Şimdi Ara

2. el alfa romeo 147 alınır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
6
Favori
201.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: alper83

topiği açan arkadaşlar hala hayatta mı?

bencede hayattalarmı acaba ?

güncele göre düzenleyebiliriz . makyajlı kasa alfa 147 almak mantıklımı =?
  • 2006 ve sonrası için konuşayım

aracın dış tasarımı gayet başarılı

iç mekan zaten değişmemiş, orta bölümdeki kontroller biraz daha kullanışlı olabilirdi.

12000kmdir yakın arkadaşım kullanıyo, hiç problemi yok

genelde varyatör sorunundan bahsediliyo, oda basit bir valf ile halledilebiliyormuş

şehir içinde pek ekonomik değil ama şehir dışında da savurgan değil. yani her halükarda yakıyo :)

120 likler gaza basınca çok keyifli :)

yoltutuş güzel, gürültü az

koltuk döşemeleri (alfateks olanlar) gayet başarılı, koltuklar zaten adamı sarıyo alfateks kadifemsi bişey ve hoş bi dokunma hissi var

arkası dar biraz 4 kişi uzun yolda problem yaşayabilir

bagaj hacmi de arka kultuk gibi 4 kişiye az gelir

ufak modifiye işlemlerinden sonra çok daha spor bir görünüme kavuşabiliyor.

neden alınmasın ki?

• quote:

Orjinalden alıntı: alper83

2006 ve sonrası için konuşayım

aracın dış tasarımı gayet başarılı

iç mekan zaten değişmemiş, orta bölümdeki kontroller biraz daha kullanışlı olabilirdi.

12000kmdir yakın arkadaşım kullanıyo, hiç problemi yok

genelde varyatör sorunundan bahsediliyo, oda basit bir valf ile halledilebiliyormuş

şehir içinde pek ekonomik değil ama şehir dışında da savurgan değil. yani her halükarda yakıyo :)

120 likler gaza basınca çok keyifli :)

yoltutuş güzel, gürültü az

koltuk döşemeleri (alfateks olanlar) gayet başarılı, koltuklar zaten adamı sarıyo alfateks kadifemsi bişey ve hoş bi dokunma hissi var

arkası dar biraz 4 kişi uzun yolda problem yaşayabilir

bagaj hacmi de arka kultuk gibi 4 kişiye az gelir

ufak modifiye işlemlerinden sonra çok daha spor bir görünüme kavuşabiliyor.

neden alınmasın ki?

geçen birkaç tanesine baktım . siyah 2007 model 16" alaşım jant içi bej deri sunroof var falan 28gibi bir fiyata 120likleri var nette . fiyatlar gayet iyi gibi geldi
    herhangi bir kronik sorunları varmıdır bu araçların
    100.000km kadar kullanılsa ortalama olarak bakım aralıkları vede masrafları neler olur yani kısaca kaç binde bir bakım olur vede bakımların ücreti yedek parçaları vs ne kadar tutar
    lpg ile uyumu nasıldır ?
    yol tutuşu nasıldır?
    fren mesafesi nasıldır vsvsvs biraz bu konuda yardımcı olabilirmisiniz . pmden yazarsanız daha mantıklı olur arkadaşım

• Neden alınmasın?

2. ele kalırsan, Reno yada Fiat dan başka araç binmicez bu ülkede..

Her koşulda 2. el ölü artık Türkiye de..

Hayranlık duyuyorsan almalısın..

Kaç kere dünyaya gelicez ve ömrümüz ortalama 60 yıl..
  • Tek kapı stiloya ne dersin şöyle full olanından?
  • harika bir tasarımlara sahip bir markanın insanların gözünde bu kadar kötü bir durumda olması çok acı
  • quote:

Orjinalden alıntı: barcelona

harika bir tasarımlara sahip bir markanın insanların gözünde bu kadar kötü bir durumda olması çok acı

yeni yeni toparlamaya çalışıyolar boxer motorların türkiyede yarattığı kötü izlenimi,

servisi birmota verdiler, fiyatları aşşağıda tutuyolar.

son günlerde daha fazla alfa gömeye başladım yollarda,
  • 2.eli bence dert etmeyin. tamamen şans işi
    babamın vectrayı 2 ayda zor sattık arabada boya bile yoktu.
    benim 156 yı satışa koyduğum ilk günde sattık. 4 parçada boya vardı adama soyledik . adam aşık oldu olsun dedi hemen alıcam dedi. abi bana bugün araba lazım dedim yarın al dedim. tutturdu hemen alıcam dedi. notere gittik sattık geldik hemen
  • Öğrenci için biraz fazla yakar, nerdeyse 2.0 lt bi araca yakın. Haberiniz olsun. Onun dışında oldukça keyifli bir araç...
  • alfa alırken dikkat edilecek birkaç şey var tabiki. arabanın durumu çok önemli. özellikle trim sesler denilen aracın konsolundan sağından solundan gelen seslere bakmak lazım. sessiz düzgün bi alfa bulmanız mümkün çünkü alfa kullanıcılarının içinde çok büyük bir çoğunluk arabalarına çocuğuymuş gibi bakıyor. eğer zor duruma düşmüş bir alfisti bulursanız aracını mecburiyetten satan, güvenerek alabilirsiniz. aracın yakışı fazla. ben ankarada eskişehir yolunu kullananlardanım çok düzgün kullanmama rağmen 8.5lt yi buluyorum. eğer arabanın verdiği hisse kapılıp da şımarırsam 10-11 lt yi çok rahat buluyorum. 147 kullanıcısı olarak kesinlike tavsiye ederim eğer satmayı düşünmüyorsanız. verdiği sürüş keyfini her arabada bulamazsınız. ayrıca 2. elde bulduğunuz bir 147 nin fiyatı ennnn yüksek 28 milyar olur ki ona da birçok opsiyon dahildir diye düşünüyorum. vereceğiniz bu fiyata sahip olacağınız araç her gün camdan baktığınızda yüzünüzün gülmesini sağlayacak ve özel hissetmenizi sağlayacaktır.

merak edenler içinwww.alfistiturkey.com adresinden bilgi edinmeye çalışabilirsiniz. aracına gösterdiği ilgi yüzünden ailevi ilişkileri bozulanlar bile var. burada arada satılık araçlar oluyor nadiren de olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zibidi_gonzales -- 1 Mart 2008; 19:50:45 >

• HORTLATMAYIN ARTIK 2 YILLIK KONUYU
  • Neden Alfa???
    Alfa 147 Dist. sahibiyim..söyleyecek çokşeyim var sanırım..:)
    Araba alırken ne düşündüğün çok önemli bu sorunun cevabında..Eğer büyük çoğunluğa dahil olmak istiyorsan..Yollarda binlerce olan araç sürüsünü dahil olmak istiyorsan, 2.elde aracını elden çıkartmayı düşünüyorsan, konfor ve dayanıklılık diyorsan sana git Golf,Polo, Reno,nissan al diyebilirim. Fakat araba senin için bir tutkuysa,aşksa eğer arabanı parkedip giderken sürekli geri dönüp arabana bakıyorsan,,yolda giderken arabanın bir mağazanın vitrinine yansımasını seyrediyorsan ve bu seni gülümsetiyor ise veya 1.6lt lik motorunla 2.0lt lik araçlara yolda selektör yapabiliyorsan, motorun seninle konuşmaya başladığını düşünüyorsan %99 bir ALFA sahibisindir...

Alfa bir aşk çocuğudur..Diğerleri arabadır..alfa ise bir makine..Tabi ki eksileri var objektif olmak gerekir ise;
    *Her gün arabandan özellikle bozuk zeminlerde değişik sesler duyabilirsin:) ama ilginçtir bu sesler kendi kendine yok oluyor:) amaortisörleri Türkiye şartlarına pek uygun değil!! Yakıt olarak ne kadar kasarsan kas İst. gibi yoğun trafikli sehirde kullanıyorsan 30 ile 35 kuruş arasında bir sarfiyatın olur..Yani bu da 10 lt gibi bir değere tekabül eder..
    *2.elde artık hiçbir araba zarar ettiemem diyemez..Bu nedenle bu Alfaya özgü bir husus değil.Ayrıca Alfa gibi bir arabaya alırken de düşük bir fiyatla sahip olma şansı demektir ki bu nedenle zarar diye bir konu olamaz!!
    *Alfa servise 20bin km de bir giden araçtır...Kullanıclıların büyük bir kısmı bu servis aralıkları dışında servise gitmemiştir.
    *Ben aracımı alırken sıfır polo veya corsa mı alsam diye kısa bir süre düşünmüştüm..Fakat bomboş herkes de olan bir araba yerine benim ki gibi bir full Alfa mantığıma da cok yatkın geldi..Aracımda hersey var..Hız sabitleyici,park kontrol,çift yönlü digital klima,Abs,Ebd,Msr,Vdc.Asr hepsi standart benim versiyonda..
    *Yol tutuşu mükemmel ötesidir.Arabadaki birçok elektronik sensör viraja girerken olman gereken hızı ve açıyı otomatik hesaplar..Yoldan çıkarmak için senin ekstra çaba sarfetmen gerekir!! Frenler oldukça iyi..ama en güzlei arabanın 1.6 motora rağmen esnekliğidir..Ben 4.vites 160km yi görebiliyorum..ve arabanın 160-170 deki esnekliği ve istekliği o anda çıkarmış olduğu ses insanı büyülüyor ki sorma..

Araba segment olarak Audi A3 ve BMW 116 serisine rakiptir zaten!!
    sonuç olarak dedim ya araba senin için bir tutkuysa Alfa alırsın yok ihtiyaç ise cok daha mantıklı modeller de var...
    Alfist olmayan Alfayı ne kadar anlar o da tartışılır tabii:)

• Alfa'yı bende beğeniyorum.Bir arkadaşım almak istediğinde servisten ona söylenen boxer motorun arıza durumunda çok masraf çıkarttığı oldu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Haksin

Alfa'yı bende beğeniyorum.Bir arkadaşım almak istediğinde servisten ona söylenen boxer motorun arıza durumunda çok masraf çıkarttığı oldu.

hocam naptın sen ? boxer motor teeee nerde kaldı ?
  • Alfaya lpg takılıyormu,takılıyorsa takarsak ayıp olurmu
  • alfa'sına lpg takanlara alfisti'ler takıyomuş. en yakın tenhada yakalayıp dövüyolarmış. haberin olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratt45

alfa'sına lpg takanlara alfisti'ler takıyomuş. en yakın tenhada yakalayıp dövüyolarmış. haberin olsun.

tenha da dolaşmadık mı tmmdır o zaman:)
    Ben de çok düşündüm ne diyim insan 1 kere bindi mi aşık oluyo bu arabaya.Ama yemedi valla garantisi dolmak üzere olan bir Alfa yı alıp 10 lt 11 lt yakıt tuketimiyle üstüne krediyle alıp en ufak sorunda başıma dert açabilecek olmasından dolayı yemedi.
    İnşallah ilerde 159 1.9jtd nasip olur:)Şimdilik COLT:)
  • arkadaşlar 2.el bi alfa 147 almayı düşünüyorm öğrencityimm alfanın hastasıyım paramda kısıtlı 2005model bi 147nin fiatı ne olabilir sizce?? bide lpg takılırmı lpgden yana değilşim ama evdekiler benzini sorun yapıyolar olmadı acıyarak takdırcam:(( önce almak lazım tabikiii
  • 2. elde alınacak en son markalardan biri alfa...
  • iyidir güzeldir alfa kendine baktırır... bu topiği okuyunca çok yaşlandığımı anladım. zira ben "öğrenci" iken "öğrenciler" bırakın araba almaktan bahsetmeyi, ucuz olduğu için iett otobüsünü bile kaçırmaya cesaret edemez, muhabbetin en tatlı, en ballı yerinde kalkıp son otobüse yetişirdi çünkü minibüs dolmuş iettx2-3 falandı ki bu farkla bir sabah kahvaltısını aradan çıkartırdık.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.