Şimdi Ara

1990 E200 MECEDES JETRONİK(MEKANİK ENJEKTÖR)LPG

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
8.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HERKESE İYİ GÜNLER BENİM ARACIM 1990 MODEL MERCEDES 200 E JETRONİK MEKANİK ENJEKTÖRLÜ BUGÜNE KADAR ONLARCA SERVİSLE GÖRÜŞTÜM...BİR KAÇ USTA YÜZYÜZE GÖRÜŞMEMDE BANA KESİNLİKLE TAKTIRMAMAMI EGERKİ TAKTIRIRSAM BÜYÜK SORUNLARLA KARŞILAŞACAĞIMI KISACA ANLADIĞIM KADARIYLA PATLAMALAR OLABİLECEĞİNİ GAZIN FAZLA DOLUCAĞINI BU MODELLERE MİXER SİSTEM TKILDIĞINI VE BAŞARILI OLUNMADIĞI SÖYLENDİ...MUAYENE İLE BERABER GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEDİĞİMDEN BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİCEM KENDİM İSTANBULDA İKAMET EDİYORUM BU SIKINTI KAFAMI ÇOK YORDU...ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

• Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum...
  • faruksevgili daha iyi bilir.Ancak 90 model mercedes lere(manda kasa) takılıyor diye biliyorum ben
  • BANA SÖYLENEN SORUNLAR PATLAMA,DÜZENSİZ ROLANTİ,KELEBK OLMADIĞINDAN MANİFOLDA GAZ DOLMASI ,UZUN YOLDA DEVİR DÜŞMESİ V.S BU SORUNLARIN YAŞANMIYACAĞI KİT YADA USTA BİLEN VARSA LTFN YARDIMCI OLSUN ÇÜNKÜ BU ŞEKİLDE 2 ARACIMIZ VAR İKİSİDE MUAYENE İÇİN LPG BEKLEMEKTE :) MALUM 2 İŞ TEK ÇÖZÜM
  • Bu araçlarda (40 tl) cıvarı ateşleme bobini değişiminden sonra asla bir problem yaşanmıyor.
    (Distribütör kapağı, bujiler, Buji kabloları bir servis tarafından incelenecek ve sağlamlığına karar verilecek.

Sonra size verdiğim adreslerden birisine giderek sistem montajı yaptırabilirsiniz. Hiç düşünmeyin bile :)

İSTANBUL 2A BOSTANCI OTOGAZ
    Bostancı Oto San. Sit. A Blok No: 12
    İçerenköy
    0 216 575 59 01 0 216 572 36 81 GÜRKAN TOPUZLAR

İSTANBUL 2A MÜHENDİSLİK A.Ş. Kağıthane Cad. No:6 KAĞITHANE 0 212 210 43 92 0 212 222 46 46 TURAN YÜCEL
    İSTANBUL
    ATILIM OTOMOTİV OTOGAZ SİSTEMLERİ -
    GAZİOSMANPAŞA
    Merkez Mah. Tuna Sokak No: 8
    Gaziosmanpaşa
    0 212 563 21 03 0 212 563 21 04 GÜRSEL KÖSEOĞLU

İSTANBUL
    AYAR OTO SERVİS OTOGAZ DÖNÜŞÜM SİSTEMLERİ
    LTD. ŞTİ.
    Merkez Mh. Koca Sinan San. Sit. B/2 Blok
    No: 2 Bahçelievler
    0 212 551 74 44 0 212 503 01 67 TANER UÇAR

İSTANBUL BAŞAK PETROL OTO DÖNÜŞÜM SİST. LTD. ŞTİ. Alemdağ cad. No: 183 Ümraniye 0 216 632 92 23 0 216 634 44 99 DURSUN ÖZATA

İSTANBUL BİRMOT ZİNCİRLİKUYU TEMSİLCİLİĞİ Büyükdere Caddesi No: 145 Zincirlikuyu 0 212 212 45 45 0 212 288 57 17 METE GÜLŞEN

İSTANBUL ÇETİNSAY OTOGAZ - BOSTANCI
    İçerenköy San. Sit. Doğan Bey Cd. No: 27
    Bostancı
    0 216 574 97 33 0 216 574 97 33 RAMAZAN ÇETİN

İSTANBUL ÇEVRE OTOGAZ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. - MASLAK
    Atatürk Oto San. Sit. 1. Kısım A/Blok No:
    80/105 Maslak
    0 212 285 48 56 0 212 285 48 56 HÜSEYİN KAHRAMAN

İSTANBUL DEHA OTOMOTİV - ŞİŞLİ Bomonti Fırın Sok. No: 1 Şişli 0 212 233 49 49 0 212 225 7791 ERCAN BODUR

İSTANBUL EKSPRESS OTOM. SERV. Yıldırım Beyazıt Cd. No: 73/75 Üsküdar 0 216 332 89 70 0 216 332 31 31 NEVZAT TOKGÖZ

İSTANBUL EMKAR TİCARET - TOPKAPI Teknik Oto San. Sit. No: 21/22 Cevizlibağ 0 212 481 84 34 0 212 481 84 57 MAHİR EMİR

İSTANBUL EMRE MÜH. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
    Cevizli Tugay Yolu Anadolu İş Merkezi No:
    4/26 K.Maltepe
    0 216 305 71 98 0 216 305 71 98 EMRE YILMAZ

İSTANBUL
    ERK MÜH. YAKIT DÖNÜŞÜM SİST. / MEHMET ÖZER
    HAVLUCU
    İkitelli Org. San. Bölg. Bağcılar-Güngören
    San. Sit. 14. Blok No:53
    0 212 671 83 74 0 212 549 70 62
    MEHMET ÖZER
    HAVLUCU

İSTANBUL GERÇEK OTOMOBİLCİLİK A.Ş Barbaros Bulvarı No: 103/A Beşiktaş 0 212 315 91 00 0212 310 03 08 MURAT BOZKAYA

İSTANBUL KANTARCI OTOM - BOSTANCI Doğanbey Cd .Kılıç Sokak No: 4 İçerenköy 0 216 575 76 76 0 216 574 96 06 SERDAR KANTARCI
    3
    2A MÜHENDİSLİK A.Ş. GÜNCEL BAYİ LİSTESİ 27.05.2009

İSTANBUL MAR OTO A.Ş. Silahtarağa Cd. No: 163 Eyüp 0212 616 29 29 0212 563 79 63 RECAİ AÇAR

İSTANBUL MÜCİB OTOGAZ DÖNÜŞ.SİST-ESENTEPE/ KARTAL
    Kartal Oto San. Sit.C 3 Blok No: 28
    Esentepe
    0 216 389 12 06 0 216 374 65 19 SEDAT KÖKEN

İSTANBUL ODAK PAZ. İTH. İHR. MÜM. A.Ş.
    Cevizlibağ Maltepe mah. Çırpıcı yolu Odak
    Plaza No: 32 Z.Burnu
    0 212 449 13 13 0 212 482 66 55 MUHARREM EZER

İSTANBUL OTOBAKIM SERVİSİ - GÜNGÖREN
    Merkez Mh. Atatürk Cd. Papatya Sk. No:
    4/2 Güngören
    0 212 557 73 15 0 212 557 73 15 TUNCER ŞANLI

İSTANBUL ÖZ MARMARA OTOM LTD. ŞTİ. -KADIKÖY
    Fikirtepe Hasanpaşa Hızırbey Cd. No: 5
    Kadıköy
    0 216 340 20 09 0 216 340 15 82 MEHMET ERDOĞAN

İSTANBUL ÖZ MARMARA OTOM LTD. ŞTİ. -İKİTELLİ
    Bağcılar - Güngören san. sit. 5. Blok No:21
    İkitelli
    0 212 671 90 09 0 212 671 90 55 ADEM ERDOĞAN

İSTANBUL TALİP OTOM SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Merdivenköy yolu No: 6 K.bakkalköy 0 216 573 22 00 0 216 572 21 16 CEMİL DURU

İSTANBUL TMS OTOGAZ / SERKAN SATIN
    Pakten Mutlu Sanayi Sitesi No: 36/40
    Sefaköy
    0 212 426 44 42 0 212 592 12 37 SERKAN SATIN

İSTANBUL UĞUR LPG OTO DÖN. SERV. / UĞUR YEKTAŞ
    Velibaba san. sit. F Blok No:15 Dolayoba -
    Pendik
    0 216 307 70 82 0 216 307 70 83 İLHAN ARA

İSTANBUL YAMAN OTOGAZ - ÜMRANİYE
    F. Sultan Mehmet Sanayi Sitesi C/4 Blok
    No: 4 Ümraniye
    0 216 634 33 99 0 216 634 33 98 İSMAİL YAMAN

• Faruk bey iyi günler verdiğiniz numaraların nerdeyse hepsini aradım...aracımda dediğiniz parçaların hepsi orijinal ve bakımlı olmasına ragmen tüm servisler bu araçların sorun çıkardığını ve montaj yapmadıklarını söyledi(rölantide durmama , patlama sonucu altdan hortumun çıkması v.s)...sadece atılım otogaz yapabileceğini söyledi o da kendi geliştirdiği bir by-pass cihazıyla yaptığını belirtti bununda tek nokta enjeksiyonu fiyat olarak 1000 tl.ye çıkardığını söyledi...(kaldıki ne kadar sağlıklı bilinmez) genede ilginize teşekkürler aracımın lpg dönüşümüne katkıda bulunacak arkadaşlar lütfen benle irtibata geçin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mtasova

Faruk bey iyi günler verdiğiniz numaraların nerdeyse hepsini aradım...aracımda dediğiniz parçaların hepsi orijinal ve bakımlı olmasına ragmen tüm servisler bu araçların sorun çıkardığını ve montaj yapmadıklarını söyledi(rölantide durmama , patlama sonucu altdan hortumun çıkması v.s)...sadece atılım otogaz yapabileceğini söyledi o da kendi geliştirdiği bir by-pass cihazıyla yaptığını belirtti bununda tek nokta enjeksiyonu fiyat olarak 1000 tl.ye çıkardığını söyledi...(kaldıki ne kadar sağlıklı bilinmez) genede ilginize teşekkürler aracımın lpg dönüşümüne katkıda bulunacak arkadaşlar lütfen benle irtibata geçin...

bence siz faruk beyle iletisime gecip, izmete giderek lpg taktirin, bu isi garanti bir sekilde anca o halleder..

• Kendisiyle irtibata geçtim halledebileceğini söyledi fakat ben aracıma lpg yi izmit de taktırsam herhangi bir sorunda yada bakımda izmite nasıl gidebilirimki...
  • Arkadaşlar yokmu yurdumun 1 tane bu işten anlayan mühendisi bir tane kendini yetiştirmiş yeniliklere açık lpg ustası hala heryerde kara düzen gidiyor nereye ulaşsam nereyle görüşsemkitlerin sadece belli araçlarda randımanlı kullanıldığını görmekteyim...usta iyi olsun deniyor o hale gelmişizki adamın montajı" 0 " hata ile yapması iyi usta olduğunu göstermekte ama sadece yaptığı rutin işi... bugüne kadar net.de ve benzeri yerlerde gördüğüm 90-94 arası mercedeslerin tamamına yakınında lgp var ama arayıp görüştüğümde patlama yapıyor hortumu çıkarıyor stop ediyor deniyor...ama gel takarız abi demektende geri kalmıyorlar... Faruk bey.i aradığımda kar marjı düşük diye bu işe girmediklerini belirtiyorlar kısaca tüketicinin yanında kimse yok amaç forumda her sayfaya otogaz reklamı vermek ... garantili ürünlrle ilgilenmeleri bizi memnun eder hale gelmişizki bazı arkadaşlarımızın aldığı ürün ayıplı ürün olmasına ragmen hakkını aramamakta!!!(tek beklenen bir güleryüz olmakta)sanırım bizde tüketici olarak hala karadüzen gitmekteyiz...Kendikonumdan yeterince uzaklaştım çünkü ümidi kestim neredeyse tel.ini bulduğum tüm bayileri aramama ragmen...Kalın sağlıcakla

• quote:

Arkadaşlar yokmu yurdumun 1 tane bu işten anlayan mühendisi bir tane kendini yetiştirmiş yeniliklere açık lpg ustası hala heryerde kara düzen gidiyor nereye ulaşsam nereyle görüşsemkitlerin sadece belli araçlarda randımanlı kullanıldığını görmekteyim...usta iyi olsun deniyor o hale gelmişizki adamın montajı" 0 " hata ile yapması iyi usta olduğunu göstermekte ama sadece yaptığı rutin işi... bugüne kadar net.de ve benzeri yerlerde gördüğüm 90-94 arası mercedeslerin tamamına yakınında lgp var ama arayıp görüştüğümde patlama yapıyor hortumu çıkarıyor stop ediyor deniyor...ama gel takarız abi demektende geri kalmıyorlar... Faruk bey.i aradığımda kar marjı düşük diye bu işe girmediklerini belirtiyorlar kısaca tüketicinin yanında kimse yok amaç forumda her sayfaya otogaz reklamı vermek ... garantili ürünlrle ilgilenmeleri bizi memnun eder hale gelmişizki bazı arkadaşlarımızın aldığı ürün ayıplı ürün olmasına ragmen hakkını aramamakta!!!(tek beklenen bir güleryüz olmakta)sanırım bizde tüketici olarak hala karadüzen gitmekteyiz...Kendikonumdan yeterince uzaklaştım çünkü ümidi kestim neredeyse tel.ini bulduğum tüm bayileri aramama ragmen...Kalın sağlıcakla

Ümidini kesme dostum,
    İletişim numaramdan randevu al :)
    İstanbulda Belki montaj yaptıramazsın ama bakım yaptırabilirsin merak etme

• quote:

HERKESE İYİ GÜNLER BENİM ARACIM 1990 MODEL MERCEDES 200 E JETRONİK MEKANİK ENJEKTÖRLÜ BUGÜNE KADAR ONLARCA SERVİSLE GÖRÜŞTÜM...BİR KAÇ USTA YÜZYÜZE GÖRÜŞMEMDE BANA KESİNLİKLE TAKTIRMAMAMI EGERKİ TAKTIRIRSAM BÜYÜK SORUNLARLA KARŞILAŞACAĞIMI KISACA ANLADIĞIM KADARIYLA PATLAMALAR OLABİLECEĞİNİ GAZIN FAZLA DOLUCAĞINI BU MODELLERE MİXER SİSTEM TKILDIĞINI VE BAŞARILI OLUNMADIĞI SÖYLENDİ...MUAYENE İLE BERABER GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEDİĞİMDEN BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİCEM KENDİM İSTANBULDA İKAMET EDİYORUM BU SIKINTI KAFAMI ÇOK YORDU...ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

izmite gidene kadar edirneyede gelebilirsiniz kesinlikle sorun yaşamassınız gelirseniz eğer montaj yaptığım mersedesleride görme şansınız olur size referans olurlar.

• SAYIN MTASOVA , ATILIM OTOGAZ OLARAK SİZİNLE GÖRÜŞMÜŞTÜM.SİZE GARANTİLİ BİR ŞEKİLDE ARACINIZA LPG UYGULAMASI YAPABİMEM İÇİN SİZİ SERVİSE DAVET ETMİŞTİM.BİR KAÇ ÖLÇÜMDEN SONRA DA YAPABİLECEĞİMİ SÖYLEMİŞTİM.ARACINIZ SİZE GÖRE İYİ DURUMDA OLABİLİR AMA ÖLÇÜLMEDEN , TEKNİK VERİLERİ GÖRMEDEN EZBERE HİÇ KİMSE BU ARACA MONTAJ YAPMAZ.

BENİM BU ARAÇLARA ÇOK MONTAJ YAPTIĞIMI DA SÖYLEMİŞTİM.AYRICA DA GELİŞTİRDİĞİM BY PAS YÖNTEMİYLE DE PATLAMAYA KARŞI KESİN ÇÖZÜM OLACAĞINI VE PROBLEMSİZ ÇALIŞACAĞINI TEKRAR HATIRLATIRIM.

ÖNERDİĞİM FİYAT ÇOK GELDİ SANIRIM VE VAZGEÇTİNİZ.TECRUBE VE USTALIK KOLAY KAZANILMIYOR.30 SENEDİR MERCEDES MOTOR TAMİRCİLİĞİ VE BUNUN 10 SENESİNİ DE LPG MONTAJI YAPARAK GEÇİRDİM.YİNE TEKRARLIYORUM BELKİ AMA SERVİSE GELİR BİR ÇAYIMIZI İÇERSENİZ SORUNUNUZU GİDEREBİLECEĞİMİ UMUYORUM.

SAYGILAR...GÜRSEL USTA...

• degerli arkadaslar burada okuyup anlayabildigim kadariyla Kjetronik tek nokta enjeksiyonlu araclarda

olaya pozitif ve yapıcı bi sekilde bakmaya kalkarsak eger çözüm adına;
    bir faruksevgili'ni birde gürsel ustanın çözümü var ikiside yapabiliriz diyorlar...
    benim anlamadığım biri ateşleme bobininin degistirerek birisi ise kendi geliştirdigi aparatı takarak çozüyor.

Demekki normal mikserli montaj maliyetini 600 tl kabul edersek;
    ya 600+40 tl ye yada 600+400 tl ye çözecegiz. buda benim için net anlaşılır olmuyor kaldı ki ülkemizde en yaygın ve müşterisine en azından digerlerine göre DAHA sahip çıkan bir markanın farklı bölümlerinde görev yapan kişilerin önerilerini göz önünde tutarsak.

bir diger husus lpg kullanımı Türklere has bir durum degil :))
    mercedes firması (yanılmıyorsam W124 kasalarda bu var) benzin depo kapaglni kaldırdığınızda alternatif bi yakıt girişinin yuvasının hazir oldugunu e ülkemizdede kimi w 124 kasa mercedeslere de bu şekilde dolum yapıldığını hepimiz biliyoruz. Durum benim aksettirdigim gibi ise bu araçlara nasıl oluyorda (tek nokta enjeksiyonlular icin söylüyorum) doğru düzgün ve güvenilir uygulama yaygın olarak yapılamıyor. yani almanlar deligi açmış ama uygulanabilecek lpg sistemini geliştirmemişler mi?? ben bilemedim siz bilen arkadaşlarımız beni ve bir çok tek nokta enjeksiyonlu mercedes sahibini bilgilendirirse sevinirim. VE bana kalırsa ticari anlamda tek nokta enjeksiyonlu aracların sorunlarını çözecek sağlıklı kalıcı ve yaygın bi çözüm bulunmazsa asıl lpg kullanımına ihtiyacı olan bizlerin lpg ye sıcak bakması zorlaşacak. (tek nokta enjeksiyonlu aracları olanlar için söylüyorum yanlış anlaşılmasın)

saygılar

• Gürsel bey ilginize teşekkürler sizle hatta sizden sonra faruk beyle ve tüm brc servisleriyle örüştüğüm doğrudur ki bu yadsınamaz çünkü lpg gibi hassas bir konuda hem araç hemde şahsım adına zarar görmek istemememden kaynaklı...Görüştüğüm servislerin bir kaçı harici takarlarsa bu tarz araçlarda sorun olduğunnu belirtip isteksiz yaklaştılar takatız ve sorun olmaz diyen servis sayısı ise bir elin parmaklarını geçmedi...
    Atılım otogaz olarak özellikle sizin bilginize becerinize ve ustalığınıza kesinlikle saygı duyuyorum ki zaten imkanlar dahilinde size taktırmak isteri...ama maddiyat olarak galiba pahalı geldi demişsiniz brc servislerinin tamamına yakınından aldığım fiyat 600-700 tl. aralığındaydı sizin söylediğiniz fiyat ise 900 tl. türkiye çapında kendini kanıtlamış bir markanın sadece montajı yapabilen bir servisinin %50 lik bir fiyat farkı koymasını sanırım sizde yadsımazsınız...Bu kısım tüketici ile değil bence montaj yapan daha doğrusu mekanik enjektörlü araçlara montaj yapamıyccağını söyleyen kişilerin sorunu olmalı diye düşünüyorum...Aksi halde markalaşma bu işin neresinde?
    Konuya başka bir boyutla kendi işimle alakalı yaklaşırsam ben öğretmenim ve yurtdışı master ım var işimdede türkiyede uzman bir kaç kişiden biriyim ama devlet bana bilği beceri donanımından yada öğrencilere kazandırdığım akademik yada yaşamsal beceriler karşılığı ne fazla maaş ödemekte nede ekders vermekte...burada kurumsallık ön planda
    Tekrar konunun özüne dönücek olursam sıralı sistem kullanna kişilerin forumda gördüğüm sorunu ya hangi markayı montaj yaptırcakları yada sonrasında oluşan teknik sorunlar ama mekaniik enjektörlü araç kullanıcılarının temel sorunu çözümsüzlük ne bir seçenek ne bir çözüm...şimdiden ilginizee teşekkürler

• Ben yinede randevu alarak bizimle irtibata geçmeniz hakkında ısrarcıyım :)
  • yaptığım montajlar referansımdır sayısız jetroneğe lpg dönüşümü yaptım maşallah hiç sorunlu aracım yok
  • SN.MTASOVA,KONUYA DUYARLILIĞNIZDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.SAYENİZDE MEKANİK ENJEKTÖRLÜ MERCEDESLER İN LPG SORUNLARINI TARTIŞMA FIRSATI BULDUK.BİLGİ PAYLAŞIMINI HER ZAMAN DESTEKLEDİM VE DESTEKLİYORUM.

TÜRKİYE DE KENDİNE GÜVENEN USTALAR BU ARAÇLARA BİR ÇOK MONTAJ YAPTILAR VE YAPMAKTADIRLAR.BAŞARILI OLANLAR VAR OLAMAYANLAR DA VAR.TEKNİK OLARAK BU ARACA MONTAJ YAPMAK ÇOK DA ZOR DEĞİL.NORMAL BİR KARBÜRATÖRLÜ ARACA MONTAJ YAPMAK KADAR KOLAY.FİYATI DA DEDİĞİNİZ GİBİ 600-700 TL CİVARINDA DIR.AMA ARACIN TEKNİK VERİLERİNİ GÖRMEDEN,ÖLÇMEDEN YAPILIRSA HAKİKATEN ÇOK SORUN YAŞANIR.

EN BÜYÜK SORUN İSE PATLATMA VE BU PATLATMAYI DA ÖNLEMENİN BİR YÖNTEMİ YOK.BİZ FİRMA OLARAK BU PATLAMADAN SONRA OLUŞAN BASINÇLI HAVAYI PRATİK OLARAK BOŞALTMAYI BİR BY-PAS SUBABI İLE BAŞARDIK.EH MÜSAADE EDİN DE BU EMEĞİN KARŞILIĞINI ALALIM.

BİR DE AYRICA BU MOTORLARA SIRALI SİSTEM ÇALIŞMAMIZ VAR.BAŞARABİLİRSEK SÖZ , İLK BU PLATFORMDAN DUYURACAĞIZ.

SEVGİ İLE KALIN...GÜRSEL USTA...

• sn.mtasova
    aracınıza lpg dönüşümü yaptırdınızmı
  • Sn. Uysal otogaz şehirdışında olduğumdan daha aracıma lpg montajı yaptıramadım...kısmetse bu jhafta yaptırıcam tabii saygıdeger gürsel usramla anlaşabilirsem :)))
  • sn.mtasova
    gürsel usta anlayışlıdır ve sizin aracınıza ısrarla takmak istiyor anlaşabilirsiniz anlaşamasanızda size yardımcı olmak isterim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.