Şimdi Ara

2 EKRAN KARTI VAR VE HANGİSİNİ KULLANDIĞINI BİLMİYORUM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
18.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HP Pavillion g6 2303-st modeline sahibim. Cihazda intel hd 4000 ve hd7670m 2gb 128bit ekran kartı bulunmakta.Ancak can you run it? adlı siteden oyun testleri yapıyorum yeni oyunlarda fail veriyor ve bu oyunları fxaa dan biraz kısarak çok akıcı oynuyoru. Örnek far cry3 ve crysis3 gibi oyunlarda hangi kartı kullandığını nasıl öğrenebilirim?
    ve bu sitede neden intel akrtı görüyor acaba?

• Catalyst control center dan hangi kartı kullandığına bakabilirsin. Eğer harici kartı (amd 7670m i) kullanmıyorsa, aşağıdaki işlemi uygula :

Masa üstüne sağ tıklayıp '' değiştirilebilir grafikleri yapılandır '' seçeneğine girip '' yüksek performanslı gpu (amd 7670m) '' yu seçip harici ekran kartına geçiş yapabilirsiniz. Bir de oyuna girmeden önce oyuna sağ tıklayıp ''yüksek performanslı gpu'' yu seçerseniz harici ekran kartını kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E'

Catalyst control center dan hangi kartı kullandığına bakabilirsin. Eğer harici kartı (amd 7670m i) kullanmıyorsa, aşağıdaki işlemi uygula :

Masa üstüne sağ tıklayıp '' değiştirilebilir grafikleri yapılandır '' seçeneğine girip '' yüksek performanslı gpu (amd 7670m) '' yu seçip harici ekran kartına geçiş yapabilirsiniz. Bir de oyuna girmeden önce oyuna sağ tıklayıp ''yüksek performanslı gpu'' yu seçerseniz harici ekran kartını kullanabilirsiniz.

acaba dediğin yer ss deki mi?
     2 EKRAN KARTI VAR VE HANGİSİNİ KULLANDIĞINI BİLMİYORUM?
    Oyuna sağ tıklayınca yüksek performanslı gpu seçeneğği çıkmıyor ayrıca

• bu uygulamayla hangi ekran kartı hangi güçte çalışıyor öğrenebilirsin

http://sites.amd.com/us/game/downloads/amd-system-monitor/Pages/overview.aspx
  • hocam crysis 3'te kesinlikle geçiş yapıyodur zaten hd 4000 ile crysis 3 imkansız ama ben çoğu oyunda devreye girmediğini düşünüyorum bendede g6 var
  • Card name: ATI Radeon HD 6250
    Manufacturer: Advanced Micro Devices, Inc.
    Chip type: AMD Radeon Graphics Processor (0x68F9)
    DAC type: Internal DAC(400MHz)
    Device Key: Enum\PCI\VEN_1002&DEV_68F9&SUBSYS_3001148C&REV_00
    Display Memory: 1783 MB
    Dedicated Memory: 503 MB
    Shared Memory: 1279 MB
    Current Mode: 1366 x 768 (32 bit) (60Hz)

Oyunlarda kullanabildiğim hangisi ve tüm ekran kartını oyunlarda kullanabilirmiyim
    Cevap verirseniz sevinirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.