Şimdi Ara

2.4GHZ VE 5GHZ DONANIM FARKLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR MERHABA 2.4GHZ İLE 5GHZ ARASINDAKİ FARK NEDİR

BU N VE AC OLARAK TANIMLANAN TEKNOLOJİLER BUNLARLAN MI İLGİLİDİR

2.4GHZ BİR MODEME İLLA 2.4GHZ BİR RANGE EXTENDER MI UYGUNDUR

2.4GHZ DE ÇALIŞAN BİR MODEME 5GHZ BİR REPEATER YADA ROTER TAKILIRSA 5GHZ VERİMLİLİĞİ ELDE EDİLİR Mİ

SON OLARAK 5GHZ NİN HIZININ ÇOK YÜKSEK FAKAT KAPSAMA ALANININ ÇOK KISITLI OLDUĞU SÖYLENİYOR BU DOĞRUMU

İYİ GÜNLER

• Merhaba bilgilerim doğrultusunda cevaplar vereyım
    N ve AC teknolojılerı 2.4 ve 5G yı semboller. AC olan 5GHZ
    2.4 ghz modeme ılla 2.4 range takmanın uygunlugu dıye bısey yok harıcı 5g acess poın ısıne yaramaz o verımı vermez

2.4GHZ DE ÇALIŞAN BİR MODEME 5GHZ BİR REPEATER YADA ROTER TAKILIRSA 5GHZ VERİMLİLİĞİ ELDE EDİLİR Mİ
    Eğer 2.4 ghz modeme wriless ıle baglanıp 5ghz aktarmaya calısmaktan bahsedıyorsan 2.4 verımı alırsın
    fakat gıgabıt portlu bır 2.4 modeme kablo ıle baglanıp 5ghz wrıless dagıtırsan verım alırsın

SON OLARAK 5GHZ NİN HIZININ ÇOK YÜKSEK FAKAT KAPSAMA ALANININ ÇOK KISITLI OLDUĞU SÖYLENİYOR BU DOĞRUMU
    evet cok hızlı S7 edge telefonum bıle 780 mbit lere kadar baglanıyor aynı odada
    odadan cıkınca hız cıddı dusuyor carprazda kalan yatak odamda telefonumu tutarken 2.4 den baglanıyorum. 5g aynı odada cok ıyı sonrası tırt.
    Asus Dsl ac55u edındıgım bılgılerden yola cıktım
    Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: fpotur

Merhaba bilgilerim doğrultusunda cevaplar vereyım
    N ve AC teknolojılerı 2.4 ve 5G yı semboller. AC olan 5GHZ
    2.4 ghz modeme ılla 2.4 range takmanın uygunlugu dıye bısey yok harıcı 5g acess poın ısıne yaramaz o verımı vermez

Eğer 2.4 ghz modeme wriless ıle baglanıp 5ghz aktarmaya calısmaktan bahsedıyorsan 2.4 verımı alırsın
    fakat gıgabıt portlu bır 2.4 modeme kablo ıle baglanıp 5ghz wrıless dagıtırsan verım alırsın

evet cok hızlı S7 edge telefonum bıle 780 mbit lere kadar baglanıyor aynı odada
    odadan cıkınca hız cıddı dusuyor carprazda kalan yatak odamda telefonumu tutarken 2.4 den baglanıyorum. 5g aynı odada cok ıyı sonrası tırt.
    Asus Dsl ac55u edındıgım bılgılerden yola cıktım
    Saygılar
    Ufkumu açtığınız teşekkür ederim İyi geceler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.