Şimdi Ara

1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI HATAY İSKENDERUN (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.168
Cevap
4
Favori
282.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sercan cebeciden bn cumartesi saat 10 da otobüsle gitcem.bu arada serkan kardes heralde birlikte gitcez otobüsle
  • Arkadaşlar Bende iskenderundayım sizinle beraber işin güzeli Ben iskenderunda 10 sene kaldım hali hazırda orda bir sürü akraba tanıdık eş dost var hatta akrabalar 1. derece. Bunun dışında sizinle orda karşılaşınca sizlere aktarabileceğim bilgilerde var. Şimdi size bilgilerimi veriyorum Pazar günü teslim olduğumuzda Mutlaka donanım haberli varmı diyerek birbirimizi bulalım sizlerede faydalı olacağımı düşünüyorum. Hadi Tekrardan hayırlı olsun şimdiden hayırlı teskereler.

Aday Nu. 81464
    Adı Soyadı MEHMET GÖRGİN
    Baba Adı MEHMET
    Doğum Yeri AYDINLAR
    Kuvveti Sahil Güvenlik
    Sınıfı Sahil Güvenlik
    Statüsü Er
    Branşı
    Kabul Toplanma Merkezi
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI
    İSKENDERUN HATAY
  • Adı Soyadı GÖKHAN HASTÜRK
    Baba Adı TEMEL
    Doğum Yeri EREĞLİ
    Kuvveti Sahil Güvenlik
    Sınıfı Sahil Güvenlik
    Statüsü Er
    Branşı
    Kabul Toplanma Merkezi
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI
    İSKENDERUN HATAY

arkadaşlar forumunuzu farkeder farketmez kayıt oldum.ben c.tesi ordayım.diğer arkadaşlar da sormuş ama kusura bakmazsanız bende sorıcam.acaba giderken neler götürmemiz gerekiyo.tam bir liste olursa sanırım bütün tertiplerimiz için çok çok iii olacak.şimdiden teşekkürler.
  • 315. KSD olarak tavsiyem sudur arkadaslar...Adanada veya iskenderunda buluşun toplu gidin....Önce bir kaynasın yemek yiyin...Son bir kez...ondan sonra süzüle süzüle girersiniz nizamiyeden...
    1 ayı cok guzel gecirin...Acemilik güzeldir... Hayırlı tezkereler simdiden...
  • Beyler bu topic eski aşağıdaki yeni topic,yeni topicten devam edin,daha yeni bilgiler var

http://forum.donanimhaber.com/m_28327730/mpage_3/tm.htm
  • slm arkadaşlar ben balıkesirden ismail bende aranıza geliyorum hatay iskenderun nasıl teslim olunacak yol için kaç gün veriyorlar en geç oraya ne zaman teslim olmamız gerekiyor bilgileri olan arkadaşlar paylaşsın ...
  • Arkadaşlar bende geliyorum........ gncy1202@hotmail.com
  • 17:30 a kadar teslım olmalısın ama herkes bu saatte gırıs yaptıgı ıcın yıgılma oluyo 10 tane anfıden gecıceksın ıslemler için bızım işlemler gece 01:00 e kadar surmustu 3 anıfıye gelebılmıstık
  • arkadaşlar ankara dan gidecekler belli bi saatte otobüse binelim ki buluşmamız kolay olsun. örneğin c.tesi gecesi olabilir. fazla zamanımız yok karar verelim.
  • içlik yeşil olursa problem oluyor mu?
  • çamaşırların rengine bakmıyolar yeşil beyaz farketmez iç çamaşırı içinde geçerli
  • Kardeşlerim aranızda bende geliyorum ön bilgileri alalım saolun var olun ;) msn adresim sfenx@sfenx.com

Aday Nu. 32899
    Adı Soyadı EVREN DOĞAN
    Baba Adı ETEM
    Doğum Yeri BÜYÜKÇEKMECE
    Kuvveti Deniz Kuvvetleri
    Sınıfı Deniz
    Statüsü Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY
  • 1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi castorpollux -- 10 Nisan 2009; 3:32:41 >
  • gideceklre 1-2 bilgi :)

yanınıza çok şey almayın, ordan size 1 bavul verecekler :)

içinde 2-3 iççamaşırı, diş fırçası, banyo havlusu, şort, vs verecekler.

aranızdan 30-40 kadr şanslı kişi orada kalacak, kalanınız dağıtılacak. 30 gün boyunca çarşı vs olmayacağı için yanınıza sivil almayın, önlem olsun diye 1 kot 1 tişört alın yeter, (belki şehirdeki hastaneye gitmeniz gerekebilir)

eksiklerinizi kantinlerden vs tedarik edebilirsiniz, dönem itibari ile büyük ihtimalel sadece kısa dönemler olacağınız için çok fazla kalabalık olmazsınız. (enazından bizde öyleydi)

günde ben diyim 10 siz deyin 20 kere dirsek temas aralığı hisaya gelip sağbaştan çömelerek sayacaksınız (bunu uyuzluk olsun diye yapıyolar muhtemelen, çünkü 7-8 tane talim öğretmeni 200 kişiyi sayamıyor değildir :) ) denk geldiğiniz yerde rahat otur komutu ile iskenderunun sıcak asfaltına poponuzu koyacaksınız, hatta bazı bölüklerde oturmaktan poposu düzleşmiş arkadaşlarım vardı :D

en kral mekan 6. bölüğündür, ama en çok sürten bölük te 6 dır :) ben sürttüm ordan biliyorum :D

pantalon paçası, saç traşı, kan verme, aşı, para yükleme, foto çekimi, kişisel bilgi vs derken 1 küsür haftayı yiyeceksiniz zaten. kalan 3 haftanın 2 si tören provasıyla 1 haftası da silahlı eğitimle geçecek neyin ne olduğunu anlamadan bitireceksiniz.

aşhane diye tabir edilen yerde görevli ollacak olursanız ne yapın ne edin bulaçıkçı olmayın, sabah 9 akşam 11 bulaşık yıkarsınız, :D (ben yıkadım bunu da ordan biliyorum)

aklınıza takılan soru varsa yardımcı olmaya çalışırım.

*iç çamaşırı rengi farketmiyor, muhtemelen 1-2 hafta sonra da yeşiltişörtle gezmenize izin verirler, elinizde varsa götürün 1-2 tane. olmadı kantinde 2-3 ytl gibi bi fiyata alabiliyosunuz. iççamaşırında kullan at felsefesini benimsemenizi öneririm, 1.4 tl ye atlet+don alabiliyosunuz :)

sözlerime sık sık söyliyeceğiniz bir iskenderun marşıyla son vereyim.

şu iskenderunda 3 kız yanyana, içlerinden biri pşt dedi bana, pşt deme bana dargınım sana, daha 6 ay var gelemem sana

• quote:

Orjinalden alıntı: SPaCeLoRD

gideceklre 1-2 bilgi :)

yanınıza çok şey almayın, ordan size 1 bavul verecekler :)

içinde 2-3 iççamaşırı, diş fırçası, banyo havlusu, şort, vs verecekler.

aranızdan 30-40 kadr şanslı kişi orada kalacak, kalanınız dağıtılacak. 30 gün boyunca çarşı vs olmayacağı için yanınıza sivil almayın, önlem olsun diye 1 kot 1 tişört alın yeter, (belki şehirdeki hastaneye gitmeniz gerekebilir)

eksiklerinizi kantinlerden vs tedarik edebilirsiniz, dönem itibari ile büyük ihtimalel sadece kısa dönemler olacağınız için çok fazla kalabalık olmazsınız. (enazından bizde öyleydi)

günde ben diyim 10 siz deyin 20 kere dirsek temas aralığı hisaya gelip sağbaştan çömelerek sayacaksınız (bunu uyuzluk olsun diye yapıyolar muhtemelen, çünkü 7-8 tane talim öğretmeni 200 kişiyi sayamıyor değildir :) ) denk geldiğiniz yerde rahat otur komutu ile iskenderunun sıcak asfaltına poponuzu koyacaksınız, hatta bazı bölüklerde oturmaktan poposu düzleşmiş arkadaşlarım vardı :D

en kral mekan 6. bölüğündür, ama en çok sürten bölük te 6 dır :) ben sürttüm ordan biliyorum :D

pantalon paçası, saç traşı, kan verme, aşı, para yükleme, foto çekimi, kişisel bilgi vs derken 1 küsür haftayı yiyeceksiniz zaten. kalan 3 haftanın 2 si tören provasıyla 1 haftası da silahlı eğitimle geçecek neyin ne olduğunu anlamadan bitireceksiniz.

aşhane diye tabir edilen yerde görevli ollacak olursanız ne yapın ne edin bulaçıkçı olmayın, sabah 9 akşam 11 bulaşık yıkarsınız, :D (ben yıkadım bunu da ordan biliyorum)

aklınıza takılan soru varsa yardımcı olmaya çalışırım.

*iç çamaşırı rengi farketmiyor, muhtemelen 1-2 hafta sonra da yeşiltişörtle gezmenize izin verirler, elinizde varsa götürün 1-2 tane. olmadı kantinde 2-3 ytl gibi bi fiyata alabiliyosunuz. iççamaşırında kullan at felsefesini benimsemenizi öneririm, 1.4 tl ye atlet+don alabiliyosunuz :)

sözlerime sık sık söyliyeceğiniz bir iskenderun marşıyla son vereyim.

şu iskenderunda 3 kız yanyana, içlerinden biri pşt dedi bana, pşt deme bana dargınım sana, daha 6 ay var gelemem sana

ELLERİNE KOLLARINA SAĞLIK!!!
    soru çok ama şuan hiçbirşey aklıma gelmiyor! nasıldır denizci? nasıldır hatay? nasıldır orada askerlik?

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=iskenderun+deniz+alay+komutanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi castorpollux -- 10 Nisan 2009; 1:06:15 >

• 1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY ..tertipler asker arkadasılarım bende buraya bahriyeli düstümm..bursadan geliyorum varmı bursadan gelecek...
  • Hayırlı olsun tertipler Hala Şoktayım aklımın ucundan bile geçmiyordu denizci olmak!Pazar günü görüşürüz :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: akinn84

1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY ..tertipler asker arkadasılarım bende buraya bahriyeli düstümm..bursadan geliyorum varmı bursadan gelecek...

Akın Üniversiteyi Bursada okumustum arkadaşlar çoook şanslı oldğumuzu söylüyolar pazar günü bol bol yad ederiz bursayı tertibim ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: slckblk

quote:

Orjinalden alıntı: akinn84

1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY ..tertipler asker arkadasılarım bende buraya bahriyeli düstümm..bursadan geliyorum varmı bursadan gelecek...

Akın Üniversiteyi Bursada okumustum arkadaşlar çoook şanslı oldğumuzu söylüyolar pazar günü bol bol yad ederiz bursayı tertibim ;)

çok büyük beklentilerle gitmeyin bizde öyle düşünüyorduk ama işin rengi öyle degil gerçekten özelliklede usta birligi cogunuz muhafız olucaksınız benim gibi 8 saat nöbet tutucaksınız rahat edıcez askerde yatıcaz gibi mantıkla gıden cok arkadas tanıdım psıkolojılerı bozuldu

• merhaba arkadaşlar bende 1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY geliorum
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.