Şimdi Ara

1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI HATAY İSKENDERUN (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.168
Cevap
4
Favori
282.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Nasooo56

Saol Kuri :P Kuride kulaga hos geLiyor..
    Uzerimize Ne Kadar Para Alalim?
    iLk Gun mu O Parayi Karta AtiyorLar?

gezdiğiniz 10 anfiden en sonuncusunda alıyolar, ilkgün yetişmese bile 2. gün alıyorlar.

ben 400 ytl yle girdim 200 küsürle çıktım.

1.2 tl den magnumu bulunca abartmicaksanız 200 ytl yeter :) garanti olsun dersen 250 300 yap. ama dediğim gibi fazla olsa da sorun olmuyor iade ediyolar. fazla olması eksik olmasından iyidir.
  • SpaceLord baba sen harbi adamsin ya.. Diger topiclerede bakiyorum, hepsinde hic dalga , kücümsemeden bütün sorulara buyuk bir ictenlikle cevap veriyorsun.. Ne diyim allah razi olsun...

Ben 400 ytl gotureyim en iyisi. Sigarada iciyorum.. Malboro var mi kantinde?
  • BURAK
    ERZURUM
    Kuvveti Deniz Kuvvetleri
    Sınıfı Deniz
    Statüsü Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY

Tertipler selam pazar günü görüşmek üzere iyi geceler
  • Ya Bide İnternet Cafe Felan Var mi?
    Varsa Oraya Bakma İhtimalimiz Var mi?:) Bakma Dedigim isLetme.
  • quote:

SpaceLord baba sen harbi adamsin ya.. Diger topiclerede bakiyorum, hepsinde hic dalga , kücümsemeden bütün sorulara buyuk bir ictenlikle cevap veriyorsun.. Ne diyim allah razi olsun...

hatırladığım kadarıyla yoktu, camel winston vs var. ama usta birliğinde malboro da vardı.

teslim olurken açık sigarapaketi bulundurma, alıyorlar. kapalıysa bırakıyolar. girmeden 3-5 paket alırsın, kalan günlerde de muadilini çersin artık. :)

quote:

Ya Bide İnternet Cafe Felan Var mi?
    Varsa Oraya Bakma İhtimalimiz Var mi?:) Bakma Dedigim isLetme.

cafe var, ama anca haftasonu kullanabilirisn o da yarım saat. önceden sıraya giriyosun onların söyleidği saatte gidiyosun. acemi olduğun için sana bi görev vermicekler, kantinmiş, net cafeymiş, kütüphane vs işletmesini eski dönem dedeleriniz yapıyor olacak. ha orda kalırsan belki verirler.

tabi bunlar tam 1 sene önceki durumlar, şuanda değişmiştir belki. kapalı sigara paketlerini almıyorlar dedim ama bakarsın sistem değişmiştir, hiç almıyolardır. sigaraları brak içmeyi koklayamadan teslim etmek zorunda kalabilirsin :)

benim dedeler bize pek yardımcı olmad bu konularda ama, biz olalım diyoruz :)

muhtemelen bittikten sonra özliyeceğiniz bi askerlik sizi bekliyor, şimdiden hepinize hayırlı tezkereler.

quote:

Orjinalden alıntı: castorpollux
    valla yemek konusununda çok kaygılıyım... hiç olmadı kantinde bisküvi-çikolata götürürüm diye düşünürdüm... desene magnum götüreceğiz
    açık konuşayım biraz pis boğazım! yemek yiyeyim 7/24 nöbetmiş, eğitimmiş umrumda olmaz

yemek konusunda çok sıkıntı çekmezsin , yemekler fena değil. hamburger vs de alma ihtimalin var ama genelde buzz gibi ve 10-15 tane çıkarıyolardı, onu da bekle ki alasın :)

bizim zamanımızda yemek saatleri ve kantin kapalı olma saatleri çakıştığı için yemek yemeyip kantinden alırım diye düşündüğümüz zamanlarda aç kaldık, bu konuda da uyarayım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPaCeLoRD -- 10 Nisan 2009; 3:09:11 >

• Hade hayirlisi...
  • Space Hocam.. Diyelimki Sende Pazar Gunu Askersin..
    Yanina Ne Alirdin .. Bos Seyler Goturmek İstemiyorum da.
  • quote:

quote:

SpaceLord baba sen harbi adamsin ya.. Diger topiclerede bakiyorum, hepsinde hic dalga , kücümsemeden bütün sorulara buyuk bir ictenlikle cevap veriyorsun.. Ne diyim allah razi olsun...

valla haklısın,
    SPACELORD biz kral devreysek, sende en KRAL DEDESİN BEEEEE!!!!

Evet space yazışmalarınızı izliyorum ne zamandır castor soracağım bütün soruları sordu sende verilecek tüm cevapları verdin çok teşekkürler ilgin için... Pazar günü görüşmek üzere kurilerim :) iyi geceler...

• 327 Donem Basliginda Bulusalim.. Aknyldz Acmis Basligi..
  • Baba Adı MEHMET
    Doğum Yeri KUŞADASI
    Kuvveti Sahil Güvenlik
    Sınıfı Sahil Güvenlik
    Statüsü Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY

merhaba arkadaslar .hersey oldukca ıyı anlatılmıs forumda herkezın emegıne saglık ancak bu SAHIL GUVENLIK farkı nedır.bu arda KUSADASINDAN ve AYDINDAN olan topraklarım da bana ulssın öm ile...Bızler sanslıyız ve bu onurlu gorevı yerıne allahın ıznıyle getırıcez.hayırlı teskereler
  • quote:

Space Hocam.. Diyelimki Sende Pazar Gunu Askersin..

hocam inan yanlış yönlendirmiyeyim de, şartlar aynıysa 4-5 takım iç çamaşırı, (dediğim gibi, orda satılıyor, ayriyetten 2-3 takım da veriliyor, duş yapma imkanın olmasa bile 1-2 günde bir değiştirip atarsın, gözün keserse yıkarsın da :) ) yatarken giymek için 2-3 tane tişört tarzı şey, eşofman takımı (orda veriyolar da, tayt giymiş balet gibi gezersin ortada :D ) ufak bi havlu, el yüz silmeye, onların vereceği biraz büyük, onu taşımk zor gelebileceği için ufak havlıyu 2 yapalım, birini el yüz, diğerini ayak için kullanırsın. ufak bi tüp şampuan, 1 tane sabun. ve en önemlisi ayağına göre terlik. ben götürmemiştim, ordan aldığım hesapta 44 numaraydı ama 40 numara terlik giyyiyomuşum gibi oldu. aşırı derecede rahatsız.

olur da yerleriniz kesinleştiğinde orda kalmış olursan yemin törenine gelecek birileri olursa kalanları onlar getirir. gerçi 1 günlük yol izni olan biyere düşersen de zor olur. ben çanakkaleye tertiplendim, istanbula uğrayıp 2 gece kalıp eşyalarımı alıp gittim, herkesin böyle bi şansı olmadı.

traş ve kişisel bakım olayına girmiyeyim onları götürebilirsin, ama çok kaliteliye kaçmak gerekmez. ben arkonun 3 bıçaklılarından almıştım 8 tane, nerdeyse askerliğimi onlarla bitirdim.

hani orda veriyolar ya da ordan alırımdemek te 1 yere kadar, neticede hepsi para işi, sen az çok bişeyler almışsındır şimdiye kadar. ama dediğim gibi, çorap, iççamaşırı, dişmacunu, şampuan, bunları alsan bile yeterli. adetleri tamamen sana kalmış. teslim olurken üzerindeki sivilleri geri döneren de kullanabilirisn, ama her ihtimale karşı 1 pantalon 1 tişört vs alman önlem açısından iyi olur.

siz girdiğinizde, götürüdünüz çanta ve onlarn verdiğini birleştiriyosunuz, depoya koyuyorlar, depo sorumlusu uzun dönem arkadaş ara sıra açıyor, ama genelde kilitli kalıyor. anca son günden önceki akşam açıp size iade ediyorlar.

ama en önemlisi, uzun telefon görüşmeleri yapacaksan, (eş, sevgili vs durumun varsa, 5-10 tane telefon kartı al) kantinde bulunuyor ama bittiği zaman da kalıyorsun ortada. fazla olmasında sorun yok, usta birliğinde de kullanırsın.

telefon olayı gayet rahat, ben ilk günlerde 3-4 kere evi arıyodum, sonradan günde 1 defaya düşürüdm, bazı günler özellikle aramadım , olası bi ters durumda bu çocuk niye aramadı, başına bişey mi geldi diye heyecana kapılmasınlar diye :)

ama , komutanın bi lafı vardı, bunu da nacizane bi tavsiye olarak söyliyeyim.

askerde en ağır işi yapıyor olsanız da, en kötü yemekleri yiyor olsanız da, en uygunsuz ortamda uyuyor olsanız da, evdekilere bu durumu anlatmayın derdi, neticede annenin babanın eşinin ordaki durumu düzeltme durumu olmadığı için, onları da boşuna üzmeyin derdi. gayet yerinde ve haklı bir düşünce. bu konuya dikkat etmenizi öneririm.

• quote:

Orjinalden alıntı: SPaCeLoRD

quote:

Space Hocam.. Diyelimki Sende Pazar Gunu Askersin..

hocam inan yanlış yönlendirmiyeyim de, şartlar aynıysa 4-5 takım iç çamaşırı, (dediğim gibi, orda satılıyor, ayriyetten 2-3 takım da veriliyor, duş yapma imkanın olmasa bile 1-2 günde bir değiştirip atarsın, gözün keserse yıkarsın da :) ) yatarken giymek için 2-3 tane tişört tarzı şey, eşofman takımı (orda veriyolar da, tayt giymiş balet gibi gezersin ortada :D ) ufak bi havlu, el yüz silmeye, onların vereceği biraz büyük, onu taşımk zor gelebileceği için ufak havlıyu 2 yapalım, birini el yüz, diğerini ayak için kullanırsın. ufak bi tüp şampuan, 1 tane sabun. ve en önemlisi ayağına göre terlik. ben götürmemiştim, ordan aldığım hesapta 44 numaraydı ama 40 numara terlik giyyiyomuşum gibi oldu. aşırı derecede rahatsız.

olur da yerleriniz kesinleştiğinde orda kalmış olursan yemin törenine gelecek birileri olursa kalanları onlar getirir. gerçi 1 günlük yol izni olan biyere düşersen de zor olur. ben çanakkaleye tertiplendim, istanbula uğrayıp 2 gece kalıp eşyalarımı alıp gittim, herkesin böyle bi şansı olmadı.

traş ve kişisel bakım olayına girmiyeyim onları götürebilirsin, ama çok kaliteliye kaçmak gerekmez. ben arkonun 3 bıçaklılarından almıştım 8 tane, nerdeyse askerliğimi onlarla bitirdim.

hani orda veriyolar ya da ordan alırımdemek te 1 yere kadar, neticede hepsi para işi, sen az çok bişeyler almışsındır şimdiye kadar. ama dediğim gibi, çorap, iççamaşırı, dişmacunu, şampuan, bunları alsan bile yeterli. adetleri tamamen sana kalmış. teslim olurken üzerindeki sivilleri geri döneren de kullanabilirisn, ama her ihtimale karşı 1 pantalon 1 tişört vs alman önlem açısından iyi olur.

siz girdiğinizde, götürüdünüz çanta ve onlarn verdiğini birleştiriyosunuz, depoya koyuyorlar, depo sorumlusu uzun dönem arkadaş ara sıra açıyor, ama genelde kilitli kalıyor. anca son günden önceki akşam açıp size iade ediyorlar.

ama en önemlisi, uzun telefon görüşmeleri yapacaksan, (eş, sevgili vs durumun varsa, 5-10 tane telefon kartı al) kantinde bulunuyor ama bittiği zaman da kalıyorsun ortada. fazla olmasında sorun yok, usta birliğinde de kullanırsın.

telefon olayı gayet rahat, ben ilk günlerde 3-4 kere evi arıyodum, sonradan günde 1 defaya düşürüdm, bazı günler özellikle aramadım , olası bi ters durumda bu çocuk niye aramadı, başına bişey mi geldi diye heyecana kapılmasınlar diye :)

ama , komutanın bi lafı vardı, bunu da nacizane bi tavsiye olarak söyliyeyim.

askerde en ağır işi yapıyor olsanız da, en kötü yemekleri yiyor olsanız da, en uygunsuz ortamda uyuyor olsanız da, evdekilere bu durumu anlatmayın derdi, neticede annenin babanın eşinin ordaki durumu düzeltme durumu olmadığı için, onları da boşuna üzmeyin derdi. gayet yerinde ve haklı bir düşünce. bu konuya dikkat etmenizi öneririm.

çok teşekkürler hocam yardımların ve tavsiyelerin için..

• arkadaşlar bir de parayı bir karta yüklüyorlarmış sanırım..hepsini yüklemek mi doğrudur yoksa nakit de kalmalımı ne diyorsunuz?
  • arkadaşlar okumamızda fayda var...

quote:

Kardeşim birliğine teslim olduğunda ilk başta sizi içeri alıp bir kenarda bekletirler.

Daha sonra sizi sıra ile içeri alırlar.Bir kaç tane masa ve heyet olur.Görevli askerler ve komutanlar heyette beklerler.

İlk valizlerinizde elektronik eşya ilaç vb. şeyler varsa onları emanete vermeniz istenir.

Bu arada telefon düşünüyorsan sana tavsiyem acemi birliğine götürme.Usta birliğine de gidip ortamı tanımadan götürme kardeşim.

Sağlık için kullandığın özel bir ilaç varsa onları zaten belirtiyorsun doktor onay verdikten sonra gözetim altında kullandırıyorlar sana.

Sonra kardeşim size form verirler kişisel bilgilerini yazman için.Unutmadan yanında götürebilirsen SİYAH tükenmez kalem götür.Bütün evraklar siyah tükenmez kalemle doldurulur.Daha sonra size sıra verirler.Bu arada Birliğinizi ya sözlü ya da videolu şekilde size tanıtırlar.Geçeceğiniz safhaları anlatırlar.

Sonra banka kayıt işlemlerini hallederler.Herkesin adına hesap açarlar.Bu da büyük ihtimalle Akbank olur veya TSK nın kendi işlem kartları olur.Bunun içinde Sigorta için 10 TL ( Bizim dönemde olan ) alırlar.

size belli çantalar dağıtırlar.Bu çantalarda askeri kıyafet,eşofman,pijama,çorap,spor ayakkabısı,askeri çanta ,traş bıçağı,traş köpüğü vs verirler.Tabi bunların bazıları için de para makbuzu keserler.Bizim zamanımızda 36 tl aldırlar bizden.

Elinde hem sivil çantalar hemde askeri çanta ile sağlık bölümüne geçersin.Sizi soyundururlar Askeriyenin verdiği iç çamaşırları giydirirler.Sağ ve sol koluna tentürdiyot sürüp sırayla 3 aşı vurular koluna gözünü korkutmasın bunlar sadece sizi koruyucu aşılar.En fazla ilk gece biraz ateş yapar o da çok normal fazla rahatsızlık vermez.İlk hafta biraz cinsel olarak hiçbir şey hissetmezsin hem yapılan aşı ve psikolojik olarak sakın kafana takma.Psikoljik olarak da birkaç gün tuvalete çıkma problemi de yaşayabilirsin gayet doğaldır.

Sonra sizden size verilen askeri kıyafetleri giymeniz istenir.Sonra eşyalarınızla birlikte sizi kalacağınız yerler götürürler.Bu arada yemek saati geldiğinde ya sizi yemeğe götürürler ya da kumanya dağıtırlar.O da sizin asker sayınıza bağlı.Bizim havacıların tek acemi eğitim yeri olduğu için çok kalabalıktı.Bize kumanya dağıttılar.

diğer kalan işler biraz şans işi.Büyük bir ihtimalle geceye doğru kayıt işlemleri biter.

Sizde hem fiziksel hemde psikolojik olarak yorgun olduğunuz için hemen yatar uyursunuz.

Sabah 6 da kalk sesi ile uyanırsınız.

dediğim gibi yanında değerli eşya götürme.Orta halli kendine özgü traş aletini varsa onu götür.Yanında fazla olamamak şartı ile çamaşır çorap götür.Sıcaklar yüzünden çok terleyip değiştirme ihtiyacı duyarsınız.

Bu kayıt ve işlemleri ile birlikte biraz para gideceği için yanına biraz nakit para al.D yanına 400-450 civarında para al.

Yanına fazla sivil eşya alma.İstesen de zaten kullanamayacaksın.Daha sonra usta birliğinde çarşı muhabbetleri zamanında ihtiyacın olur
    Geri kalan her şeyi kendin zaten yaşayarak göreceksin kardeşim.

Sana tekrar olarak tavsiyem her şeyi oluruna bırak.Acemi birliğinde de sorarlar şundan anlayan varmı diye.Fazla ortaya çıkma çünkü ne kadar gereksiz şey varsa size yaptırırlar.

Tabi bunlar bize göre gereksiz.

İnşallah sizde bizim gibi sadece kısa dönemlerle bir arada olursunuz.Biraz da şans işi ama böyle olursa hırsızlık gibi olaylar da yaşanmaz.

Bu deiklerimi askerliğin sonuna geldiğinde kendi kendine diyeceksin.iyi ki de okumuşum diye bunun ayrıcalığını çok göreceksin.

Size yaklaşımları daha farklı olacak.Çünkü oraya binbir çeşit görevden insanlar gelecek.

Bulunduğun ortamın zamanın tadını çıkarmaya bak kardeşim.

Allah yardımcınız olsun.Unutmadan yanında muhakkak bol bol telefon kartı götür.

Telefon numaralarını bir yer yaz yanına al.Ben bilgisayar çıktısı aldığıydım cüzdaba sığacak şekilde onuda pvc ile kaplattırdım.İstersen sen de öyle yapabilirsin.

Acemi birliği bitmesine yakın 2 hafta kala Onbaşı,1 hafta kala Çavuş ünvanını veriler .Onu da yeminden bir iki gün önce verirle rÇacuş ünvanını kıyafetlerinize dikmenizi isterler.

Zaten kanunen siz Yedek Subayı adayı olarak askerdesiziniz.Onun için size Kanunen hak olan Çavuş ünvanını vermek zorundalar.Sizi diğer askerler gibi direk cezalandırma hakları yok bizim statü gereği işimiz direk askeri mahkemedir.Onlara da zaten gerek yok.Trilyonda bir5 görülecek bir şeydir.

Kardeşim kendini bulunduğun ortamın içine bırak.Kafana fazla bir şeyi takma.Mümkünse sağlam arkadaş edinirsen sakın boş kalma.Çünkü askerde boş kalırsan zaman geçmek bilmez.Diğer türlü nasıl geçtiğini anlamazsın.Gırgır şamata…İstersen yanına bir kaç tane roman da al.İlk zaman denetlemek için alırlar iki üç güne kadar geri verirler onaylayıp.Okursun boş zamanlarda çok güzel oluyor.

çok acil bir durum olmadığı sürece dağıtım ve diğer izin şekillerini kullanma.Daha sonra çok zoruna gidiyor insanın 5 ay 5 gün tertemiz askerliğini yapıp hayırlısı ile gel.

• quote:

arkadaşlar okumamızda fayda var...

güzel anlatmıış ama, havacılar için geçerli sanırım.

bahsettiği çanta için para, kıyafet değişimi vs olayı bizde olmadı. koğuşlara gidene kadar sivil kıyafetlerle geziyosun, ha anfilerde dönem dönem sadece donla kalıyosun o kadar. onları çıkarıop askeriyenn verdiklerini giyme gibi bişey yok.(tu)

ek: anfilerde gezmeye başlamadan önce size bi kağıt verecekler, orda hangi anfide ne işlemi yapıldığı yazıyorolacak, benimkini saklamıştım ama şuanda bulamadım, bulsam scanlayıp koyacaktım buraya :)

eğer buluşup birlike gidecekseniz birbirinizden ayrılmamanızı öneririm. özellikle ilk anfide bahsi geçen hayat sigortası yapılırken sizi önce tribünlere oturtuyolar, öndekiler daha dar, arka sıralar geniş, öndekiler işlem yaptırdıkça 1 er sıra öne kayıyorsunz ve haliyle sıranın başındakiler öne gelmekte sıkıntı yaşıyor ve bu sırada birbirinizden kopabilirsiniz.

biz DH den 4 kişiydik, 3 ümüz aynı bölüğe düştük.

işlemler hakkında aklımda kalanları yazayım, birinde kıyafet numaralarınız belirlenecek, ayakkabı (her numaradan birer tane duruyor, deneyip sana uyanı söylüyosun) pantalon gömlek, ölçüyü bazen terzi bazen asker alıyor, bol gelme dar gelme olayı pek yaşamazsınız ama ölçü yanlış alınmışsa sorun olabilir. ama bol gelirse malesef değişim konusunda sorun çıkarıyolar, dar olanda da sorun çıkıyor, benimki çok olmasa da dardı, değiştirmek istiyorum dedim, baktı bana şöyle bu dar duruyo dedi, ama rahatsız ediyor dedim, burası vakko değil istediğin gibi giyinemessin dedi :D

onbaşı çavuş vs olayını omicakmış gibi düşünün, çok nadiren rütbe alıyormuş kısa dönem denizciler.

bütün acemiliği 1 takım kıyafetle mi geçiricez diyeceksiniz. malesef evet. (kum rengi olanlarla) belki hafta sonu yıkatırlar, eşofmanla gezebiliisniz. acemilik biterken size 1 takım daha kıyfer verecekler. ayakkabı vermeyecekler, 6 ay onunla gideceksiniz, dikkatli kullanın :)

1 ayın sonunda pek çoğunuz resimdeki gibi yerlere gideceksiniz :) (Çanakkale Boğazı)

beyaz kıyafetler hakkında uyarı. Tek başına giyilmiyor dediler, zor da olsa giyiliyor, ama mumkunse yardım isteyin. sert kumaş, esneme yapmıyor, umuz bölgesinden kolları çıkarmak fena halde can sıkıyor, aynı şekilde giymek te. deli gömleği nedir az çok tattırıyor size :) paleti(3 şeritli mavi kısım) başka dert pantalonu başka dert.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPaCeLoRD -- 11 Nisan 2009; 17:38:19 >

• O donla kalma olayı çok garip.Bir de video çekimi çok komik oluyor.Millet konuşamıyor,kekeliyorlar falan
  • Bir tane web cam koyuyorlar,ona konuşuyorsun,adın,soyadın,mezun olduğun okul,mesleğin vb.Orada çıplak olmuyorsunuz merak etmeyin.Video çekimi daha sonra oluyor.
  • Dövmesi olan arkadaşlara kötü bi haberim var, size azcık değişik muamele yapıyolar ve %99 oranında muhafız oluuyorsunuz.

bizdeki arkaaşları posikolojik testlere tabi tuttular, hatta bazılarına eşcinsel misin vs diye sormuşlar :S

**Gemiye düşmek için dua etmeyin, sürünürsünüz. çok çok şanslıysanız , düştüğünüz gemi bakıma alınır, askerliği tersanede bitirirsiniz ama, uzun dönem gemiden gelenarkadaşalr vardı, aman abi Allah korusun, düşman başına diyolardı. Uzun kısa ayrımı yok, komple sürtüşmüş...

Vardabandra olarak Çanakkalede ustalık yapacak arkadaşlar, önceki mesajımda eklediğim fotoğraftaki manzara eşliğinde 5 ayını geçirecek :)

quote:

Orjinalden alıntı: galganus12
    Beyaz leventliği giymek hakikaten zor,çok sıkıyor üst taraf.Pantolonun da garip bir ilikleme olayı var.Biz ağustosta giymiştik acaip batıyordu.Birde şapkaları biraz büyük alın,kafanızı çok sıkar,ölürsünüz başağrısından.

Paleti anlatmıyorum,siz gidince anlarsınız

Bize bu leventliklerin hem beyazını hem de siyahını vermişlerdi,siyah olan daha güzel ama siz yaz dönemine geldiğiniz için vermezler zaten acemilikte giyilmez sadece yemin töreninde giyiliyor.Size kaputta vermezler büyük ihtimal.

siyahtan vermiyolar, yeşil bi mont veriyorlar da adını unuttum şimdi.

usta birliğinden çıkarken askerleri bırak, rütbelilerin gözü bile o montta oluyor :) gerçi ben evde unutmuştum, iyi ki unutmuşum :D

pek çoğu da usta birliğinizde yer değiştirecek zaten, biz gittik teslim olduk, 2. gece arkadaşın bavulu patlatmışlar :) benim sadece son hafta mavi banyo havlusunu arakladılar, o da denetleme ayağına dolap düzeni içindi muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPaCeLoRD -- 11 Nisan 2009; 18:13:37 >

• quote:

Orjinalden alıntı: SPaCeLoRD

Dövmesi olan arkadaşlara kötü bi haberim var, size azcık değişik muamele yapıyolar ve %99 oranında muhafız oluuyorsunuz.

bizdeki arkaaşları posikolojik testlere tabi tuttular, hatta bazılarına eşcinsel misin vs diye sormuşlar :S

**Gemiye düşmek için dua etmeyin, sürünürsünüz. çok çok şanslıysanız , düştüğünüz gemi bakıma alınır, askerliği tersanede bitirirsiniz ama, uzun dönem gemiden gelenarkadaşalr vardı, aman abi Allah korusun, düşman başına diyolardı. Uzun kısa ayrımı yok, komple sürtüşmüş...

Vardabandra olarak Çanakkalede ustalık yapacak arkadaşlar, önceki mesajımda eklediğim fotoğraftaki manzara eşliğinde 5 ayını geçirecek :)

quote:

Orjinalden alıntı: galganus12
    Beyaz leventliği giymek hakikaten zor,çok sıkıyor üst taraf.Pantolonun da garip bir ilikleme olayı var.Biz ağustosta giymiştik acaip batıyordu.Birde şapkaları biraz büyük alın,kafanızı çok sıkar,ölürsünüz başağrısından.

Paleti anlatmıyorum,siz gidince anlarsınız

Bize bu leventliklerin hem beyazını hem de siyahını vermişlerdi,siyah olan daha güzel ama siz yaz dönemine geldiğiniz için vermezler zaten acemilikte giyilmez sadece yemin töreninde giyiliyor.Size kaputta vermezler büyük ihtimal.

siyahtan vermiyolar, yeşil bi mont veriyorlar da adını unuttum şimdi.

usta birliğinden çıkarken askerleri bırak, rütbelilerin gözü bile o montta oluyor :) gerçi ben evde unutmuştum, iyi ki unutmuşum :D

pek çoğu da usta birliğinizde yer değiştirecek zaten, biz gittik teslim olduk, 2. gece arkadaşın bavulu patlatmışlar :) benim sadece son hafta mavi banyo havlusunu arakladılar, o da denetleme ayağına dolap düzeni içindi muhtemelen.

Dövme neden sorun oluyor yaa anlamadım

• quote:

Orjinalden alıntı: atbanaposta
    Dövme neden sorun oluyor yaa anlamadım

biz de anlam veremedik, 3-4 kere gittiler görüşme/test vs yapmışlar.
    ama sıkıntı yaptığın şey muhafızlıksa o konuyu takma bence, birliğindeki arkadaşlarıon %70 belki de 80'i muhafız olacak :)

bizde muhafız 2 tane kısa arkadaş vardı, birisi nöbet işlerini yazıyodu diğeri de, ana kapıda araç kontrolu. 2 si de aşırı derecede memnundu hayatından :)

hatta bölük içerisinde sorumlu olan abartısız 40 kitap bitirdi :D

ama bu uygulamalar 1 sene önceydi, o celbe has, o döneme özel bi uygulama da olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.