Şimdi Ara

1e1: Playstation Move'u inceliyoruz! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
47.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • move ve kinect arasında gerçekten uçurum var.....

sony bence bu işe hiç girmemeliydi..çok fazla hata var.kontoller çok zor ve ortamın aydınlığı gibi saçmalık var...

ama gelgelelim kinect e bunların hiçbiri yok ve ayrıca 2. bir kontrol e gerek yok...

move un oyunlarına baktım voleybol çok güzel olmuş ama oynanablirlik çok kısıtlı....voleybol oyunu nu kinect e oynayabildiğimizi düşünürsek .. düşünmek istemiyorum zaten

geleceğin teknolojisi move değil kinect olduğu çok açık belli
  • quote:

Orijinalden alıntı: swat882

move ve kinect arasında gerçekten uçurum var.....

sony bence bu işe hiç girmemeliydi..çok fazla hata var.kontoller çok zor ve ortamın aydınlığı gibi saçmalık var...

ama gelgelelim kinect e bunların hiçbiri yok ve ayrıca 2. bir kontrol e gerek yok...

move un oyunlarına baktım voleybol çok güzel olmuş ama oynanablirlik çok kısıtlı....voleybol oyunu nu kinect e oynayabildiğimizi düşünürsek .. düşünmek istemiyorum zaten

Senin saçmalık dediğin şeyler "kişinin kullanımına oda yapısına göre" uyarlanan düzenlenen şeyler .. eğer geleceğin teknoloji olarak bakarsan kinect 1 adım önde olabilir fakat elle tutulacak bir teknoloji yada oyun aksesuarı istiyorsan günümüzde oda ps move dur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jose_Mourinhoo -- 18 Aralık 2010; 13:28:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 10Gheorghe_Hagi10

quote:

Senin saçmalık dediğin şeyler "kişinin kullanımına oda yapısına göre" uyarlanan düzenlenen şeyler .. eğer geleceğin teknoloji olarak bakarsan kinect 1 adım önde olabilir fakat elle tutulacak bir teknoloji yada oyun aksesuarı istiyorsan günümüzde oda ps move dur

Böyle bir teknolojinin patenti Sony'de değil. Sony'nin bundan daha iyi bir şey yapması lazım. Ama Sony kontrollerde devrimsel adımlar atamadı. Özellikle Sixaxis'in geleceğin teknolojisi olarak tanıtılması baya bir komikti.

Move'a gelirsek; Wii'nin çakması değil gelişmişidir Move. Kamera olayı çok akıllıcadır, derinlik algılaması filan. Bu da zaten en büyük artısı. Hardcore oyun olaylarına katılmıyorum ben. Move aldıysam Move oyunlarını oynarım. Ama tabii benim gibi düşünmüyen arkadaşlar için bu bir artıdır. Fakat herkes tarafından kabul edilecek şey derinlik algılama olayıdır.

Kinect ise gelecek şuan. Tartışmasız devrimsel teknolojik cihazlar listesine girer Kinect. Bırakın Xbox'ı PC platformunda yaptıklarına bakalım. İleride bu teknoloji özürlü insanların için de harika kolaylıklar sağlayabilir. Kinect şuan geleceğin teknolojisidir. Bundan daha iyisi yapacak firmanın ürünü de yine biz tüketiciye yarayacak. Ama başta dediğim gibi patent olayı, ve Microsoft'un Kinect'i daha ileriye taşayacak kapasiteye fazla sahip olması çok büyük bir artı. Sonuçta yazılım devi.

Bu yazıdan sonra Kinect'te Eyetoy çakması bir yorum gelmez umarım. Bir de böyle bir karşı tepki verenler oluyor.

• quote:

quote:

her iki konsoluda kullandım..her iki konsoloda saygım sonsuz ama ps3 üm var diye move u savunma bence çok fazla yaramayan bir teknoloji... bir kere eski çıkardığı kamerayı kullanması ve kameranın yetersiz olması çok kötü olmuş..ayrıca bir oyun için bile 2 tane move gerekiyor..bu bile alınmaması için bir neden...

edit:emin olun move la oynanılan oyunlar ps3 ün kontrolleri ile çok daha zevkli bir şekilde oynanır..
    bknz:star wars

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swat882 -- 18 Aralık 2010; 17:26:03 >

• quote:

quote:

quote:

her iki konsoluda kullandım..her iki konsoloda saygım sonsuz ama ps3 üm var diye move u savunma bence çok fazla yaramayan bir teknoloji... bir kere eski çıkardığı kamerayı kullanması ve kameranın yetersiz olması çok kötü olmuş..ayrıca bir oyun için bile 2 tane move gerekiyor..bu bile alınmaması için bir neden...

edit:emin olun move la oynanılan oyunlar ps3 ün kontrolleri ile çok daha zevkli bir şekilde oynanır..

Move un tek eksizi yüksek çözünürlüklü bir kameraya sahip olmaması katılıyorum.. ayıca 2 tane motion controller alınması gerek demişsin tek motion controller ile oynanan oyunlarda var disc fırlatma bocce masa tenisi golf gibi ama ben the fight lights out oyununu ve 4 motion controller aldım çok zevkli oluyor 2 kişili verdiğin para değiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jose_Mourinhoo -- 18 Aralık 2010; 17:47:44 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Move un tek eksizi yüksek çözünürlüklü bir kameraya sahip olmaması katılıyorum.. ayıca 2 tane motion controller alınması gerek demişsin tek motion controller ile oynanan oyunlarda var disc fırlatma bocce masa tenisi golf gibi ama ben the fight lights out oyununu ve 4 motion controller aldım çok zevkli oluyor 2 kişili verdiğin para değiyor

hayırlı olsun ne diyelim...ama vücudun heryerini algılaması ayrı bir güzel hocam be
    insan gerçekten kendini oyunda hissediyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hayırlı olsun ne diyelim...ama vücudun heryerini algılaması ayrı bir güzel hocam be
    insan gerçekten kendini oyunda hissediyor

move Oyundakini gerçeğe yansıtıyor diyelim ;) oyunda hissetmek kinect gibi olur hayal ediyorsun ekrana bakarak tuttuğun bişey yok motion controller tutarak adam döverken hissettiğim tek şey yorgunluk hırs sinir boksor gibi hissetmemek mümkün değil benim head tracking excelent ışık good ayarlar böyle olunca tadınmaz yenmez bir dövüş oluyor
    Bununla oynuyorum buda güzellik katan başka bir aksesuar
    1e1: Playstation Move'u inceliyoruz!
    1e1: Playstation Move'u inceliyoruz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jose_Mourinhoo -- 18 Aralık 2010; 19:25:11 >

• öyle olsun bakalım....

ama kinect den vazgeçmem herhalde
  • quote:

öyle olsun bakalım....

ama kinect den vazgeçmem herhalde

Kinect kullanıyosan ve memnunsan sana uygunsa vazgeçme zaten ailenle kardeşlerinle oynarsın ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jose_Mourinhoo -- 18 Aralık 2010; 19:26:26 >
  • Lights Out berbat bir oyun. Sports Champions al bence. Gladyatör oyunu güzel.

Move maalesef geri kalmış bir teknoloji. Problemlerinden arkadaşlar bahsetmiş zaten, tekrarlamaya gerek yok. Wii ve Xbox360'ın farklı birşeyler yapmış olduğu ortamda dışarıda kalmamak adına yapılmış birşey. İnsan koskoca Sony'den daha orijinal ya da orijinal olmasa bile teknik açıdan kusursuz ürünler bekliyor. AR-GE departmanı pek iyi çalışmıyor sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obsidian

Lights Out berbat bir oyun. Sports Champions al bence. Gladyatör oyunu güzel.

Move maalesef geri kalmış bir teknoloji. Problemlerinden arkadaşlar bahsetmiş zaten, tekrarlamaya gerek yok. Wii ve Xbox360'ın farklı birşeyler yapmış olduğu ortamda dışarıda kalmamak adına yapılmış birşey. İnsan koskoca Sony'den daha orijinal ya da orijinal olmasa bile teknik açıdan kusursuz ürünler bekliyor. AR-GE departmanı pek iyi çalışmıyor sanırım.

Elini bile değmemişsin bile the fight lights out cd kabına gelmiş izlediğin videolardan ve inceleme puanlarından the fight lights out oyununa berbat diyorsun bende senin gibi düşünerek oyuna geç sahip oldum malasef.. oynarken seni hatırlayıp güleceğim bundan sonra.. ve diyorumki the fight lights out oyunu sports champions a 10bin basar hatta çocuk oyunu gibi kalır sports champions .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jose_Mourinhoo -- 18 Aralık 2010; 22:55:20 >

• Tartışma yersiz. ps3 ü olan adam move xbox ı olan kinect alır. Kinect banada daha hoş geldi ancak ps3 üm var,gidip xbox+kinect e 800-900 daha bayılamıyacağım.
  • sanırım move alıp incelememiş adamlar yazmış bunları hep.
    Ben evde zifiri karanlıkta oynuyorum bırakın gecikmeyi bilmem neyi. elinizin milimetre hareketini çok rahat algılıyor.
    Bi defa oyunlar çocuk oyunu değil. Grafikler son derece iyi. algılama çok hassas. Ben bu kadar iyi olacağını tahmin etmedim mesela. Kamera tek başına çok ilkel duruyor aslında çözünürlük az. ama move ile gayet başarılı. Bırakın Wİİ plus ı filan kinect e göre dahi çok hızlı algılaması var.

Ayrıca sony nintendo dan çaldı diyenler yanılır. Sony 1999 dan beri bu aletlerle uğraşıyor. Eyetoy bu cihazların atasıdır. Ve move el ile dokunup hissettiğiniz en başarılı kontroller diyebilirim.

Kinect daha eğlenceli olabilir. Evde çoluk çocuk panter sevip eğlenebilirsiniz. Ancak henüz kinect destekli oyunlarda grafik ve fizik başarılı değil.
    Bütün vücudu algılaması büyük artı hakikaten. İlerde belki sony de böyle bişey yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkercom

sanırım move alıp incelememiş adamlar yazmış bunları hep.
    Ben evde zifiri karanlıkta oynuyorum bırakın gecikmeyi bilmem neyi. elinizin milimetre hareketini çok rahat algılıyor.
    Bi defa oyunlar çocuk oyunu değil. Grafikler son derece iyi. algılama çok hassas. Ben bu kadar iyi olacağını tahmin etmedim mesela. Kamera tek başına çok ilkel duruyor aslında çözünürlük az. ama move ile gayet başarılı. Bırakın Wİİ plus ı filan kinect e göre dahi çok hızlı algılaması var.

Ayrıca sony nintendo dan çaldı diyenler yanılır. Sony 1999 dan beri bu aletlerle uğraşıyor. Eyetoy bu cihazların atasıdır. Ve move el ile dokunup hissettiğiniz en başarılı kontroller diyebilirim.

Kinect daha eğlenceli olabilir. Evde çoluk çocuk panter sevip eğlenebilirsiniz. Ancak henüz kinect destekli oyunlarda grafik ve fizik başarılı değil.
    Bütün vücudu algılaması büyük artı hakikaten. İlerde belki sony de böyle bişey yapar.

Nokta Değerinde yorum olmuş sağolasın bıktım tek başıma move'un sanıldığı kadarda gereksiz bir teknoloji olmadığını söylemekten! move alıp eğer kalibrasyon yapamayıp tam performansta oynayamayıp gelip buraya kötü yorumlar yapıyolar aslında eyecam yerine daha yüksek çözünürlüklü kamera olsa acaba nasıl düşüneceklerdi şuan herkezin eleştirdiği nokta eskidne olan bir kameranın yeni teknolojiymiş gibi sunulması tabi ama bence sony bildiği bişey vardır yoksa ps3 te 3D destekli oyunlar çıkmaz ps3 e 3D desteklemesi için uptade ler yapılmaz ps move bence kullanıcının joystick ilemi yoksa başka aksesuarlar ilemi oyun oynamak istemesi için nabız ölçmesi için yapılmış bir deney olduğunu düşünüyorum eğer bu sektöre yatırım yaparsa sony bize ds3 ü unutturur gibime geliyor ama şuan playstation ana kontrol cihazlarına bağımlı olmasını istiyor sony .. elle tutulur teknoloji yapmayı daha kullanılabilir olarak görmüş olabilir .. Çünkü ps move olmasaydı ben ps3 satıp wii alıcaktım benim gibi kaç milyon kişi vardır kimbilir son anda ps3 satmaktan vazgeçen ps move için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jose_Mourinhoo -- 21 Aralık 2010; 14:46:53 >

• Move şahane. Üstelik hardcore oyun desteği de olacak move'un. KZ3, MAG move destekleyecek. Lights out şanane, kalibrasyonu düzgün yapınca. Ufak tefek aksaklıklar olabiliyor tabi, özellikle odanın ışık durumu değişince vs vs ama öyle bir durumda müdahale edip tekrar kalibre edince sorun olmuyor.

Move son derece hassas, kinecte göre gecikmesi az. Kinect tamamen ayrı bir deneyim sunuyor. Move'da bir butona basmanın güzelliği var, bu yadsınamaz. Ayrıca titreşimle de oyun ve eliniz arasında bir bağlantı kuruluyor. Kinect'in hedefi ayrı.
  • insanlar ellerindeki somut seyi gormezden geliyorlar.. evet, kinect'in teknolojsi farkli; elinizde hicbir sey olmadan algilanmak hos..
    ama oyunlar! oyun yok.. yani var da yok.. o yuzden ben kinect'i degil move'yi tercih ederim..
    buyutulecek birsey yok yani yada tartisacak.. move bir devrim degil ama oyunlar guzel, oynanis guzel.. e daha ne..
  • kineticin oynanabilirliği artıp, oyunları da move tadında veya daha üstün olsa beğenmeyenleri anlarım da biraz da elindekiyle yetinmeli insan
  • quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

kineticin oynanabilirliği artıp, oyunları da move tadında veya daha üstün olsa beğenmeyenleri anlarım da biraz da elindekiyle yetinmeli insan

Elindekiyle derken nedemek istedin ... Kinect oynarken elinde bişey yokki ..

Ps move daki Motion controller diyosan ozman haklısın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jose_Mourinhoo -- 23 Aralık 2010; 0:04:05 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

kineticin oynanabilirliği artıp, oyunları da move tadında veya daha üstün olsa beğenmeyenleri anlarım da biraz da elindekiyle yetinmeli insan

Elindekiyle derken nedemek istedin ... Kinect oynarken elinde bişey yokki ..

Ps move daki Motion controller diyosan ozman haklısın...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.