Şimdi Ara

2.donem universiteler açılır mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
2
Favori
4.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Ben sağlık personeliyim. 1. doz aşımı oldum. 17-24 şubat arasında 2. doz aşımı olacağım. Antikorlar takribi 3 hafta sonra korumaya başlıyor yani 21 Ocak'da oldum ilk aşımı ortalama mart ortası gibi antikorların oluşması lazım. Bu kafa ile Öğretmenler aşı olsa bile en az 2.5 ay okulu açmamalılar ki insanlar antikor üretsin. Okul açılırsa adam antikor üretmeden enfekte olabilir.

Bilgilendirme için teşekkürler hocam.

Eğer dediğiniz gibiyse açılması zor gözüküyor ve aksi olursada göz göre göre yeni bir dalganın başlangıcının tetiklenmesiyle sonuçlanır bu durum.

Eğer ilk dozda antikor geliştirilseydi yine neyse...

Toplumsal bağışıklık için en az %60~70'in aşılanması gerekiyor sanırım buda ~50milyon kişiye tekabül ediyor.

• Alıntılayıp kırtasiyeci ilan etmeden açıklamaya çalışanlara teşekkürler. Evet bu sene üniversiteye yerleşenler korona sebebiyle ev ya da yurt tutmadılar üniversitelerin açılması durumunda bu öğrenciler ev yurt tutacaklar ama okullar bugün açılacak yarın açılacak diye bekleyip ev, yurt kontratlarını bozmayanda bir sürü öğrenci var en azından bir açıklama yapılsaydı 2020-2021 eğitim öğretim dönemi online olacaktır diye bu insanlar boşu boşuna kira ödemezdi. Şahsen ben 10 aydır oturmadığım evin kirasını ödüyorum. Korona dönemi hepimiz için zor herkesi etkileyen bir şey umarım en kısa sürede biter de eski hayatımıza döneriz. Konuda saygı çerçevesinde cevap verenlere tekrar teşekkürler iyi forumlar.

• HBeg kullanıcısına yanıt

20 yaşındaki bireylerin aşılanmasına nasıl gerek yok ?

20 yaşında ölen bir sürü insan var.

• ahaberi izleyip yorum yapmayın .şuan bi kere kyk larda yönetmelik her odada 1 kişi kalacak şekilde düzenlendi.eylülden beri tıp diş hemşirelık açık olan yerler tek kişi kalıyorlar.1 ay sonra tamam 4emi çıkarıyoruz diyecekler

aşı konusunda öncelilikler aşılanıyor sırayla herkese gelecek ama ensonhaberi okuyup tüm tr hemen aşılanacakmış gibi yorumlar yapmayın. 10m doz daha gelicek 5m kişiye aşılanmış olacak

bu sene açılmayacak özel üniler okullar yurtlar zarara girmesin diye klasık taktik işte

• Arkadaşım KYK da 4 kişi kalırken bile öğrencilere yer kalmıyor sıraya giriyorlardı, her oda da 1 kişi kalırken öğrenciler kyk ya nasıl yerleşecek ?

1 kişi muhabbeti geçici bir şey Üniv öğrencilerine her odada 1 kişi kalsa kyk da sıra mı gelir ?

• Okulların kapalı kalması gerekir. Üniversiteler açılırsa öğrencilerden kaynaklı ciddi bir artış olur aşı bile kurtarmaz bizi.
    Muhattap oldugumuz adamlara bak.
    Cevabimdan cimbizla 20 yasindakileri cekmis, lafi carpitiyorsun.
    Hadi 20 yasindaki insanlarin ölme ihtimalini anlama kapasiten yok; 20 yasinda covid olup da 40-50-60 yas grubuna bulastirma ihtimalini de mi akil edemeyecek seviyedesin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bağa mı didin? -- 24 Ocak 2021; 15:42:38 >
  • bu yılın bahar dönemi kesinlikle uzaktan eğitimle geçecek. aşı tedariğinde ciddi sıkıntılar var. bence 21/22 güz döneminde kampüslere dönüş olursa şükredin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bağa mı didin?

Muhattap oldugumuz adamlara bak.
    Cevabimdan cimbizla 20 yasindakileri cekmis, lafi carpitiyorsun.
    Hadi 20 yasindaki insanlarin ölme ihtimalini anlama kapasiten yok; 20 yasinda covid olup da 40-50-60 yas grubuna bulastirma ihtimalini de mi akil edemeyecek seviyedesin?

Kes uzatma. Boş konuşuyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: HBeg

Kes uzatma. Boş konuşuyorsun.

Alıntıları Göster

Hocam adamın dediğini anlamamışsın boş yapıyorsun başta yazmayayım dedim ama. Adam diyor ki akademisyenler haricinde dışarıda +20, 30, 40 yaşında insanlar var deyince 20 yaşındaki adamı aşılamaya ne gerek var demişsin hadi bu tamam. Sadece 20 yaşındakileri cımbızla çekmişsin deyince de adama boş konuşma diyorsun. Anlamıyor musun çevrede +40 yaşında insanlar da yaşıyor diyor adam.

• quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

20 yaşındaki bireylerin aşılanmasına nasıl gerek yok ?

20 yaşında ölen bir sürü insan var.

Kesin vardır çocuk kandırın zaten 20 yaş altı çocuk zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: izayoi

Hocam adamın dediğini anlamamışsın boş yapıyorsun başta yazmayayım dedim ama. Adam diyor ki akademisyenler haricinde dışarıda +20, 30, 40 yaşında insanlar var deyince 20 yaşındaki adamı aşılamaya ne gerek var demişsin hadi bu tamam. Sadece 20 yaşındakileri cımbızla çekmişsin deyince de adama boş konuşma diyorsun. Anlamıyor musun çevrede +40 yaşında insanlar da yaşıyor diyor adam.

Alıntıları Göster

Senin varlığın zaten boş. Masamda ki modem nesne olarak senden daha işlevsel.

2.donem universiteler açılır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: izayoi

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Kimmiş o beni tek yumrukta ıspatulayla kazıyormuş. Tek liver punch ile bana onu yapacak adamın karaciğerini parçalarım. Kimle konuştuğuna dikkat edecek herkes. Lisanslı dövüşçüyüm ben. Öyle konuşmaya benzemez o karaciğer ağrısı yaşattım biliyorum yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: HBeg

Kimmiş o beni tek yumrukta ıspatulayla kazıyormuş. Tek liver punch ile bana onu yapacak adamın karaciğerini parçalarım. Kimle konuştuğuna dikkat edecek herkes. Lisanslı dövüşçüyüm ben. Öyle konuşmaya benzemez o karaciğer ağrısı yaşattım biliyorum yani.

Alıntıları Göster

Adam diyor ki akademisyenler haricinde dışarıda +20, 30, 40 yaşında insanlar var deyince 20 yaşındaki adamı aşılamaya ne gerek var demişsin hadi bu tamam. Sadece 20 yaşındakileri cımbızla çekmişsin deyince de adama boş konuşma diyorsun. Çevrede +40 yaşında insanlar da yaşıyor diyor adam.

• Yukarda ne kadar mantıksız şeyler yazılmış.

Birileri hala okulların kapalı olmasıyla virüsün yayilmadigini saniyor? Hooo size diyorum Z a t e n öğrencilerin %99 u dışarı çıkıyor toplu olarak arkadaşlarıyla buluşuyor.universiteler açıkken arkadaşlarıyla buluşacaksa şuanda buluşuyor.zaten birileri şuana kadar hep AVM lokanta vs tarzı yerlerde toplu şekilde yemek yedi.okul yurt yemekhanesinde de aynisi olur fark yok okulda yemekhanede virüs kapacak adam zaten şuan yukardaki şekilde yine kapıyor.ayni odada kalma mevzusu zaten şuan çoğu aile en az 5 kişilik aile ve bunlara sürekli akraba ziyaretlerine var yurt odası daha masum kalır.allah aşkına şuan toplu taşımalarda ki durumun okul dönemi kinden bir farkı olduğunu iddia eden varsa hayatını sorgulasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozmozun delisi -- 24 Ocak 2021; 20:44:54 >
  • kozmozun delisi K kullanıcısına yanıt

Akraba ziyareti yapan veya toplanan salaklar toplumun genelini bağlamaz.

• Yukarıdaki zat bana cevap yazmış ama beni bloklamis.

Ona deyin ki geneli bağlamaz dediğin toplumun %90 i bunu yapıyor.toplumun %50 den fazlası bir işi yapıyorsa geneli bagliyordur.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.