım Arabana Bakarsan Temiz Olursa Her Türlü Satılır Gözüm Alfa da Hayırlısı

2. el alfa romeo 147 alınır mı?

• Tüm yazılanları okudum. Bende bu aralar alfa 147 ye taktım hayırlısı bakalım
  • konuyu bırde ben hortlatayım. arkadaslar 2004-2003 model olan 150 170 bın km arası alfalar cok dıkkatımı cekıyor.ılk arabam olacak. yakıtı ve parcası hakkında gercekten kullananların yorumuna ıhtıyacım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk666

konuyu bırde ben hortlatayım. arkadaslar 2004-2003 model olan 150 170 bın km arası alfalar cok dıkkatımı cekıyor.ılk arabam olacak. yakıtı ve parcası hakkında gercekten kullananların yorumuna ıhtıyacım var.

Merhaba alfa 147 kullanıcısı olarak yazayım düşüncelerimi.

Bakımları düzenli yapıldı ise km cok önemli değil alfalarda.

Yakıtı bastıkça artıyor aman aman cok bir tüketimi yok.

Yani bindiğinde başlıyorsun ister istemez. Bayan olarak şehir içi 120 0 şehirlerarası 160 180 yapıyorum cok eğlenceli zevkli 😊

Güven konfor tatminkar.

4 ay aradım alfa kullanmamış adama sormayacaksan alfa alinirmi diye bilgisi yok fikri var.

Parçası da aman aman pahalı değil baya araştırdım almadan önce.

Olumsuz olarak diyebileceğim on takımı biraz hassas çukur kasıs pay diye girmemek gerekiyor da ben hızı kesemedigimden gördüm çukurlara bir kaç kez sorun yaşamadım.😊

Ben şahsım adına tavsiye ederim güzel bir araçtır.

Bana alfa alma elinde kalır diyen herkes bin bir tür at dediğimde bu güzelmiş şöyle böyle demeye başlıyorlar 😊 olumsuz hurafeler söyleyen herkes oo harika sesi de güzel sunuda güzel diyor 😊

Bence alınır ben seviyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hortlatayım :)

2012 de 147 aldım 40 bınde
    yaklasık 50 bın km kullandım.
    en ufak bır problem cıkarmadı.

tek problemı sanırım her halukarda yakıyor olması.ama dayanamıyorsun yanı normal kullanamıyorsun aracı.sureklı gıtmek ıstıyor :)
  • 2. Eli zayıftır

"Abi parça sıkıntısı vardır yav" dedikleri için 2. Elde satılması sıkıntılı

Belki parça sıkıntısı yok ama dillere düşmüştür bi kere

Yedek parça sıkıntısı algısı olduktan sonra sorun var denektir

Algılar olgulardan herzaman bir adım öndedir

• quote:

Orijinalden alıntı: Ar ge

quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

Motor ts tipi olan hepsinde var olarak biliyorum. Çok eski bir mesajda bir kullanıcı kendisinin sorunun çözüldüğünü. Varyatöre bir vana takıldığını falan yazmışdı ama geri dönüş yapmamış sorunla ilgili. Alfa bölümündeki arkadaşlarla da görüştüm sorun hepsnde var diyorlar. 50 bin km de bir trigel kayışıyla birlikte değiştiriliyor. Serviste 1200 liracık. 15 bin km sonra yine varyatör tamir ediliyor. Yani her 50 binde varyatör değişecek ve ondan sonraki 15-20 bin km'de de tamir için masraf yapmak gerekiyor.

15 bin km'dir kullanıyoruz lpg ayarları dışında henüz bir sıkıntı olmadı, olursa paylaşırım.

edit:imla

lpg yakıt tüketimi nasıl acaba?

• araf_f A kullanıcısına yanıt
    geçen hafta 2000 km üzeri %90 şehirler arası gittim ortlama lpg fiyatı 2,50 ve yakıt 20 kuruş civarı oldu
  • Alfa romeo 147 hala alınır mı beyler, yedek parça bulunur mu, parça fiyatları yüksekmi, anlayanı ustası az mı, 2.eli zormu satılır ? :))

Bu aracın tasarımı 2017 modelli araçlarla bile kıyaslayınca tasarım bazında hala ihtişamlı ve albenili, Ama tasarım, dış güzellik karın doyurmaz babından yola çıkarsak ilk başta zikrettiğim konular zayıfsa sadece duvarda bir tablo olarak kalmalımıdır.

Hyundai Accent Era & Alfa Romeo 147 arasında gidip geliyorum,Mantığım yaşlı,garantici ve tecrübeli amcalar gibi düşünüp ERA al diyor Kalbim(yüreğim)ALFA 147 almazsan ilk ve eski sevgili gibi hep hatıralarında kalbinde eziklik burukluk yaşayacaksın diyor.

Sizce hangisini tercih etmeliyim.

Duygularımı mı,Mantığımı? :))

• Birde ben hortlatıyım 2006 160 bin de 2 parca lokal boyalı lpg li kırmızı bir alfa sahibi oldum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nick_Otin

Birde ben hortlatıyım 2006 160 bin de 2 parca lokal boyalı lpg li kırmızı bir alfa sahibi oldum :D
    anlatsana hocam araci biraz

• Renji Abarai kullanıcısına yanıt
    Aracı mersinden aldım. Ankara ya kadar getirdim. Kırmızı renk Distinctive paket. Hız sabitleme ABS EBD gibi özellikleri var. Hasar kayıtsız. 150 binde triger kayısı felan değiştirilmiş içim rahat olsun diye bende bugün filtre ve sıvı bakımını yapacağım. Lakin kullandığım yol 400 km nin üstünde olmasına rağmen hiç yormadı. Çoğu alfistinin dediği gibi 2 bin 3 bin devir bandını geçtikten sonra inanılmaz bir horultu geliyor motordan elinizde olmadan gaza biraz daha yükleniyorsunuz. Renginin verdiği hazdan mı yoksa insanların cok az gormesinden dolayı mı bilmiyorum ama mola verdiğim 2 - 3 nokta da insanlar araçlarından inip direk arabaya bakıyorlar bu inanılmaz bir haz veriyor insana. (Makyajlı kasa olarak adlandırılan kasa) aynı zamanda 1-2 defa deneme yaptım viraj konusunda gercekten viraja nasıl giriyorsa oyle cıkıyor inanılmaz zevkli. (Aracta spor vogland yay olmasına rağmen.) Benden onceki sahibi (Ki ben 3. Sahibiyim) Multimedya ekran taktırmış inanılmaz zevkli kılmış. Yılına göre iyi bir ses düzeni var araçta. Klima dijital ve cift yonlu aynı zamanda arka yolcular içinde bir havalandırma kanalı koymaları çok zekice bir olay olmus boylelikle arac klimaya hemen tepki verebiliyor. Aracı lpg de kullandım 40 litrelik bir simit tankı var 150 tl 170 tl bandında sanırım 400 km yi aşkın bir yolu sorunsuz ve yorulmadan geldim. Koltuklardaki alcantra benzeri koyu döşemede inanılmaz yakışmış bence araca. Şimdilik kısa kullanışta edindiğim deneyimler bunlar. Eksileri yokmu elbette var. Mesela 100 120 km üstünde yol ve rüzgar sesini alıyor. Lakin motorun homurtusundan pek umursamıyorsunuz. Varyatör parcasından suanlık benim bir sorunum yok ama aldığım kişi varyatör ü değiştirmemiş sanırım bir kit ile düzeltmiş (Bana verilen bilgi) 30 bin km önce büyük bir olasılıkla değişecek 20 bin km sonra. birde nedense farlar yetersiz geldi tam aydınlatmıyor gibi bir hisse kapıldım açıkcası. ama şimdiden sunrooflu bir modelini alsaydım diye hayıflanıyorum açıkcası.

• quote:

Orijinalden alıntı: lagrima1

quote:

Orijinalden alıntı: selcuk666

konuyu bırde ben hortlatayım. arkadaslar 2004-2003 model olan 150 170 bın km arası alfalar cok dıkkatımı cekıyor.ılk arabam olacak. yakıtı ve parcası hakkında gercekten kullananların yorumuna ıhtıyacım var.

Merhaba alfa 147 kullanıcısı olarak yazayım düşüncelerimi.

Bakımları düzenli yapıldı ise km cok önemli değil alfalarda.

Yakıtı bastıkça artıyor aman aman cok bir tüketimi yok.

Yani bindiğinde başlıyorsun ister istemez. Bayan olarak şehir içi 120 0 şehirlerarası 160 180 yapıyorum cok eğlenceli zevkli 😊

Güven konfor tatminkar.

4 ay aradım alfa kullanmamış adama sormayacaksan alfa alinirmi diye bilgisi yok fikri var.

Parçası da aman aman pahalı değil baya araştırdım almadan önce.

Olumsuz olarak diyebileceğim on takımı biraz hassas çukur kasıs pay diye girmemek gerekiyor da ben hızı kesemedigimden gördüm çukurlara bir kaç kez sorun yaşamadım.😊

Ben şahsım adına tavsiye ederim güzel bir araçtır.

Bana alfa alma elinde kalır diyen herkes bin bir tür at dediğimde bu güzelmiş şöyle böyle demeye başlıyorlar 😊 olumsuz hurafeler söyleyen herkes oo harika sesi de güzel sunuda güzel diyor 😊

Bence alınır ben seviyorum

Alıntıları Göster
    Merak ettim araç halen sizde mi? Son görüşleriniz nelerdir?

• Ciddi ciddi bakıyorum bu araçlara. Belki bende bu aileye katılırım. Alan arkadaşlar biraz anlatabilirmi?

• Arkadaşlar herkese merhaba. Kupon araba dışında arabalardan zevk alamıyorum yaşım 35 ve bugüne kadar ne herkesin elindeki telefonu satın aldım ne de herkese uyan arabayı. ABD de yaşadım bir yıl ilk aracım orada 91 model Lexus LS 400 V8 OTM. idi. Bileni azdır buralarda mükemmel bir arabaydı hala özlerim. Konfor ve donanım olarak 500 SEL' in içinden iki kere geçer. Daha sonra 2016 yılında Lise hayalim olan Subaru İmpreza 2000 model 2.0 gt aldım. Araba cok temizdi hiç üzmedi. O benim virajlarda sırdaşımdı. Belki birdaha hiçbir arabadan zevk almayacam onun kadar. Yolu açık olsun. İşsiz kalınca ve evlenince ikinci bir ekonomik arabam olmadığı için sattım üzerine de hüngür hüngür ağladım. Erkekler ağlamaz demeyin iyi bakılmış bir impreza ağlatır.

Simdi ekonomik bir seçenek ile birkaç yıl toparlandıktan sonra subaru ya geri dönmek istiyorum. Ama o arabadan sonra clio ya binersem kederden olurum ya da her indiğimde bela okuyup kapısına bir tekme indiririm. Standart yaygin arabalardan ölesiye nefret ediyorum :)

Ama mecburiyetten idareten bakmaya başladım focus clio vb. Sonra farkettim ki olmayacak bu böyle. 2.0 mondeo dizel bakıyordum 2004-2006 arası ondan da vazgeçtim. Her bindiğimde lanet okumak istemiyorum.en azından ruhu olan bir arabam olsun. Geçici de olsa. Parça Ivır zıvır dert etmiyorum.parca imprezaya bile bulunuyor bunlar bana boş dedikodu geliyor.

147 fiyatlarını pahalı sanıyordum 32-35 arası
    bir butcem var. Geçenlerde fiyatları duyunca yüzüm güldü. Evet bu dedim yahu. İmprezadan sonra çile çekeceğime onun kadar olmasa da zevkli ve görsel olarak ruhumu okşayacak bir araba olsun. Piyasasının yavasligina da takılmıyorum İmprezayı 1 yılda sattım. Ederini istemeseydim 4 ayda giderdi. Alfa da bir kaç aya satılır diye düşünüyorum.

147 şu an kafamdaki tek seçenek. Gc8 imle yaşadığım onca şeyden sonra monoton bir arabayla monoton bir ilişki yürütemem. Hem de geçmişteki arabalarıma dönüp baktığım zaman araya bu nerden girdi diye düşüneceğim kupon listesi bozulmamış olur. Allah kısmet ederse asla normal bir arabam olmayacak.147 tam aradığım araba. Lpg ile ekonomik. Ayrıca twinspark olması lpg ile sorunsuz izlenimi yarattı bende. Su an bu geçiş döneminde sürerken beni üzmeyecek bakarken bunu nerden aldım Allah benim cezamı versin demeyeceğim araba Alfa. Henüz bir Alfisti değilim ama arabalarına İyi bakan ruhundan anlayan biri olarak onu üzmeyeceğim kesin. 33 bin gibi butcelere temiz düzgün sorunsuz Bir mk2 almaya karar verdim. Onde değişen olmasın yeterli tavanda da boya olmasın. Satarken zor oluyor.Cizgileri düzgün ilk İki arabamın da. tek takıntım bu. Araba Ok gibi durmalı. 147 ile ilgili öneri ve uyarilarinizi duymak isterim.

Bu arada eski dostumun bir fotosunu paylaşayım.
     2. el alfa romeo 147 alınır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoSSgO -- 15 Kasım 2019; 17:30:13 >

• 2010 yılında 2004 model MK1 kasa 147 aldım.. 11 yıldır kullanıyorum. başka araba bakmaya gerek bile duymadım

• Samet kullanıcısına yanıt

Kardeşim Ben Uşak'ta tamirciyim, Biz toplumsal olarak kalıplaşmışız, hele birde ön yargı yokmu, hiç bişey bilmeden ama çok şey biliyormuş gibi konuşanlar varya işte onlar Alfa Romeo nun nasıl bir tipte araba olduğunu bile bilmiyor ama Araba hakkında yedek parça hakkında kullanım hakkında maşallah bilmedikleri yok, Bende 5 senedir 2004 147 1.6 16v Alfa Romeo var. Gerçekten her yönünden çok memnunum Yakıt 180 220 km hızı dusmemeksizin 773 km. Yaktığı yakıt LPG 145 TL. Yol tutuşu çok süper, Alt takımdan çok ses geliyor diyorlar tamamen karşıyım bu içine ses almaz motor sesi almaz yedek parça fiyatı gayet normal hızlanma süresi, 8 saniyede 100 km hıza ulaşıyorum, Gerçekten çok güzel bir araç. Sanayici olduğum için Ayda veya yeri gelir hafta da bir Araba alır satarım, Ama bunu 5 senedir satmadım yani satmaya kıyamadım, Satarsam sadece model yükseltmek için olur, İşin özeti Binmek için çok güzel bir Otomobil,,

• quote:

Orijinalden alıntı: nadir

quote:

Orijinalden alıntı: xmasterx

3 aylık alfa 147 kullanıcısıyım, ben aracı alana kadar herkes herşeyi söyledi araç hakkında. Yok takır tukuru bitmezmiş, yok çok yakarmış, yok servisten çıkmazmış, yok ön takım sürekli hasar alırmış.

Tıkadım kulaklarımı aldım 2005 model 147 yi. Bundan önce 4 farklı honda kullandım. Aslen bir Honda cıyım. Alfa hayatımda bindiğim, iç mekanı en sessiz otomobillerden. Motor sesi ve performansı gayet başarılı. Bununla birlikte yakıt tüketimi, en son sattığım 2009 model civic sedan dan daha başarılı. Alfa ya bindiğinde ayağını gaz pedalından çekmeyi başarabilirsen gayet ekonomik bir araç. Ama sen alfayı değil alfa seni kullanıyorsa o zaman işin zor. Ön takım ile ilgili sorunlara gelince, şehirlerarası yollarda göstediği inanılmaz yol tutuşuyla beni kendine öyle bir bağladı ki, isterse her ay yeni ön takım istesin, yine de satmam alfamı:). Şehir içi ve bozuk yollarda çok dikkatli kullanmak gerekiyor. Ön salıncak esneme aralıkları çok geniş ve süspansiyon sert olunca bu tip sorunlar çok doğal. Ama hızlandığınızda yolda zıplamayan bir araç istiyorsanız, en iyi seçim alfa olur. Tek kusurları motorların bazı aksamları konusunda başarısızlar. Örneğin varyatör (Hidrolik Eksantrik kontrol ünitesi) problemimiz var. Yeni tip varyatörlerde sorun giderildi fakat eski tiplerde yağsız kalan varyatör bir süre sonra dizel motor sesi çıkarmaya başlıyor. Bu sorunu yaşayanlar yeni tip varyatörler problemlerini giderebilirler. Ben 147 den memnunum.

xmasterx

Kullandığın Honda'lara göre kıyaslayabilir misin Alfa'yı? Yol tutuş, ara hızlanma, sollama, servis ihtiyacı, bagaj-iç mekan genişliği?
    Ben 2004-2009 arasınd 5 yıl sedan Civic Sİ kullandım, 104binde aldım 201binde sattım dğerini korudu, şimdi 52binde 2001 model AccorD EX'im var ve arabaya binmemişim diyorum. 5 yıl sonrası için ise Alfa 159 dizel full düşünüyorum.

Kardeşim Ben Uşak'ta tamirciyim, Bende 147 var, sanayici olduğum için Araba alır satarım. Ayda bir iki yeri gelir hafta da, iki araç alır satarım Ama bu Manyak arabayı 5 senedir yemin ederim satasim gelmiyor soranlara Ağzım dan bir türlü satılık kelimesini cikartamadim gerisini sen düşün artık

• Hooooortt.....

Konuyu hortlattım kusura bakmayın malum ülke şartları dolayısıyla araç bakınıyorum 130 bin tl civarına. Eli yüzü düzgün bir araç bulamadım şu sıralar piyasada bu aracı radarıma aldım.

Ne dersiniz bu araç hala alınır mı ? Lpg ile bineceğim ilk aracım olacak (kendime ait)

Bu araçta bakmam gereken bilinen kronik bir arızası var mı ? Ekspertize götürmeden kendim bakacağım şeyler nedir?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.